Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτην αν θες να βαλεις μεσω fastboot --> recovery-clockwork-3.0.0.5-blade.img - MD5: 24e5f51e0541c865f6b3232f30a0e6ee

Αυτην νομιζω αν θες να την βαλεις μεσω Recovery Manager ή cwm --> recovery-clockwork-3.0.0.5-blade-update_signed.zip - MD5: 40596c7e7aedba0c4c46aa28eba9401c

 

Είναι σίγουρο πως πρέπει να βάλω αυτή και όχι την:

recovery-clockwork-3.0.0.5-x880-update_signed.zip - MD5: 626509ed8ee4aa99fa11e9daf7c9c53e?

Αν δεις το 2ο post, στο Build Change Log, λέει: 2011-02-04 - v3.0.0.5 b2 - produced x880 version for use with V880/003Z devices...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eπίσης να πώ πώς το dialer το βγάζει πολυ πολυ μικρό και γενικά όλα έχουν γινει αόρατα και δε βρίσκω τπτ στις ρυθμήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης να πώ πώς το dialer το βγάζει πολυ πολυ μικρό και γενικά όλα έχουν γινει αόρατα και δε βρίσκω τπτ στις ρυθμήσεις...

 

 

Υπαρχουν πολλες εκδοσεις 2.2, πρεπει να μας πεις ποια εχεις βαλει(αν μας πεις και απο που ακομα καλυτερα) ωστε να δουμε τι παιζει και να σου προτεινουμε και αλλες custom rom.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποιο ρόλο που αντί για 81,7mb το αρχείο ήταν 81.611..????

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποιο ρόλο που αντί για 81,7mb το αρχείο ήταν 81.611..????

 

Δεν ειχε md5 να τσεκαρεις? Παντως τα 81.7 mb=79700 kb οπότε τσεκαρε τα μηπως δεν κατεβηκε σωστα αν και δε νομιζω. Με το san fran ήσουν ή της wind?

Link to comment
Share on other sites

Mε το San Fransisco...Τώρα θα δοκιμάσω αυτό : http://www.chrislowthian.co.uk/upgrade-your-orange-san-francisco-zte-blade-to-froyo-2-2-oled-tft-versions/1898/

 

Nα δώ τι αποτέλεσμα θα έχω.. Απλά το θέμα είναι με την οθόνη. Τα έχει όλα μικρά και εκεί πρέπει να είναι το πρόβλημα και με το youtube και όλα τα άλλα..Αλλά και πάλι δε βρίσκω κάποια ρύθμηση...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο στο sf εβαλα την jj9. Εδω πιστευω εχει το καλυτερο guide.

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/329864/06-feb-guide-how-to-install-a-custom-rom-on-the-zte-blade/

 

 

Απλα να ακολουθησεις τα βηματα για την jj9 και οχι την δικη του rom. Κατεβασε απο εδω:

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/327579/rom-froyo-japanese-jellyfish-rls9-2011-01-24-oled-tft/

 

(Καλυτερα κατεβασε και κανε ιnstall μονο την rom και το hw_ui)

 

edit: Παντως με την στοκ του sf επιανα ασυλληπτα νουμερα uptime και ας εκανα minimum χρηση. Μιλαμε για 250 ωρες uptime κετετια.

Edited by Johnix
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Κατεβαζω και κανω install, χωρις wipe πρωτα να δουμε.....

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

 

Μπράβο για την πληροφορία! Αν και έχω jj rls9 θα την κατεβάσω και που ξέρεις ίσως την δοκιμάσω για λίγο από περιέργεια και μόνο!

Αν κάποιος άλλος την βάλει στα σίγουρα ας μας πει γνώμες όταν την δοκιμάσει :)

 

 

υ.γ.: Μου ήρθε και η βάση αυτοκινήτου nokia CR-115, πολύ καλή κατασκευή και με εντυπωσίασε, αύριο δοκιμές.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πως πρέπει να βάλω αυτή και όχι την:

recovery-clockwork-3.0.0.5-x880-update_signed.zip - MD5: 626509ed8ee4aa99fa11e9daf7c9c53e?

Αν δεις το 2ο post, στο Build Change Log, λέει: 2011-02-04 - v3.0.0.5 b2 - produced x880 version for use with V880/003Z devices...

 

ρε φιλε, εχεις V880,003Ζ κινητο ή ZTE Blade?

