Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω καποιε αποριες:

1)τελευταια εχει αρχισει και κολλαει συχνα πχ στο angry birds και επισης σε ορισμενες εφαρμογες ενω τις λειτουργω κανονικα μου βγαζει μηνυμα για αναγκαστικο κλεισιμο και χανω το σημειο που ειμαι εκεινη την ωρα. αυτα θα διωρθωθουν με την αναβαθμιση σε 2.2 οταν βγει?

2)οταν βγει η αναβαθμιση θα περνιουντε ολες οι εφαρμογες στην καρτα μνημης και ετσι η ram του κινητου δεν θα επιβαρυνεται και ετσι δεν θα κολλαει καθολου το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)Τα θυμωμένα πουλιά είναι αντικειμενικά αρκετά βαρύ παιχνίδι, και ειδικά σε μερικές πίστες που αυξάνονται τα υλικά προς κατεδάφιση, γ%@$^$ ο Δίας! :p

Μια λύση είναι να κλείσεις τον ήχο, και να κάνει ένα ελαφρύ zoom out με τα δάχτυλα (pinch to zoom).To 2.2 έχει hardware acceleration και θα τρέχει καλύτερα τα παιχνίδια!

 

2)Όταν με το καλό βγει, οι εφαρμογές (όσες το υποστηρίζουν τουλάχιστον) θα μπορούν κατ'επιλογή να περνιούνται στην κάρτα μνήμης (micro SD) αντί της μνήμης του κινητού.Υπάρχει modifa να το κάνουμε και στην 2.1 αυτό αλλά χρειάζεται root νομιζω....

 

Πρόσεξε όμως γιατί άλλο μνήμη του κινητού, και άλλο μνήμη RAM του κινητού!!!!!

Δηλαδή όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή, αυτή πιάνει χώρο στην μνήμη του κινητού και εφόσον την τρέξεις χρησιμοποιεί και την μνήμη RAM! Αυτή η διαδικασία συμβαίνει σε όλα τα λειτουργικά συστήματα.....

 

Δηλαδή όταν θα μπορούμε να επιλέξουμε να περνάμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης αντί της βασικής μνήμης του τηλεφώνου, θα μπορούμε να περάσουμε πολύ περισσότερες εφαρμογές στο κινητό και δεν πρόκειται να μας βγάλει το μήνυμα "χαμηλός ελεύθερος χώρος, παρακαλώ αφαιρέστε μερικές εφαρμογές"

 

Για να πω και την κακία μου, αυτό στο Symbian μπορείς να το κάνεις εδώ και πολύυυ καιρό και χωρίς καμία modifa..... :X

 

Τέλος εύχομαι καλά Χριστούγεννα, και καλές γιορτές σε όλους!!! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί λίγο κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει να κάνω το τηλεφωνο rooted? Ποιά είναι η διαφορά απ το να βάλω την έκδοση 2.2?

 

Επίσης με ποιό τρόπο θα μπορούσα να μεταφέρω τις επαφές μου στο outlouk? Αν θα μπορούσα να κρατήσω ένα γενικότερο backup της συσκευης ακόμα καλύτερα...

 

Αν κατάλαβα καλά δεν θα αναβαθμιστεί το κινητό μου περιμένοντας μια αναβάθμιση? πρέπει και εγώ να κάνω κάτι? :blink:

 

Φυσικά και δεν χρειάζεται να εχουμε κάνει την συσκευή μας root για να πάρουμε το update!!! ;)

 

Σωστος , οτι να ναι λεει ο καθενας ωρες ωρες.......

Ατιμο πραμα η ημιμαθεια.

Χειροτερη απο την αμαθεια.

 

Τότε ο φίλος kolkoskylo οφείλει μια εξήγηση :whistle: :D

 

Αν δεν μπορει να γινει αντιληπτη η διαφορα του "να βαλω 2.2" με το

" να κανω update σε 2.2" τοτε σαφως και οφειλω εξηγηση.

Αυτοι που κανανε Update σε 2.2, ας μας εκθεσουν τις εντυπωσεις τους.

 

@validus Γι' αυτο που σου εγραψα στο ΥΓ, μπορεις να κανεις κατι;

Link to comment
Share on other sites

Μα και για να περάσουμε Custom Rom με το 2.2 πάλι δεν χρειάζεται να έχουμε κάνει root την συσκευή μας! Απλά χρειάζεται το Clockworkmod Recovery (το οποίο δεν κάνει root) και μέσω αυτού περνάμε την Custom αλλά και οποιαδήποτε rom η οποία ενδεxωμένος να είναι και pre-rooted!!

