Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποση ώρα κάνει συνήθως για να περάσει μια custom rom?

 

το να περασει η ρομ κανει μερικα δευτερολεπτα...και μετα 2-3 λεπτα να ανοιξει το τηλεφωνο...

Edited by stathakis21
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γιατι δεν κανουν ενα subforum για το blade? Αφου εχουμε απειρο κοσμο και ολο ρωταμε τα ιδια και τα ιδια :/

με 30 posts ανα σελιδα, εχουμε πιασει τις 103 σελιδες ηδη...

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο Modaco αγόρασε την αυθεντική ΝILLKIN θήκη σιλικόνης από TAOΒAO που είναι πολύ καλύτερης ποιότητας και φθηνότερη (2.9 ευρώ) από αυτήν στο eBay, της οποίας η τιμή αυξήθηκε, παρεμπιπτόντως, στα 9 ευρώ για Ελλάδα, αφού έγινε ανάρπαστη η πρώτη παρτίδα. Στέλνει και screen protector με τη θήκη σιλικόνης.

EDIT: Τελικά βρήκα πως δεν στέλνουν εκτός Κίνας.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

 

όλοι αναμένουν να κάνουν την επίσημη αναβάθμιση σε 2,2 αλλά ήδη υπάρχουν εκδόσεις android σε 2,3 και ακολουθεί αργότερα η 3,0.Υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης σε αυτές τις εκδόσεις.???

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος μπορει μια βοηθεια.Εχω περασει στο blade την Japanese_Jellyfish_RLS3b εχω βαλει και το setcpu και οσο κι αν προσπαθω δεν μπορω να το ανεβασω πανω απο τα 600Μhz.Ειναι κλειδωμενο απο την rom; Ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
παιδια οποιος μπορει μια βοηθεια.Εχω περασει στο blade την Japanese_Jellyfish_RLS3b εχω βαλει και το setcpu και οσο κι αν προσπαθω δεν μπορω να το ανεβασω πανω απο τα 600Μhz.Ειναι κλειδωμενο απο την rom; Ευχαριστω προκαταβολικα

Βαλε την 6 και θα σου δουλεψει μια χαρα το setcpu

 

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο Modaco αγόρασε την αυθεντική ΝILLKIN θήκη σιλικόνης από TAOΒAO που είναι πολύ καλύτερης ποιότητας και φθηνότερη (2.9 ευρώ) από αυτήν στο eBay, της οποίας η τιμή αυξήθηκε, παρεμπιπτόντως, στα 9 ευρώ για Ελλάδα, αφού έγινε ανάρπαστη η πρώτη παρτίδα. Στέλνει και screen protector με τη θήκη σιλικόνης.

EDIT: Τελικά βρήκα πως δεν στέλνουν εκτός Κίνας.

 

Πιθανοτητες να το βρουμε στο ebay?

 

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και 6-7 σελιδες πριν αλλα δεν πηρα καποια απαντηση. Ελπιζω να ξερει καποιος να μου πει

Αν εχω την 2.2 και περναω οσες εφαρμογες το επιτρεπουν στην καρτα, μενουν και υπολείμματα στην μνημη του κινητου;; Δηλαδη μπορω θεωρητικά να περασω οσες εφαρμογες χωραει η κάρτα (500+ π.χ) ή θα γεμισει η συσκευη με τα μικρο kb που θα αποθηκεύονται και εκει;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την 6 και θα σου δουλεψει μια χαρα το setcpu

 

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

δηλαδη η 3 ειναι κλειδωμενη στα 600 ;

οπως και να χει ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

1. ξέρετε κάποιον player που να διαβάζει και αρχεία srt?

 

2. έχει κατεβάσει κανείς καμιά εφαρμογή πυξίδας? Μήπως ξέρει πως γίνεται το καλιμπράρισμα? είδα κάτι βιντεάκια στο youtube, αλλά όπως και να κάνω το σχήμα 8, η πυξίδα μου δείχνει πάντα την ανατολή...

 

3. μήπως ξέρετε κάποιο προγραμματάκι που να αντικαθιστά το υπάρχον εικονίδιο της μπαταρίας? κάποιο άλλο ας πούμε που δείχνει και επί τις εκατό την μπαταρία... όχι widget ούτε απλά να εμφανίζεται στην status bar, να το αντικαθιστά τελείως... και στο εικονίδιο του σήματος επίσης...

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

Q.Does the built-in browser support Adobe Flash? Yes, the pre-installed browser in your handset supports Adobe Flash Lite.

 

NOTE: An internet connection (Wi-Fi, GPRS/3G, etc.) is required to access this service. Your operator may charge for using GPRS/3G.

