Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kyrillos13 ευχαριστω για το ρουτ που μου ειπες, θα το δοκιμασω αυριο που θα εχω το κινητο στα χερια μου, υπαρχει αλλη lock screen για μαμα eclair ,πχ εγω στο galaxy s εχω αλλη περνωντας την με cmw recovery, ελπιζω να καταλαβες, ευχαριστω!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

κατάλαβα τι εννοείς. Έχω φτιάξει μία για froyo (i5800XXJPF) αλλά δεν ξέρω να φτιάξω για eclair. Σε 2 μέρες κάπου αν θες μπορείς να βάλεις μια rom που έχω φτιάξει (froyo i5800xxjpf) με πολλά καλούδια.) περισσότερες πληροφορίες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok, ευχαριστω, αλλα δεν θα βαλω αλλη ρομ γιατι δεν ειναι δικο μου και δεν ειναι για πολλα πειραγματα. Αν και οι κινδυνοι ειναι πολυ λιγοι ειδικα αν εχεις τα τρια κουμπια, αλλα δεν ρισκαρω. θα περιμενω την επισημη 2,2 greek, και θα δοκιμασω για τωρα κανενα apk (lock2.0 or widgetlocker) για αλλαξω το μαμα της samsung, ευχαριστω και παλι!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά...Κύριλλε να σε ρωτήσω....την rom από xda developers που έχεις βάλει πώς την περνάμε??
Google
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά!

 

Θέλω τα φώτα σας σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κινητό μου! Τον τελευταίο καιρό, και εκεί που ασχολούμαι με το τηλέφωνο σερφάροντας στο ίντερνετ ή παίζοντας (ή και χωρίς να ασχολούμαι καθόλου), ξαφνικά ακούω έναν ήχο/σφύριγμα όπως σαν να ψάχνουμε έναν σταθμό στο ραδιόφωνο αλλά στην θέση του σταθμού έχει μόνο θόρυβο (φσσσσ)! Αυτό το σφύριγμα εμφανίζεται και εξαφανίζεται σε άτακτα χρονικά διαστήματα και αισθάνεσαι σαν να έχεις βάλει ΟΝ την ανοιχτή συνομιλία (αφού ακούω το σφύριγμα όχι από το ακουστικό αλλά από το ηχείο, ή τουλάχιστον έτσι δείχνει)!

 

Τι πιστεύετε ότι μπορεί να είναι?

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Εχω κανει root το κινητο και απο τοτε δεν μπορω να το συνδεσω με USB στο PC. Οταν βαζω το καλωδιο το μονο που κανει ειναι να φορτιζει την μπαταρια. Τιποτα αλλο. Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχεις βαλει το KIES ?

 

Ναι το εχω βαλει, πριν κανω το root δουλευε κανονικα. Και με το kies και σαν μεταφορα αρχειων. Τωρα νεκρο.

Link to comment
Share on other sites

εαν κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειναι κλειδωμενο, ελευθερο ειναι, απλα για να μπορεσεις να πλοηγηθεις σου βγαζει μια σελιδα του Πολυτεχνειου που σου ζητα να βαλεις τους κωδικους που εχεις παρει απο την Υπηρεσια, τους οποιους εχω. Αλλα για καποιο λογο, δεν μου εμφανιζει τη σελιδα αυτη, αλλα μου λεει "web page not available" οτι και αν πατησω. οι υπολοιποι κατοχοι smartphone μπαινουν κανονικα, τουςβγαζει αυτοματα στη σελιδα, βαζουν κωδικους και ετοιμοι.τι να φταιει?

 

μπες ρυθμισεις-ασυρματα και μετα wifi.εχεις συνδεθει στο ασυρματο δικτυο?

αλλιβς κανε μια προσθηκη δικτυου με το ssid και κλειδωμα καννενα και πες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εαν κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ?

 

 

Εαν το κανω τι θα χασω? Ολα παλι απο τηναρχη ια πρεπει να κανω τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

 

Εχω κανει root το κινητο και απο τοτε δεν μπορω να το συνδεσω με USB στο PC. Οταν βαζω το καλωδιο το μονο που κανει ειναι να φορτιζει την μπαταρια. Τιποτα αλλο. Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

Το έπαθα και εγω. Έκανα backup με το τιτανιουμ και μετά factory reset και έφτιαξε. Πάντως θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει και κάποια λύση που να μην περιλαμβάνει τόση διαδικασία.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα κρατα οτι εχεις απο επαφες εικονες μουσικη καπου , η γενικα περνα ενα titanium μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εισαι ετοιμος.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

πολυ απλα κρατα οτι εχεις απο επαφες εικονες μουσικη καπου , η γενικα περνα ενα titanium μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εισαι ετοιμος.

