Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου εισαι στο επισημο λογισμικο, γιατι δν κανεις την αναβαθμιση στο 2.2 μεσω kies; Δεν θυμαμαι αν χρειαζεσαι back up ή οχι, οποτε καλου κακου κανε ενα για σιγουρια.

Επισης δοκιμασες μεσω wifi μηπως γινει;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Με το Ι5800 απο τη στιγμη που το πηρα δε μπορω να συγχρονιστω με το λογαριασμο google για να μπορω πχ να κατεβασω απο android market. Βαζω τα στοιχεια email και μετα απο λεει ''δεν ειναι δυνατη η επικοινωνια με τον διακομιστη''.Σημειωτεον οτι τα δυο βελακια πανω στην οθονη δεν αναβουν οταν προσπαθω να συνδεθω στο λογαριασμο.Κατα τα αλλα στο ιντερνετ συνδεομαι μια χαρα. Εχω την 2,1 εκδοση android. Τι γινεται αραγε?

 

δοκιμασε να συνδεθεις με wifi και οχι με gprs.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το skype την πίνει. Το viber λειτουργεί μια χαρά.
το viber δουλευνουν τα μηνηματα και οταν κανεισ κλησει δεν ακουγετε ο συνομιλητης

!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.

Μολισ "επέστρεψα" μετά από μια επιτυχημένη αντικατάσταση οθόνης :-)

Την έσπασα, παρήγγειλα καινούργια, την άλλαξα.

Οποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, ας μου στείλει Pm να του πω πως θα το κάνει μόνος του χωρίς να πληρώσει μια περιουσία...

******************************************************

Κύριλε, μπορώ να βάλω την 10.6 κατευθείαν από το recovery? εχω 9,5 και 0,5,2 και g3mod#2.3 O.C

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.

Μολισ "επέστρεψα" μετά από μια επιτυχημένη αντικατάσταση οθόνης :-)

Την έσπασα, παρήγγειλα καινούργια, την άλλαξα.

Οποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, ας μου στείλει Pm να του πω πως θα το κάνει μόνος του χωρίς να πληρώσει μια περιουσία...

******************************************************

Κύριλε, μπορώ να βάλω την 10.6 κατευθείαν από το recovery? εχω 9,5 και 0,5,2 και g3mod#2.3 O.C

 

Δοκίμασε έχω καιρό να ασχοληθώ και δεν θυμάμαι. Μου φαίνεται ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε έχω καιρό να ασχοληθώ και δεν θυμάμαι. Μου φαίνεται ναι.

... δεν μπηκε αμέσως, κολλούσε στην αρχική οθόνη.

Το πέρασα 2-3 φορές και έκανα πολλές φορές wipe για να συνέλθει..

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχω τη 10.6 περασμενη και δεν μπορω να μπω στο google play!!!Κανει αναγκαστικο κλεισιμο!!Καμμια ιδεα;;Υπαρχει τροπος να κατεβασουμε εφαρμογες απο το google play και ΜΕΤΑ να τις κανουμε εγκατασταση στο κινητο;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχω τη 10.6 περασμενη και δεν μπορω να μπω στο google play!!!Κανει αναγκαστικο κλεισιμο!!Καμμια ιδεα;;Υπαρχει τροπος να κατεβασουμε εφαρμογες απο το google play και ΜΕΤΑ να τις κανουμε εγκατασταση στο κινητο;;;

 

oxi,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις εγκατασταση μεσω υπολογιστη μπαινοντας στο play μεσω του gmail λογαριασμου σου.

Αλλιως κατεβαζοντας την εφαρμογη απο καποιο αλλα site.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να περάσω ξανά το λειτουργικό που είχε η συσκευή

στην αρχική του κατάσταση? δλδ την εκδοση froyo 2.2 αν θυμάμαι καλα.

:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Galaxy 3 : Rom και άλλα ενδιαφέροντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την v9.6 του Κυρίλλου...Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει λυθεί το πρόβλημα με το bluetooth στην v10.6....Αν όχι, τότε μήπως έχετε να μου προτείνεται κάποια άλλη καλύτερη rom από αυτή που έχω τώρα για αλλαγή παραστάσεων?? ( :-) ) Και άλλη μια ερώτηση....Μήπως υπάρχει δυνατότητα να έχω δυο rom στη συσκευή και όταν ανοίγω το κινητό να τρέχω όποια θέλω?? Ευχαριστώ πολύ!!!
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 9.7 δοιιμαστε την και πειτε εντυπωσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η 9.7 δοιιμαστε την και πειτε εντυπωσεις :)

 

Σταθερη φαινεται, σιγουρα γρηγορη, με σπουδαια δουλεια στη εξοικονόμηση της εσωτερικης μνημης, χωρις χαρτες της google,(ισως και καλυτερα), το gps καλο(αν και μερικες φορες, σε εμενα, δεν κλειδωνει σε ενα λεπτο αλλα αυτο ειναι λεπτομερεια),η οικονομια μπαταριας ειναι σχετικη αφου τρεχει στα 1200, η προστασια οθονης καλη (αν και για τα δικα μου δεδομενα δεν χρειαζοταν να βαλεις τοσες πολλες επιλογες), wi fi καλο, bluetooth καλο, φορτιση γρηγορη.Αυτα ως πρωτες εντυπωσεις. Γενικα σπουδαια δουλεια οπως αλλωστε συνηθιζεις να κανεις.

Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

Σταθερη φαινεται, σιγουρα γρηγορη, με σπουδαια δουλεια στη εξοικονόμηση της εσωτερικης μνημης, χωρις χαρτες της google,(ισως και καλυτερα), το gps καλο(αν και μερικες φορες, σε εμενα, δεν κλειδωνει σε ενα λεπτο αλλα αυτο ειναι λεπτομερεια),η οικονομια μπαταριας ειναι σχετικη αφου τρεχει στα 1200, η προστασια οθονης καλη (αν και για τα δικα μου δεδομενα δεν χρειαζοταν να βαλεις τοσες πολλες επιλογες), wi fi καλο, bluetooth καλο, φορτιση γρηγορη.Αυτα ως πρωτες εντυπωσεις. Γενικα σπουδαια δουλεια οπως αλλωστε συνηθιζεις να κανεις.

 

Βάλε και την v9.7.1 και βάλε fugumod kernel. Η μπαταρία κρατάει περισσότερο και είναι πιο σταθερός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχω τη 10.6 περασμενη και δεν μπορω να μπω στο google play!!!Κανει αναγκαστικο κλεισιμο!!Καμμια ιδεα;;Υπαρχει τροπος να κατεβασουμε εφαρμογες απο το google play και ΜΕΤΑ να τις κανουμε εγκατασταση στο κινητο;;;

 

oxi,αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να κανεις εγκατασταση μεσω υπολογιστη μπαινοντας στο play μεσω του gmail λογαριασμου σου.

Αλλιως κατεβαζοντας την εφαρμογη απο καποιο αλλα site.

 

Ευχαριστω για την ανταποκριση,αλλα κι ετσι,παλι μου κανει αναγκαστικο κλεισιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη ρομ του Κυρίλλου v9.6 JPU με το G3MOD #2.1bc2-OC kernel....Μπορώ να κάνω κάτι για περισσότερη εξοικονόμηση ενέργειας??Η μπαταρία τελειώνει υπερβολικά γρήγορα..Σχεδόν κάθε μέρα το φορτίζω...
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρά σας! Πέρασε πολλής καιρός από την τελευταία μου επίσκεψη στο φόρουμ!

 

Στο ζουμί λοιπόν: ψάχνω για framework-res.apk με μόνη αλλαγή το 1% battery mod(να γράφει το ποσοστό μέσα στο εικονίδιο της μπαταρίας).

Έχω ένα αλλά τα γράμματα στα αναδυόμενα μενού έχουν ίδιο χρώμα με το φόντο(ασπρο-γκρι) και είναι μη λειτουργικό.

