Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω ν αφαιρεσω ενα widget απο την αρχικη οθονη;

 

Πάτησε επάνω του παρατεταμένα και πέτα το στον κάδο διαγραφής:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό το έχω όπως το πήρα.....Δλδ δεν εχω κανει τπτ απο θέμα ROM...Mε αλλαγή βελτιώνετε ο ήχος ή τα ιδια????

 

Μπορείς να ρίξεις εδώ μια ματιά αν είσαι rooted.

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

επειδη περασα σημερα του cyanogen τι σε εκνευριζε?

το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι ρουφαει μπαταρια με το καλαμακι

 

Ακριβως αυτο που αναφερεις. Η αυτονομια και το γεγονος πως ηταν απο τις πιο αργες ROM που εχω δοκιμασει. Στα πλην (αλλα ουτως η αλλως ασχετα με τη φιλοσοφια των Cyanogen) οτι εχω συνηθισει το "σαπιο" Sense (ημερολογιο κλπ) και μου... ελειπε :lol:

@ alfa, phunky, komos: Ποια θεωρείτε την ομορφοτερη -εικαστικα- ROM που εχετε φλασαρει? Δε βλεπω κανα καλο artwork απο καποιο "μαγειρα". Ισως ειναι νωρις ακομα...

Link to comment
Share on other sites

χτες ειχα βαλει την πλοηγηση στην ''λειτουργια αυτοκινητου'' ειχε κλειδωσει κανονικα.βγαινοντας παλι στο μενου κ πατωντας το εικονηδιο το μπλε που γραφει ''πλοηγηση'' μου loadαρει κ κατι ψαχνει για αδεια εγγραφης κ κατι τετοια,ξερουμε τι ειναι αυτο κ αν ανοιγει σε κανεναν?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητό τα σπάει, απο τα καλύτερα που είχα στα χερια μου μεχρι τωρα....

 

Η μπαταριά μου κρατάει 3,5 μέρες με την χρήση που κάνω, δηλαδη κλησεις, μηνυματα και λιγο wifi.

 

Δεν μου άρεσαν

 

- Ηχειο

- Καμερα

- Κουμπι ενεργοποιησης οθόνης

- Τηλεφωνικος κατάλογος δεν υποστηριζει hand slide down στα Ελληνικά

- Sms βγαινουν με τονους με το Τ9 οποτε περιοριζεσαι να γραφεις ή χωρίς Τ9 ή με άλλο πρόγραμμα....

- Εφαρμογές μένουν συνήθως ανοιχτές, η καμια φορά ανοιγουν και μόνες τους αν ανοίξεις wifi....ενα task manager βοηθάει αλλα με χαλαει που πρεπει να κανω συνεχεια το ιδιο πράγμα. Βέβαια και άνοιχτες να είναι δεν τρωνε μπαταρία απ οτι κατάλαβα...

 

Πολλά αρνητικά είπα? Κατα τα άλλα είναι super και το προτείνω σε οποιον θέλει να σκασει τόσα λεφτά για κινητό...κρίση γαρ...

Edited by Popeye
The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!!

3,5μερες??

πως το κανεις αυτο??

εμενα βγαζει 1μερα γεματη και ολα -on-.:wacko::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thnks :)

 

κοιτα ολα κλειστα είναι, 3G, bluetooth, δεδομένα φοντου....

 

Αν χαζεψω ιντερνετ αρκετα και παιζω και angry birds θα βγάλει 2-2,5 μέρες αλλα και παλι ικανοποιημενος ειμαι...

 

Απλα το έχω φτασει και 3,5 μερες...φύσικα μετα απο 6+ φορτισεις - εκφορτίσεις.

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

aura sygic igo 8

και φυσικα google maps χωρις φωνητικη καθοδηγηση αλλα μακραν το καλυτερο

Το google maps ειναι java εφαρμογη (την ειχα στο ericsson w715). Δεν τη βρισκω με αυτο το ονομα στο market. Τα λεω καλα ή οχι;:)

 

EDIT>Δεν τα λεω καλα! Η εφαρμογη υπαρχει ηδη στο κινητο.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Στα windows mobile έχω ένα πρoγραματάκι το NoData που κλείνω όποτε θέλω και κατά βούληση το κατέβασμα από τον δίκτυο κινητής δεδομένων...

