Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,παρατηρω τα Μυνηματα απο την αρχη του topic,ηθελα να ρωτησω τι μου προσφερει το jellyfish (περα απο το 2.2 το οποιο λενε οτι θα γινει update απο την WIND σε λιγο καιρο?και περα το overclock klp)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους,παρατηρω τα Μυνηματα απο την αρχη του topic,ηθελα να ρωτησω τι μου προσφερει το jellyfish (περα απο το 2.2 το οποιο λενε οτι θα γινει update απο την WIND σε λιγο καιρο?και περα το overclock klp)

 

μα το λες και μονος σου:

εχεις ενα πληρως λειτουργικο συστημα (froyo), απο τωρα!

Edited by zzzzz
Link to comment
Share on other sites

Το οποιο κατα πασα πιθανοτητα θα ειναι ποιο ελαφρυ απο το επισημο της wind.
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις το skin με το carbon;;;

 

Γι'αυτο μιλαω. Εχεις πολυ ωραιο αποτελεσμα και προστασια απο χτυπηματα στα πλαστικα.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι και στους 2! :)

 

@validus όχι δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι.Το titanium backup σώζει αυτόματα τις εφαρμογές που του είπες να σώσει, μαζί με τις ρυθμίσεις τους, στον φάκελο titanium backup στην κάρτα μνήμης, και αφού φλασάρεις τις επαναφέρει από εκεί.

Το μειονέκτημα του free titanium, είναι ότι κατά το restore πρέπει να επιβεβαιώνεις χειροκίνητα την εγκατάσταση της κάθε εφαρμογής και καμιά φορά κολλάει κατά την διαδικασία αυτή.... :/

 

Την εγκατάσταση για το circle battery ποιά επιλογή διαλέγω στο clockworkmod. Φανταζομαι οχι την ίδια με την εγκατάσταση της rom...

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Την εγκατάσταση για το circle battery ποιά επιλογή διαλέγω στο clockworkmod. Φανταζομαι οχι την ίδια με την εγκατάσταση της rom...

 

Αφού περάσεις την ρομ, μετά κάνεις reboot το κινητό και περιμένεις να ανοίξει για πρώτη φορά.Μετά το κλείνεις και ξαναμπαίνεις στο CWM και πατάς "install zip from sdcard" και μετά "choose zip from sdcard" και περνάς όποιο πατσάκι θες (ahb_overclock, circle_battery, etc).

 

Φυσικά και δεν ξανακάνεις wipe data/factory reset + wipe cache. ;)

Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου στείλει το z4root για το blade γιατί όσα κατέβασα ως τώρα δεν δουλεύουν ???

 

Το Universal Androot 1.6.1 δεν σου δούλεψε;; :confused:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την Japanese Jellyfish RLS7, μόλις βγήκε και η MoDaCo Custom Froyo ROM R7 (alpha7).

Συνεννοημένοι ήταν ή τους έφαγε ο ανταγωνισμός? :p

Κοίτα να δεις τώρα δίλημμα και πάνω που ετοιμαζόμουν να περάσω Jellifish... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω 2 βδομαδες να βαλω κατευθειαν την rsl 13 που θα βγαλει. :lol:

Με την 7 παντως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αφού περάσεις την ρομ, μετά κάνεις reboot το κινητό και περιμένεις να ανοίξει για πρώτη φορά.Μετά το κλείνεις και ξαναμπαίνεις στο CWM και πατάς "install zip from sdcard" και μετά "choose zip from sdcard" και περνάς όποιο πατσάκι θες (ahb_overclock, circle_battery, etc).

 

Φυσικά και δεν ξανακάνεις wipe data/factory reset + wipe cache. ;)

 

 

Το Universal Androot 1.6.1 δεν σου δούλεψε;; :confused:

 

επειδή χθες πήρα το κινητό δεν θέλω να του κάνω μόνιμο root σε περίπτωση που μου βγάλει τίποτα να το γυρίσω πίσω και γι αυτό ψάχνω το z4root . θα μου το στείλεις ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να περιμενω 2 βδομαδες να βαλω κατευθειαν την rsl 13 που θα βγαλει. :lol:

Με την 7 παντως ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

 

:) Έχει καταντήσει λίγο αηδία αυτό το θέμα με τα τόσο συχνά updates τους. Έλεος!

Όχι τίποτα άλλο, αλλά μπαίνω συνέχεια στην πρίζα να κάνω update.

Και γω από Jellifish R3b τελικά θα πάω στην ίδια R7 τώρα.

