Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς πρόβλημα με το market; Μου βγάζει error -101 όταν πάω να κάνω update στις εφαρμογές...

Μολις τωρα κάνω update 4 χωρίς πρόβλημα...

Κατα καιρούς μου έκανε και μένα βλακείες (πχ εβλεπε λιγότερες εγκατεστημένες...) Πάνε και σβήσε τα data του και ξανατρέξτο, θα συνέλθει.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις τωρα κάνω update 4 χωρίς πρόβλημα...

Κατα καιρούς μου έκανε και μένα βλακείες (πχ εβλεπε λιγότερες εγκατεστημένες...) Πάνε και σβήσε τα data του και ξανατρέξτο, θα συνέλθει.

 

Εννοείται ότι έχω κάνει τα πάντα! :p Τεσπα, θα το παλέψω λίγο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχω κάνει τα πάντα! :p Τεσπα, θα το παλέψω λίγο ακόμα...

 

Βάλε το νέο market 3.4.4 :p http://www.androidpolice.com/2011/12/14/download-android-market-3-4-4/

Link to comment
Share on other sites

 

Με αυτό είμαι! Μάλλον κάτι γίνεται με το talk μου βγάζει ότι ο έλεγχος ταυτότητας στο google talk απέτυχε...Έχεις κάτι στο μυαλό σου για να μην κάνω wipe data;;; :(

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό είμαι! Μάλλον κάτι γίνεται με το talk μου βγάζει ότι ο έλεγχος ταυτότητας στο google talk απέτυχε...Έχεις κάτι στο μυαλό σου για να μην κάνω wipe data;;; :(

Δες αυτό μήπως βοηθήσει...

 

1. Open Settings.

2. Select Applications.

3. Select Manage Applications.

4. Select Market (You may have to press Menu > Filter > All to see it)

5. Select Clear cache.

6. Back out of the screen and select Download Manager.

7. Select Clear data.

8. Also clear data for Google Apps, Google Talk, and Checkin Service. Some users are reporting they had to clear data for the Browser app as well.

 

See if downloading from the Android Market works now.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό μήπως βοηθήσει...

 

1. Open Settings.

2. Select Applications.

3. Select Manage Applications.

4. Select Market (You may have to press Menu > Filter > All to see it)

5. Select Clear cache.

6. Back out of the screen and select Download Manager.

7. Select Clear data.

8. Also clear data for Google Apps, Google Talk, and Checkin Service. Some users are reporting they had to clear data for the Browser app as well.

 

See if downloading from the Android Market works now.

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω και θα στείλω αν έγινε κάτι...

 

EDIT: Έφτιαξε! Βέβαια τα Google Apps και Checkin Service δεν τα έχει η rom μάλλον...Στην ουσία όμως το ίδιο έκανα τόση ώρα απλά δεν έκανα wipe στο download manager, ίσως εκεί να ήταν η διαφορά...

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω βάλει την jpf ακριβώς όπως λέει ο Astronaytis, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο gmail και φυσικά στο market, κάποια στιγμή μου έβγαλε οτι έχει προσωρινό πρόβλημα το synk, ξαναπέρασα την jpf αλλά τα ίδια, τις πταίει;
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είμαι καινούργιος σε αυτά τα κόλπα:happy:

Έχω το GT-i8500 κατάφερα και έβαλα το kyrillos 9.3 me G3mod 2.3 με supercharger v6... αλλά τα προγράματα πάνε στο internal και όχι στο sdcard που έκανα partition απο το recovery με 512MB...:( έχω κάνει και mount SD απο το recovery αλλά τίποτα...:( είχα διαβάσει κάπου πως να παω στο terminal και να γράψω su -> pm setInstallLocation και μετα να πατήσω το 2 για το external.. όταν πατάω το 2 μου λέει not found... Μπορει να με κατευθύνει κάποιος?:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Είμαι καινούργιος σε αυτά τα κόλπα:happy:

Έχω το GT-i8500 κατάφερα και έβαλα το kyrillos 9.3 me G3mod 2.3 με supercharger v6... αλλά τα προγράματα πάνε στο internal και όχι στο sdcard που έκανα partition απο το recovery με 512MB...:( έχω κάνει και mount SD απο το recovery αλλά τίποτα...:( είχα διαβάσει κάπου πως να παω στο terminal και να γράψω su -> pm setInstallLocation και μετα να πατήσω το 2 για το external.. όταν πατάω το 2 μου λέει not found... Μπορει να με κατευθύνει κάποιος?:O

 

τα 4 αρχειακια τα περασες στο *sd/android/data/g3mod?

αν οχι κατεβασε απο εδω http://www.mediafire.com/?xwks94njc4g1xlk και περασε τα :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω βάλει την jpf ακριβώς όπως λέει ο Astronaytis, αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ στο gmail και φυσικά στο market, κάποια στιγμή μου έβγαλε οτι έχει προσωρινό πρόβλημα το synk, ξαναπέρασα την jpf αλλά τα ίδια, τις πταίει;

 

Και μόλις διάβασα αυτό http://www.sport-fm.gr/article/523314?utm_medium=feed&utm_source=yahoo&utm_campaign=yahoo_rss και εμείς ακόμη συζητάμε για το gingerbread, τι να πω...

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις διάβασα αυτό http://www.sport-fm.gr/article/523314?utm_medium=feed&utm_source=yahoo&utm_campaign=yahoo_rss και εμείς ακόμη συζητάμε για το gingerbread, τι να πω...

 

Ας ελπισουμε να μην μας αφησει ετσι η samsung...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είχα βάλει.. βάζω αυτά και οκ? ή πρέπει να κάνω τίποτα άλλο?

