Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια με μετρια χρηση (1 ωρα τηλ. καμια 20αρια μηνυματα 1 ωρα wifi και 1 ωρα σκαλισμα γενικο / μερα)?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟ MOVE2SD. ΈΧΕΊΣ 3 ΕΠΙΛΟΓΕΣ, AUTO, INTERNAL, EXTERNAL. ΑΝ βαλεις auto τότε υπάρχει συγκεκριμένους αριθμός εφαρμογών που μπορούν να μπουν στην κάρτα.Αν βαλεις external τους αποθηκεύει μέχρι και widgets στην κάρτα με αποτέλεσμα όσοι έχουν jellyfish μστα από mount της κάρτας στο PC να θέλουν επανεγκατασταση τα widgets. Αν κανείς τα widgets move to phone δεν λειτουργουν σωστά

Το έχει παρατηρήσει καντος άλλος αυτό?

 

P.s. Πολυ ωραιο ιντερνετικο ραδιο το tuneit! check it!

 

Sent from my aZTEko using Tapatalk

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια με μετρια χρηση (1 ωρα τηλ. καμια 20αρια μηνυματα 1 ωρα wifi και 1 ωρα σκαλισμα γενικο / μερα)?

Εμενα, με τετοια χρηση, 3 ωρες και 20 λεπτα

 

ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΟ MOVE2SD. ΈΧΕΊΣ 3 ΕΠΙΛΟΓΕΣ, AUTO, INTERNAL, EXTERNAL. ΑΝ βαλεις auto τότε υπάρχει συγκεκριμένους αριθμός εφαρμογών που μπορούν να μπουν στην κάρτα.Αν βαλεις external τους αποθηκεύει μέχρι και widgets στην κάρτα με αποτέλεσμα όσοι έχουν jellyfish μστα από mount της κάρτας στο PC να θέλουν επανεγκατασταση τα widgets. Αν κανείς τα widgets move to phone δεν λειτουργουν σωστά

Το έχει παρατηρήσει καντος άλλος αυτό?

 

P.s. Πολυ ωραιο ιντερνετικο ραδιο το tuneit! check it!

 

Sent from my aZTEko using Tapatalk

 

Ναι. Αυτη ακριβως τη δουλεια κανει το προγραμμα. (Φανταζομαι οτι μιλας

για το Move2sd Enabler.) Να εγκαθιστα (και οχι αποθηκευει) τις εφαμογες

οπου ορισεις.

Οταν εγκαθιστας Widget θα πρεπει να ενεργοποιεις την επιλογη "Internal"

Link to comment
Share on other sites

Προχτες εχοντας την φωτεινοτητα στο αυτοματο,το watchdog lite,ενα live wallpaper και το αυτοματο σε 3G/GSM με το ζορι εβγαλα μια μερα εχοντας 1 ωρα σκαλισματος,ενα μισαωρο wi-fi,ενα μισαωρο 3G,κανα τεταρτο παιχνιδι και ενα δεκαλεπτο τηλεφωνα.Χτες ομως ειπα να το κανω πιο οικονομικο και ξηλωσα το watchdog lite,εβαλα την φωτεινοτητα σταθερη στο 40%,απενεργοποιησα το αυτοματο 3G/GSM και το εβαλα σε GSM,κι εβγαλα και το live wallpaper βαζοντας μια σταθερη ταπετσαρια και με ενα τεταρτο τηλεφωνα,δεκα λεπτα GPS,1 ωρα σκαλισμα,εικοσι λεπτα παιχνιδι,και μιση ωρα wi-fi κι αλλη μιση ωρα περιπου δικτυο κινητης τελιωσα την μερα με 60% στην μπαταρια!Τρελη διαφορα!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο σας κραταει η μπαταρια με μετρια χρηση (1 ωρα τηλ. καμια 20αρια μηνυματα 1 ωρα wifi και 1 ωρα σκαλισμα γενικο / μερα)?

 

Δηλαδη .... μιλας 30 περιπου ωρες το μηνα;:blink::blink:

Κι ακομα δεν σου εχουν δωσει δωρεαν το HTC Desire HD σαν επιδοτηση;;)

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα έρχετε και η MCR Alpha7, ήδη είναι διαθέσιμη η Αlpha6. Από ότι λένε στο Modaco, βγαίνει πλέον από την Alpha-stage και πάμε σε beta/stable !
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα το διαβασα και θα ηθελα μια επιβεβαιωση γιαυτο που γραφουν

 

για πειτε αν ισχυει οντως. μουφα το multitouch μου φαινεται....

