Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό αυτό, και οι σελίδες είναι καμιά 400αριά,

1. υπάρχει κάποιο μειονέκτημα που τα έπρεπε να λάβω υπόψιν μου??

2. στα sms έχει κ πληκτρολόγιο κινητού (3γραμματα/πλήκτρο) ?

3. ελληνικό πληκτρολόγιο στα sms?

4. επειδή βλέπω πολύ κόσμο να ψάχνεται για αναβαθμίσεις και φλασαρίσματα, όπως έρχεται απ την wind έχει κάποια bugs που με τα φλασαρίσματα τα απαλείφετε? γτ αν δουλέυει απροβλημάτιστα εγώ δε βλέπω λόγω να το βάλω στο χειρουργείο...

5. η μπαταρία του με φυσιολογική χρήση πόσο κρατάει πάνω κάτω?

6. επειδή άκουσα για έκδοση 2.2 αρχές του 2011 αυτή τη στιγμή το πουλάνε με ποια έκδοση?

 

1.Γιάυτο πρέπει να διαβάσεις και ανάλογα με τις ανάγκες σου κρίνεις.Κάτι που για μένα είναι οκ για σένα μπορεί να είναι μειονέκτημα.

2.ναι και βάζεις και άλλο πληκτρολογιο ανάλογα με τα γούστα σου.

3.ναι

4.μια χαρά ειναι , απλά αν ξεκλειδώσεις τα εξτρα 256 ram που έχει πάει σαφώς καλύτερα , με 2.2 rom πάλι παει ακόμα καλύτερα. Περίμενε την αναβάθμιση απο wind σε 2.2 που φημολογείται πως θα γίνει τέλη Μάρτη και αν δεν γίνει και θες να το κάνεις ακόμα καλύτερο δοκιμάζεις και μια custom rom και το ξεκλείδωμα της ram.

5.Τι ενοείς εσυ φυσιολογική χρήση; Είμαι στα 50% μετά από 12 ώρες χωρίς wifi , bluetooth και με 2 ,ώρες ομιλία .Τέρμα ο φωτισμός της οθόνης και αρκετό σκάλισμα και χωρίς live wallpaper. Να ξέρεις πάλι πώς είμαι στα 1α φορτίσματα οπότε μάλλον θα πάει και καλύτερα. Κάποιοι αναφέρανε πως με σωστή χρήση μπαταρίας τους κράτησε 2 μέρες++. Ακριβότερα smartphones πάνω κάτω τόσο κρατάνε.1-2 μέρες.

 

6. 2.1 eclair

 

Καλά θα είναι να διαβάσεις λιγα πράγματα. Δες στο youtube μερικά video review αν θες , έχει και 2-3 ελληνικά.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα.μπορω ν αλλαξω ρομ η να ξεκλειδωσω τα 512 χωρις τη χρηση η/υ;

 

εχω την εντυπωση οτι αυτο δεν γινετε...

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μπορω ν αλλαξω ρομ η να ξεκλειδωσω τα 512 χωρις τη χρηση η/υ;

 

Υπολογιστης σε καθε περιπτωση χρειαζεται , απλα στην περιπτωση του Recovery manager δεν γινεται το flashαρισμα(αλλαγη rom) σε συνδεση με τον Η/Υ μεσω Windows CMD.Χρειαζεται ομως ο τελευταιος για να περασεις τα αρχεια σου στο κινητο/sd card.Κατι που μπορει να γινει σε υπολογιστη καποιου φιλου ή και σε netcafe.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το έβαλα το SPB Mobile Shell 5.0 στο Blade μου... και παιδιά εκτός από εντυπωσιακό είναι μακράν ο πιο γρήγορος Launcher που εχω δουλέψει στο Blade

 

Και μακράν ο πιο ενεργοβόρος... με πλήρη φόρτιση το βραδυ κατά της 12 το έβγαλα από την πρίζα... εεε το πρωί είχε 40%... κρατάει το κινητό ξύπνιο τώρα έχω 17%... και οπότε δεν χρειάζεται να ανοίξει από το power... ανοίγει με οποιοδήποτε κουμπί "Home,Menu,Back"...

 

 

Εdit : Sorry για την αυτοπαράθεση

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

απο στιγμη σε στιγμη περιμενω και εγω το blade μου(το εχω παραγγειλει απο την παρασκευη).

 

θα μπορουσε καποιος να μου πει καποια καλη καρτα μνημης να αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

απο στιγμη σε στιγμη περιμενω και εγω το blade μου(το εχω παραγγειλει απο την παρασκευη).