 

Και κάτι άλλο, φόρτισα την μπαταρία μου 100% και κατευθείαν πήγε μπαμ μπαμ 80% και σταμάτησε εκεί... όταν ήταν 100% έκανα και Battary Calibration...

 

PS: Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου αλλού αυτό το αρχείο? πατάω να κατεβάσω και μου κάνει loading... plz

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το είχα βάλει.. βάζω αυτά και οκ? ή πρέπει να κάνω τίποτα άλλο?

 

Και κάτι άλλο, φόρτισα την μπαταρία μου 100% και κατευθείαν πήγε μπαμ μπαμ 80% και σταμάτησε εκεί... όταν ήταν 100% έκανα και Battary Calibration...

 

PS: Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου αλλού αυτό το αρχείο? πατάω να κατεβάσω και μου κάνει loading... plz

 

Ανεβασα το αρχειο εδω http://hotfile.com/dl/138219593/e0b87ac/G3MOD_Hybrid_and_Multi_Data_configs.zip.html.

κανεις extract και βαζεις τα αρχεια εκει που σου ειπα πριν και εισαι οκ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να μην μας αφησει ετσι η samsung...

σώθηκες...

Η μόνη μας ελπίδα είναι ο Κύριλλος :help:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

σώθηκες...

Η μόνη μας ελπίδα είναι ο Κύριλλος :help:

 

Ισχυει :X:X

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ!

Έβαλα εκει τα αρχεία, έκανα restart αλλά πάλι στο internal τα βάζει... στο recovery -> Mouts & Storages μήπως πρέπει να κάνω mount τα : /sdcard kai /sd-ext ?

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε να μην μας αφησει ετσι η samsung...

 

aυτή η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία η ριμάδα.

Εννοείτε ότι ΔΕΝ θα πάρει αναβάθμιση σε ICS η συσκευή. Θέλει 1 ghz για να είναι συμβατά σύμφωνα με δημοσιεύματα.

Ακόμα και αυτές που θα πάρουν οριακά την αναβάθμιση (π.χ. το xperia mini) θα σέρνονται.

Όποιος θέλει κινητό σφαίρα και τούμπανο ας πάρει σκάσει μια 400αρα να πάρει ένα διπύρηνο.

Εμείς εδώ πιστοί στο G3

τι να κάνουμε....:worry:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το partition που κάνεις στην SD ουσιαστικά εμφανίζεται σαν internal storage! Στο Titanium Backup φαίνεται ο διαχωρισμός..

 

Στο Terminal Emulator βάζεις "pm setInstallLocation 1" και με το hybrid a2sd ενεργοποιημένο (τα 4 αρχειάκια στο φάκελο g3mod) οι εφαρμογές αυτόματα μπαίνουν στο ext partition της SD.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι 2 ? αφου το 2 είναι το external. Απλα για να καταλάβω.

 

Οι οδηγίες λένε 1! : Ρ

 

Όταν κάνεις partition για τις εφαρμογές δε θεωρείται external storage αλλά αναγνωρίζεται από το λειτουργικό ως εσωτερική μνήμη, έτσι έχω καταλάβει..

Link to comment
Share on other sites

ICS ROM UPDATE NEWS

 

Working :

Android 4.0.3 / CM9

Touchscreen

Vibrator

SD card

Mobile Phone with audio

Mobile Data

WIFI

Audio

All Sensors

gps

data stats

 

Not Working :

FIMG GPU Drivers

Camera

Bluetooth

MobileAP

 

Μην ελπίζετε στην Samsung...Τα παιδιά στο xda από ότι κατάλαβα το μόνο που τους μένει από τα βασικά είναι να κάνουν τους drivers των γραφικών να λειτουργήσουν! Μακάρι να βγω αληθινός μάλλον σύντομα μετά τις γιορτές βλέπω να έχουμε τουλάχιστον beta rom σε ICS. Επίσης έκανα ένα test (αφορά όσους έχουν fugumod) και έβαλα τα αρχεία του G3MOD για το hd2sd στον φάκελο του fugumod χωρίς το fs.current και μου έδειχνε μετά εσωτερική μνήμη γύρω στα 200MB!!!!!! Το κινητό δεν λαγκάρει πουθενά και γενικότερα είναι πολύ γρήγορο! ΠΡΟΣΟΧΗ! Μου έσβησε τα data, όχι όμως και τα app που είχα περασμένα...Οπότε όποιος το δοκιμάσει backup πρώτα...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έκανα ένα test (αφορά όσους έχουν fugumod) και έβαλα τα αρχεία του G3MOD για το hd2sd στον φάκελο του fugumod χωρίς το fs.current και μου έδειχνε μετά εσωτερική μνήμη γύρω στα 200MB!!!!!! Το κινητό δεν λαγκάρει πουθενά και γενικότερα είναι πολύ γρήγορο! ΠΡΟΣΟΧΗ! Μου έσβησε τα data, όχι όμως και τα app που είχα περασμένα...Οπότε όποιος το δοκιμάσει backup πρώτα...

 

Εσωτερική μνήμη στο Titanium Backup λες?

 

Το θέμα είναι μετά όταν πας να εγκαταστήσεις εφαρμογές, η μνήμη (πρόγραμμα) που δείχνει στην διαχείριση εργασιών/σύνοψη μένει ίδια ή αλλάζει? Όταν έχεις clean rom νομίζω είναι στα 70-80MB από τα 192MΒ..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κατάρχας!!!Και δευτέρον βγήκε η alpha 7 για downloading απο τους xda.

Υ.Γ Κυρίλλε ξέρεις εσύ τώρα...... :p

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κατάρχας!!!Και δευτέρον βγήκε η alpha 7 για downloading απο τους xda.

Υ.Γ Κυρίλλε ξέρεις εσύ τώρα......

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101218

πιο να κατεβασω απο το site? το zip ή μεσω odin?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...