Αυτή η alpha του Paul δεν μου έκατσε καλά από την αρχή. Κάπως lagάρει. Η Jellifish είναι εμφανώς πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

:) Έχει καταντήσει λίγο αηδία αυτό το θέμα με τα τόσο συχνά updates τους. Έλεος!

Όχι τίποτα άλλο, αλλά μπαίνω συνέχεια στην πρίζα να κάνω update.

Και γω από Jellifish R3b τελικά θα πάω στην ίδια R7 τώρα.

Αυτή η alpha του Paul δεν μου έκατσε καλά από την αρχή. Κάπως lagάρει. Η Jellifish είναι εμφανώς πιο smooth.

 

Νταξει ειναι οντως υπερβολικο αυτο που γινεται αλλα απο την αλλη αμα δεν την διαθεσει σε μας ποιος θα την δοκιμασει να του πουμε τα προβληματα της καθε ρομ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος την r7 απο modaco ας την ανεβασει να την δοκιμασουμε :p

 

Παντως η jellyfish rls7 πολυ καλη.Θελω να δω ποσο μπαταρια τρωει με το hw_ui ενεργοποιημενο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος την r7 απο modaco ας την ανεβασει να την δοκιμασουμε :p

 

Παντως η jellyfish rls7 πολυ καλη.Θελω να δω ποσο μπαταρια τρωει με το hw_ui ενεργοποιημενο τωρα...

 

Έχω κάνει εγκατάσταση και το hw_ui. Πως το ενεργοποιούμε; H απλά ενεργεργοποιείται αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

RLS7 fixes (attached)

 

* Facebook sync fixed

 

Ωραίος, δεν το είχα δει.... ;)

 

Έχω κάνει εγκατάσταση και το hw_ui. Πως το ενεργοποιούμε; H απλά ενεργεργοποιείται αυτόματα;

 

Αυτόματα με το που το περνάς!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

λογικα αν παμε απο την jf6 στην 7 χανουμε τα παντα σωστα...?αν και εχω 2-3 μερες το κινητο εχω περασει ηδη αρκετες εφαρμογες... υπαρχει τροπος να κρατησουμε ρυθμισεις των εφαρμογων(εστω οτι κανω τις εφαρμογες back up με το astro)...?
Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα παιδια θελω βοηθεια δεν δουλευει το wifi του blade παει να συνδεθει και ενω βαζω τον κωδικο του modem δεν κανει τιποτα δεν δουλευει γενικα το wifi που το δοκιμασα και με αλλα modem τι να κανω ? ειπα να κανω αναβαθμιση στην 2.2 froyo εκδοση θα φτιαξει η ειναι hardware το προβλημα να το παω πισω ?

ευχαριστω...

greg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια overclock πως κανουμε εχω την rls7 ενοω να ανεβασω το cpu απο 600 στα 700 ας πουμε
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

λογικα αν παμε απο την jf6 στην 7 χανουμε τα παντα σωστα...?αν και εχω 2-3 μερες το κινητο εχω περασει ηδη αρκετες εφαρμογες... υπαρχει τροπος να κρατησουμε ρυθμισεις των εφαρμογων(εστω οτι κανω τις εφαρμογες back up με το astro)...?

 

Ναι γίνεται με το titanium backup να σώσεις και τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις τους! ;)

 

ρε παιδια overclock πως κανουμε εχω την rls7 ενοω να ανεβασω το cpu απο 600 στα 700 ας πουμε

 

Με το setCPU! ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα παιδια θελω βοηθεια δεν δουλευει το wifi του blade παει να συνδεθει και ενω βαζω τον κωδικο του modem δεν κανει τιποτα δεν δουλευει γενικα το wifi που το δοκιμασα και με αλλα modem τι να κανω ? ειπα να κανω αναβαθμιση στην 2.2 froyo εκδοση θα φτιαξει η ειναι hardware το προβλημα να το παω πισω ?

ευχαριστω...

 

τα ιδια και εδω αμα ξερει κανεις τιποτα πεδες πειτε

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και εδω αμα ξερει κανεις τιποτα πεδες πειτε

 

Είχε αναφερθεί το πρόβλημα να υπάρχει στα router pirelli που δίνει η on και σε όσα είχαν κλείδωμα WEP αντί για WPA.Εσείς τι έχετε;;;

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ε οχι....δεν παω στην 7....μενω στην 6 και ας μην δειχνει το σημα σωστα. Μια χαρα τηλεφωνα κανω απο που θελω, και facebook δεν εχω. Το gps επισης μου δουλευει μια χαρα και δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα πουθενα (σαν ποιματακι βγηκε χαχαχα) Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...