Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεος κατοχος και εγω εδω και 2 μερες και ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος.

 

Ξερω οτι εχει ειπωθει πολλες φορες, γιατι εχω διαβασει παμπολες σελιδες, αλλα

δεν μπορω να το βρω. Θελω να μου πειτε τι να κανω για να εμφανιστουν οι επαφες

κανονικα και οχι κατω απο το Ζ.

 

Συγγνωμη αν ρωταω τα ιδια αλλα δεν μπορω να βρω την σελιδα που εχει ειπωθει.

 

Ευχαριστω

Αντωνης

 

Αυτό θα λυθεί στην 2.2 έκδοση του ανδροϊδούς....

 

Ή περιμένεις αναβάθμιση ή αναβαθμίζεσαι μόνος σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)εβαλα την Japanese Jellyfish RLS9 και οταν παω να βγαλω φωτο με την καμερα δειχνει κατι κατακορυφες γραμμες οταν ομως βγαλω τη φωτογραφια δεν φενονται.το κανει σε ολους? τι φταιει?

 

2)και επισης εχω συγχρονισει τις επαφες μου με τον λογαριασμο gmail και φενονται αλλα εχει γινει και ενα μπλεξιμο και στην καρτα σιμ εχουν περαστει απο 2 και 3 φορες και εχει γινει γενικα ενα μπερδεμα.στις επαφες δεν εχω βρει επιλογη για διαγραφη ολων των επαφων απο την μνημη της καρτας σιμ οπως και απο την μνημη του κινητου.εχω το προγραμμα contact2sim αλλα ουτε αυτο τις διαγραφει απο τη σιμ παρολο που παταω να τις διαγραψει.θελω με καποιο τροπο να διαγραψω ολες τις επαφες απο σιμ+τηλεφωνο και να περασω τις επαφες απο το λογαριασμο gmail στη σιμ μονο και να φενονται απο εκει? μπορει καποιος να με βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος εφαρμογη εκτος απο το lock screen winget

για κλεισιμο οθονης.

Επισης εχω βαλει και την mised reminder εκανα τις

ρυθμισεις αλλα δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύουν οι μεταφορές με bluetooth μόνο εάν διαγράψω το blade από τις γνωστές συσκευές στα Windows και κάνω από την αρχή το pairing...

 

ναι το δοκιμασα κ αυτό...στις 5 προσπάθειες την μια πιάνει...:blink:

Link to comment
Share on other sites

1)εβαλα την Japanese Jellyfish RLS9 και οταν παω να βγαλω φωτο με την καμερα δειχνει κατι κατακορυφες γραμμες οταν ομως βγαλω τη φωτογραφια δεν φενονται.το κανει σε ολους? τι φταιει?

 

 

Με την rls8 μου το κάνει καιεμενα καμία φορά. Είναι ακινδυνο bug, όπως είπες δεν φαινεται στις φωτογραφίες και με ένα reset του κινητόυ στρώνει...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα clear battery stats με αδεια μπαταρια, το φορτισα φουλ και η διαφορα ειναι τρομακτικη.... Εκει που με μετρια χρηση στο τελος της μερας ειχα 50% σημερα με πιο βαρια χρηση μου ειναι τωρα 78% ! Δοκιμαστε το ειδικα οσοι το εχετε κανει με φουλ μπαταρια clear :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα clear battery stats με αδεια μπαταρια, το φορτισα φουλ και η διαφορα ειναι τρομακτικη.... Εκει που με μετρια χρηση στο τελος της μερας ειχα 50% σημερα με πιο βαρια χρηση μου ειναι τωρα 78% ! Δοκιμαστε το ειδικα οσοι το εχετε κανει με φουλ μπαταρια clear :rolleyes:

 

Πόσο % ήταν όταν το έκανες; είχες αφήσει το κινητό να κλείσει τελείως;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν λές άδεια, στο πόσο ήταν όταν το έκανες αυτό?

edit: Γιάννη με πρόλαβες, μάλλον το ίδιο σκεφτόμασταν :lol:

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Πόσο % ήταν όταν το έκανες; είχες αφήσει το κινητό να κλείσει τελείως;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