 

http://www.htc.com/www/faqs.aspx?p_id=380&cat=72&id=153788

 

CPU Qualcomm MSM 7227 600 MHz processor

 

http://www.gsmarena.com/htc_gratia-3585.php

 

flash lite μπορει να τρεξει το ZTE blade λοιπον

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος στο Modaco αγόρασε την αυθεντική ΝILLKIN θήκη σιλικόνης από TAOΒAO που είναι πολύ καλύτερης ποιότητας και φθηνότερη (2.9 ευρώ) από αυτήν στο eBay, της οποίας η τιμή αυξήθηκε, παρεμπιπτόντως, στα 9 ευρώ για Ελλάδα, αφού έγινε ανάρπαστη η πρώτη παρτίδα. Στέλνει και screen protector με τη θήκη σιλικόνης.

EDIT: Τελικά βρήκα πως δεν στέλνουν εκτός Κίνας.

 

Εμένα ο άλλος ο seller ακόμη μου απαντάει για την θήκη του (την 9€ πλέον)..... :X

 

Του ρίχνουμε μαύρο και πάμε για άλλα! :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Out of stock..... :p

 

Πουθενά αλλού;; :ninja:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παιδες need help :D

 

1)Αν θελω να περάσω την Japanese_Jellyfish_RLS6, που εχει ξεκλειδωτο το ο/c, πρεπει πρώτα να περάσω την "απλη" και μετα την "ο/c",

 

2) επισης αν εχω περάσει την απλη RLS6, για να περάσω την "ο/c" κανω πάλι clear cashe ktl ktl?

 

3)καποιος αν μπορει να μου στείλει κανενα αξιοπρεπές navigation με πμ. θα του ήμουν υπόχρεος!

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να περάσεις απαραίτητα και το ahb_overclock.zip αλλά οι περισσότεροι το περάσαμε! :p

Δεν χρειάζεται να κάνεις wipe + reset κλπ μιας και το ahb_overclock θα μπει από πάνω από την κανονική ρομ.Περνάς λοιπόν πρώτα την R6 και μετά το ahb!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παιδες need help :D

 

1)Αν θελω να περάσω την Japanese_Jellyfish_RLS6, που εχει ξεκλειδωτο το ο/c, πρεπει πρώτα να περάσω την "απλη" και μετα την "ο/c",

 

2) επισης αν εχω περάσει την απλη RLS6, για να περάσω την "ο/c" κανω πάλι clear cashe ktl ktl?

 

3)καποιος αν μπορει να μου στείλει κανενα αξιοπρεπές navigation με πμ. θα του ήμουν υπόχρεος!

 

ευχαριστώ

 

1. Η εκδοση ειναι μια, δεν υπαρχει "απλη" και "συνθετη" , περνας την Japanese_Jellyfish_RLS6 και μετα περνας το "patch" Japanese_Jellyfish_RLS6_ahb_overclocked που σου κανει το overclocking. Δεν ειναι αλλη εκδοση απλα ειναι κατι σαν "patch".

 

2. οχι δεν χρειαζετε.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

 

όλοι αναμένουν να κάνουν την επίσημη αναβάθμιση σε 2,2 αλλά ήδη υπάρχουν εκδόσεις android σε 2,3 και ακολουθεί αργότερα η 3,0.Υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης σε αυτές τις εκδόσεις.???

 

Τα τελευταία νέα λένε πως η έκδοση 3 που αναφέρεις θα είναι μόνο για tablets... Σχετικό άρθρο εδώ.

 

Για τις εκδόσεις 2.3 και 2.4, κατά πάσα πιθανότητα θα τις δούμε και στο κινητό μας, αφού η έκδοση 2.3 δεν απαιτεί καλύτερο hardware, και η έκδοση 2.4 είναι ένα μικρό μόνο update από την έκδοση 2.3. Κινητά με 2.3 δεν θα βρεις και τόσο εύκολα πάντως ακόμα.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ πολύ παίδες!!!!

΄Εψαξα στο shop για το setcpu αλλα δεν ειναι free..

ενα φρεε cpu tuner παει κατευθειαν στα 800.. και κολλάει..

Μηπως δεν εψαξα καλα? :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

2. έχει κατεβάσει κανείς καμιά εφαρμογή πυξίδας? Μήπως ξέρει πως γίνεται το καλιμπράρισμα? είδα κάτι βιντεάκια στο youtube, αλλά όπως και να κάνω το σχήμα 8, η πυξίδα μου δείχνει πάντα την ανατολή...

 

 

 

Κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει με την πυξίδα. Και μένα είναι με 90 μοίρες απόκλιση.

Με 2.2 έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Το 2.3 εχει ιδιο ή παρομοιο Kernel με το 2.2?

 

blapk market και θα βρεις την λυση...

Αμα ηταν on ο σερβερ once in a while...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διαβάζω - μελετάω ... απεριόριστα το forum αυτές τις μέρες & έχω μερικές απορίες. Ήθελα να ρωτήσω … να προτιμήσω το κινητό από Αγγλία ή από κάποια αντιπροσωπεία της WIND εδώ Ελλάδα; Γενικότερα, έχει διάρκεια ζωής η συσκευή; Δεν θέλω να ψάχνω για νέο κινητό σε 6 μήνες ας πούμε… Όσο για τα προβλήματα που διαβάζω είναι ασήμαντα; Τέλος, το gps δουλεύει σωστά; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...