Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα κανω μια ερωτηση που ειχα κανει αρκετα παλαιοτερα. Σχεδον ολα τα προγραμματα που βαζουμε στο κινητο, δημιουργουν καποιους φακελους στην καρτα μνημης. Γινεται με καποιον τροπο να κανω αυτους τους φακελους να μην φαινονται οταν μπαινω με καποιον explorer; Αν τους κανω απο τον υπολογιστη "κρυφους" θα υπαρχει καποιο προβλημα; Μου την σπαει να ψαχνω να βρω εναν φακελο που εχω δημιουργησει εγω αναμεσα σε 30 φακελους
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος που έκανε ext2 partition στην SD και τα κατάφερε?

Να πηγαίνουν όλες οι εφαρμογές στην SD χωρίς να κρατάει ούτε αυτά τα λίγα στην internal μνήμη του κινητού οταν εχεις move2SD ενεργοποιημένο.

 

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνω repatriation στην internal ή αυτό με την ext2 στην SD.

Δεν ξέρω ρε παιδιά η εγώ χρησιμοποιώ πολλές εφαρμογές η έχει τρελό περιορισμό το κινητό.

 

Δεν εχει τρελο περιορισμο.

Εγω αυτη την στιγμη με 118 εφαρμογες/παιχνιδια εχω 73mb ελευθερα internal και 1Gb external.

Βασικες εφαρμογες και widgets τα εχω στην internal και ολα τα υπολοιπα external.

Χρησιμοποιω μονο το move2SD

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει τρελο περιορισμο.

Εγω αυτη την στιγμη με 118 εφαρμογες/παιχνιδια εχω 73mb ελευθερα internal και 1Gb external.

Βασικες εφαρμογες και widgets τα εχω στην internal και ολα τα υπολοιπα external.

Χρησιμοποιω μονο το move2SD

 

Έχεις αλλάξει το partition size από128Mb σε 286Mb; Το λέω γιατί εγώ έχω 50 εφαρμογές τα περισσότερα στην external μόνο βασικές και widgets στην internal και έχω υπόλοιπο 84mb. Σίγουρα παίζει ρόλο και τι εφαρμογές έχεις. Αλλά εδώ μιλάμε έχεις τις διπλάσιες από μένα, γι' αυτό και ρωτώ.:)

 

Καλά εντάξει και εγώ move2SD χρησιμοποιώ. Προφανώς βάζεις πιο μικρές εφαρμογές.

ok thanks για την απάντηση.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οπως προειπα χρησιμοποιω ΜΟΝΟ το move2SD, δεν εχω πειραξει τιποτε αλλο.
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει εδώ και κανένα μήνα το blade και όταν ανοίγω κάποιες εφαρμογές μου κολλάει και χρειάζεται reboot. (π.χ. angry birds)

Τι μπορώ να του κάνω? Έχετε κάποια ιδέα?

Πρέπει να πω ότι έχω κάνει την διαδικασία για τα 512 ram , και δεν έχω την απόδειξη αγοράς.

 

Οταν κολλαει πατας το HOME και δεν βγαινει;ή πατας το πισω 2-3 φορες δεν βγαινει και απλα βγαζεις μπαταρια;

 

Όταν κολλάει δεν δουλεύει κανένα πλήκτρο. Μετά από λίγο πατάω παρατεταμένα το home button και μου βγάζει τα apps και το τηλ. ξεκολλάει τελικά.

Α πρέπει να πω ότι μου κολλάει και συνέχεια όταν μπαίνω στην συλλογή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω συνδεση cosmote με ιντερνετ περασα την r11 ξερει καποιος ποια ρυθμιση πρεπει να επιλλεξω στις ρυθμισεις ιντερνετ ωστε να μην χρεωθω. μου βγαζει 2 επιλλογες: cosmote gr k cosmote wirelles internet ποια να επιλεξω?
http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εδω και 3 εβδομαδες η wind Με εχει στο περιμενε για το ποτε θα ερθει η νεα παραλαβη των blade.οτι θελει μου λεει το καθε καταστημα.

μηπως καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο για την ημερομηνια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εδω και 3 εβδομαδες η wind Με εχει στο περιμενε για το ποτε θα ερθει η νεα παραλαβη των blade.οτι θελει μου λεει το καθε καταστημα.

μηπως καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο για την ημερομηνια?

 

Τέλη Φλεβάρη με αρχές Μάρτη έχει ακουστεί ότι θα έχουν νέες παραλαβές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα την jj9 και εχω ενα προβλημα με το σημα ..εκει που ειχα παραδειγμα στο δωματιο μου φουλ σημα τωρα με το ζορι παει στην πρωτη γραμμη και αυτο μονο αν βγω εξω... ειχε κανεις παρομοιο προβλημα καμια ιδεα?

Α! και κατι αλλο εχω cosmote και μου στην οθονη μου το γραφει COSMOT ενα με την παλια ρομ ηταν οκ..!!

Help pls.. thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περασα την jj9 και εχω ενα προβλημα με το σημα ..εκει που ειχα παραδειγμα στο δωματιο μου φουλ σημα τωρα με το ζορι παει στην πρωτη γραμμη και αυτο μονο αν βγω εξω... ειχε κανεις παρομοιο προβλημα καμια ιδεα?