 

PS: Έκανα update σε 2.2 βάζωντας την alpha 4 αλλά επειδή δεν μου κατσε καλά, επέστρεψα μέσω nandroid backup στην μαμά 2.1 της Wind. ;)

 

Φιλικά πάντα! :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

1)Τα θυμωμένα πουλιά είναι αντικειμενικά αρκετά βαρύ παιχνίδι, και ειδικά σε μερικές πίστες που αυξάνονται τα υλικά προς κατεδάφιση, γ%@$^$ ο Δίας! :p

Μια λύση είναι να κλείσεις τον ήχο, και να κάνει ένα ελαφρύ zoom out με τα δάχτυλα (pinch to zoom).To 2.2 έχει hardware acceleration και θα τρέχει καλύτερα τα παιχνίδια!

 

2)Όταν με το καλό βγει, οι εφαρμογές (όσες το υποστηρίζουν τουλάχιστον) θα μπορούν κατ'επιλογή να περνιούνται στην κάρτα μνήμης (micro SD) αντί της μνήμης του κινητού.Υπάρχει modifa να το κάνουμε και στην 2.1 αυτό αλλά χρειάζεται root νομιζω....

 

Πρόσεξε όμως γιατί άλλο μνήμη του κινητού, και άλλο μνήμη RAM του κινητού!!!!!

Δηλαδή όταν εγκαθιστάς μια εφαρμογή, αυτή πιάνει χώρο στην μνήμη του κινητού και εφόσον την τρέξεις χρησιμοποιεί και την μνήμη RAM! Αυτή η διαδικασία συμβαίνει σε όλα τα λειτουργικά συστήματα.....

 

Δηλαδή όταν θα μπορούμε να επιλέξουμε να περνάμε τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης αντί της βασικής μνήμης του τηλεφώνου, θα μπορούμε να περάσουμε πολύ περισσότερες εφαρμογές στο κινητό και δεν πρόκειται να μας βγάλει το μήνυμα "χαμηλός ελεύθερος χώρος, παρακαλώ αφαιρέστε μερικές εφαρμογές"

 

Για να πω και την κακία μου, αυτό στο Symbian μπορείς να το κάνεις εδώ και πολύυυ καιρό και χωρίς καμία modifa..... :X

 

Τέλος εύχομαι καλά Χριστούγεννα, και καλές γιορτές σε όλους!!! :)

 

πολυ κατανοητη και αμεση απαντηση φιλε!! σε ευχαριστω!!:)

Link to comment
Share on other sites

Μα και για να περάσουμε Custom Rom με το 2.2 πάλι δεν χρειάζεται να έχουμε κάνει root την συσκευή μας! Απλά χρειάζεται το Clockworkmod Recovery (το οποίο δεν κάνει root) και μέσω αυτού περνάμε την Custom αλλά και οποιαδήποτε rom η οποία ενδεxωμένος να είναι και pre-rooted!!

 

PS: Έκανα update σε 2.2 βάζωντας την alpha 4 αλλά επειδή δεν μου κατσε καλά, επέστρεψα μέσω nandroid backup στην μαμά 2.1 της Wind. ;)

 

Φιλικά πάντα! :)

Και δε σου ζηταει δικαιωματα root για το Clockworkmod Recovery;

Link to comment
Share on other sites

Το clockworkmod το περνάς με το πρόγραμμα fastboot όταν το κινητό είναι σε κατάσταση "bootloader" δηλαδή με κολλημένο το πράσινο android στην εκκίνηση του κινητού.Για να την περάσεις δεν χρειάζεται να έχεις δικαιώματα root και η εφαρμογή αυτή καθαυτή δεν σου παρέχει τέτοια δικαιώματα!

Το τονίζω γιατί εγώ όταν την πέρασα νόμιζα ότι έκανε και root παράλληλα! :p

 

Μετά κατά την εκκίνηση του κινητού, κρατώντας πατημένο το κουμπί μείωσης ήχου στα αριστερά της συσκευής, φορτώνει το Clockworkmod (που είναι και ανάποδο! :p) και από εκεί κάνεις wipe data/factory reset + wipe cache partition και μετά πατάς apply sdcard:update.zip (εφόσον έχεις αλλάξει το όνομα του *.zip της ρομ σε update.zip) και έτσι φλασάρεις την ρομ!