Από χθές που το πήρα έχω κατεβάσει 10ΜB με μηνιαίο όριο 40,όπως μου τα καταγράφει το 3g watchdog! Υπάρχει τρόπος να κάνουμε κάτι αντίστοιχο στο android;

 

πασ εκει που λεει

setting-->wirelless&networks-->και κανεισ uncheck το mobile network

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΑ HTC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.

ΤΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΜΒ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ?

ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ?

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.

Ε'ΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΑ HTC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.

ΤΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΜΒ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ?

ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ?

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.

Ε'ΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Προσπαθησε να μην γραφεις κεφαλιαο γιατι στον κοσμο των forums ειναι σαν να φωναζεις.

Το normal χρηση ειναι πολυ υποκειμενικο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΑ HTC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.

ΤΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΜΒ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΕ ΝΟΡΜΑΛ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΧΡΗΣΗ?

ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΙ?

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.

Ε'ΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Εμένα μόνο με τους συγχρονισμούς που κάνει, καταναλώνει περίπου 7-8 ΜΒ την ημέρα, χωρίς να κάνω τίποτα άλλο. Με λίγο σερφάρισμα, θα σου πάει 15-20 ΜΒ.

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν υπάρχει κάλυψη 3G;

απενεργοποιείτε το δίκτυο και γενικά οι συγχρονισμοί ;

 

Τα πάντα απενεργοποιούνται, αλλά πλέον δεν θα έχεις smartphone, αλλά ένα τηλ. της σειράς και είναι κρίμα. :)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

παιδιά λίγο τα φώτα σας γιατί έχω εκνευριστεί αφάνταστα. καταρχήν να πω ότι με το htcsense.com έχω πρόβλημα καθώς δεν εμφανίζει τοποθεσία και τις υπόλοιπες επιλογές. έχω βάλει σαν χώρα Ελλαδα, Ελβατία, Αμερική και πάλι τίποτα. τώρα το επιπλέον που κάνει είναι να μην ψάχνει καν για την θέση του κινητού και να εμφανίζει μήνυμα οτι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία ενώ την έχω ενεργοποιήσει στο κινητό.

το άλλο θέμα που δεν μου αρέσει καθόλου είναι, οτι με το που κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και βάλω τον λογαριασμό μου που χρησιμοποιούσα και σε παλιότερα Android, αμέσως εγκαθιστά παλιότερες εφαρμογές μου χωρίς να μου το ζητήσει, από μόνο του. και εκτός από αυτό δύο εφαρμογές, το facebook και το soundhound δεν με αφήνει να τις απεγκαταστήσω. τι φταίει; πως μπορώ να τα αλλάξω όλα αυτά;;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λίγο τα φώτα σας γιατί έχω εκνευριστεί αφάνταστα. καταρχήν να πω ότι με το htcsense.com έχω πρόβλημα καθώς δεν εμφανίζει τοποθεσία και τις υπόλοιπες επιλογές. έχω βάλει σαν χώρα Ελλαδα, Ελβατία, Αμερική και πάλι τίποτα. τώρα το επιπλέον που κάνει είναι να μην ψάχνει καν για την θέση του κινητού και να εμφανίζει μήνυμα οτι είναι απενεργοποιημένη η υπηρεσία ενώ την έχω ενεργοποιήσει στο κινητό.

το άλλο θέμα που δεν μου αρέσει καθόλου είναι, οτι με το που κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και βάλω τον λογαριασμό μου που χρησιμοποιούσα και σε παλιότερα Android, αμέσως εγκαθιστά παλιότερες εφαρμογές μου χωρίς να μου το ζητήσει, από μόνο του. και εκτός από αυτό δύο εφαρμογές, το facebook και το soundhound δεν με αφήνει να τις απεγκαταστήσω. τι φταίει; πως μπορώ να τα αλλάξω όλα αυτά;;

 

Το htcsense δεν δουλεύει σωστά σε όλους. Μην τα λέμε συνέχεια. Σε κάθε σελίδα υπάρχει και μια αναφορά για το θέμα αυτό.

Facebook και soundhound είναι προεγκατεστημένες στο λειτουργικό και γι'αυτό δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.