 

θα μπορουσε καποιος να μου πει καποια καλη καρτα μνημης να αγορασω?

 

Με γεια το λεπίδι φίλε μου!

 

Πριν να πάρεις κάρτα μνήμης συμβουλέψου αυτό το θέμα πρώτα.... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την Japanese RLS9?

 

Την πέρασα και δε βρίσκω πουθενά τις ρυθμίσεις απενεργοποίησης στη δόνηση των πλήκτρων και όλα τα hard keys κάνουν δόνηση.

 

Άκυρο άλλαξε θέση απλά.

Edited by lousou
Link to comment
Share on other sites

απο στιγμη σε στιγμη περιμενω και εγω το blade μου(το εχω παραγγειλει απο την παρασκευη).

 

θα μπορουσε καποιος να μου πει καποια καλη καρτα μνημης να αγορασω?

 

 

από όσο γνωρίζω , Τρίτη και Πέμπτη στέλνουν οι αποθήκες κινητά στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

ποσα GB λετε να παρω?

ειμαι Noob σε android Και δεν ξερω τι συμφερει.

 

 

*αρα να το περιμενω σημερα ή παρασκευη.θα με παρουν τηλ ή να περασω απο εκει?τους εχω αφησει νουμερο

Edited by tsakos
Link to comment
Share on other sites

ποσα GB λετε να παρω?

ειμαι Noob σε android Και δεν ξερω τι συμφερει.

 

Εμένα τα 8GB μου φτάνουν και μου περισσεύουν πάντως... ;)

 

Τώρα άμα θες να φορτώσεις τα άπαντα της δισκοθήκης σου, χτύπα καμιά 16GB! :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

*Transcend 8GB (class6 - made in Taiwan)

 

λεω να τσιμπησω αυτην.στα 25 ευρω ειναι.

 

Την έχω πάρει και εγώ είναι πολύ καλή και η τιμή fair.:)

 

H διαδικασία αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το ξεκλείδωμα των 512mb ram;

 

Τι ακριβώς εννοείς; Εάν δεν έχεις βάλει το clockwork, μπορείς όπως λέει ο οδηγός. Από εκεί και πέρα πρέπει να βάλεις το image που είναι για αλλαγή σε 512ram. Και όπως λένε οι οδηγίες:

ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ BACK UP ΤΗΝ ROM ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΜΕΤΆ ΠΙΣΩ(RESTORE)!!

Patch

1. Συνδέουμε το κινητό με τον υπoλογιστή με καλώδιο USB.

2. Αντιγράφουμε τον φάκελο “image” στο rar που κατεβάσατε στην κάρτα μνήμης microSD.

3. Κλείνουμε κινητό, βγάζουμε μπαταρία και – σημαντικό – την κάρτα SIM. Δεν ξαναβάζουμε την κάρτα SIM αλλά μόνο τη μπαταρία.

4. Ενεργοποιούμε το κινητό πατώντας ταυτόχρονα πλήκτρο Power και Menu και Volume up (ήχος +) οπότε και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η αναβάθμιση.

5. Όταν ολοκληρωθεί η αναβάθμιση το τηλέφωνο κάνει αυτόματα επανεκκίνηση και πλέον έχουμε 512 RAM. ΠΡΟΣΟΧΗ, Δεν βάζουμε ακόμα την κάρτα SIM.

Επαναφορά

Σβήνουμε τον φάκελο image από την κάρτα μνήμης microSD. Κάνουμε πάλι τη διαδικασία του Backup αλλά αυτή τη φορά κάνουμε Restore από το μενού του ClockWorkMod. Μόλις τελειώσει το Restore θα έχουμε το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση και με 512MB μνήμη RAM.

 

υ.γ. Όταν θα έχεις βάλει τα 512ram, θα είσαι στην Ουγγρική ρομ, εάν δεν έχεις θέμα μπορείς να μπεις μέσω του recovery manager για να μπεις στο clockwork και να κάνεις restore για να πας στην rom που ήσουν.

Έτσι έχεις και 512mb και γυρίζεις και στην rom που ήσουν.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, κάθε αρχή και δύσκολη λένε. Λίγο διάβασμα και όλα γίνονται. Εγώ δεν έκανα τίποτα παραπάνω από να διαβάσω και να μεταφράσω τον οδηγό. Εάν το θέλει κανείς είναι στην υπογραφή μου.

