Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω 2 πραγματακια

Η συσκευσια πρεπει να εχει αυτοκολλητο της ACE?

Οδηγιες χρήσης υπαρχουν μέσα στη συσκευασια?

Στο Γερμανο ειχαν 2 κουτια, το ενα σφραγισμενο. Κανενα δεν ειχε το αυτοκολλητο της ace, το δε ανοιγμενο περα απο ενα γρηγορο οδηγο δεν ειχε κατι αλλο ή ενα cd

Φιλικα

Νίκος

 

1) Δεν χρειάζεται να έχει αυτοκόλλητο της ACE. Το κουτί στα ελληνικά πρέπει να είναι και μια χαρά.

2) Δεν έχει cd διότι μέσα στην κάρτα μνήμης έχει το πρόγραμμα του HTC Sync. Ούτε και στο HTC HD2 είχε cd. Ξεπερασμένα πράγματα ;) Απλά έναν οδηγό γρήγορης κίνησης. Μπορείς να κατεβάσεις manual νομίζω από το Ιντερνετ. Αν και τι manual δλδ..μάλλον δεν το χρειάζεσαι καθόλου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Υ.Γ.παιδια εγινε μια βλακεια.

πηγα να βγαλω την καρτα sim απο το τηλ.

και επειδη ητανε microsim με αναπτορα λογου iphone 4

βγηκε η καρτα κανονικα αλλα ο ανταπτορας εσπασε και ο μισος

εμεινε μεσα στο τηλ.

τι να κανω??αμα το παω στο γερμανο να το στειλει θα αργησει??

η να το στειλω εγω ο ιδιος??

 

Είσαι άτυχος. Επικοινώνησε με την ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προβλημα που ειναι λιγο πιο κατω ο φακος της καμερας στο δικο μου?:confused:

Δεν ξερω αν μπορειτε να το δειτε στην φωτο αλλα ειναι λιγο πιο κατω...

 

http://img201.imageshack.us/img201/8601/20101123201415347.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους:)

Εχει δοκιμασει κανενας να τρεξει την εφαρμογη htc likes που βρισκεται μεσα στο

τηλεφωνο?

Οσες φορες και να εχω παει να την ανοιξω με wifi η 3g μου πεταει το μυνημα:

"Αδυνατη η συνδεση με το διακομιστη HTC Sense.Προσπαθειστε ξανα αργοτερα."

Να σημειωσω οτι εχω δημιουργησει λογαριασμο htc sense και συγχρονιζει κανονικα

Εχει καποιος καμια ιδεα;:worry:

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους:)

Εχει δοκιμασει κανενας να τρεξει την εφαρμογη htc likes που βρισκεται μεσα στο

τηλεφωνο?

Οσες φορες και να εχω παει να την ανοιξω με wifi η 3g μου πεταει το μυνημα:

"Αδυνατη η συνδεση με το διακομιστη HTC Sense.Προσπαθειστε ξανα αργοτερα."

Να σημειωσω οτι εχω δημιουργησει λογαριασμο htc sense και συγχρονιζει κανονικα

Εχει καποιος καμια ιδεα;:worry:

 

και μενα τα ιδια λεει

και ειμαι με μαμα ρομ

την 1η μερα μονο επαιξε

δεν ειναι κατι σοβαρο τις πιο διασημες εφαρμογες απο το μαρκετ σου ελεγε

κατι σαν το market widget της froyo

Link to comment
Share on other sites

για τετοια συσκευη δεν θα επρεπε

τα καπακια να ειναι τοσο ψευτικα και να εχει

κενο στο κατω μερος και κατι που εχω παρατηρησει

στην υποδοχη φορτισης ειναι και αυτο λιγο στραβο

σαν να πηγαινει λιγο προς τα δεξια(οχι οτι ειναι προβλημα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είμαι κάτοχος και εγώ.

Τα καπάκια εφαρμόζουν τέλεια, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το ηχείο ναι είναι λίγο χαμηλό, αλλά ακόμα δεν έχω βρει να με δυσκολεύει κάπου γιατί έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ δυνατούς ήχους κλήσης.

 

Το πρόβλημα που έχω είναι με το ημερολόγιο που δεν είναι τόσο άνετο όσο των WM6.1 και με δυσκολεύει.