Για το θέμα των εγκαταστάσεων μετά από επαναφορά είναι καινούριο προνόμιο από την έκδοση 2.2 του Android και μετά. Νομίζω πως κατά το log in στο Google account μπορείς να επιλέξεις να μην κάνει συγχρονισμό και να τα κάνεις μετά χειροκίνητα. Δεν ξέρω παραπάνω γιατί εμένα με βολεύει αυτό και δεν έχω προσπαθήσει να το αλλάξω.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Το htcsense δεν δουλεύει σωστά σε όλους. Μην τα λέμε συνέχεια. Σε κάθε σελίδα υπάρχει και μια αναφορά για το θέμα αυτό.

Facebook και soundhound είναι προεγκατεστημένες στο λειτουργικό και γι'αυτό δεν μπορείς να τις απεγκαταστήσεις.

Για το θέμα των εγκαταστάσεων μετά από επαναφορά είναι καινούριο προνόμιο από την έκδοση 2.2 του Android και μετά. Νομίζω πως κατά το log in στο Google account μπορείς να επιλέξεις να μην κάνει συγχρονισμό και να τα κάνεις μετά χειροκίνητα. Δεν ξέρω παραπάνω γιατί εμένα με βολεύει αυτό και δεν έχω προσπαθήσει να το αλλάξω.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

δηλαδή από μόνη της η συσκευή έχει αυτές τις δύο εφαρμογές; οστόσο στην αρχική εγκατάσταση είχα επιλέξει να κάνω χειροκίνητο συγχρονισμό. περίεργο, δεν γίνεται τουλάχιστον με κάποιο τρόπο να επιλέξω ποιες εφαρμογές θα επανέρχοναι;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εκνευριστικο refresh που κανει το ρολοϊ για να δειξει τηνη σωστη ωρα πως διορθωνεται ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή από μόνη της η συσκευή έχει αυτές τις δύο εφαρμογές; οστόσο στην αρχική εγκατάσταση είχα επιλέξει να κάνω χειροκίνητο συγχρονισμό. περίεργο, δεν γίνεται τουλάχιστον με κάποιο τρόπο να επιλέξω ποιες εφαρμογές θα επανέρχοναι;

 

Ναι τις έχει εξαρχής.

Όχι δεν γίνεται να επιλέξεις.

 

Παιδια το εκνευριστικο refresh που κανει το ρολοϊ για να δειξει τηνη σωστη ωρα πως διορθωνεται ?

 

Και αυτό είναι καινούριο προνόμιο του sense που υπήρχε στα win mobile και παραπονιόντουσαν οι χρήστες Android που δεν το έχουν... Δεν αλλάζει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ναι τις έχει εξαρχής.

Όχι δεν γίνεται να επιλέξεις.

 

 

 

Και αυτό είναι καινούριο προνόμιο του sense που υπήρχε στα win mobile και παραπονιόντουσαν οι χρήστες Android που δεν το έχουν... Δεν αλλάζει.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

Κριμα...Στα windows mobile διορθωνοταν.:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως μπορώ να δω ποιές εφαρμογές τρέχουν ;

 

Επίσης, εφαρμογές όπως το soundhound μπορω να τις αγορασω; ή προς το παρον οχι; (γιατι κατι μου λεει οτι δεν μπορω να εχω προσβαση στις paid του market)

 

Ακόμη, πως μπορώ να ρυθμίσω όλοι οι συγχρονισμοί να γίνονται μόνο όταν εχω wifi? (προφανως δε θελω να πληρωνω mb για να βλεπω καιρό ή status updates κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...Στα windows mobile διορθωνοταν.:(:(

Eγώ γιαυτό το λόγο έχω βάλει το μικρό ρολόϊ και το μικρό εικονίδιο του καιρού.Εκτός του ότι δεν έχει την σπαστική κίνηση,κέρδισα την μισή οθόνη όπου έβαλα ένα widget ημερολογίου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το ιστορικο των κλησεων πως σβηνει απο το τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το ιστορικο των κλησεων πως σβηνει απο το τηλεφωνο?

οπως εισαι στο ιστορικο πατας το ''menu''.εκει εχει την επιλογη διαγραφη ολων.

Link to comment
Share on other sites

People > call history > menu > delete all

 

Δοκίμασε κανείς την ελληνική εφαρμογή delivery? Λένε τα παιδιά ότι είναι πολύ καλή αλλά για κάποιο λόγο μου κάνει fail η εγκατάσταση. Οι υπόλοιποι τα καταφέρατε?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...