Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το partitions απο την καρτα μνημης πως το διαγραφουμε? :O

 

με το mini tool partition!Βαζειςς την καρτα μνημης στον υπολογιστη και με το προγραμμα διαγραφεις το partition :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να καταλάβουμε....

τη λειπει απο την ν10?

δες την υπογραφή μου:

Bluetooth!!!

Αν μιλας πολύ όπως εγώ, είναι μαλλον χρήσιμο και απαραίτητο...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

δες την υπογραφή μου:

Bluetooth!!!

Αν μιλας πολύ όπως εγώ, είναι μαλλον χρήσιμο και απαραίτητο...

 

μονο αυτο ???

 

ε φανταστικε ''kyrile'' ???

Link to comment
Share on other sites

μονο αυτο ???

 

ε φανταστικε ''kyrile'' ???

 

Δεν λειτουργεί το bluetooth και το video recording..

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το bluetooth και το video recording..

 

οταν διορθοσεισ αυτα που λειπουν..η διορθοση θα γεινει απο καποιο απ ντειτ ή απο ριφλας (οντιν)?

 

ΥΓ πες μου απ ντειτ και θα το βαλω ΤΩΡΑ..:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί το bluetooth και το video recording..

 

Επίσης εμένα δε μου λειτουργεί η αναπαραγωγή video.Παιζει ο ηχος αλλα δε δειχνει εικονα.(youtube κτλ παιζουν κανονικα,δεν παιζουν videos περασμενα απο το pc ας πουμε)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εμένα δε μου λειτουργεί η αναπαραγωγή video.Παιζει ο ηχος αλλα δε δειχνει εικονα.(youtube κτλ παιζουν κανονικα,δεν παιζουν videos περασμενα απο το pc ας πουμε)

 

Πέρνα αυτό το update.zip http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1447906

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αναβάθμιση στην froyo κ το κινητό δούλευε κανονικά. Σε μια εγκατασταση antivirus το κινητό κόλλησε και πλεον εμφανίζει μόνο την αρχική οθόνη με το λογότυπο της samsung. Το κινητό δεν μπαίνει σε download mode για να κάνω ξανά την εγκατάσταση. Ξέρει καποιος πως μπορώ να το επαναφέρω? Είναι επείγον γιατί το κινητό ΔΕΝ είναι δικό μου!! Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αναβάθμιση στην froyo κ το κινητό δούλευε κανονικά. Σε μια εγκατασταση antivirus το κινητό κόλλησε και πλεον εμφανίζει μόνο την αρχική οθόνη με το λογότυπο της samsung. Το κινητό δεν μπαίνει σε download mode για να κάνω ξανά την εγκατάσταση. Ξέρει καποιος πως μπορώ να το επαναφέρω? Είναι επείγον γιατί το κινητό ΔΕΝ είναι δικό μου!! Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!

 

Ξαναδοκίμασε να το βάλεις σε download mode. Από τη στιγμή που ανοίγει θα έπρεπε να μπαίνει. Δοκίμασε να μπεις στο recovery mode. (volume up + volume down + home + power).

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκίμασε να το βάλεις σε download mode. Από τη στιγμή που ανοίγει θα έπρεπε να μπαίνει. Δοκίμασε να μπεις στο recovery mode. (volume up + volume down + home + power).

 

Ευχαριστώ πολύ! Τα δοκίμασα και τα δύο αλλά πάλι κάνει κάτι..

Τώρα που το ξανάνοιξα είδα πως δε μπαινει στο λογότυπο, αλλά κολλάει νωρίτερα, στη μαύρη οθόνη που γραφει το μοντέλο κ sammsung από κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τα δοκίμασα και τα δύο αλλά πάλι κάνει κάτι..

Τώρα που το ξανάνοιξα είδα πως δε μπαινει στο λογότυπο, αλλά κολλάει νωρίτερα, στη μαύρη οθόνη που γραφει το μοντέλο κ sammsung από κάτω.

 

Δεν ξέρω. Κανονικά πρέπει να μπαίνει σε download mode :/

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω μερικά προβληματάκια που έχω παρατηρήσει στη 10 (πείτε μου αν συμβαίνει και σε κανέναν άλλο). Να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω για την Alpha. Δεν έχω περάσει ακόμα τη Beta.

