Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω περναω την 7 αλλα κολλαει στην οθονη που λεει GT-I5800 και κανει κ τον χαρακτηριστικο ηχο.δοκιμασα και το non oc.τι μπορει να φταιει?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω περναω την 7 αλλα κολλαει στην οθονη που λεει GT-I5800 και κανει κ τον χαρακτηριστικο ηχο.δοκιμασα και το non oc.τι μπορει να φταιει?

 

Λοιπόν. Λογικά δεν έκανες wipe data από recovery:) Μπες recovery mode και κάνε :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Λογικά δεν έκανες wipe data από recovery:) Μπες recovery mode και κάνε :)

 

οκ το βρηκα...ολα οκ τωρα!

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Θα ετοιμάσω το update v7.2 για να διαγράψω το script του kickasskernel... Αυτό κάνει ζημιά... :)

 

Ωραίος ο Κυρίλλος!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το supercharger - που πολύ το παινεύετε - μπορεί να μπει και στην 6;

 

Νομίζω ναι. Δε χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο για να το βάλεις που να μην το έχει η 6.0...

 

Sent from my Kyrillos Galaxy 3 v7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το supercharger - που πολύ το παινεύετε - μπορεί να μπει και στην 6;

 

Το φοραω στην 6.1 του Κυριλλου και δουλευει μια χαρα!!!

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Κατι ειδα για μια προσφατη εκδοση (αναβαθμισμενη αν δεν κανω λαθος) cyanogen υπαρχει καμια πληροφορια για το τι λειτουργει και τι οχι μηπως......?????:D
Link to comment
Share on other sites

Το φοραω στην 6.1 του Κυριλλου και δουλευει μια χαρα!!!

 

Εγώ στην 6.0 του Κυριλλου το έτρεξα και επέλεξα κάποιες ρυθμίσεις που πρότεινε ο ίδιος ο Κυριλλος, αλλά η απορία είναι πως καταλαβαίνω ότι δουλεύει? Υποτίθεται ότι το κινητό θα γίνει πιο γρήγορο χωρίς lags? Γιατί δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα feedback τωρα που γυρισαμε ολοι για τα καλα!

 

Εβαλα αρχικα τα:

Kyrillos 7,1 + g3mod kernel 1,7 ultimate!

Ειπα να μην πειραξω τιποτα και ειχα σοβαρα προβληματα κυριως με το σημα! με περναν τηλεφωνο και δεν ειχα σημα σε σημειο που πριν ειχα κανονικα! και δευτερο περιεργο εχανα το σημα απο τι καταλαβα οταν κλειδωνε το κινητο και περιμενα αρκετα δευτερολεπτα για να πιασω αφου το ξεκλειδωνα!

 

Την αλλη μερα απευθειας εβγαλα το Kickasskernel (το οποιο ειχα δοκιμασει παλιοτερα και ειχα και παλι προβληματα) αλλα εβγαλα και της ρυθμισεις απο το build.prop γιατι ημουν σιγουρος οτι προκαλουσαν το ολο προβλημα με το σημα!

 

Τελος για να μην το κουραζω εμεινα με την 7,1 αφηνοντας μονο το supercharger script και περασα και τον 1,8 g3mod ultimate Και το κινητο δεν μου εχει παρουσιασει ουτε ενα προβλημα!! Εαν εχετε προβληματα ακολουθηστε τα παραπανω και ελπιζω να λυθουν!

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενα feedback τωρα που γυρισαμε ολοι για τα καλα!

 

Εβαλα αρχικα τα:

Kyrillos 7,1 + g3mod kernel 1,7 ultimate!

Ειπα να μην πειραξω τιποτα και ειχα σοβαρα προβληματα κυριως με το σημα! με περναν τηλεφωνο και δεν ειχα σημα σε σημειο που πριν ειχα κανονικα! και δευτερο περιεργο εχανα το σημα απο τι καταλαβα οταν κλειδωνε το κινητο και περιμενα αρκετα δευτερολεπτα για να πιασω αφου το ξεκλειδωνα!

 

Την αλλη μερα απευθειας εβγαλα το Kickasskernel (το οποιο ειχα δοκιμασει παλιοτερα και ειχα και παλι προβληματα) αλλα εβγαλα και της ρυθμισεις απο το build.prop γιατι ημουν σιγουρος οτι προκαλουσαν το ολο προβλημα με το σημα!

 

Τελος για να μην το κουραζω εμεινα με την 7,1 αφηνοντας μονο το supercharger script και περασα και τον 1,8 g3mod ultimate Και το κινητο δεν μου εχει παρουσιασει ουτε ενα προβλημα!! Εαν εχετε προβληματα ακολουθηστε τα παραπανω και ελπιζω να λυθουν!