 

H διαδικασία αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για το ξεκλείδωμα των 512mb ram;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να παρω αυτην κυριως λογω τιμης.

 

Την εχει κανεις αλλος;Ειναι στη λιστα με τις συμβατες καρτες στο αντιστοιχο θεμα.Η δευτερη σε σειρα απο τις 16αρες.

Edited by duckino
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς; Εάν δεν έχεις βάλει το clockwork, μπορείς όπως λέει ο οδηγός. Από εκεί και πέρα πρέπει να βάλεις το image που είναι για αλλαγή σε 512ram. Και όπως λένε οι οδηγίες:

Patch

1. Συνδέουμε το κινητό με τον υπoλογιστή με καλώδιο USB.

2. Αντιγράφουμε τον φάκελο “image” στο rar που κατεβάσατε στην κάρτα μνήμης microSD.

3. Κλείνουμε κινητό, βγάζουμε μπαταρία και – σημαντικό – την κάρτα SIM. Δεν ξαναβάζουμε την κάρτα SIM αλλά μόνο τη μπαταρία.

4. Ενεργοποιούμε το κινητό πατώντας ταυτόχρονα πλήκτρο Power και Menu και Volume up (ήχος +) οπότε και στη συνέχεια θα ξεκινήσει η αναβάθμιση.

5. Όταν ολοκληρωθεί η αναβάθμιση το τηλέφωνο κάνει αυτόματα επανεκκίνηση και πλέον έχουμε 512 RAM. ΠΡΟΣΟΧΗ, Δεν βάζουμε ακόμα την κάρτα SIM.

Επαναφορά

Σβήνουμε τον φάκελο image από την κάρτα μνήμης microSD. Κάνουμε πάλι τη διαδικασία του Backup αλλά αυτή τη φορά κάνουμε Restore από το μενού του ClockWorkMod. Μόλις τελειώσει το Restore θα έχουμε το τηλέφωνο στην αρχική του κατάσταση και με 512MB μνήμη RAM.

 

υ.γ. Όταν θα έχεις βάλει τα 512ram, θα είσαι στην Ουγγρική ρομ, εάν δεν έχεις θέμα μπορείς να μπεις μέσω του recovery manager για να μπεις στο clockwork και να κάνεις restore για να πας στην rom που ήσουν.

Έτσι έχεις και 512mb και γυρίζεις και στην rom που ήσουν.

 

Ok καλώς, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1.Γιάυτο πρέπει να διαβάσεις και ανάλογα με τις ανάγκες σου κρίνεις.Κάτι που για μένα είναι οκ για σένα μπορεί να είναι μειονέκτημα.

2.ναι και βάζεις και άλλο πληκτρολογιο ανάλογα με τα γούστα σου.

3.ναι

4.μια χαρά ειναι , απλά αν ξεκλειδώσεις τα εξτρα 256 ram που έχει πάει σαφώς καλύτερα , με 2.2 rom πάλι παει ακόμα καλύτερα. Περίμενε την αναβάθμιση απο wind σε 2.2 που φημολογείται πως θα γίνει τέλη Μάρτη και αν δεν γίνει και θες να το κάνεις ακόμα καλύτερο δοκιμάζεις και μια custom rom και το ξεκλείδωμα της ram.

5.Τι ενοείς εσυ φυσιολογική χρήση; Είμαι στα 50% μετά από 12 ώρες χωρίς wifi , bluetooth και με 2 ,ώρες ομιλία .Τέρμα ο φωτισμός της οθόνης και αρκετό σκάλισμα και χωρίς live wallpaper. Να ξέρεις πάλι πώς είμαι στα 1α φορτίσματα οπότε μάλλον θα πάει και καλύτερα. Κάποιοι αναφέρανε πως με σωστή χρήση μπαταρίας τους κράτησε 2 μέρες++. Ακριβότερα smartphones πάνω κάτω τόσο κρατάνε.1-2 μέρες.

 

6. 2.1 eclair

 

Καλά θα είναι να διαβάσεις λιγα πράγματα. Δες στο youtube μερικά video review αν θες , έχει και 2-3 ελληνικά.