 

1. Αυτά που παραθέτω και έχω αναφέρει σε προηγούμενο ποστ μου.

 

 

2. Αυτό που θα περιγράψω μου έχει συμβεί δύο φορές. Ας υποθέσουμε ότι η μπαταρία είναι σχετικά πεσμένη (όχι στα κόκκινα όμως). Κλείνω το κινητό το βράδυ με σκοπό να με βγάλει την επόμενη μέρα το πρωί και να το φορτίσω μια και καλή το μεσημέρι. Το πρωί που προσπαθώ να ανοίξω το κινητό συμβαίνει ένα από τα εξής (περιγράφω και τα δύο που συνεβησαν):

- Το κινητό είναι εντελώς άδειο από μπαταρία σε σημείο να μην ανοίγει καθόλου και να νομίζω ότι τα έπαιξε εντελώς μέχρι να βρω φορτιστή να το συνδέσω. Πιστεύω πως κάτι τέτοιο δε δικαιολογείται... Τουλάχιστον δε μου έχει συμβεί ποτέ και με κανένα κινητό.

- Το κινητό ανοίγει μεν αλλά με τη μπαταρία εντελώς στα κόκκινα (και μάλιστα αν θυμάμαι καλά με ένα κόκκινο "x" μέσα στο σηματάκι της μπαταρίας). Ωστόσο η οθόνη δεν ανταποκρίνεται καθόλου για να πληκτρολογήσω το pin. Μετά από ένα περίπου λεπτό το κινητό έκλεισε από μπαταρία.

*Θέλω να επισημάνω πως μέχρι στιγμής κανένα άλλο πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει με τη μπαταρία. Και το συγκεκριμένο μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο... :worry::worry:

 

3. Όταν βάζω το κινητό για φόρτιση ενώ είναι κλειστό και εάν ενώ φορτίζει το ανοίξω η μπαταρία εμφανίζεται γεμάτη. Πρέπει να αποσυνδέσω και να ξανασυνδέσω το φορτιστή προκειμένου το σήμα της μπαταρίας να "γεμίζει" όπως πρέπει.

 

4. Στα όσα ανέφερα στην παράθεση παραπάνω να προσθέσω ότι σε κανα-δυο περιπτώσεις συνέβη ο συνομιλητής μου να ακούει επιστροφή της φωνή του κατά τη διάρκεια κανονικής κλήσης (ούτε ανοιχτή ακρόαση ούτε handsfree). Επίσης μια φορά συνέβη και με handsfree :wacko::wacko:.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας κούρασα.

 

Καλησπέρα, αυτο με τη μπαταρια το επαθα και εγω..ανοιξα το κινητο και ηταν στα κοκκινα η μπαταρια..το φορτισα ανοιχτο το κινητο και μετα απο 5 λεπτα εδειχνε γεματη...βγαζω το φορτιστη και μετα απο λιγο παλι εδειχνε αδεια...μετα κλεινω το κινητο και μου εδιχνε το σημα φορτισης οτι ειναι στη μεση σταθμη...το φορτισα μεχρι σημερα το πρωι και μεχρι στιγμης ειναι οκ, ,γιατι το κανει αυτο?τι προβλημα υπαρχει?ειναι πολυ κουφο αυτο..αν ξερει καποιος ας μας απαντησει...v10 kyrrilos εκδοση εχω:(

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε υπαρχει πουθενα αλλου το update zip που μου εδωσες Link απο xda?Δεν ανοιγει σημερα.Σαν απεργια κατι :P
Link to comment
Share on other sites

επισης πριν λιγο που κοιταξα το ραδιοφωνο αν λειτουργει πιανει σταθμο κανονικα αλλα δεν εχω φωνη...δεν ακουγεται τιποτα..κυριλλε δωσε καμια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αναβάθμιση στην froyo κ το κινητό δούλευε κανονικά. Σε μια εγκατασταση antivirus το κινητό κόλλησε και πλεον εμφανίζει μόνο την αρχική οθόνη με το λογότυπο της samsung. Το κινητό δεν μπαίνει σε download mode για να κάνω ξανά την εγκατάσταση. Ξέρει καποιος πως μπορώ να το επαναφέρω? Είναι επείγον γιατί το κινητό ΔΕΝ είναι δικό μου!! Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!

antivirus σε Android?