 

Εμένα το 1.7 kernel νομίζω ότι μου ανέβαζε θερμοκρασία και δεν κράταγε η μπαταρία το ίδιο με πριν αλλά η αλήθεια είναι ότι το έτρεχα μαζί με 7.1 οπότε μάλλον κάτι άλλο το "χάλαγε". Τώρα φλάσαρα την 7.0 και έβαλα extra το supercharger με 1.6 kernel και είμαι κομπλέ. Δοκίμασα τον 1.8 αλλά δεν είχα wi-fi. Βέβαια αφού τον έβγαλα διαπίστωσα ότι κατέβασα τον cm6.2 και όχι τον froyo. Αφού λες ότι σου τρέχει καλά θα ξανακάνω μια προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Tι μου κάνετε, τι μου κάνετε... Αντε να φλασάρουμε να δούμε τι θα δούμε. Ο G3mod 1.8 ο ultimate τι λέει από μπαταρία? Γιατί όπως αναφέρει και ο pkatsaras την κατάπινε την μπαταρία. Από θερμοκρασία δούλευε κανα 2 βαθμούς παραπάνω από τον fugumod. Τις προάλλες ρε μάγκες μου έκανε ένα χαζό τα χρειάστηκα λίγο. Είχα βγάλει την sd για να δω την class της και την ξαναέβαλα και το παράτησα στην ησυχία του το κινητό. Μετά από κανα μισάωρο πάω να πάρω ένα τηλέφωνο, πάπαλα δεν άνοιγε με τίποτα και ζεματούσε μιλάμε :( . Κατευθείαν έβγαλα την μπαταρία και όλα τα παρεμφερή (sd και sim) και το άφησα κανα μισάωρο να κρυώσει. Ευτυχώς ξανανοιξε και λειτουργεί μια χαρά. Τι σκ@τ@ έπαθε λέτε. Πρώτη φορά το έκανε. Πάει λέω τα κλ@σε το κινητάκι :lol: Ευτυχώς όλα καλά πήγαν.:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλό Μήνα!

 

Φόρεσα την v.7.1 του Κύριλλου και το κινητό δονείται από μόνο του σε τακτά χρονικά διαστήματα των 3-5 δευτερολέπτων.

 

Τι τρέχει? Edit: Ξαναγυρίζω στην v.7.0.

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...έχω πρόβλημα μεγάλο...έκανα αναβάθμιση κανονικά με το odin ανοιξε το κινητο και πηγα να κανω restore τις εφαρμογες που ειχα backup με το ''mybackup'',πέρασε 2 3 εφαρμογές κανονικά και μετά κόλησε στην εγκατάσταση...το έκλεισα και τωρα δεν ανοίγει με τίποτα..μένει στην ααρχική οθόνη που λέει GT-I5800..please βοήθεια γιατί δεν έχω κινητό!!!!ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...έχω πρόβλημα μεγάλο...έκανα αναβάθμιση κανονικά με το odin ανοιξε το κινητο και πηγα να κανω restore τις εφαρμογες που ειχα backup με το ''mybackup'',πέρασε 2 3 εφαρμογές κανονικά και μετά κόλησε στην εγκατάσταση...το έκλεισα και τωρα δεν ανοίγει με τίποτα..μένει στην ααρχική οθόνη που λέει GT-I5800..please βοήθεια γιατί δεν έχω κινητό!!!!ευχαριστώ!!

 

Δοκίμασε να το βάλεις σε recovery mode και κανε wipe data

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το βάλεις σε recovery mode και κανε wipe data

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

recovery mode ειναι ο συνδυασμός των 3 κουμπιών?μου βγάζει στην οθόνη ''downloading'' όπως και όταν πέρασα το update..τι να κάνω να ξανακάνω τη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

recovery mode ειναι ο συνδυασμός των 3 κουμπιών?μου βγάζει στην οθόνη ''downloading'' όπως και όταν πέρασα το update..τι να κάνω να ξανακάνω τη διαδικασία?

 

Recovery είναι τα 4 κουμπιά. Πάνω κάτω έντασης μαζί με κεντρικό και μαζί με power

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Recovery είναι τα 4 κουμπιά. Πάνω κάτω έντασης μαζί με κεντρικό και μαζί με power

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

ωραία πάτησα wipe data και μου έβγαλε μια οθόνη που λέει confirm wipe of all use..έχει πολλά no και ένα yes..να υποθέσω ότι πατάω το yes?sorry αν γίνομαι κουραστικός..

Link to comment
Share on other sites

ωραία πάτησα wipe data και μου έβγαλε μια οθόνη που λέει confirm wipe of all use..έχει πολλά no και ένα yes..να υποθέσω ότι πατάω το yes?sorry αν γίνομαι κουραστικός..

 

Yes μετά κανε και wipe cache και μετά reboot

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yes μετά κανε και wipe cache και μετά reboot

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

οκ το προχώρησα..πιστεύω να κάνει κάτι γιατί 5 λεπτά η οθόνη δείχνει wiping data...δεν χρειάζεται σύνδεση με το pc έτσι?

Link to comment
Share on other sites

οκ το προχώρησα..πιστεύω να κάνει κάτι γιατί 5 λεπτά η οθόνη δείχνει wiping data...δεν χρειάζεται σύνδεση με το pc έτσι?

 

Όχι δεν χρειάζεται σύνδεση με τον υπολογιστή. Στην ουσία γίνεται επαναφορά ρυθμίσεων. Αυτό κάνουμε τώρα. Αν δειs και δεν ανοίγει φλασάρε ξανά.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται σύνδεση με τον υπολογιστή. Στην ουσία γίνεται επαναφορά ρυθμίσεων. Αυτό κάνουμε τώρα. Αν δειs και δεν ανοίγει φλασάρε ξανά.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

"φλάσαρε?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...