Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ με το launcher pro αλλα δεν αλλαζει κατι. μονο κατι εικονειδια χαμηλα. για ταπετσαρίες και άλλα περιεργα πρεπει να πληρωσεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απορώ γιατι ασχολείστε με την JJ.. Εγώ έχω την Modaco Custom Rom Froyo (r11 πλέον) και δεν την αλλάζω με τίποτα. Είχα δώσει πολλές ευκαιρίες στην JJ αλλά και πιο πολύ μπαταρία έτρεχε και όλο προβλήματα ήταν.

 

δες εδω γιατι ασχολουμαστε με JJ

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατι ασχολείστε με την JJ.. Εγώ έχω την Modaco Custom Rom Froyo (r11 πλέον) και δεν την αλλάζω με τίποτα. Είχα δώσει πολλές ευκαιρίες στην JJ αλλά και πιο πολύ μπαταρία έτρεχε και όλο προβλήματα ήταν.

 

Με την r11 μπορεί να γίνει o/c και hw ui; Μπορείς να ποστάρεις το link με την r11; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 ερωτησεις.

1)γιατι με το που ανοιγω το κινητο μου βλεπω στον task killer οτι παρα πολλες εφαρμογες ειναι ανοιχτες απο μονες τους? δεν γινεται να απενεργοποιηθουν να ανοιγουν μονες τους? πριν την RLS8 που εχω βαλει δεν γινοτανε αυτο!

2)ενω εχω βαλει το overclocked kai to hw στο angry birds γιατι συνεχιζει να κολλαει ακομα??

Link to comment
Share on other sites

δες εδω γιατι ασχολουμαστε με JJ
Δεν λέει και πολλά αυτό.

 

Είχα την JJ7 και τώρα έχω την R10. Σε gaming (τα angrybirds, asphalt hd, GT racing δοκίμασα μόνο) η R10 είναι πολύ καλύτερη από την JJ7 ακόμα και με overclock στην JJ7 στα 700.

 

Δεν ξέρω πως να κάνω OverClock στην R10, αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει και πολλά αυτό.

 

Είχα την JJ7 και τώρα έχω την R10. Σε gaming (τα angrybirds, asphalt hd, GT racing δοκίμασα μόνο) η R10 είναι πολύ καλύτερη από την JJ7 ακόμα και με overclock στην JJ7 στα 700.

 

Δεν ξέρω πως να κάνω OverClock στην R10, αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Στην JJ είχες HW_UI? Γιατί μου φαίνεται απίθανο να έχει τόση διαφορά.. η Modaco έχει από default.

Link to comment
Share on other sites

Στην JJ είχες HW_UI? Γιατί μου φαίνεται απίθανο να έχει τόση διαφορά.. η Modaco έχει από default.

Ναι, και δοκίμασα να κάνω και εδιτ σε ένα αρχείο για να κάνω το stagefight enable. Να εξηγήσω λίγο το "smooth" που έγραψα παραπάνω: Η JJ7 είχει framedrops και ο ήχος δεν έπαιζε και τόσο καλά (σαν να κόλαγε κάπου) ειδικά με το Asphalt. Στην R10 δεν έχω τέτοια. Τα ίδια προγράμματα εγκατεστημένα (πλην του SetCPU που είχα εγκαταστήσει μόνο στην JJ7)

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει και πολλά αυτό.

 

Είχα την JJ7 και τώρα έχω την R10. Σε gaming (τα angrybirds, asphalt hd, GT racing δοκίμασα μόνο) η R10 είναι πολύ καλύτερη από την JJ7 ακόμα και με overclock στην JJ7 στα 700.

 

Δεν ξέρω πως να κάνω OverClock στην R10, αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Ψάχνεις και βάζεις πάνω το setcpu. Αν σου επιτρέπει να ανεβάσεις την συχνότητα πάνω απ'τα 600 τότε μπορείς να κάνεις overclock. Quadrant πόσα σου βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνεις και βάζεις πάνω το setcpu. Αν σου επιτρέπει να ανεβάσεις την συχνότητα πάνω απ'τα 600 τότε μπορείς να κάνεις overclock. Quadrant πόσα σου βγάζει;
Το SetCPU στην R10 μέχρι 600 πάει. Πρέπει (οπως και στην JJ) να εγκατασταθεί πυρήνας που να το επιτρέπει για παραπάνω. Αυτό θέλω να μάθω πως γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος έχει κάνα link για r11 ας το στείλει με πμ να την δοκιμάσω και γώ!