Α! και κατι αλλο εχω cosmote και μου στην οθονη μου το γραφει COSMOT ενα με την παλια ρομ ηταν οκ..!!

Help pls.. thanks

Δοκίμασε να παίξεις με την "Προτιμώμενη λειτουργία δικτύου". Πας menu->Ρυθμίσεις->Ασύρματο και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Λειτουργία δικτύου και επιλέγεις "Μόνο GSM" (δεν θα έχεις όμως internet δικτύου κινητής) ή "Μόνο WCDMA" (θα έχεις και internet μέσω δικτύου κινητής αλλά όπου δεν έχει 3G σήμα δεν θα πιάνει το τηλέφωνό σου) ή Αυτόματο GSM/WCDMA (η επιλογή δικτύου γίνεται ανάλογα από το σύστημα όχι πάντα με απόλυτη επιτυχία!!)

 

Άποψη μου...αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις internet μέσω κινητής βάλτο "Μόνο GSM" αλλιώς "Αυτόματο GSM/WCDMA" με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω συνδεση cosmote με ιντερνετ περασα την r11 ξερει καποιος ποια ρυθμιση πρεπει να επιλλεξω στις ρυθμισεις ιντερνετ ωστε να μην χρεωθω. μου βγαζει 2 επιλλογες: cosmote gr k cosmote wirelles internet ποια να επιλεξω?

 

Πας menu->Ρυθμίσεις->Ασύρματο και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και προσέχεις να μην είναι τσεκαρισμένο το "Ενεργοποίηση δεδομένων"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να παίξεις με την "Προτιμώμενη λειτουργία δικτύου". Πας menu->Ρυθμίσεις->Ασύρματο και δίκτυα->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Λειτουργία δικτύου και επιλέγεις "Μόνο GSM" (δεν θα έχεις όμως internet δικτύου κινητής) ή "Μόνο WCDMA" (θα έχεις και internet μέσω δικτύου κινητής αλλά όπου δεν έχει 3G σήμα δεν θα πιάνει το τηλέφωνό σου) ή Αυτόματο GSM/WCDMA (η επιλογή δικτύου γίνεται ανάλογα από το σύστημα όχι πάντα με απόλυτη επιτυχία!!)

 

Άποψη μου...αν δεν σε ενδιαφέρει να έχεις internet μέσω κινητής βάλτο "Μόνο GSM" αλλιώς "Αυτόματο GSM/WCDMA" με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Ευχαριστω... το ειχα Μονο WCDMA ... το εβαλα αυτοματο GSM/WCDMA και μονο GSM και ειναι οκ στις 3γραμμουλες σημα :P Τελικος το αφησα μονο GSM γιατι διαβασα οτι το αυτοματο καταναλωνει αρκετα περισσοτερο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σχετικο?

Στις ρυθμησεις του Mobile Network εχει μια επιλογη για "GSM/UMTS Options".

Στην JJ9 ρομ εχει ως προεπιλογη το "Use only 2G networks", αν χρησιμοποιω mobile internet ειναι καλυτερα να το απενεργοποιησω?

 

Link to comment
Share on other sites

Στο modaco παραπονιουνται οτι δεν τους δουλευει η αναγνωριση κλησεων. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Κανεις?

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

Στο modaco παραπονιουνται οτι δεν τους δουλευει η αναγνωριση κλησεων. Εγω δεν εχω παρατηρησει κατι. Κανεις?
Έβαλα σήμερα την r12 (είχα την jj9 πριν) και όντως δε μου βγάζει όνομα όταν με καλούν. Εννοείται ότι έκανα wipe data/cache πριν την περάσω.

 

Edit: Απ'ότι βλέπω ο paul έβαλε ένα fix για το caller id, το οποίο ενσωματώθηκε και στην prebaked. Την ανέβασα στο ίδιο link που έδωσα πριν μερικές σελίδες: http://thenode.co.cc/m76ZQ3Wl1v/r12-update-modacocustomrom-blade-kitchen-unsigned.zip

 

md5: cb1718841318a63775b020e6c544edfa

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι σχετικο?

Στις ρυθμησεις του Mobile Network εχει μια επιλογη για "GSM/UMTS Options".

Στην JJ9 ρομ εχει ως προεπιλογη το "Use only 2G networks", αν χρησιμοποιω mobile internet ειναι καλυτερα να το απενεργοποιησω?

Επιβάλλεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν κάνει σύνδεση το MyPhoneExplorer σε winXP.