To V880 ειναι η κινεζικη εκδοση η οποια ειναι παρομοια αλλα οχι ιδια με το Blade

 

To Κινέζικη ήταν μάλλον λάθος αλλά είναι αυτή που είχε βγεί για την κινέζικη αγορά..Μέσα μου έχει και κινέζικα και Αγγλικά...Και διάβασα σε ένα forum ¨οτι η πιο σταθερή ειναι η Γιαπωνέζικη..Μάλλον θα πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία και πάλι και μου πήρε σχεδόν 2 ώρες όντας και πρωτάρης.. Ποια να κατεβάσω βρε αδέρφια για να το κάνω κομπλέ..??? Διότι έχω πιεστεί με όσα προβλήματα μου έβγαλε τώρα...

:(

 

Τι ακριβως εννοεις οτι λες κινεζικη? Ποια ρομ εβαλες ακριβως, δωσε λινκ απο που την βρηκες.

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι μόνο για premium members διαθέσιμη λόγω φόρτου του server.Αν μπορεί κάποιος να μας πεί τις επιλογές του και να το ανεβάσει κάπου θα ήταν πολύ καλό για εμάς τους ανυπόμονους :)

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί κάτι περίεργο. Σήμερα έγραφα ένα μύνημα, και έπειτα άφησα το κινητό μου πάνω στο τραπέζι, με το μαλακό, όπως πάντα. Όταν μετά απο καμιά ώρα το πήρα πάλι στα χέρια παρατήρησα ότι εμφανίστηκε αυτό που βλέπετε στις εικόνες! Δεν μπορώ να καταλάβω πώς εμφανίστηκε αυτό, είναι ένα σιδεράκι, μεταξύ οθόνης και γυαλιού, στο πάνω όριο της οθόνης. Επίσης δεν είναι χαλαρό, όσο απότομα και να κουνάω το κινητό, αυτό μένει εκεί πάντα σταθερό! Το περίεργο είναι ότι δεν έφαγε κάποιο χτύπημα ή κάτι τέτοιο. Σκέφτομαι να το πάω για service, αλλά φοβάμαι πως δε θα το δεχτούν, με τη δικαιολογία ότι έφαγε χτύπημα το κινητό. Επίσης φοβάμαι πως αν τελικά το δεχτούν, μήπως το γρατσουνίσουν, δεν το δέσουν καλά κ.λ.π., το έχω μόνο 3 εβδομάδες ρε γμτ :(. Έχει συμβεί σε κάποιον απο εσάς κάτι παρόμοιο; Εμπειρίες από το service; Κάνουν καλή δουλειά και πόσο εκτιμάτε ότι θα αργήσει; Ευχαριστώ!

 

http://img17.imageshack.us/img17/443/20110209214711b.jpg

http://img718.imageshack.us/img718/1046/20110209215028.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι μόνο για premium members διαθέσιμη λόγω φόρτου του server.Αν μπορεί κάποιος να μας πεί τις επιλογές του και να το ανεβάσει κάπου θα ήταν πολύ καλό για εμάς τους ανυπόμονους :)
Εμένα κατεβαίνει κανονικά και είμαι απλό μέλος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατεβαίνει κανονικά και είμαι απλό μέλος.

 

Εμένα μου βγάζει το εξής:

"The online kitchen implements a queueing system which means your cooking time varies depending on the server load. Please be patient!

 

Sorry, this Online Kitchen is available to Premium members only."

 

Μάλλον για να κατεβάσω έκδοση που την κάνω όπως θέλω πρέπει να έχω κάνει donate.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει, μπορεί να κατεβάσει την modaco r12 και από εδώ (δικό μου link):

 

http://thenode.co.cc/m76ZQ3Wl1v/r12-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip

 

md5: cb1718841318a63775b020e6c544edfa

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

οκ ετοιμος για να κανω και γω μια δοκιμη!! διαδικασια ειναι οπως καταλαβα?

1. κανο ροοτ ( universal androot)

2. εχω περασει το clockwork ( εχω 512 )

3. power kai -

4. back up

5. wipe data/factory reset ,παταμε yes-delete all user data

6. wipe cache partittion

7. instal zip from sdcard

συνοπτικα δλδ. τωρα ποια 8α περασω ειδομεν!

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα πριν λιγο. Δεν εχει καθολου ελληνικο πληκτρολογιο γιατι το HTC IME δεν ειναι στις default επιλογες της "προτηγανισμενης". Μικρο το κακο, απλα πρεπει να το εγκαταστησει καποιος απο πανω.

