Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει κανείς την ελληνική Rom της Wind για να την περάσω στο κινητό?
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις βαλει το επισημο froyo και δεν τα βλεπει? Οχι custom, γιατι πολλες custom δεν τα βλεπουν (Επιβεβαιομενο αυτο).

 

εχω βαλει custom rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Nimbuzz :)

 

αυτο το πράγμα προσπαθησα να το δοκιμασω... δεν με κανει login στο MSN... Ειναι σε μια μονιμη φαση προσπαθειας να με βαλει μεσα. Και ενας ακομα φιλος προσπαθησε και τιποτα.

 

MSN TALK μονοδρομος για την ωρα... Βασικα το καλυτερο θα ηταν να βγαλει η MS εναν Client, να υποστηριζει και multipresense... θα ειναι αρχοντια... οπως εκανε και με το iOS

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει custom rom
το ποση μνημη εχει το κινητο μπορειτε να την δειτε απο το task manager μονο απο εκει θα καταλαβετε ποση μνημη εχει και οχι απο τα setings
Link to comment
Share on other sites

MSN TALK μονοδρομος για την ωρα... Βασικα το καλυτερο θα ηταν να βγαλει η MS εναν Client, να υποστηριζει και multipresense... θα ειναι αρχοντια... οπως εκανε και με το iOS

 

Multi presense εννοείς να σε δειχνει on line και στον υπολογιστή πχ και στο κινητό;;

 

Αν ναι, το msn talk εμένα έτσι μου δουλεύει.Δηλαδή δεν με πετάει από τον υπολογιστή για να συνδεθεί αυτό....

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δυστυχώς δεν ισχύει, το hungarian, indian και το ελληνικό έχουν 256 RAM.

Όλα τα υπόλοιπα έχουν 512, και όλα εκτός του chinese έρχονται με eclair (2.1)

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324999/list-of-different-blade-models-on-the-market/

 

 

 

 

http://android.podtwo.com/roms/stock/WIND_P729BV1.0.0B02_update_signed.zip

Απο αυτο που μου παρεθεσες πες μου που λεει με "επιχειρηματα" οτι εχει 256 mb ram. Εγω αυτο που ειδα ειναι ενα κειμενο της wind που "δεν" αναφερει τι μνημη εχει και τη δηλωση του teckblog.gr που επισεις δεν μου αναφερει καμια εγκυρη πηγη που ισχυουν τα 256 ram. Επειδη το λεει καποιος στο modaco? Πες μου με επιχειρημα απο επισημο site οτι δεν εχει 512 mb ram.

Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Multi presense εννοείς να σε δειχνει on line και στον υπολογιστή πχ και στο κινητό;;

 

Αν ναι, το msn talk εμένα έτσι μου δουλεύει.Δηλαδή δεν με πετάει από τον υπολογιστή για να συνδεθεί αυτό....

 

 

ναι αυτο εννοω... αλλα του MSN Talk δεν ειναι και ακριβως αξιοπιστο... Βασικα εχω την εντυπωση πως ο τυπας του MSN TALK πρεπει να το παρατησε... :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να το καθαρισουμε απο καταλοιπα εφαρμογων;

 

Τι εννοείς κατάλοιπα εφαρμογών; Πάς στο διαχείριση εφαρμογών, καθαρισμός προσωρινής μνήμης, απεγκατάσταση εφαρμογής και οκ. Χρειάζεται να κάνουμε κάτι άλλο;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εκδοση kernel 2.6.32.9-perf

zte-kernel@zdroid-SMT

εγω εχω την 2.6.29

 

τι ακριβως ειναι αυτο;; Πιο καινουργια παρτιδα;; Τι παιζει;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να το καθαρισουμε απο καταλοιπα εφαρμογων;

 

Με το Astro File Manager από Market.

Πατάς πάνω σε φάκελλο ή αρχείο παρατεταμένα και σου βγάζει επιλογές. Edit και μετά Delete.

 

Ή μέσα από τις εγκατεστημένες εφαρμογές ανοίγεις «Αρχειοθέτης»

Link to comment
Share on other sites

Στο 2.1 eclair υπήρχε περιορισμός στην διαθέσιμη μνήμη (μεχρι 256mb) λογο kernel (2.6.29)

Στο froyo (2.2) με kernel 2.6.32 αυτό πλέον δεν ισχύει.Οπότε αφού στον naki13 δείχνει 161mb λίγο δύσκολο να έχει πάνω απο 256mb.

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνει focus η κάμερα ακούγονται και σε σας περιεργοι ήχοι;; Σε μενα ακουγετε ενα κρακ κρακ λες και σπαει αλλα αρκετα δυνατο. Το ακους ανετα σε αποσταση 2-3 μετρων. Οι φωτογραφιες βγαινουν ομως κανονικα
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Το eclair "βλεπει" 256 mb ram, μη τα λεμε 100 φορες

Αυτό που λές δεν ισχύει, απορώ απο πού το διάβασες-άκουσες.