Ξέρει κανείς τι να κάνω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Mιας και διαβάζω το topic από την αρχή αλλά ακόμα είμαι στην 55 σελίδα και σήμερα που ειδα σε ενα κατάστημα το κινητο μου φανηκε ιδιαίτερα ομορφο διαβάζω στις περασμένες σελίδες ότι ένα από τα προβλήματα είναι η πολύ χαμηλή ενταση στα ακουστικά όταν ακούς μουσική η ράδιο και η απορία μου είναι αυτό διορθώθηκε με καμία νεότερη έκδοση από τις προσαρμοσμένες που βγαίνουν ή όχι; ακούω αρκετά μουσική και διαβάζω ότι πολλοί λένε ότι δεν ακούγεται σε θορυβωδες περιβάλλον, ούτε με άλλη εφαρμογή μουσικής λύνεται; είναι του hardware; υπάρχει πρόβλημα και με hands free ή BT στην ενταση της φωνής ή εκεί είναι κομπλέ;

 

Το εξωτερικό ηχείο μπορώ να πω ότι είναι αρκετά δυνατό.

 

Με το hands free εγώ προσωπικά σε θορυβώδες περιβάλλον είχα θέμα, καθώς σίγουρα δεν είχα την ένταση που επιθυμώ.

 

Σήμερα αγόρασα ένα BT headset και με αυτό η ένταση απλά δεν έχει καμία σχέση. Είναι πολύ πιο δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

Το εξωτερικό ηχείο μπορώ να πω ότι είναι αρκετά δυνατό.

 

Με το hands free εγώ προσωπικά σε θορυβώδες περιβάλλον είχα θέμα, καθώς σίγουρα δεν είχα την ένταση που επιθυμώ.

 

Σήμερα αγόρασα ένα BT headset και με αυτό η ένταση απλά δεν έχει καμία σχέση. Είναι πολύ πιο δυνατή.

 

Ποιο πήρες?

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Με BT headset είναι πολύ δυνατότερη η ένταση (εξαρτάται από το headset φυσικά). Εγώ με το MW600 είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Το εξωτερικό ηχείο μπορώ να πω ότι είναι αρκετά δυνατό.

 

Με το hands free εγώ προσωπικά σε θορυβώδες περιβάλλον είχα θέμα, καθώς σίγουρα δεν είχα την ένταση που επιθυμώ.

 

Σήμερα αγόρασα ένα BT headset και με αυτό η ένταση απλά δεν έχει καμία σχέση. Είναι πολύ πιο δυνατή.

 

Eυχαριστώ φίλε μου για την απάντηση για καλή μου τύχη κι εγώ ΒΤ εχω το MW600 οπότε δε θα χω πρόβλημα οπως καταλαβαίνω. Μια ακόμα ερώτηση μιας και σήμερα το βρήκα στη wind της Ν. Σμύρνης ανοιχτό και το επεξεργάστηκα αρκετά. ωραίο και εντυπωσιακή πραγματικά η οθόνη αλλά αυτό που με απογοητευσε είναι επειδή ασχολήθηκα αρκετά λεπτά ότι σα να κόλλαγε ελάχιστα στη κύλιση στο μενού όχι έντονα βεβαια να σε ενοχλεί αλλά οταν παίζοντας με τις ρυθμίσεις έβαλα μια κινούμενη ταπετσαρία σερνόταν κανονικά με δυσκολία άλλαζε αρχικές οθόνες σαν αργή κίνηση και απόρησα, βεβαια σκεφτηκα οτι εχει 256ΜΒ μνήμη ίσως με το ξεκλείδωμα στα 512ΜΒ να ναι κομπλέ. Δε με νοιαζει η κινουμενη εννοείται απλά ανησυχησα αν βαραινει τοσο πολυ με βαριες εφαρμογές και διαφορα να τρέχουν τι μπορεί να γίνεται

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου για την απάντηση για καλή μου τύχη κι εγώ ΒΤ εχω το MW600 οπότε δε θα χω πρόβλημα οπως καταλαβαίνω. Μια ακόμα ερώτηση μιας και σήμερα το βρήκα στη wind της Ν. Σμύρνης ανοιχτό και το επεξεργάστηκα αρκετά. ωραίο και εντυπωσιακή πραγματικά η οθόνη αλλά αυτό που με απογοητευσε είναι επειδή ασχολήθηκα αρκετά λεπτά ότι σα να κόλλαγε ελάχιστα στη κύλιση στο μενού όχι έντονα βεβαια να σε ενοχλεί αλλά οταν παίζοντας με τις ρυθμίσεις έβαλα μια κινούμενη ταπετσαρία σερνόταν κανονικά με δυσκολία άλλαζε αρχικές οθόνες σαν αργή κίνηση και απόρησα, βεβαια σκεφτηκα οτι εχει 256ΜΒ μνήμη ίσως με το ξεκλείδωμα στα 512ΜΒ να ναι κομπλέ. Δε με νοιαζει η κινουμενη εννοείται απλά ανησυχησα αν βαραινει τοσο πολυ με βαριες εφαρμογές και διαφορα να τρέχουν τι μπορεί να γίνεται

 

Γεια σου Παναγιώτη :)

Με launcher pro,512 ram και froyo , το κινητό δεν έχει καμία σχέση με αυτό που είδες στο stand της wind.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

παν82 σκεψου ποσες εφαρμογες τρεχουν απο πισω εκεινη την στιγμη και σκεψου οτι ξεκλειδωνει η μνημη και γινεται 512 + 2.2 froyo και με μια σωστη παραμετροποιηση απο σενα στα μετρα σου θα πηγαινει σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...