 

είσαι γίγαντας! με κάλυψες! ναι τα βιντεάκια τα έχω δει όλα κ κάποια σχόλια, απλά εδώ είναι άπειρες οι σελίδες και θέλω ενα μεροκάματο για όλες ;)

και κάτι τελευταίο, (προφανώς είναι υποκειμενικό για τον καθένα) αλλά ποιες είναι οι must εφαρμογές που θα χρειαστώ (δε θέλω πολλές πολλές σαβούρες, απλή χρήση για αρχή τουλαχ), πχ εδώ διαβασα να λέτε συνέχεια για το "app killer" που είναι must για να ξαναφρώνει η ραμ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από 5 όμορφες πρώτες μέρες με τη λεπιδούλα μου λέω να το πειράξω λίγο :p

 

Μερικές απορίες που σίγουρα έχουν ερωτηθεί πιο πριν αλλά το τοπικ είναι τεράστιο.

 

Πρώτο βήμα είναι το ξεκλείδωμα των 512 με βάση τον οδηγό του techblog http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

 

Έπειτα θα ακολουθήσω τον οδηγό της zaf_4 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3521263#post3521263 για να περάσω custom rom (σκέφτομαι για την flb10b).

 

Root να κάνω πριν ξεκλειδώσω τα 512 ή μετά; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από 5 όμορφες πρώτες μέρες με τη λεπιδούλα μου λέω να το πειράξω λίγο :p

 

Μερικές απορίες που σίγουρα έχουν ερωτηθεί πιο πριν αλλά το τοπικ είναι τεράστιο.

 

Πρώτο βήμα είναι το ξεκλείδωμα των 512 με βάση τον οδηγό του techblog http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

 

Έπειτα θα ακολουθήσω τον οδηγό της zaf_4 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3521263#post3521263 για να περάσω custom rom (σκέφτομαι για την flb10b).

 

Root να κάνω πριν ξεκλειδώσω τα 512 ή μετά; :confused:

 

Το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι Root! Μετά τα υπόλοιπα όπως αναφέρεις. Υπάρχουν πολλοί καλοί οδηγοί εδώ μέσα. Παίρνεις και διαλέγεις:)

 

Επίσης έχω διαβάσει από εδώ και έναν πολύ καλό οδηγό και μαζεμένα τα πράγματα το μέλος jmallen 3 .Τουλάχιστον μπορεί να σε βοηθήσει για το 512ram. Η υπογραφή του λέει τα εξής:

Πλήρης οδηγός με οδηγίες και όλα τα αρχεία που χρειάζονται για να κάνετε τo blade να....πετάει!!To μόνο που χρειάζεται να κατεβάσετε ειναι τα 2 αρχεία rar!! http://www.fileserve.com/list/Sc2Jerv.

Μπορείς να κατεβάσεις μόνο το doc να σε βοηθήσει για το 512ram και εάν δεν βρίσκεις το image για 512 γιατί απ' ότι θυμάμαι το link του hotifle έχει διαγραφεί στο teckblog, το έχει και αυτό το παιδί!

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από 5 όμορφες πρώτες μέρες με τη λεπιδούλα μου λέω να το πειράξω λίγο :p

 

Μερικές απορίες που σίγουρα έχουν ερωτηθεί πιο πριν αλλά το τοπικ είναι τεράστιο.

 

Πρώτο βήμα είναι το ξεκλείδωμα των 512 με βάση τον οδηγό του techblog http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

 

Έπειτα θα ακολουθήσω τον οδηγό της zaf_4 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3521263#post3521263 για να περάσω custom rom (σκέφτομαι για την flb10b).

 

Root να κάνω πριν ξεκλειδώσω τα 512 ή μετά; :confused:

 

Εγω εκανα πανω κατω τα ιδια μ'αυτα που σκεφτεσαι να κανεις.Πρωτα ακολουθησα τον οδηγο του lousou (σελιδα 403) για περασμα της ουγγρικης και φυσικα ξεκλειδωμα της μνημης.Με τον οδηγο του λινκ που δινεις , δε θα καταφερεις και πολλα αφου για καποιο λογο στις καινουριες συσκευες δεν σταθεροποιειται το ανθρωπακι(πρασινο android).Μεχρι εδω δε χρειαζεσαι root.

 

Απο κει και περα ακολουθησα τον οδηγο της zaf_4 που μαζι με τα λινκ που δινω σελιδα 409 πρωτο ποστ , η διαδικασια μου φανηκε γελοια.Εδω ειναι που χρειαζεται να κανεις root.Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ψαρωνεις με τις ονομασιες και ολα αλλα ειναι πραγματικα πολυ ευκολο.