 

Δηλαδη δεν υπαρχει αλλη λυση? Μονο reset? Και αν κανω επαναφορα χωρις backup χανω τα αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

ναι χανεις τα παντα ,εκτος απο της μνημης της εξωτερικης ολα τα αλλα...εχε για χαραλαμπε νομιζω.

 

Εγω παντως τα κραταω και ειμαι σιγουρος :)

 

Γιατι εγω αν δεις κολληματα που εχωω...

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι χανεις τα παντα ,εκτος απο της μνημης της εξωτερικης ολα τα αλλα...εχε για χαραλαμπε νομιζω.

 

Εγω παντως τα κραταω και ειμαι σιγουρος :)

 

Γιατι εγω αν δεις κολληματα που εχωω...

 

Πως δουλευει αυτο το titanium? Το κατεβασα αλλα δεν βλεπω πως κανει backup.

 

Πως δουλευει αυτο το titanium? Το κατεβασα αλλα δεν βλεπω πως κανει backup.

 

Επισης θα χασω και τα wifi που εχω μεσα? θα πρεπει παλι να περασω κωδικους?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

kyrillos13 μωλις εγκατεστηκα την ρομ σου v2 απο xda.Επελεξα μονο το ops apollo και την ρομ σου στο pda.Το κιν κολλησε στο logo της samsung με τον ηχο να ξεκιναει και να παιζει κανα 2-3 δευτερολεπτα συνεχως.Το odin μου εβγαλε pass.Το εκλεισα απο το κουμπι γιατι ηταν κολλημενο.Δεν ανοιγε μετα.Μπηκα σε recovery εκανα wipe data/factory reset, wipe cache and reboot και ανοιξε δειχνωντας τωρα οτι εχει περαστει η ρομ.Θα εχω καποιο προβλημε λες?Το ops επρεπε να το επιλεξω?
Link to comment
Share on other sites

Πως δουλευει αυτο το titanium? Το κατεβασα αλλα δεν βλεπω πως κανει backup.

 

Είσαι root οκ? Λοιπόν: ανοίγεις το τιτανιουμ. Μετά αριστερό κουμπί(Επιλογές) > batch και επιλέγεις backup εφαρμογών χρήστη και ρυθμίσεων συστήματος.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

kyrillos13 μωλις εγκατεστηκα την ρομ σου v2 απο xda.Επελεξα μονο το ops apollo και την ρομ σου στο pda.Το κιν κολλησε στο logo της samsung με τον ηχο να ξεκιναει και να παιζει κανα 2-3 δευτερολεπτα συνεχως.Το odin μου εβγαλε pass.Το εκλεισα απο το κουμπι γιατι ηταν κολλημενο.Δεν ανοιγε μετα.Μπηκα σε recovery εκανα wipe data/factory reset, wipe cache and reboot και ανοιξε δειχνωντας τωρα οτι εχει περαστει η ρομ.Θα εχω καποιο προβλημε λες?Το ops επρεπε να το επιλεξω?

 

λοιπόν κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος σε πέταξε στο recovery mode λογικά. έκανες από εκεί wipe data/factory reset και wipe cache? δεν θα έχεις πρόβλημα. πώς σου φάνηκε η rom?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος σε πέταξε στο recovery mode λογικά. έκανες από εκεί wipe data/factory reset και wipe cache? δεν θα έχεις πρόβλημα. πώς σου φάνηκε η rom?

 

MMM δεν καταλαβα οτι επρεπε να το κανω τοτε.Ειχε προβλημα μετα.Οταν εμπαινα στις επαφες δεν εβγαινε με το δεξι πληκτρο μονο με το μεσαιο.πετουσε και ολη την ωρα να διαλεξω launcher κι ας το τικαρα.Ξαναφλασαρα αλλλη.Αν ειναι θα την ξαναδοκιμασω.Οταν μου πεταξε αυτο που λες στη μεσα του flash εγω εκανα reboot