Τουλάχιστον κάποιος αν μπορεί να βοηθήσει να ενσωματώσω στο stock τα αρχεία του mod ή να αλλάξω το χρώμα των γραμμάτων ή του φόντου.

 

EDIT:Τελικά τα κατάφερα. Αντικατέστησα τα αρχεία .png του αναδυόμενου μενού με άλλου θέματος.

Edited by Larrythe
Solved

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Ποποπο μαγκες χοντρο προβλημα...το κινητο μου χαλασε στην διαδικασια απο 9.6 σε 9.7..δεν φορτωνει καμια rom περαν απο την stοck...

 

Τελικα φορτωνει την 9.7.1 αλλα με το μπω στην "επιφανεια εργασιας" μετα απο 5-8 δευτερολεπτα.. CRASH.. κολλαει ολο το συστημα κ αυτο ηταν.. βγαλσιμο της μπαταριας και ξανα τα ιδια...

 

καμια ιδεα...;;;

Edited by Sol_Ballads
Kyrillos' rom v9.5 - Cpu:1200Mhz - G3MOD 2.3 OC
Link to comment
Share on other sites

Τελικα φορτωνει την 9.7.1 αλλα με το μπω στην "επιφανεια εργασιας" μετα απο 5-8 δευτερολεπτα.. CRASH.. κολλαει ολο το συστημα κ αυτο ηταν.. βγαλσιμο της μπαταριας και ξανα τα ιδια...

 

καμια ιδεα...;;;

 

Εκανες wipe data απο recovery? Πρεπει να βαλεις πρωτα την 9.7 κ μετα την 9.7.1

Link to comment
Share on other sites

Ποιον fugumod προτείνεις kyrille?

 

Fugumod_froyo_I5800_800Mhz_v2.4.beta3_JFS_REISERFS.tar

Fugumod_froyo_I5800_standard_v2.4.beta3_JFS_REISERFS.tar

Fugumod_froyo_I5800_standard_v2.4.beta3.tar

Fugumod_froyo_I5800_800Mhz_v2.4.beta3.tar

Fugumod_I5800_2.2_BE_OC1300.tar

Fugumod_I5800_2.2.tar

 

Επίσης αυτοί πατάνε πάνω στην απλή ή στην OC έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Ποιον fugumod προτείνεις kyrille?

 

Fugumod_froyo_I5800_800Mhz_v2.4.beta3_JFS_REISERFS.tar

Fugumod_froyo_I5800_standard_v2.4.beta3_JFS_REISERFS.tar

Fugumod_froyo_I5800_standard_v2.4.beta3.tar

Fugumod_froyo_I5800_800Mhz_v2.4.beta3.tar

Fugumod_I5800_2.2_BE_OC1300.tar

Fugumod_I5800_2.2.tar

 

Επίσης αυτοί πατάνε πάνω στην απλή ή στην OC έκδοση;

Εγώ θα σου πρότεινα να περάσεις τον Fugumod_froyo_I5800_800Mhz_v2.4.beta3. Σταθερότητα, καλή μπαταρία και λίγο καλύτερες επιδόσεις από τον στάνταρ. Ο κερνελ που δουλευεί και στα 1300Mhz έχει καλύτερες επιδόσεις αλλά όπως γράφει και ο Marcellusbe είναι ασταθής και μπορεί να σου προκαλέσει προβλήματα στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.

Μολισ "επέστρεψα" μετά από μια επιτυχημένη αντικατάσταση οθόνης :-)

Την έσπασα, παρήγγειλα καινούργια, την άλλαξα.

Οποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα, ας μου στείλει Pm να του πω πως θα το κάνει μόνος του χωρίς να πληρώσει μια περιουσία...

******************************************************

 

Γεια στη παρέα του myphone.gr και του galaxy 3!

amkokos έχεις pm :)

ελπίζω να την αλλάξω την οθόνη και να δοκιμάσω v 10.6!

by the way,kyrillos u rock ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...