 

There is a problem when using two fingers, same as seen on this video:

 

To reproduce, install the Multitouch Visible Test application.

 

http://wiki.modaco.com/index.php/ZTE_Blade

 

βρηκα το video.

 

 

τα ιδια και το lg optimus one....

 

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μόλις πήρα το blade και σε πρωτη φαση αντιμετωπίζω το εξείς πρόβλημα. Δεν βλεπει την κάρτα sim. εχω εκεί τις επαφές μου και ειναι αδυνατον να τις δω. ΔΕν υπάρχει πουθενα επιλογη να αντιγραφουμε επαφέσ απο sim σε τηλέφωνο. Ούτε επιλογη να διαλέγεις την sim, όπως σε ΟΛΑ τα άλλα κινητα. τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μόλις πήρα το blade και σε πρωτη φαση αντιμετωπίζω το εξείς πρόβλημα. Δεν βλεπει την κάρτα sim. εχω εκεί τις επαφές μου και ειναι αδυνατον να τις δω. ΔΕν υπάρχει πουθενα επιλογη να αντιγραφουμε επαφέσ απο sim σε τηλέφωνο. Ούτε επιλογη να διαλέγεις την sim, όπως σε ΟΛΑ τα άλλα κινητα. τι μπορώ να κάνω?

 

Υπάρχει κανονικά η επιλογή. Ενώ είσα στην εφαρμογή "επαφές", πατάς το κουμπί MENU, επιλέγεις Εισαγωγή / Εξαγωγή και στη συνέχεια εισαγωγή από κάρτα SIM..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κατέβασα το universal androot για να κάνω root το blade (με την 2,1) και παρόλο που του δίνω να κάνει root μου βγάζει μήνυμα ότι δεν γίνεται (κάτι No Foo Gu και κάτι τέτοια).

Τί κάνω λάθος?

 

Επίσης κάθε φορά που επιλέγω να κάνει root είτε προσωρινό είτε μόνιμο, μου κολλάει το wifi και μετά δεν δουλεύει καθόλου μέχρι να κάνω επανεκκίνηση!

 

Βγαλε την 1.6.2 beta και βαλε την 1.6.1

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα περασεις την 2.2 θα διορθωθει. Το εχουμε γραψει αρκετες φορες...
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι επιγόντως την βοήθεια σας. Στο BLADE υπάρχει η δυνατότητα συγκεκριμένους τηλεφωνικούς αριθμούς να τούς απορίπτεις αυτόματα?
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι επιγόντως την βοήθεια σας. Στο BLADE υπάρχει η δυνατότητα συγκεκριμένους τηλεφωνικούς αριθμούς να τούς απορίπτεις αυτόματα?

 

Δοκίμασε το callfilter από το market

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

το να αγορασω noname καρτα SD θεωρειτε οτι ειναι "επικίνδυνο";; Θα μου χαλασει σε 1 μηνα δηλαδη; Ψαχνω στο ebay να βρω 8gb class 6 ΚΑΙ φθηνη αλλα οι περισσοτερες ειναι noname
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα, με τετοια χρηση, 3 ωρες και 20 λεπτα

 

 

 

Ναι. Αυτη ακριβως τη δουλεια κανει το προγραμμα. (Φανταζομαι οτι μιλας

για το Move2sd Enabler.) Να εγκαθιστα (και οχι αποθηκευει) τις εφαμογες

οπου ορισεις.

Οταν εγκαθιστας Widget θα πρεπει να ενεργοποιεις την επιλογη "Internal"

 

Ναι, εντάξει την διαφορά της εγκατάστασης με την αποθήκευση την ξέρω απλά είχα το πρόβλημα οτι όταν ήταν μόνιμα στο external αποθήκευε και κάποια widgets στην sd με αποτέλεσμα μετά να υπάρχει πρόβλημα.

 

Σωστός πάντως για την εναλλαγή του internal-external όταν θες να εγκαταστήσεις widget ή app...

 

Σ ευχαριστώ!

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1. ξέρετε κάποιον player που να διαβάζει και αρχεία srt? εκτός τον rock player...

 

2. έχει κατεβάσει κανείς καμιά εφαρμογή πυξίδας? Μήπως ξέρει πως γίνεται το καλιμπράρισμα? είδα κάτι βιντεάκια στο youtube, αλλά όπως και να κάνω το σχήμα 8, η πυξίδα μου δείχνει πάντα την ανατολή...