 

Σε καμία φάση της διαδικασίας δεν σου ζητάει να έχεις δικαιώματα υπερχρήστη (root)!! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά μήπως ξέρει κάποιος τα εξής;

 

1. Ηχογράφηση γενικά έχει;

2. Ηχογράφηση στην κλήση;

3. Όταν γράφεις μνμ, τα γράμματα στο πληκτρολόγιο τα δείχνει ελληνικά; (είτε στο κανονικό είτε στο qwerty)

4. Αναφορές παράδοσης έχει;

5. Ανοικτή ακρόαση;

 

2.Κανει το Ultimate Voice Recorder http://rapidshare.com/files/439116141/273b22d6-8073-415d-99e4-e5ff285a2de2_item.apk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανεις το τηλεφωνο rooted δεν μπορεις να βαλεις 2.2.

Rooting σε Android κινητο σημαινει οτι αποκτας δικαιωματα παραπανω απο

αυτα που σου δινει η ROM.

P.S Ποτε αγορασες το San Francisco και εχει 512 RAM;

Το δικο μου που ειναι αγορασμενο πριν απο 20 ημερες εχει 213,120kb.

Βαλε αν θελεις το Internal Storage Droid, βαλε το σε μια οθονη σαν

Android Widget και πες μας τι ΠΟΣΟΣΤΟ ελευθερης μνημης σου βγαζει

και τι ΠΟΣΟΝ ελευθερης μνημης.

 

Έχεις ενα δίκιο σ αυτο που λες και τώρα το πρόσεξα.

Με βάση αυτό http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/319831/19-dec-installing-the-modaco-custom-rom-from-scratch-and-other-roms/ έχω amoled οθόνη.

Με το Elixir που εχω εγκαταστησει και δινει διαφορες πληροφορίες μου λεει οτι εχω total 414mb ram και internal storage total 208,1mb

Ειχα την εντυπωση πως ολα τα amoled εχουν 512 internal storage...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω custom rom 2.1 ομως (για να δουλευουν τα led)

εχετε να μου προτεινετε καποια σταθερη για καθημερινη χρηση;

 

αυτη ας πουμε ειναι καλη;

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324798/rom-eclair-oled-tft-customised-bladevillain-1-1-0-rls4-13-dec/

 

Για καθημερινή χρήση η καλύτερη είναι αυτή εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324938/rom-eclair-finnish-fillyjonk-rls4-2010-12-22/

κατά τη δική μου άποψη και τις έχω δοκιμάσει όλες!

με ένα overclock στα 710MHz με 50+ applications αρκετά widgets και live wallpaper το κινητό δεν κολλάει πουθενά και είναι πολύ σταθερό.

 

@validus όλα την ίδια internal storage έχουν. Μόνο RAM αλλάζει.

Edited by mxa055
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mxa055!!

 

Έχει κάνει κανένας αυτή την διαδικασία?

http://androidforums.com/droid-all-things-root/176922-official-one-click-rooting-solution-droid-thread-d-d-latest-v2-0-4-a.html

 

Δουλευει σε ZTE γιατι αναφερεται σε drivers της Motorola...?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινή χρήση η καλύτερη είναι αυτή εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324938/rom-eclair-finnish-fillyjonk-rls4-2010-12-22/

κατά τη δική μου άποψη και τις έχω δοκιμάσει όλες!

με ένα overclock στα 710MHz με 50+ applications αρκετά widgets και live wallpaper το κινητό δεν κολλάει πουθενά και είναι πολύ σταθερό.

 

σ' ευχαριστω

εχει προβλημα με το wifi;

τα led δουλευουν κανονικα; (για αναπαντητες κλησεις κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα όλο το thread(ΟΛΟ όμως) από την αρχή και αυτό που παρατήρησα έιναι οτι στα περισσότερα παιδιά που το πήραν στα μέσα του δεκέμβρη(2η-3η παρτίδα :confused: μπορεί και 4η) τα προβλήματα ήταν σχεδόν σε όλους τα ίδια.Το wifi και το τα pixel της οθόνης με το ροζ wallpaper ήταν τα κυριότερα που θυμάμαι...

 

Επειδή αυτό τον καιρό ενδιαφέρομαι να πάρω ενα κινητό με Αdroid μιας και θέλω να εξοικοιωθώ με τα smartphones και αυτό που με απασχολεί είναι μην πάνε τσάμπα τα 160 ευρώ...Κυρίως κατάλαβα ότι είναι ανάλογα με την συσκευή που θα σου τύχει.Άμα είναι καλή είσαι τυχερός,άμα πάλι σου τύχει προβληματική άστα να πάνε...

Πήγα στην wind εδώ στην Καρδίτσα και μου έιχαν πεί οτι εξαντλήθηκε και ότι την επόμενη βδομάδα περιμένουν την επόμενη παρτίδα...