Έχει κανείς καμία πρόταση;

 

Γενικά ακόμα δεν έχω κάνει πολλά μια και προσπαθώ να μεταφέρω ότι μπορώ από το TYTN II Μου.

Μετέφερα, SMS, Contacts, Calendar αλλά στο ημερολόγιο έχω κολλήσει στο ότι δεν είναι στο ημερολόγιο του gmail και δεν κάνει συγχρονισμό.

Έχει κανείς καμιά ιδέα πως αλλάζει αυτό ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις export ίσως σε csv format από τη συσκευή σου αν γίνεται, και να τα κάνεις import από τη σελίδα του Google Calendar.

 

Δοκίμασε και με αυτό τον τρόπο (απλά εκεί που διαλέγεις τί θέλεις να συγχρονίζεται επιλέγεις μόνο το Calendar).

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού από εχθές, εάν και είχα αμφιβολίες για την αγορά του, διαβάζοντας τiς απόψεις αιδώ στο forum (μπαταρία - ηχείο - οθόνη), τελικά το αγόρασα και έμμηνα πέρα για πέρα ικανοποιημένος και δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή για την αγορά του.

Η συσκευή έχει πολύ καλή κατασκευή, κανένα πρόβλημα με τα καπάκια της πίσω πλευράς (μπαταρία - SIM) απίστευτη οθόνη, ο ήχος του κινητού είναι ικανοποιητικός σε ένταση και με την μπαταρία δεν είχα κάποιο πρόβλημα (το δούλευα από της 9:30 το πρωί με ώση μπαταρία είχε από την ώρα που το αγόρασα μέχρι αργά το απόγευμα όπου αναγκάστηκα να το φορτίσω).

 

Και επί την ευκαιρία μια ερώτηση, έχει αγοράσει κανείς την ΑΔΕΙΑ ΧΡΗΣΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ από την εφαρμογή LOCATIONS της συσκευής με 29,98€ για απεριόριστη χρήση, αξίζει η αγορά? κατέβασα από εκεί τους χάρτες της Ελλάδας και την ελληνική φωνή καθοδήγησης δωρεάν.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια του, που διαβασα πολλα, σε σχεση με το desire ειναι κλασεις ανωτερη του HD.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το έχω και εγώ στα χέρια μου από εχτές το βράδυ

Σήμερα που ήρθα στη δουλεία προσπαθώ να το συνδέσω με wifi αλλά ότι και να κάνω ενώ έχει full σήμα δεν σερφάρει με τίποτε λες και δεν έχει wifi παρόλο που δείχνει σήμα καμπάνα.

Ούτε google βλέπει ουτε σύνδεσα με λογαριασμούς και γενικά σαν να μην έχει wifi.

Λογικά πρέπει να είναι πρόβλημα συσκευής ή να κοιτάξω κάτι άλλο κάποια ρύθμιση ?

Το προηγούμενο που είχα (desire απλό) από το ίδιο royter έμπαινα παντού χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού έχει ήδη χάρτες και δουλεύουν γιατί να αγοράσουμε ;

 

Χάρτες έχει, φωνή έχει μόνο την αγγλική, κατεβάζεις την ελληνική δωρεάν, πλοηγό δεν έχει νομίζω σου δίνει γραπτά στοιχεία της διαδρομής μόνο, εάν κάνω λάθος διορθώστε με.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το έχω και εγώ στα χέρια μου από εχτές το βράδυ

Σήμερα που ήρθα στη δουλεία προσπαθώ να το συνδέσω με wifi αλλά ότι και να κάνω ενώ έχει full σήμα δεν σερφάρει με τίποτε λες και δεν έχει wifi παρόλο που δείχνει σήμα καμπάνα.

Ούτε google βλέπει ουτε σύνδεσα με λογαριασμούς και γενικά σαν να μην έχει wifi.

Λογικά πρέπει να είναι πρόβλημα συσκευής ή να κοιτάξω κάτι άλλο κάποια ρύθμιση ?

Το προηγούμενο που είχα (desire απλό) από το ίδιο royter έμπαινα παντού χωρίς πρόβλημα.