 

3. μήπως ξέρετε κάποιο προγραμματάκι που να αντικαθιστά το υπάρχον εικονίδιο της μπαταρίας? κάποιο άλλο ας πούμε που δείχνει και επί τις εκατό την μπαταρία... όχι widget ούτε απλά να εμφανίζεται στην status bar, να το αντικαθιστά τελείως... και στο εικονίδιο του σήματος επίσης...

 

4. αυτό το κόλπο με την μπαταρία πως γίνεται ακριβώς? γιατί την φορτίζω τελείως και μετά πατάω τα πλαϊνά κουμπιά μαζί με το power και δεν κάνει τίποτα... αν το έχω όμως στην πρίζα ανάβει και μου δείχνει ένα γκρι πλαίσιο που γράφει AFT (ή κάτι τέτοιο) και μένει εκεί...

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι λιγάκι βοήθεια με το blade . Σήμερα το αγόρασα και δεν μπορώ να εισάγω σωστά τις επαφές μου από τον Gmail λογ/σμό μου . Είχα Windows Mobile και ενώ έκανα κανονικά export τις επαφές μου και import στο Gmail αλλά ενώ τις βλέπω κανονικά στον υπολογιστή εμφανίζει ένα μήνυμα ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ στο κινητό και μόνο όταν πατήσω ρυθμίσεις ''μόνο Επαφές με αριθμούς'' μου εμφανίζει το 20% από όσες έχω στο gmail . Τί κάνω λάθος ? Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να τις περάσω από το Windows Mobile κινητό μου. Επίσης δεν στέλνει μηνύματα (έχω WIND) καμία ιδέα ? . Ευχαριστώ προκαταβολικά .

 

Αφού έχεις windows κινητό, θα μπορείς να κάνεις συγχρονισμό με το outlook. Μετά εγκαθιστάς το MyPhoneExplorer το οποίο έχει εφαρμογή για το PC και client για android. Εγώ το δοκίμασα και έπαιξε μια χαρά. Οι επαφές μου ήταν στα Ελληνικά και είχα κάνει συγχρονισμό του παλιού κινητού στο Outlook. Παίζει μέσω καλωδίου USB, Bluetooth και WiFi και είναι δωρεάν. Πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

 

Και επιτελους το κινητο μου δειχνει κανονικα το σημα και δεν εχω παντου full! :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Τι έγινε ρε παιδιά κάθε 3 μέρες αναβάθμιση θα κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

 

Την περίμενα πως και πως γιατί είχα κολλήσει εδώ και τόσο καιρό με την R4! :p

 

Τι έγινε ρε παιδιά κάθε 3 μέρες αναβάθμιση θα κάνουμε;

 

Προφανώς και όχι (δες τι γράφω παραπάνω), ο καθένας κρίνει τι προσφέρει η κάθε έκδοση και αναλόγως αναβαθμίζει η παραμένει ως έχει.Εμένα η R4 με υπερκάλυπτε και η 5 + 6 δεν μου προσέφεραν το κάτι παραπάνω για να τις περάσω.Αυτή έχει αρκετά fixes οπότε θα με βάλει στο λούκι του backup και πάλι! :p

 

Σύντoμα (μόλις κατέβει) θα την ανεβάσω και στο hotfile για όποιον θέλει να την πάρει από εκεί!! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη jellyfish rls4 αξιζει να αναβαθμισω σε rls7?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν σώσω μέσω του Titanium backup όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει μετά την εγκατασταση της rls7 θα μπορω να επαναφέρω τις εφαρμογές μου?

 

Χρειάζεται κάτι να προσέξω? π.χ τις σωζω στην sd?

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τη jellyfish rls4 αξιζει να αναβαθμισω σε rls7?

 

Αν σώσω μέσω του Titanium backup όλες τις εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει μετά την εγκατασταση της rls7 θα μπορω να επαναφέρω τις εφαρμογές μου?

 

Χρειάζεται κάτι να προσέξω? π.χ τις σωζω στην sd?

 

Ναι και στους 2! :)

 

@validus όχι δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι.Το titanium backup σώζει αυτόματα τις εφαρμογές που του είπες να σώσει, μαζί με τις ρυθμίσεις τους, στον φάκελο titanium backup στην κάρτα μνήμης, και αφού φλασάρεις τις επαναφέρει από εκεί.

Το μειονέκτημα του free titanium, είναι ότι κατά το restore πρέπει να επιβεβαιώνεις χειροκίνητα την εγκατάσταση της κάθε εφαρμογής και καμιά φορά κολλάει κατά την διαδικασία αυτή.... :/

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...