ναι παιδια εκλεισε μονο του το κινητο. εβγαλα την μπαταρια την ξαναεβαλα, το ανοιξα σε cw εκανα το clear εκανα reboot και με το που μπηκε στο λειτουργικο ξαναεκανε shutdown μονο του. τελος το φορτισα κλειστο ολο το βραδυ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε το τελευταίο update στο handset sms? Υπήρξε κανένα πρόβλημα. Δεν είχα εγώ κάποιο απλά επειδή υπήρχε παλιότερα ένα πρόβλημα σε κάποιο update γι αυτο ξαναρωτάω.
Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καταρχας ευχαριστω παλι για την δουλεια που κανετε κ βοηθατε και εμας τους αρχαριους στο Android.. ξεκλειδωσα κ εγω την ραμ κ τωρα εχει 414ΜΒ εχω το Blade της Wind ...μερικες ερωτησεις

1- ποια custom rom για 2.2 froyo μου προτεινεται να περασω? (Αργει ο Μαρτιος :P )

2- ποιο Video Player ειναι καλο ? εχω περασει το RockPlayer(δεν μου δουλευε με τα mp4 οπως κ το mVideoPlayer) και το VitalPlayer τα παιζει μεν ολα αλλα ενω παιζουν κανονικα μου κανει διακοπες στον ηχο

3-οταν περνας custom rom για 2.2 οι υπαρχοντες εφαρμογες σβηνονται? κ πρεπει να τα βαλεις απο την αρχη? κ αν Ναι γινεται να κανεις με καποιο τροπο save?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου προτείνει stereo bluetooth δέκτη που να έχει 3.5mm υποδοχή για ακουστικά και να δουλεύει καλά με το blade;

 

Sony Ericsson DS220

Καλύτερο από το καλώδιο και τα ακουστικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί με την rls7 αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει δορυφόρους ;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk[/quote

 

όλοι εσείς που έχετε την jellyfish rls7 είστε εντάξει με τo gps?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα clear battery stats με αδεια μπαταρια, το φορτισα φουλ και η διαφορα ειναι τρομακτικη.... Εκει που με μετρια χρηση στο τελος της μερας ειχα 50% σημερα με πιο βαρια χρηση μου ειναι τωρα 78% ! Δοκιμαστε το ειδικα οσοι το εχετε κανει με φουλ μπαταρια clear :rolleyes:

μπορεις να μου πεις πως γίνετε? εννοω το ''clear battery stats''

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson DS220

Καλύτερο από το καλώδιο και τα ακουστικά...

 

Το MW600 που προτείνει ο ίδιος ο alex_oz φαίνεται να κάνει τα ίδια και έχει και ράδιο. Γιατί είναι και φτηνότερο;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γράφω για πρώτη φόρα είμαι κάτοχος του Blade εδώ και 1,5 μήνα.

Το εχω 512 με jj9.

Το κινητό είναι απλά άψογο. Τα links που δίνετε κατατοπίζουν και τους ποιο αρχάριους χρήστες να βάλλουν custom rom

Σήμερα παρέλαβα μια κάρτα kingmax 8 Gb micro sdhc από ebay class 10 και ήθελα να ενημερώσω ότι δούλεψε άψογα με το που την έβαλα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως εχω πάθει πλακα με το WiFi, σε σχέση με το diamond που είχα πριν είναι πολύ πιο δυνατό.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί με την rls7 αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει δορυφόρους ;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk[/quote

 

όλοι εσείς που έχετε την jellyfish rls7 είστε εντάξει με τo gps?

 

Εγώ πάντως είμαι μια χαρά...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γράφω για πρώτη φόρα είμαι κάτοχος του Blade εδώ και 1,5 μήνα.

Το εχω 512 με jj9.

Το κινητό είναι απλά άψογο. Τα links που δίνετε κατατοπίζουν και τους ποιο αρχάριους χρήστες να βάλλουν custom rom

Σήμερα παρέλαβα μια κάρτα kingmax 8 Gb micro sdhc από ebay class 10 και ήθελα να ενημερώσω ότι δούλεψε άψογα με το που την έβαλα στο κινητό.