Αξίζει να πάρω το Blade ή να δωσω παραπάνω(τα διπλάσια σχεδον) και να κοιτάξω κανα Νokia C6-01 ή C7 και ας είναι με symbian?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα όλο το thread(ΟΛΟ όμως) από την αρχή και αυτό που παρατήρησα έιναι οτι στα περισσότερα παιδιά που το πήραν στα μέσα του δεκέμβρη(2η-3η παρτίδα :confused: μπορεί και 4η) τα προβλήματα ήταν σχεδόν σε όλους τα ίδια.Το wifi και το τα pixel της οθόνης με το ροζ wallpaper ήταν τα κυριότερα που θυμάμαι...

 

Επειδή αυτό τον καιρό ενδιαφέρομαι να πάρω ενα κινητό με Αdroid μιας και θέλω να εξοικοιωθώ με τα smartphones και αυτό που με απασχολεί είναι μην πάνε τσάμπα τα 160 ευρώ...Κυρίως κατάλαβα ότι είναι ανάλογα με την συσκευή που θα σου τύχει.Άμα είναι καλή είσαι τυχερός,άμα πάλι σου τύχει προβληματική άστα να πάνε...

Πήγα στην wind εδώ στην Καρδίτσα και μου έιχαν πεί οτι εξαντλήθηκε και ότι την επόμενη βδομάδα περιμένουν την επόμενη παρτίδα...

Αξίζει να πάρω το Blade ή να δωσω παραπάνω(τα διπλάσια σχεδον) και να κοιτάξω κανα Νokia C6-01 ή C7 και ας είναι με symbian?

Δηλαδη αν δώσεις τα διπλάσια λεφτά εσυ εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχεις προβλήματα??Δλδ με Nokia που θες να πάρεις αποκλείεται να εχεις προβλήματα.Για μπες και σε κάνα άλλο φόρουμ για καποιο αλλο τηλ και κοιτα τι λενε και εκει...Εγω παντως το πηρα καμιά εβδομάδα που είχε βγει και δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα μεχρι στιγμης περαν της αποσυνδεσης του Wifi οταν το τηλεφωνο μπαινει σε sleep mode.Και τα λεφτα σου δεν προκειται να τα κλαψεις γιατι και ελαττωματικό να σου βγει προφανώς θα στο αλλάξουν.

Edited by KAJWBTFE
Link to comment
Share on other sites

Για καθημερινή χρήση η καλύτερη είναι αυτή εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324938/rom-eclair-finnish-fillyjonk-rls4-2010-12-22/

κατά τη δική μου άποψη και τις έχω δοκιμάσει όλες!

με ένα overclock στα 710MHz με 50+ applications αρκετά widgets και live wallpaper το κινητό δεν κολλάει πουθενά και είναι πολύ σταθερό.

 

@validus όλα την ίδια internal storage έχουν. Μόνο RAM αλλάζει.

Overclock πως εκανες?Με καποιο προγραμμα το εκανες?Εχω βαλει τη 2.2 και θα ηθελα να το ανεβασω λιγο να δω συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι κόλπο του 2.2 αλλά πατέντα της custom 2.1 που φοράει! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διάβασα όλο το thread(ΟΛΟ όμως) από την αρχή και αυτό που παρατήρησα έιναι οτι στα περισσότερα παιδιά που το πήραν στα μέσα του δεκέμβρη(2η-3η παρτίδα :confused: μπορεί και 4η) τα προβλήματα ήταν σχεδόν σε όλους τα ίδια.Το wifi και το τα pixel της οθόνης με το ροζ wallpaper ήταν τα κυριότερα που θυμάμαι...

 

Επειδή αυτό τον καιρό ενδιαφέρομαι να πάρω ενα κινητό με Αdroid μιας και θέλω να εξοικοιωθώ με τα smartphones και αυτό που με απασχολεί είναι μην πάνε τσάμπα τα 160 ευρώ...Κυρίως κατάλαβα ότι είναι ανάλογα με την συσκευή που θα σου τύχει.Άμα είναι καλή είσαι τυχερός,άμα πάλι σου τύχει προβληματική άστα να πάνε...

Πήγα στην wind εδώ στην Καρδίτσα και μου έιχαν πεί οτι εξαντλήθηκε και ότι την επόμενη βδομάδα περιμένουν την επόμενη παρτίδα...

Αξίζει να πάρω το Blade ή να δωσω παραπάνω(τα διπλάσια σχεδον) και να κοιτάξω κανα Νokia C6-01 ή C7 και ας είναι με symbian?

 

Φιλε το διαβασες ολο το φορουμ και ειδεσ μερικους να λενε καποια προβληματα ...

