Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω μαφιοζε! υπαρχει και καποιπ widget να μπορω να ανοιγοκλεινω την ενεργοποιηση δεδομενων που να μην αλλαζει ομως τα ονοματα στις ρυθμισεις οπως κανουν οσα εχω χρησιμοποιησει?

quick settings στο μαρκετ.το καλυτερο για μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχεδόν όλες μου οι εφαρμογές εκτος από αυτές που χρησιμοποιώ στην home screen είναι στην SD.

 

 

Η λύση είναι Custom Rom με 2.2 + move2SD Enabler!

Αυτή τη στιγμή έχω 108 εφαρμογές χρήστη και 48ΜΒ μνήμης τηλεφώνου ελεύθερα.... :cool:

 

Δυστυχώς δεν γίνεται με την μαμά ρομ.....

 

 

 

Define "κατάλοιπα;"

 

Οι εφαρμογές απλά πακέτα είναι.Μόλις φεύγουν, παίρνουν και τα κατάλοιπα μαζί τους εκτός από τους φακέλους στη SD card.

 

:) 152 εφαρμογές με περίπου 10 στην internal υποχρεωτικά. (~22MB free)

 

δεν αδειαζει ο χωρος οπως ηταν πριν την εγκατασταση των εφαρμογων. αυτα λεω ως καταλοιπα. επειδη το παρατηρησα γιαυτο το ρωταω. εβαλα εβγαλα τον launcher pro, adw launcher, go launcher και ειδα οτι εχουν μεινει πραγματα που τρωνε χωρο. ξαναεγκατεστησα τον launcher pro για παραδειγμα και τα settings μου τα ειχε κρατησει.

 

Δοκίμασε να καθαρίσεις και την cache.

Χρησιμοποιώ το "cache cleaner NG" αλλα φαντάζομαι υπάρχουν και αλλα.

 

 

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

δεν αδειαζει ο χωρος οπως ηταν πριν την εγκατασταση των εφαρμογων. αυτα λεω ως καταλοιπα. επειδη το παρατηρησα γιαυτο το ρωταω. εβαλα εβγαλα τον launcher pro, adw launcher, go launcher και ειδα οτι εχουν μεινει πραγματα που τρωνε χωρο. ξαναεγκατεστησα τον launcher pro για παραδειγμα και τα settings μου τα ειχε κρατησει.

 

O launcher pro εκτός από τα data που έχει στην μνήμη του τηλεφώνου, έχει και έναν φάκελο στην SD που κρατάει backup, χειροκίνητα βέβαια, ώστε να μεταφέρονται και να διατηρούνται τα settings του.

 

Μια καλή λύση που μπορεί να αδειάσει μερικά ΜΒ και ίσως και κάποιου είδους κατάλοιπα εφαρμογών είναι ο καθαρισμός της Cache με κάποιο πρόγραμμα όπως το quick app clean cache ας πούμε....

 

:) 152 εφαρμογές με περίπου 10 στην internal υποχρεωτικά. (~22MB free)

 

Ωραίος! :cool:

 

Είπα και γω για να αναφέρεις μνήμη + Opera + iGO, δεν θα είχες κάνει καν το move2SD!

Το κακό είναι ότι τα data των εφαρμογών πάλι πιάνουν χώρο στην internal.... :/

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να καθαρίσεις και την cache.

Χρησιμοποιώ το "cache cleaner NG" αλλα φαντάζομαι υπάρχουν και αλλα.

 

καλο φαινεται. θα το δοκιμασω :)

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ mafioze...

 

@giannisj5 μην ρωτάς συνέχεια τα ίδια πράγματα. Μέσα σε ένα τέταρτο ρώτησες 2 φορές για την R11 και αυτό έχει συμβεί κι άλλες φορές στο παρελθόν για άλλες απορίες σου.

 

Ήθελα γρήγορα τη ROM για να κάτσω να την δοκιμάσω στο λεωφορείο... γι'αυτό βιαζόμουν, ήθελα να προλάβω το λεωφορείο...

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα γρήγορα τη ROM για να κάτσω να την δοκιμάσω στο λεωφορείο... γι'αυτό βιαζόμουν, ήθελα να προλάβω το λεωφορείο...

 

Χαχαχαχαχα γαματος! Που πηγαινεις? :lol:

Sorry για το off topic.. :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω την Japanese_Jellyfish_RLS9 και θελω να κανω μια ερωτηση εκτος απο την ρομ μου εχει και κατι add ons οπως το Japanese_Jellyfish_RLS9_ahb_overclocked.....

αυτα πως τα περναω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως. Τα παιδια εγραψαν οτι μαλλον δεν αξιζει το ρισκο.

Εγω δεν εχω δει TFT για να κρινω.

Τελος παντων, ακρη βρηκες; Αυτο εχει σημασια.

 

Δυστυχώς (και ευτυχώς) όχι. Μου είπε ο πωλητής να το επιστρέψω για refund. Ήδη βρήκα TFT! Δυστυχώς δεν μπορώ να πω απο που γιατί θα τους φάνε ζωντανούς....

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε απορίες σε θέμα που απαριθμεί πάνω από 100 σελίδες, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΑΠ'ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ "Αναζήτηση σ'αυτό το θέμα"! Έλεος πια! Δεν είναι θέμα "δεν ξέρω και ρωτάω", είναι θέμα "βαριέμαι να ψάξω"!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω την Japanese_Jellyfish_RLS9 και θελω να κανω μια ερωτηση εκτος απο την ρομ μου εχει και κατι add ons οπως το Japanese_Jellyfish_RLS9_ahb_overclocked.....

αυτα πως τα περναω?