 

 

είσαι γίγαντας! με κάλυψες! ναι τα βιντεάκια τα έχω δει όλα κ κάποια σχόλια, απλά εδώ είναι άπειρες οι σελίδες και θέλω ενα μεροκάματο για όλες

και κάτι τελευταίο, (προφανώς είναι υποκειμενικό για τον καθένα) αλλά ποιες είναι οι must εφαρμογές που θα χρειαστώ (δε θέλω πολλές πολλές σαβούρες, απλή χρήση για αρχή τουλαχ), πχ εδώ διαβασα να λέτε συνέχεια για το "app killer" που είναι must για να ξαναφρώνει η ραμ...

 

Καποιος ειχε δωσει ενα τετοιο λινκ με τις βασικοτερες must have εφαρμογες αλλα δεν μπορω να το βρω , ειναι αρκετες σελιδες πισω.Αν θυμαται ή το βρει κανας αλλος συμφορουμητης ας μας το δωσει.

Edited by duckino
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα πανω κατω τα ιδια μ'αυτα που σκεφτεσαι να κανεις.Πρωτα ακολουθησα τον οδηγο του lousou (σελιδα 403) για περασμα της ουγγρικης και φυσικα ξεκλειδωμα της μνημης.Με τον οδηγο του λινκ που δινεις , δε θα καταφερεις και πολλα αφου για καποιο λογο στις καινουριες συσκευες δεν σταθεροποιηται το ανθρωπακι(πρασινο android).Μεχρι εδω δε χρειαζεσαι root.

 

Απο κει και περα ακολουθησα τον οδηγο της zaf_4 που μαζι με τα λινκ που δινω σελιδα 409 πρωτο ποστ , η διαδικασια μου φανηκε γελοια.Εδω ειναι που χρειαζεται να κανεις root.Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ψαρωνεις με τις ονομασιες και ολα αλλα ειναι πραγματικα πολυ ευκολο.

 

Γι' αυτό δεν το ήξερα ότι στις καινούργιες συσκευές δεν λειτουργεί όσον αφορά για 512mb. :X

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε δωσει ενα τετοιο λινκ με τις βασικοτερες must have εφαρμογες αλλα δεν μπορω να το βρω , ειναι αρκετες σελιδες πισω.Αν θυμαται ή το βρει κανας αλλος συμφορουμητης ας μας το δωσει.

 

βρήκα αυτό, αλλά δεν είναι οργανωμένο καλά, είναι σε φάση συζήτησης...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

 

εδώ βρήκα κάτι καλύτερο όμως

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Ηθελα να μοιραστω μια καλη αγορα που εκανα για το blade μεσω ebay..

Αγορασα μια ωραια δερματινη θηκη, την παρακατω:

http://cgi.ebay.com/Black-Pocket-Slim-Pouch-Case-Orange-San-Francisco-/270707450605?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item3f076be2ed

 

Μεσα σε μια ωρα απο την πληρωμη ειχε ηδη φυγει για αποστολη.

Εχει μεσα μαλακη επενδυση και λουρι για να βγαζεις το κινητο.

Ειναι ωραια ραμμενη και χωραει (καπως σφιχτα) μαζι με τη Nillkin θηκη μεσα.

 

http://img854.imageshack.us/img854/7667/dsc00831.jpg

http://img132.imageshack.us/img132/6681/dsc00834y.jpg

http://img810.imageshack.us/img810/5873/dsc00835fp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λες για την [ROM] [froyo] Japanese Jellyfish RLS1.

Αυτή προέρχεται από το Ιαπωνικό Blade, το Softbank Libero 003Z, που έχει 5Mpx camera. Η ROM του δεν έπαιζε στα Blade και ήθελε πολλές μετατροπές. Η έκδοση Jellyfish έχει το παλιό Kernel, δεν υποστηρίζει την κάμερα 5 Mpx και τα Led στα πλήκτρα δεν φωτίζονται.

 

Παιδιά εγώ παρατήρησα ότι στην JLS9 δε δουλεύει σωστά η κάμερα.

Ξέρει κανείς τελικά καμιά custom 2.2 ROM που να δουλεύουνε όλα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκεφτομαι να παρω αυτην κυριως λογω τιμης.

 

Την εχει κανεις αλλος;Ειναι στη λιστα με τις συμβατες καρτες στο αντιστοιχο θεμα.Η δευτερη σε σειρα απο τις 16αρες.

Την πήρα από το άμαζον και γω. Η Class 4 είναι. την έβαλα χθες. Πολύ μπόμπα μέχρι στιγμής :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...