 

Αχαχα εσυ περασες και μενα που ποσταρα μετα απο 6 χρονια. Παρολ'αυτα μην βιαζεσαι (εσυ και πολλοι αλλοι) να κανετε σχολια για το ποσο καλα δουλευει κατι χωρις σχεδον χρηση. Απο οσο θυμαμαι απο το link με τις μνημες για το blade που εκανε καποιος, ολες οι kingston εχουν προβλημα. Και δεν το εχουν στην αρχική αναγνωριση. Αλλα κυριως σε μεγαλες μεταφορες αν θυμαμαι καλα. Αν βρεις το λινκ (σε αυτο το θρεντ ειναι) μπορεις να δεις πως μπορεις να δοκιμασεις την καρτα σου. Μετα οποιοδηποτε σχολιο σου θα ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτο και θα κανει update και το ιδιο το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε το τελευταίο update στο handset sms? Υπήρξε κανένα πρόβλημα. Δεν είχα εγώ κάποιο απλά επειδή υπήρχε παλιότερα ένα πρόβλημα σε κάποιο update γι αυτο ξαναρωτάω.

 

Εγώ έκανα. Δεν είδα κάποιο πρόβλημα. Τουλάχιστον οι χαρακτήρες στα σμσ είναι 160 και δεν πέφτουν, όπως το προηγούμενο προβληματικό update.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως είμαι μια χαρά...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το A-GPS (ακριβώς από πάνω - ή από κάτω - από εκεί που ενεργοποιείς το gps λέει "χρήση ασυρμάτων δικτύων"). Τώρα θα κλειδώσει ψιλο-μπαμ μπαμ λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα εσυ περασες και μενα που ποσταρα μετα απο 6 χρονια. Παρολ'αυτα μην βιαζεσαι (εσυ και πολλοι αλλοι) να κανετε σχολια για το ποσο καλα δουλευει κατι χωρις σχεδον χρηση. Απο οσο θυμαμαι απο το link με τις μνημες για το blade που εκανε καποιος, ολες οι kingston εχουν προβλημα. Και δεν το εχουν στην αρχική αναγνωριση. Αλλα κυριως σε μεγαλες μεταφορες αν θυμαμαι καλα. Αν βρεις το λινκ (σε αυτο το θρεντ ειναι) μπορεις να δεις πως μπορεις να δοκιμασεις την καρτα σου. Μετα οποιοδηποτε σχολιο σου θα ειναι παραπανω απο ευπροσδεκτο και θα κανει update και το ιδιο το λινκ.

 

οι kingston όντως έχουν θέμα, αλλά την Kingmax class10 που πήρε ο φίλος παραπάνω την δοκίμασα εξοντωτικά, και δουλεύει μια χαρά.

 

Περισσότερα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292959

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα.

ούτε mms ούτε net ούτε τίποτα δεν δουλεύει.

 

Για δες εδώ για τις ρυθμίσεις σε android για όλα τα δίκτυα, MMS και internet...

 

http://greekandroid.blogspot.com/2010/08/apn-internet.html

 

http://greekandroid.blogspot.com/2010/07/mms.html

 

ή ίσως καλύτερα εδώ: http://www.naviusers.net/t1041-topic

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

εχω συγχρονισει τις επαφες μου με τον λογαριασμο gmail και φενονται αλλα εχει γινει και ενα μπλεξιμο και στην καρτα σιμ εχουν περαστει απο 2 και 3 φορες και εχει γινει γενικα ενα μπερδεμα.στις επαφες δεν εχω βρει επιλογη για διαγραφη ολων των επαφων απο την μνημη της καρτας σιμ οπως και απο την μνημη του κινητου.εχω το προγραμμα contact2sim αλλα ουτε αυτο τις διαγραφει απο τη σιμ παρολο που παταω να τις διαγραψει.θελω με καποιο τροπο να διαγραψω ολες τις επαφες απο σιμ+τηλεφωνο και να περασω τις επαφες απο το λογαριασμο gmail στη σιμ μονο και να φενονται απο εκει? μπορει καποιος να με βοηθησει??

 

καποιος ρε παιδια να βοηθησει γιατι εχω χασει το μπουσουλα με αυτο το θεμα?:(

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα είναι kingmax και δουλεύει άψογα και σε μεγάλα copy και σε αναπαραγωγή ταινιών. Είναι μέσα στο link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=292959. Απλά επιβεβαιώνω και εγώ ότι δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...