Εμας ολους και αυτους που δεν ειναι σε φορουμ και λενε για το τηλ. τα καλυτερα δεν τους ακους ?

Ειμαστε εδω για να λυσουμε προβληματα εαν μπορουμε.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβάζω εδώ, βγήκε επίσημη 2.2 για το κινέζικο Blade! Οπότε αναμένουμε custom rom με final android 2.2!! :D:D

 

έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει την 2.5.1.3 έκδοση του Clockworkmod που υποστηρίζει ext3 partition στην κάρτα μνήμης;; Ο δημιουργός του ισχυρίζεται ότι δουλέυει μια χαρά με μη OLED οθόνες......

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρεξηγήσατε αυτά που είπα...Εχθές πήγα στην Wind και άμα το είχε θα το έπαιρνα εκείνη την στιγμή.Απλά αυτό που είπα είναι ότι είδα ότι η 2η και η 3η παρτίδα να ήταν λίγο πιο προβληματικές και η εταιρία να είδε ότι έιχε πολλές επιστροφές και να βελτίωσαν τον έλεγχο ή κάτι...

 

Απλά αυτό που ρώτησα είναι οτι άμα είχατε να επιλεξετε πχ αύριο το Blade ή σε 1 μήνα ενα Desire ποιό θα παίρνατε?

 

Και εννοείται οτι πρόσεξα και τα παρα πολλά εγκωμιαστικά σχόλια που έχουν γράψει οι διάφοροι κάτοχοι του.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μήνα το Desire.... :happy:

 

Ειδικά άμα βρεις από την παλιά παρτίδα που είχανε ακόμη AMOLED, ακόμη καλύτερα! :cool:

 

Για όποιον θέλει να δώσει λίγα, το Blade είναι άψογο.Αλλά άμα μπορείς να κινηθείς λίγο ψηλότερα, Desire FTW!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα πάω απο Wind να δω τα καινούρια Βlade.Και απο οτι είδα μερικές σελίδες πιο πριν έγραφαν κάπου για κατι κωδικούς με Β02 και Β01 όπου το Β02 είναι για TFT και το Β01 είναι για AMOLED αυτά τα λέει πάνω στο κουτί ή πρέπει να ανοίξεις το κινητό και να το δεις.Γτ αμα το γράφει πάνω στο κουτί μήπως μπορέσουμε να ξεχωρίσουμε κανα AMOLED τότε θα το τσιμπήσω ούτως η άλλως.

 

Πιστεύω οτι το Βlade για τα 160 πρέπει να πολύ VFM...Aλλά και το Desire σε 389 που το βρίσκω καλό είναι...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απιθανο site αυτο ...

http://www.android-themes.com

 

Φοβερο !! Μολις κατεβασα ενα με παιχνιδι με μηχανες.

Το κανει και save στην SD card !!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα πάω απο Wind να δω τα καινούρια Βlade.Και απο οτι είδα μερικές σελίδες πιο πριν έγραφαν κάπου για κατι κωδικούς με Β02 και Β01 όπου το Β02 είναι για TFT και το Β01 είναι για AMOLED αυτά τα λέει πάνω στο κουτί ή πρέπει να ανοίξεις το κινητό και να το δεις.Γτ αμα το γράφει πάνω στο κουτί μήπως μπορέσουμε να ξεχωρίσουμε κανα AMOLED τότε θα το τσιμπήσω ούτως η άλλως.

 

Πιστεύω οτι το Βlade για τα 160 πρέπει να πολύ VFM...Aλλά και το Desire σε 389 που το βρίσκω καλό είναι...

 

Ολα τα κουτια γραφουν TFT ασχετα αν στην πρωτη παρτιδα ειχαν ερθει καποια με οθονη amoled.

Για να αγορασεις τωρα και να εχει amoled δεν υπαρχει περιπτωση.

Μονο η πρωτη παρτιδα ειχε.

Εγω το αγορασα την πρωτη μερα που το εφερε η wind και χωρις να το ξερω αγορασα blade με amoled :D:D:D

Εκτος αυτου ομως δεν μου εχει κανει ΚΑΝΕΝΑ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑ προβλημα ουτε με ροζ οθονες , καμενα pixels και αποσυνδεσεις.

Απο την στιγμη που το ανοιξα δεν εχει κολλησει ποτε και δεν χρειάστηκε ποτε να βγαλω μπαταρια.

Οι επομενες παρτιδες ειχαν προβληματα με την tft και το wifi αλλα αυτο ισως τωρα να ειναι ενταξη.

Σου ευχομε οτι αγορασεις να βγει καλο.

Καλα χριστουγεννα.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...