Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρει παραπάνω πως τη μεταφορά των εφαρμογών στην SD την έκανε μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού.. Δεν έχει σχέση με τα 4 αρχεία του Hybrid Data2SD!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αρα ακυρο.ουτε partition θα εχεις κανει.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ρώτησα και γω, γιατί εμένα με Link2SD όποτε μου το κάνει απλά ξαναδημιουργώ τα links των εφαρμογών ή κάνω Wipe Dalvik Cache για να "ξαναδεί" το κινητό το 2ο partition με τις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

αρα χαθηκε καποιο αρχειο απο την sd?
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω την 9.6 του Kyrillou και έχω ένα πρόβλημα. Ενω συνδεεται κανονικά στο ιντερνετ μέσω wifi, χθες που εξαργυρωσα ένα πακέτο ντατα δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω κινητου. Πάω να ενεργοποιήσω τα data αλλά αφου το τικάρω στις ρυθμίσεις και ξαναβγω στην αρχική σελίδα χάνει το τικαρισμα και δεν τα αφηνει ελευθερα.

 

Καποτε έιχε ξαναγίνει και ρυθμισα κάτι και ξεμοπλόκαρε, αλλά δεν θυμάμαι τι είχα κάνει.:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω την 9.6 του Kyrillou και έχω ένα πρόβλημα. Ενω συνδεεται κανονικά στο ιντερνετ μέσω wifi, χθες που εξαργυρωσα ένα πακέτο ντατα δεν μπορεί να συνδεθεί μέσω κινητου. Πάω να ενεργοποιήσω τα data αλλά αφου το τικάρω στις ρυθμίσεις και ξαναβγω στην αρχική σελίδα χάνει το τικαρισμα και δεν τα αφηνει ελευθερα.

 

Καποτε έιχε ξαναγίνει και ρυθμισα κάτι και ξεμοπλόκαρε, αλλά δεν θυμάμαι τι είχα κάνει.:O

 

μαλλον δεν ειναι ρυθμισμενα σωστα τα APN.

μπες στην εταιρια κινητης να δεις ποιες ειναι οι ρυθμισεις.σε καποιες κιολας εχει αυτοματη ρυθμιση με αποστολη sms.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

και εμενα στην 9.0 με vodaphone τα ιδια εκανε και εφταιγαν τα apn.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Κυριλλε,αναμενονται αλλες ρομ ή βελτιωσεις των 9 και 10 versions ? Να αρχισουμε να ψαχνουμε για νεα συσκευη?:shifty:
Link to comment
Share on other sites

δες εδω να κουφαθεις...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1803180

JellyBean for Galaxy 3!!!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες μετά από προβλήματα που μου είχε εμφανίσει η 9.6 την ξαναεγκατέστησα τελικά, αυτήν την φορά νομίζω κατάφερα και έβαλα και το supercharger v6(κάθε φορά που μπαίνω από το terminal emulator μου γράφει supercharged 100% άρα το έκανα σωστά αυτό η μήπως όχι;) απλά υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα η μπαταρία είναι οκ αλλά άμα περάσει περίπου το 1/3-1/4 κλείνει το κινητό από μόνο του χωρίς να έχει καταναλωθεί ούτε καν το μισό της μπαταρία...του έκανα calibration με ένα app(από αυτά που προτείνει στον οδηγό) αλλά δεν άλλαξε τπτ...τι να κάνω;

ΥΓ: την εγκατάσταση της 9.6 την έκανα μέσω του pdf kyrilos v9.5 extended instructions και εκεί που με πήγε στο recovery mode αμέσως μετά την εγκατάσταση της Rom μέσω της odin μου εμφάνισε σφάλμα και έγραφε αυτά

cant open E:cache/recovery/log

E:cant open cache:recovery/log

Edited by edy220
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω την ρυθμιση για να απενεργοποιησω την δονηση κατα την διαρκεια της κλησης ομιλιας.Βρηκα κατι στις ρυθμισεις αλλα δεν απενεργοποιηθηκε...μηπως το εχει κοιταξει καποιος?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες μετά από προβλήματα που μου είχε εμφανίσει η 9.6 την ξαναεγκατέστησα τελικά, αυτήν την φορά νομίζω κατάφερα και έβαλα και το supercharger v6(κάθε φορά που μπαίνω από το terminal emulator μου γράφει supercharged 100% άρα το έκανα σωστά αυτό η μήπως όχι;) απλά υπάρχει ένα μεγάλο πρόβλημα η μπαταρία είναι οκ αλλά άμα περάσει περίπου το 1/3-1/4 κλείνει το κινητό από μόνο του χωρίς να έχει καταναλωθεί ούτε καν το μισό της μπαταρία...του έκανα calibration με ένα app(από αυτά που προτείνει στον οδηγό) αλλά δεν άλλαξε τπτ...τι να κάνω;

