Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι που βρηκα στο Modaco για να μην κλεινει το Wifi

Μενου - Ρυθμισεις - Ασυρματο και δικτυα

Παταμε Μενου - Συνθετα - Πολιτικη καταστασης αδρανειας WIfi - Ποτε

 

ναι, αυτο δεν επιασε ποτε ουτως η αλλως. :)

 

Εχω παρατηρήσει πως αν κάποιος τρέξει το tunein radio και βγει μετα απο αυτο... η συσκευη και να πεσει σε sleep το wifi παραμενει ανοιχτο. Δεν ειμαι 100% σιγουρος. Παρατηρω το φαινόμενο πως εξελίσεται :O

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από Αγγλία! 2 μάλιστα το ένα πήγε πίσω γιατί μετά από 2 μέρες η οθόνη δεν αντιδρούσε! 140€ με 20 λίρες χρόνο ομιλίας το καθένα!

 

το άλλο που έχω του πέρασα την alpha5-update-modacocustomrom-blade-kitchen-signed με Kernel (2.6.32.9)

 

Και μεχρι στιγμης ειναι ολα καλα...

Προβλήματα :

1. χρειάζομαι μεγαλύτερη μπαταρία?? ξέρει κάνεις αν υπάρχει τίποτα εδώ (οχι eBay)??

 

2. λόγο δουλειάς έχω και εταιρικό mail σε MS Exchange, το έχω σεταρει πάνω απο 3 φόρες , μετά απο περίπου μια μέρα το εξαφανίζει !! δηλαδή θέλει ξανά πέρασμα!!! το έψαξα σε διάφορα φορα λίγο άλλα ακρη δεν βρήκα.. δεν θέλω να πάω σε λύση με paid app!

Edited by ZeroCool
ΕΙΜΑΙ ΤΥΦΛΟΣ!
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Για να υπαρχουν τα μαγαζια αυτα βγαζουν χρημα. Απλα τα πραγματα.

Δεν είναι εκεί το χρήμα αλλά δεν είναι του παρόντος γιατί είμαστε off topic.... στα λέω γιατί ήταν η δουλειά μου.....

 

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Το πήρα από Αγγλία! 2 μάλιστα το ένα πήγε πίσω γιατί μετά από 2 μέρες η οθόνη δεν αντιδρούσε! 140€ με 20 λίρες χρόνο ομιλίας το καθένα!

 

το άλλο που έχω του πέρασα την alpha5-update-modacocustomrom-blade-kitchen-signed με Kernel (2.6.32.9)

 

Και μεχρι στιγμης ειναι ολα καλα...

Προβλήματα :

1. χρειάζομαι μεγαλύτερη μπαταρία?? ξέρει κάνεις αν υπάρχει τίποτα εδώ (οχι eBay)??

 

2. λόγο δουλειάς έχω και εταιρικό mail σε MS Exchange, το έχω σεταρει πάνω απο 3 φόρες , μετά απο περίπου μια μέρα το εξαφανίζει !! δηλαδή θέλει ξανά πέρασμα!!! το έψαξα σε διάφορα φορα λίγο άλλα ακρη δεν βρήκα.. δεν θέλω να πάω σε λύση με paid app!

 

Υ.Γ: ΒΑΛΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ZTE Blade / Orange San Francisco ΣΑΝ AVATAR!! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΥΦΛΟΣ!

 

Και εμείς πως βάλαμε το avatar βρεεεε???

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας. Ειμαι κατοχος ενος ΖΤΕ blade απο Ελλαδα το πηρα.

Απο την πρωτη μερα που το πηρα και μεχρι τωρα δουλευει αψογα.Το μονο θεμα που εχει ειναι η λιγοστη μνημη, κατα τα αλλα

δουλευει ρολοι. Φτου να μην το ματιαξω. Περιμενω την αναβαθμιση οπως αρκετοι απο εσας.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη φίλε μου δεν είναι πρόβλημα. Δες λίγο στην πρώτη σελιδα. Υπάρχει patch για αύξηση της μνήμης σε 512

Καλημερα σε ολους σας. Ειμαι κατοχος ενος ΖΤΕ blade απο Ελλαδα το πηρα.