 

Ανοίγεις το Clockwork και πατάς Install zip from sdcard και μετά choose zip to install...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να περασω την Japanese_Jellyfish_RLS9 και θελω να κανω μια ερωτηση εκτος απο την ρομ μου εχει και κατι add ons οπως το Japanese_Jellyfish_RLS9_ahb_overclocked.....

αυτα πως τα περναω?

 

Μιας που σου απάντησε ο giannisj5 για το πως τα περνάς, εγώ θα σε παραπεμψω και σε αυτό το ποστ για να δεις και τι κάνει το καθένα!! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ξερω οτι ισως ειναι δυσκολο αλλα θα μπορουσε καποιος απο τους κατοχους του blade να μου δωσει καποια screenshots απο τα διαθεσιμα πληκτρολογια του κινητου?

το λεω γιατι αυτο ειναι το θεμα μου πριν το αγορασω αφου με το iphone γραφω οτι ναναι...μεγαλα δαχτυλα βλεπεις...θα με ενδιεφερε αν υπηρχε η δυνατοτητα Τ9 ελληνικου κ τα γραμματα να εμφανιζονται σαν αριθμητικο πληκτρολογιο...δηλαδη τρια γραμματα ανα αριθμο..ελπιζω να εγινα κατανοητος παιδια...υπαρχουν λοιπον αυτα?ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...ξερω οτι ισως ειναι δυσκολο αλλα θα μπορουσε καποιος απο τους κατοχους του blade να μου δωσει καποια screenshots απο τα διαθεσιμα πληκτρολογια του κινητου?

το λεω γιατι αυτο ειναι το θεμα μου πριν το αγορασω αφου με το iphone γραφω οτι ναναι...μεγαλα δαχτυλα βλεπεις...θα με ενδιεφερε αν υπηρχε η δυνατοτητα Τ9 ελληνικου κ τα γραμματα να εμφανιζονται σαν αριθμητικο πληκτρολογιο...δηλαδη τρια γραμματα ανα αριθμο..ελπιζω να εγινα κατανοητος παιδια...υπαρχουν λοιπον αυτα?ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας..

 

η απάντηση για όλα αυτά που θέλεις είναι ότι υπάρχουν όλα... παρακάτω θα βρεις 4 διαφορετικό πληκτρολόγια...

 

Πληκτρολόγιο Αndroid

http://www.bitquill.net/trac/raw-attachment/wiki/Android/GreekIME/greekim-soft-keyboard.png

 

HTC IME (Εγώ αυτό χρησιμοποιώ )

http://androidapps.es/wp-content/uploads/2009/06/HTC_IME.png

 

TapTalk

http://184.72.239.143/mu/4fa73f42-7f35-99e3.jpg

 

Swype

http://www.careace.net/wp-content/uploads/2010/12/swype-hack-screen.png

Edited by ZeroCool
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

To htc ime μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με τον τρόπο που θέλεις, δηλαδή να σου βγάζει 3 γράμματα ανα κουμπί και να γράφεις με τ9. Το χρησιμοποιούσα...μέχρι που ανακάλυψα το swype.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση... υπάρχει τρόπος να περάσουμε στο blade το HTC sense???

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

To Sense όχι αλλά θα βρεις στο market πολλά που μοιάζουν με Sense.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις αν υπαρχει σε καποιο καταστημα θεσσαλονικη-κατερινη διαθεσημο το Blade Καθως απο την Wind εδω κ ενα μηνα με εχουν στο περιμενε δεν υπαρχουν πουθενα συσκευες λενε...ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις αν υπαρχει σε καποιο καταστημα θεσσαλονικη-κατερινη διαθεσημο το Blade Καθως απο την Wind εδω κ ενα μηνα με εχουν στο περιμενε δεν υπαρχουν πουθενα συσκευες λενε...ευχαριστω προκαταβολικα

 

Για σαλόνικα με ενδιαφέρει και μένα... το ψάχνει ένας φίλος μου...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις αν υπαρχει σε καποιο καταστημα θεσσαλονικη-κατερινη διαθεσημο το Blade Καθως απο την Wind εδω κ ενα μηνα με εχουν στο περιμενε δεν υπαρχουν πουθενα συσκευες λενε...ευχαριστω προκαταβολικα

 

Μπες στο site της Wind και βρες όλα τα καταστήματα της πόλης σου, πάρε σε όλα τηλ και ρώτα τους αν το έχουν... Έτσι έκανα εγώ στο Ηράκλειο και από τα 7-8 καταστήματα το είχε μόνο ένα και ήταν και μοναδικό.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site της Wind και βρες όλα τα καταστήματα της πόλης σου, πάρε σε όλα τηλ και ρώτα τους αν το έχουν... Έτσι έκανα εγώ στο Ηράκλειο και από τα 7-8 καταστήματα το είχε μόνο ένα και ήταν και μοναδικό.

 

από που το πήρες??? και πότε???

Link to comment
Share on other sites

ηδη εχω καλεσει στα περισσοτερα της θεσσαλονικης κ σε ολα του νομου μου αλλα τπτ

το ποιο εκνευριστικο ηταν σε 2-3 καταστηματα που ειχε καποια κοματια δεν τα πουλουσαν σαν συσκευες μονο αν εκανες καινουρια συνδεση τα εδιδαν...Δεν ξερω κατα ποσο αυτο ειναι νομιμο και σωστο καθως ειναι αρνηση πωληση αγαθου...

Link to comment
Share on other sites

από που το πήρες??? και πότε???

 

Από το Ηράκλειο Κρήτης, το κατάστημα στην Έβανς, 30-12-2010

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...