 

Κατα τα αλλα, διορθωθηκε εν μερει το θεμα με τα τετραγωνακια, τωρα βγαζει ενα droid με φατσουλες. Φωτο δεν βγαζει, αλλα μικρο το καο (μονο στο call log, ετσι? στα υπολοιπα τα βγαζει κανονικα).

 

Το θεμα ειναι το ιδιο μαυρο, εκτος και αν φταιει πως δεν εκανα wipe απο την 11. Αν εκανε κανεις εντελως καθαρο installation, ας μας πει.

 

Τα παιχνιδακια ειναι το ιδιο καλα, το ραδιο δεν το δοκιμασα ακομα (δουλευω ταυτοχρονα και παραλληλα :lol:)

 

Αυτα προς το παρον.

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

οκ ετοιμος για να κανω και γω μια δοκιμη!! διαδικασια ειναι οπως καταλαβα?

1. κανο ροοτ ( universal androot)

2. εχω περασει το clockwork ( εχω 512 )

3. power kai -

4. back up

5. wipe data/factory reset ,παταμε yes-delete all user data

6. wipe cache partittion

7. instal zip from sdcard

συνοπτικα δλδ. τωρα ποια 8α περασω ειδομεν!

 

δεν χρειαζεται να κανεις root :/

 

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κανεις root :/

 

δεν θελει??? μα ο οδηγος ελεγε οτι θελει, τεσπα. τα αλλα βηματα υποθετω ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εντολή δίνω στα dos Για να πάω στο directory που έχω κατεβάσει τα αρχεία που θέλω να περάσω?? έχει κολλήσει το κεφάλι μου..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εντολή δίνω στα dos Για να πάω στο directory που έχω κατεβάσει τα αρχεία που θέλω να περάσω?? έχει κολλήσει το κεφάλι μου..

 

Εάν εννοείς για το cmd και να πας στο directory για να βάλεις rom ή ότι άλλο θες. Εάν έχεις windows 7 πατάς shift και δεξί κλίκ πάνω στον φάκελο που έχεις τα αρχεία σου και πατάς "Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ".

Εάν έχεις XP πατάς CHDIR (Changes directories) και τον φάκελο που θες.

 

Όταν μπεις στο cmd και στον φάκελο που είναι η ρομ, γράφεις fastboot-windows flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.8-blade.img

μετά πατάς enter και μετά γράφεις fastboot-windows reboot. Το κινητό θα κάνει από μόνο του reboot. Θα πατάς το volume down για να σε βάλει στο clockwork για να κάνεις install το zip που θέλεις.

 

υ.γ. Πάντα να κάνεις back up πρώτα την ρομ που έχεις μην τυχόν έχεις πρόβλημα.

 

Ή δεν το έχεις γράψει σωστά, δοκίμασε ξανά ή στο cmd δεν έχεις το σωστό directory. Σιγουρέψου τι ακριβώς είναι το πρόβλημα. Μέσα στο φάκελο έχεις το fastboot.zip (το έχεις κάνει unrar) έβαλες αυτά τα αρχεία σ' ένα φάκελο μαζί με το recovery-clockwork-2.5.1.8-blade.img;

Καταρχάς έχεις windows 7;

 

Στην πρώτη σελίδα διάβασε ξανά θα σε βοηθήσει εάν έχεις πρόβλημα. Αν και αυτά που σου γράφω ισχύουν.

Εάν καταφέρεις να μπεις στο clockwork μην ξεχάσεις να κάνεις wipe data και wipe cache, αν και δεν ξέρω τι ρομ θα βάλεις μήπως και δεν χρειάζεται. Για παράδειγμα από JJ RLS8 σε RLS9 ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς για το cmd και να πας στο directory για να βάλεις rom ή ότι άλλο θες. Εάν έχεις windows 7 πατάς shift και δεξί κλίκ πάνω στον φάκελο που έχεις τα αρχεία σου και πατάς "Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ".

Εάν έχεις XP πατάς CHDIR (Changes directories) και τον φάκελο που θες.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...αλλά δε μου δέχεται το fastboot.... unknown demand λέει...

Edited by George_Batzis
Link to comment
Share on other sites

σε οσα screen shots εχω δει απο τις οθονες των blade ολοι στο widget ρυθμιση ισχυος εχετε 6 επιλογες.. εγω εχω 5 (δεν εχω την επιλογη συνδεση δεδομενων.. ) αυτο γινεται γιατι δεν εχω περασει καποια ρομ? εχω τη μαμα.. η υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο στο μαρκετ? η απλα πρεπει να πειρακσω κατι στις ρυθμισεις?
Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...