Link to comment
Share on other sites

MMM δεν καταλαβα οτι επρεπε να το κανω τοτε.Ειχε προβλημα μετα.Οταν εμπαινα στις επαφες δεν εβγαινε με το δεξι πληκτρο μονο με το μεσαιο.πετουσε και ολη την ωρα να διαλεξω launcher κι ας το τικαρα.Ξαναφλασαρα αλλλη.Αν ειναι θα την ξαναδοκιμασω.Οταν μου πεταξε αυτο που λες στη μεσα του flash εγω εκανα reboot

 

έπρεπε να το κάνεις όταν φλάσαρε.. τέλος πάντων πια θα δοκιμάσεις? την lestatius? :)

Link to comment
Share on other sites

έπρεπε να το κάνεις όταν φλάσαρε.. τέλος πάντων πια θα δοκιμάσεις? την lestatius? :)

Τι εννοεις?Ποια ειναι αυτη?Οχι την δικια σου I5800XXJPF-REV02-PDA-CL794643

Ριξε και καμια βοηθεια πως περναμε Gingerbread Theme for LauncherPro --> Attached Files

Gingerbread Theme with Fly In Animations.

Και το framework-res (v1.71) [Froyo] [With Flyin Animations].apk τι ειναι?

Δεν μπορω να ποσταρω στο xda

Mωλις ειδα 2.1. Με τον ιδιο τροπο και αυτη?

Edited by gwgos21
Link to comment
Share on other sites

Μολις έχω τελείωσει την αναβάθμιση σε 2.2 Froyo ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους δούλεψαν πάνω σε αυτό.

 

Είχα δοκιμάσει στο 2.1 πριν βάλω το 2.2 το LiveWallpapers Και εκει ολα πηγαν τέλεια.

 

Έκανα την αναβάθμιση σε 2.2 Froyo ,πάω να βάλω τα LiveWallpaper περνάω το Terminal Emulator,πάω να τρέξω πάλι τον κώδικα και πριν προλάβω να τελείωσω την 1η σειρά μου λέει "Permission Denied" ..

 

Μηπως φταιει το Root ?

 

Εαν ναι ( το εκανα με βαση το SuperOneClickv1.6.5-ShortFuse)

 

Eχει κανει κανεις στο 2.2 Froyo Live Wallpapers ??:D

 

Help :)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις έχω τελείωσει την αναβάθμιση σε 2.2 Froyo ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους δούλεψαν πάνω σε αυτό.

 

Είχα δοκιμάσει στο 2.1 πριν βάλω το 2.2 το LiveWallpapers Και εκει ολα πηγαν τέλεια.

 

Έκανα την αναβάθμιση σε 2.2 Froyo ,πάω να βάλω τα LiveWallpaper περνάω το Terminal Emulator,πάω να τρέξω πάλι τον κώδικα και πριν προλάβω να τελείωσω την 1η σειρά μου λέει "Permission Denied" ..

 

Μηπως φταιει το Root ?

 

Εαν ναι ( το εκανα με βαση το SuperOneClickv1.6.5-ShortFuse)

 

Eχει κανει κανεις στο 2.2 Froyo Live Wallpapers ??:D

 

Help :)

 

και εγώ τα έχω βάλει αλλά δεν εντόπισα πρόβλημα.

Έφτιαξα μια rom, όπου έχει ήδη ενεργοποιημένα live wallpapers και πολλά άλλα καλούδια. Αν ενδιαφέρεσαι να την βάλεις είναι πολύ εύκολο. απλά κατεβάζεις την rom και την επιλέγεις στο PDA, βάζεις .ops και φλασάρεις. περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

 

Τι εννοεις?Ποια ειναι αυτη?Οχι την δικια σου I5800XXJPF-REV02-PDA-CL794643

Ριξε και καμια βοηθεια πως περναμε Gingerbread Theme for LauncherPro --> Attached Files

Gingerbread Theme with Fly In Animations.

Και το framework-res (v1.71) [Froyo] [With Flyin Animations].apk τι ειναι?

Δεν μπορω να ποσταρω στο xda

Mωλις ειδα 2.1. Με τον ιδιο τροπο και αυτη?

 

ναι με τον ίδιο τρόπο την περνάς. :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

αν δεν θελω τα αλλα και θελω απλα να περασω το Live Wallpaper?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θελω τα αλλα και θελω απλα να περασω το Live Wallpaper?

 

με τις οδηγίες στο πρώτο ποστ. αλλά δεν ξέρω γιατί σου γράφει permision denied..

γράφεις πρώτα "su"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...