 

Μήπως στο WiFi σου έχεις Mac Filtering όπως εγώ ;

 

Μπορείς να κάνεις export ίσως σε csv format από τη συσκευή σου αν γίνεται, και να τα κάνεις import από τη σελίδα του Google Calendar.

 

Δοκίμασε και με αυτό τον τρόπο (απλά εκεί που διαλέγεις τί θέλεις να συγχρονίζεται επιλέγεις μόνο το Calendar).

Πραγματικά δεν έχω καταφέρει να βρω που είναι το Exchange ActiveSync.

Τέλος πάντων, το θέμα είναι τώρα πλέον από το HD πως θα πάνε στο Google Calendar.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Οχι το Mac Filtering το εχω disabled

 

Μπήκα στο Internet κανονικά με σύνδεση με το pc (το pc έχει internet)

Μπήκα στο Internet κανονικά με σύνδεση μέσω Vodafone

Internet με wifi με τίποτε

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μπορειτε να το δειτε στην φωτο αλλα ειναι λιγο πιο κατω...

 

http://img201.imageshack.us/img201/8601/20101123201415347.jpg

 

επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω και προβληματίστηκα ότι δεν έχει θήκες, απ' ότι βλέπω στην φωτο σου έχεις βάλεις. Μπορείς να μου πεις εάν την βρήκες από εδώ ή από site? Και από που;

Ευχαριστώ πολυ!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω καταφέρει να βρω που είναι το Exchange ActiveSync.

Τέλος πάντων, το θέμα είναι τώρα πλέον από το HD πως θα πάνε στο Google Calendar.

 

Το σκέτο Activesync είναι αυτό που ψάχνεις νομίζω...

HTC Desire HD // Updated 11.02.2011 > CyanogenMod 7 PNK "Crispy Duck (Personal modified CM7 build) (http://goo.gl/OsItD) :shock:
Link to comment
Share on other sites

Το καταπληκτικο προγραμμα πλοηγησης που εχει βγει για τα ανδροειδη κατα την γνωμη μου ειναι της sygic to aura το δοκιμασα σημερα ενω πηγαινα καπου πεζος απιστευτη ακριβεια ουτε κολλουσε και με ξανα βρισκε πιο μετα τιποτα τετοιο , με πολι ωραια γραφικα και σου δειχνει και την θερμοκρασια και καιρο στη περιοχη που βρισκεσαι εμεινα αφωνος σημερα μιας και πρωτη φορα το δοκιμαζα βαλτε το και θα με θυμηθειτε :)

 

btw αν παμε και αγορασουμε screen protector αλλα για το hd2 δεν θα μπαινουν κανονικα εφοσον εχουν ιδια οθονη ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω και προβληματίστηκα ότι δεν έχει θήκες, απ' ότι βλέπω στην φωτο σου έχεις βάλεις. Μπορείς να μου πεις εάν την βρήκες από εδώ ή από site? Και από που;

Ευχαριστώ πολυ!

 

Amazon.co.uk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το έχω και εγώ στα χέρια μου από εχτές το βράδυ

Σήμερα που ήρθα στη δουλεία προσπαθώ να το συνδέσω με wifi αλλά ότι και να κάνω ενώ έχει full σήμα δεν σερφάρει με τίποτε λες και δεν έχει wifi παρόλο που δείχνει σήμα καμπάνα.

Ούτε google βλέπει ουτε σύνδεσα με λογαριασμούς και γενικά σαν να μην έχει wifi.

Λογικά πρέπει να είναι πρόβλημα συσκευής ή να κοιτάξω κάτι άλλο κάποια ρύθμιση ?

Το προηγούμενο που είχα (desire απλό) από το ίδιο royter έμπαινα παντού χωρίς πρόβλημα.

 

Οχι το Mac Filtering το εχω disabled

 

Μπήκα στο Internet κανονικά με σύνδεση με το pc (το pc έχει internet)

Μπήκα στο Internet κανονικά με σύνδεση μέσω Vodafone

Internet με wifi με τίποτε

 

Το δοκίμασα με άλλο router και μπήκε κανονικά.

Αρα κάτι πρόβλημα υπάρχει με το ρουτερ που έχω εδώ στη δουλειά

Τι διαφορετικό μπορεί να θέλει μιας και όπως είναι το ρουτερ τώρα με το απλο disare έμπαινα κανονικά στο internet ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...