υπάρχουν ιοί σε Android?

:confused:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

antivirus σε Android?

υπάρχουν ιοί σε Android?

:confused:

 

Τί να σου πω.. Εγώ έχω το ίδιο κινητό κ δεν εχω βάλει κάτι τέτοιο. Ο γνωστός μου πήγε κ έβαλε antivirus. Δεν ξέρω που βρήκε τους ιους. Το θέμα είναι πως με την μ@λ@κι@ του, το κινητό δεν ανοίγει και δεν μπορώ να το επανφέρω με τίποτα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

antivirus σε Android?

υπάρχουν ιοί σε Android?

:confused:

Ναι

Και ενας φιλος πηρα το xperia και υπηρχε προεγκατεστημενο antivirus

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δουλευει στη v10 το bluetooth?υπαρχει update που να δουλευει?

 

το bluetooth και το video είναι τα δύο πράγματα που δεν δουλεύουν ακόμα στην έκδοση 10 . Διάβαζε και λίγο τα πόστς πριν κάνεις εγκατάσταση της ρομ. Για τα θέματα αυτά έχουν αναφερθεί αρκετές φορές και άλλοι εδώ μέσα.

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δουλευει στη v10 το bluetooth?υπαρχει update που να δουλευει?

 

Φίλε μου ακόμα και εγώ που παρακολουθώ αυτό το θέμα μονο ως moderator γνωρίζω ότι το θέμα με το bluetooth είναι γνωστό bug της ρομ.. Διόρθωση από ότι ξέρω δεν έχει βγει ακόμα :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακόμα και εγώ που παρακολουθώ αυτό το θέμα μονο ως moderator γνωρίζω ότι το θέμα με το bluetooth είναι γνωστό bug της ρομ.. Διόρθωση από ότι ξέρω δεν έχει βγει ακόμα :)

ολο προβληματα κανει αυτη η εκδοση...μια με τη μπαταρια μια στο ραδιοφωνο δεν ακουμε απο μεγαφωνο, οταν με παιρνουν τηλεφωνο οταν πατας πρωτη φορα να ακουσεις δεν ακους..πρεπει να βαλεις το συνομιλητη στο μεγαφωνο και μετα τον ακους στα ακουστικα, υπαρχει καποια που να μην εχει προβληματα η να γυρισω στη froy παλι:(

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

ολο προβληματα κανει αυτη η εκδοση...μια με τη μπαταρια μια στο ραδιοφωνο δεν ακουμε απο μεγαφωνο, οταν με παιρνουν τηλεφωνο οταν πατας πρωτη φορα να ακουσεις δεν ακους..πρεπει να βαλεις το συνομιλητη στο μεγαφωνο και μετα τον ακους στα ακουστικα, υπαρχει καποια που να μην εχει προβληματα η να γυρισω στη froy παλι:(

 

Αν δε θες προβληματα τοτε γυρνα froyo. Ακομα δεν υπαρχει αλλη νεοτερη ρομ σε αλλη εκδοση android για το κινητο μας. Επισης αν διαβαζες απο εκει που κατεβασες τη ρομ θα εβλεπες οτι υπαρχουν θεματακια! Σορυ αν ειμαι λιγο σκληρος αλλα το υφος του μηνυματος σου μου φανηκε λιγο επικριτικο...Τα παιδια που βγαζουν ρομ το κανουν επειδη θελουν, δεν ειναι υπαλληλοι της samsung. Ειναι στη δικη σου διακριτικη ευχερεια αν θα βαλεις η οχι μια ρομ. Αλλιως μενεις στις επισημες...Φιλικα παντα!

 

Sent via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια

οποιος εχει ακριβως τα βηματα για το παρτισιον στην καρτα μνημης ας τα πει.Εχω κανει φορματ σε ext4 αλλα τωρα ουτε το παρτισιον φαινεται αλλα ουτε και οι εφαρμογες.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...