Ακόμα π@ρθένα το έχω το δικό μου - της γυναίκας μου ούτε 512 δεν το έχω κάνει ακόμη!

 

 

@Stinger

Βασίλη μία ερώτηση off-topic επειδή βλέπω ότι ασχολείσαι με μπαταρίες.

Το laptop μου επειδή το χρησιμοποιώ πιο πολύ σαν desktop εκτός απο 3 μέρες το μήνα που φεύγω ταξίδι, το έχω χωρίς την μπαταρία του την οποία όπως προείπα την φορτίζω μία φορά το μήνα και όπως είναι φορτισμένη την ξεκουμπώνω. Είναι σωστό αυτό ή θα την ξεκάνω?

Ποιός είναι κατά την γνώμη σου ο πιό σωστός τρόπος ώστε να έχει την πιό σωστή αποθήκευση?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Το SetCPU στην R10 μέχρι 600 πάει. Πρέπει (οπως και στην JJ) να εγκατασταθεί πυρήνας που να το επιτρέπει για παραπάνω. Αυτό θέλω να μάθω πως γινεται.

 

εαν δεν τον εχει "πειραξει" ο developer (Paul), τοτε δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μα στην δημοκοπηση ειναι πρωτη η jellyfish!!!! το εχω ξαναπει....ειναι οτι καλυτερο απο roms Που δοκιμασα....ειχα και τις alpha του Modaco....ολο προβληματα...
Link to comment
Share on other sites

Kώστα η διαφορά μεταξύ τους είναι 50 με 80!

Και εννοείται ότι ο καθένας ζητάει άλλα πράγματα απο το android του - εγώ πχ σπάνια παίζω παιχνίδια, πιό πολύ να μπώ στο νέτ να δώ τα mail και να κατεβάσω κάνα αρχείο της δουλειάς.

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Kώστα η διαφορά μεταξύ τους είναι 50 με 80!

Και εννοείται ότι ο καθένας ζητάει άλλα πράγματα απο το android του - εγώ πχ σπάνια παίζω παιχνίδια, πιό πολύ να μπώ στο νέτ να δώ τα mail και να κατεβάσω κάνα αρχείο της δουλειάς.

Οποτε εσυ που καταληγεις?

Link to comment
Share on other sites

εκανα update και εγω το zte blade σε 2.2 αλλα δεν μοθ εμφανιζει σωστα την οθονη σε καποια σημεια και εγω ο χαζη εκανα φορματ την σδ και ειχα εκει το back up αρχειο που μπωρο να βρω το την εκδοση 2.1 να την περασω ;
Link to comment
Share on other sites

εκανα update και εγω το zte blade σε 2.2 αλλα δεν μοθ εμφανιζει σωστα την οθονη σε καποια σημεια και εγω ο χαζη εκανα φορματ την σδ και ειχα εκει το back up αρχειο που μπωρο να βρω το την εκδοση 2.1 να την περασω ;

 

Έχω λινκ για την stock rom στην υπογραφή μου! ;)

 

Όταν λες όμως ότι δεν σου εμφανίζει σωστά την οθόνη τι εννοείς;;; :confused:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , πως μπορω να αλλαξω τη notification bar απο ασημι σε μαυρο ????....

Γινεται με καποιο theme απο launcher pro ?...

Γενικα εαν εχει κανεις καποιο καλο theme για launcher pro ας το κανει μια γυρα προς τα δω... :cool:

Link to comment
Share on other sites

για εμας που δεν εχουμε πειραξει τη ρομ (για εμενα δηλαδη γτ μπορει να μαι και ο μοναδικος :) ) υπαρχει καποια εφαρμογη σαν το move 2 sd enabler? και επισης ισχυει οτι τη μνημη του κινητου πρεπει να την αφηνουμε οσο πιο αδεια γινεται διοτι εκει υπαρχουν πληροφοριες για τον cpu και αν τη γεμιζουμε το κανουμε πιο αργο ??

 

απο τα λινκακια στην πρωτη σελιδα ποιο ειναι αυτο που μας λεει τα βηματα για την αναβαθμιση της rom και απο που μπορω να κατεβαω την Japanese Jellyfish ?