Το San Francisco που έχω βλέπει με 2.1 κανονικά τα 512 μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα έκανε τα νούμερα με το router, δηλαδή αφού κλείδωνε το κινητό για ώρα στην επαναφορά έπρεπε να πάω πάλι απο το menu και να επιλέξω το wifi μου. Τουλάχιστον σε Thomson 585v7 με WPA2 encryption.

 

Έβαλα το Blade WiFi Fix απο το market και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα της μπαταρίας, είμαι λίγο προβληματισμένος, αυτή τη φορά το φορτίζω με τη συσκευή αναμμένη αλλά η διαφορά στο χρόνο φόρτισης δεν είναι μεγάλη, και το παράδοξο είναι πως, ενώ φορτίζει με το λαμπάκι κόκκινο [που όποτε θέλει είναι η σταθερό η αναβοσβήνει], κάποια στιγμή αναβοσβήνει πράσινο περίπου στο 40%, αν όμως χρησιμοποιηθεί για λίγο η συσκευή, το λαμπάκι ξανά γίνεται κόκκινο.

 

Εν κατακλείδι παρατηρώ πως ακόμα με φορτιστή 1000 mAh, ενώ θα έπρεπε θεωρητικά να φορτίζει σε μόλις 1 ½ ώρα, ξεπερνάει τις 4, σε όλους έτσι συμβαίνει τελικά?

Τελικά παιδιά, με εντελώς άδεια μπαταρία, πόσες ώρες κάνει για να φορτίσει?

 

Σε εμένα κάνει 5 + :blink:

 

Έχει παρατηρήσει κανείς τις ενδείξεις που παραθέτω?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λετε για την μνημη ram δεν ισχυει γιατι πολυ απλα με την eclair 2.1 ειχα 161mb ram(Max) τωρα που εχω βαλει το froyo παλι 161mb ram(max) εχω.

και για την αναπαραγωγη βιντεο που ρωτησε ενα παιδι του πρωτεινω να κατεβασει απο το android market τα εξης προγραματα rockplayer(νομιζω παιζει τα παντα με υποστιριξει srt υποτιτλων)2)mvideoplayer (παιζει αρχεια mp4,mkv σε αναλυση 480p(νομιζω) με υποστιριξει καθε ειδους μορφη υποτιτλων srt,*** κλπ 3)yxplayer (για avi αλλα εχει προβλημα με ελληνικους υποτιτλους) δοκιμασα μια ταινια avi με αναλυση 703χ300 και τα επαιξαν ολοι οι players για avi χωρις κανενα προβλημα ουτε το παραμικρο κολλημα

 

Σε ευχαριστώ που απάντησες για τους players. :respect:

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενα καποια θηκη για το Blade?

 

όταν κάνει focus η κάμερα ακούγονται και σε σας περιεργοι ήχοι;; Σε μενα ακουγετε ενα κρακ κρακ λες και σπαει αλλα αρκετα δυνατο. Το ακους ανετα σε αποσταση 2-3 μετρων. Οι φωτογραφιες βγαινουν ομως κανονικα

Και εμενα τα ιδια κανει. Βασικα δεν το παρατηρησα στην αρχη γιατι δεν χρησιμοποιω την καμερα σχεδον καθολου αλλα μολις εβαλα το barcode scanner αρχησε αυτος ο ηχος που λογικα απο το auto focus ειναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Με δεδομενο τους δυσκολους καιρους που διανυουμε θεωρω απαραδεκτο να μην εχει κανει ακομη επισημη παρουσιαση του blade το myphone. Ειδα σημερα το review του optimus της lg και σκανδαλιστηκα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενα καποια θηκη για το Blade?

 

Και εμενα τα ιδια κανει. Βασικα δεν το παρατηρησα στην αρχη γιατι δεν χρησιμοποιω την καμερα σχεδον καθολου αλλα μολις εβαλα το barcode scanner αρχησε αυτος ο ηχος που λογικα απο το auto focus ειναι.

 

1. Η δερμάτινη θήκη ζώνης που είχα από το HTC Touch HD μου (Blackstone) το χωράει μια χαρά το Blade (παίζει λίγο λόγω μικρότερου μεγέθους αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει). Αν επιστρέψει επισκευασμένο το Blackstone μου θα πρέπει να ψάξω για άλλη λύση... ίσως αρκεί μια ζελατίνα στην οθόνη η μια θήκη σιλικόνης.

 

2. Ο ήχος που κάνει η κάμερα είναι ακριβώς το autofocus που ζορίζεται να εστιάσει. είναι φυσιολογικό και πιο έντονο κάτω από συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Γενικά η κάμερα δεν είναι και το μεγαλύτερο ατού του Blade...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό αυτό από το amazon. Αυτό που έχω βρει λέει ότι είναι unlocked. Τσεκάρετε κι εδώ

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν υπάρχει περίπτωση να μην είναι unlocked σε όλα τα δίκτυα (π.χ. αν γίνεται να είναι unlocked μόνο σε παγκόσμιας εμβέλειας παρόχους όπως η Vivodi και σε μη παγκόσμιας εμβέλειας όπως η Cosmote να μην παίζει).

Link to comment
Share on other sites

Το unlocked σημαινει πως ειναι για ΟΛΑ τα δικτυα.

Δεν θα εχεις προβλημα.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...