Απο την πρωτη μερα που το πηρα και μεχρι τωρα δουλευει αψογα.Το μονο θεμα που εχει ειναι η λιγοστη μνημη, κατα τα αλλα

δουλευει ρολοι. Φτου να μην το ματιαξω. Περιμενω την αναβαθμιση οπως αρκετοι απο εσας.:rolleyes:

 

 

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτες τελικα εβαλα την Jellyfish RLS5 με τον καινουριο kernel και δουλευει μια χαρα.Οταν ομως κατεβασα το setCPU κι αρχισα να το σκαλιζω κολλησαν τα παντα.Ακομα και 650mhz να την παω την ταχυτητα κρασαρε συνεχεια.Κι ετσι εβγαλα το setCPU κι ηρεμησε.Νταξει δεν πειραζει μια χαρα ειναι κι ετσι.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Χτες τελικα εβαλα την Jellyfish RLS5 με τον καινουριο kernel και δουλευει μια χαρα.Οταν ομως κατεβασα το setCPU κι αρχισα να το σκαλιζω κολλησαν τα παντα.Ακομα και 650mhz να την παω την ταχυτητα κρασαρε συνεχεια.Κι ετσι εβγαλα το setCPU κι ηρεμησε.Νταξει δεν πειραζει μια χαρα ειναι κι ετσι.

 

Δοκίμασες στα 710Mhz που είναι stable;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες στα 710Mhz που είναι stable;

 

Στα 710 κολλαγε αμεσως κι εκανε reboot.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα με λενε Νικο και ειμαι εντελως νεο μελος στο φορουμ και υποψηφιος αγοραστης του zte blade.

Αλλα ενω το θελω αμμεσα οπως καταλαβαινετε δεν το εχουν στα δυο καταστηματα wind του νησιου (Κως) που ζω.Μολις σημερα πηγα στο καταστημα που το εχω παραγγειλει και με ενημερωσαν πως δεν υπαρχει ουτε στην Αθηνα σε στοκ και περιμενουν να το προμηθευτουν... τελος παντων μου λεει σε κανα δυο βδομαδες και βλεπουμε,,...

Εχω διαβασει το συγκεκριμενο φορουμ και απο οτι ειδα καποιοι το εχετε παρει απο εξωτερικο,Αγγλια. Εχω ψαξει σε ebay και orange αλλα δεν βρηκα κατι που να συμφερει. Εδω στην Κω εχει 149ευρω στην wind (λογω 16%ΦΠΑ) οποτε μαλλον θα περιμενω να το παρω απο δω (και λογω εγγυησης wind).

Θα ηθελα ομως να ρωτησω εαν ξερει καποιος απο εσας καποιο site που να εχει παραπλησιες τιμες (στα 150 ευρω με μεταφορικα) απο ευρωπη.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια market για android χρησιμοποιειται περαν του επισημου?

Εγω το appbrain, το blapk market και το apktor.

Δοκιμαστε τα και δεν θα χασετε ;-)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει σε 20 μαγαζιά της Wind αλλα δυστυχώς δεν το βρίσκω πουθενά εδώ στην Αθηνα.

Θα περιμένω μπας και το φέρουν για καθαρά λόγους εγγύησης και τίποτα άλλο.

Το θέμα είναι ότι αργεί πολύ και αν έρθει φαντάζομαι θα αλλάξει η τιμή του.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Μετά λύπης μου ανακαλύπτω οτι και η jellyfish 3b έχει τα κουσούρια της. Πάλι σε άσχετες στιγμές δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το τηλ και δεν μπορώ να απαντήσω στις εισερχόμενες κλησεις. Επίσης το hantcend μου κολαει και επεήδη εχω απενεργοποιειση τα notifications από το μανισιο δεν λαμβάνω μυνήματα πολλές φορές! Να την βρασω την ταχύτητα εφόσον τίθεται θέμα της αξιοπιστίας πια ως τηλεφωνική συσκευή. Επισης το βρισκω πιο δυστροπο στο wifi καθως δεν συνδεομαι με ρουτερ που στην αρχη με την stock (επιβεβαιωμενα) δεν ειχα προβλημα.παω στην μαμα Rom (με τα 512 ραμ πιστευω θα ειναι γρηγοροτερο απο τι πριν) εφόσον δεν υπάρχει κάτι σιγουρο και αξιόπιστο....

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

google αδερφε μου!

Νομιζω δεν μπορω να δωσω link :-(

 

Ευχαριστω..Ερωτηση..Κατεβαζω το αρχειο-το ριχνω στην sd card και run απο το κινητο.

Σωστα ;;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Να ρωτήσω, απ΄έξω το κουτί γράφει WVGA TFT, λογικό είναι αυτό; Και σε εσάς έτσι έγραφε;

wvga=480x800 δηλαδη η αναλυση της οθονης του blade...τι δεν βρισκεις λογικο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό όπως το πήρα από την wind με μόνο πείραγμα που του εχω κάνει τα 512 mb. Το handsent sms πολλές φορές όταν μου έχετε μήνυμα μου λέει αναγκαστικό κλείσιμο κσι κλείνει και χάνω το μήνυμα. Το μπορώ να κάνω; φταίει το πρόγραμμα;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...