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Έχω λινκ για την stock rom στην υπογραφή μου! ;)

 

Όταν λες όμως ότι δεν σου εμφανίζει σωστά την οθόνη τι εννοείς;;; :confused:

 

π.χ. παω να παρω ενα νουμερο τα μουμερα μου τα βγαζει κατω αριστερα στο 1/4 της οθονης δηλαδη υπαρχει κανενα αρχειο οπως το αρχειο update.zip που εκανα να ξαναπερασω στο 2.1 ;;

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εσυ που καταληγεις?

 

:lol: πουθενά ακόμα - απλά σκέφτομαι να περάσω την JJ για αρχή, να την δοκιμάσω κανά δυό μέρες και μετά αν την βρώ να περάσω και του modaco την r11 στο blade της γυναίκας μου για να μπορώ να συγκρίνω.

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι μέχρι τότε η JJ θα έχει φτάσει RLS 2,121 και η Modaco r1586!!!!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει, αλλά δοκίμασες να αλλάξεις rom? Εμένα με την μανίσια της Wind η λήψη ήταν μέτρια. Από τότε που άλλαξα σε JJ6 βελτιώθηκε κατά πολύ η λήψη διότι πλέον όχι μόνο βλέπω πολλά περισσότερα δίκτυα wifi απο πριν, αλλά έχω πλέον και λήψη σε σημεία που προηγουμένως δεν είχα.

Στα screenshots χτες είχα την FLB-Froyo G2 r6. Σήμερα έβαλα την JJ RLS8. Τώρα μου δείχνει λίγο καλύτερο σήμα (+5dBM) και 1-2 περισσότερα δίκτυα και έχει λίγο μεγαλύτερη ακτίνα ληψης (+1-2 μέτρα). Και πάλι όμως, το σήμα απέχει κατά πολύ από το να το πεις έστω επαρκές.

 

Στο Modaco βλέπω ότι οι περισσότεροι με το ίδιο πρόβλημα έχουν κάνει αντικατάσταση κινητού. Κι ένας που έβαλε φωτο του κινητού, λέει ότι λείπουν δύο επαφές απ' την αντέννα. Δυστυχώς δεν κατάλαβα πού ακριβώς είναι αυτές οι επαφές. Μπορεί κάποιος που έμπειρος στα ηλεκτρονικά να δει τη φωτο και να μου πει;

 

http://android.modaco.com/index.php?s=&showtopic=322176&view=findpost&p=1557126

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
:lol: πουθενά ακόμα - απλά σκέφτομαι να περάσω την JJ για αρχή, να την δοκιμάσω κανά δυό μέρες και μετά αν την βρώ να περάσω και του modaco την r11 στο blade της γυναίκας μου για να μπορώ να συγκρίνω.

 

Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι μέχρι τότε η JJ θα έχει φτάσει RLS 2,121 και η Modaco r1586!!!!

Εγω ειμαι της αποψης - οτι δουλευει καλα δεν το πειραζουμε....μονο σε περιπτωση που βγει κατι πολυ πολυ καλυτερο (αποδεδειγμενα) οποτε αλλαζει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

π.χ. παω να παρω ενα νουμερο τα μουμερα μου τα βγαζει κατω αριστερα στο 1/4 της οθονης δηλαδη υπαρχει κανενα αρχειο οπως το αρχειο update.zip που εκανα να ξαναπερασω στο 2.1 ;;

 

Πια Custom Rom με 2.2 πέρασες και στο κάνει αυτό;

 

Την stock της Wind την περνάς μέσω Clockworkmod όπως περνάς και τις Custom roms. ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 ερωτησεις.

1)γιατι με το που ανοιγω το κινητο μου βλεπω στον task killer οτι παρα πολλες εφαρμογες ειναι ανοιχτες απο μονες τους? δεν γινεται να απενεργοποιηθουν να ανοιγουν μονες τους? πριν την RLS8 που εχω βαλει δεν γινοτανε αυτο!

2)ενω εχω βαλει το overclocked kai to hw στο angry birds γιατι συνεχιζει να κολλαει ακομα??

 

κανεις??:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα και εγω το κινητο χτες αλλα απογοητευτηκα απο το τouch screen για να γραψω ενα μνμ μου βγανει η πιστη.. :( Δεν το αντεχω αλλο οποιος ενδειαφερεται ειναι καινουργιο με ξεκλειδωτη 512 ram και εγγυηση 24 μηνών το δινω 20 ευρω φθηνότερα στο κουτί του. οποιος ενδειαφερεται pm (Περιοχή Αθήνα) Edited by topmail
-Τopmail-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...