ΥΓ: την εγκατάσταση της 9.6 την έκανα μέσω του pdf kyrilos v9.5 extended instructions και εκεί που με πήγε στο recovery mode αμέσως μετά την εγκατάσταση της Rom μέσω της odin μου εμφάνισε σφάλμα και έγραφε αυτά

cant open E:cache/recovery/log

E:cant open cache:recovery/log

 

Όσον αφορά το πρόβλημά σου, μάλλον καλά θα ήταν να ξαναδοκιμάσεις να περάσεις τη ROM καθώς πιθανότατα κάτι πήγε στραβά. Δεν έχω κάποια άλλη ιδέα.

 

Όσον αφορά το supercharger script ο Κύριλλος παλαιότερα έχει πει ότι είναι καλύτερα να μην το ενεργοποιήσουμε στην 9, καθώς χωρίς αυτό το κινητό λειτουργεί καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω την 10.5 του κυριλλου αρκετο καιρο και ενω ηταν ολα οκ τελευταια αναβοσβηνει συνεχεια η ο8ονη του κινιτου...εχει κανεις καμια λυση για να σταματησει???
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει καμιά εφαρμογή πρόσφατα; Το πιθανότερο είναι να σου δημιουργεί το πρόβλημα κάποια εφαρμογή οπότε ξεκίνα να διαγράφεις από την πιο πρόσφατη μέχρι να βρεις ποια είναι η υπεύθυνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει καμιά εφαρμογή πρόσφατα; Το πιθανότερο είναι να σου δημιουργεί το πρόβλημα κάποια εφαρμογή οπότε ξεκίνα να διαγράφεις από την πιο πρόσφατη μέχρι να βρεις ποια είναι η υπεύθυνη.

δν ειχα περασει τελευταια καμια αν κ εσβισα αρκετες μηπωσ φταει αυτο αλλα τπτ παλι...

 

βασικα τις εσβισα σχεδον ολες και μεχρι τρ δν μ το εχει ξανακανει...μαλλον αυτο ηταν... ευχαριστω :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 10.5 και προπαθω να συνδεσω το λαπτοπ στο κινητο με tethering ωστε να εχω 3g ιντερνετ αλλα δεν μπορω με τιποτα εχει καποιος δοικμασει επιτυχως? Edited by dialynas
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Με την 10.5 angry birds space μπορετε να παιξετε?Σε μενα δεν φαινονται καλα τα γραφικα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Με την 10.5 angry birds space μπορετε να παιξετε?Σε μενα δεν φαινονται καλα τα γραφικα...

 

Δεν το υποστηρίζουν τα γραφικά της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδιά. Ο αδερφός μου απέκτησε το συγκεκριμένο κινητο (του το έδωσε μία φίλη η οποία πήρε άλλο) και είναι ακόμα στην έκδοση 2.1. Μπορεί κάποιος να μου πεί πως κάνω root στην 2.1 (γιατι στην 1η σελίδα καταλαβα ότι λέει root gia 2.2)?Επίσης ποια είναι η τελευταία beta που έχει βγει για να περάσω και τι προγράμματα χρειάζεται για να γίνει η εγκατάσταση; Sorry για το μεγάλο post αλλά είναι αρκετές οι σελίδες. Αν δν μπορείτε να με ενημερώσετε μπορείτε μήπως να με κατατοπίσετε σε ανάλογα posts που έχουν γίνει; Σας ευχαριστώ! Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα παιδιά. Ο αδερφός μου απέκτησε το συγκεκριμένο κινητο (του το έδωσε μία φίλη η οποία πήρε άλλο) και είναι ακόμα στην έκδοση 2.1. Μπορεί κάποιος να μου πεί πως κάνω root στην 2.1 (γιατι στην 1η σελίδα καταλαβα ότι λέει root gia 2.2)?Επίσης ποια είναι η τελευταία beta που έχει βγει για να περάσω και τι προγράμματα χρειάζεται για να γίνει η εγκατάσταση; Sorry για το μεγάλο post αλλά είναι αρκετές οι σελίδες. Αν δν μπορείτε να με ενημερώσετε μπορείτε μήπως να με κατατοπίσετε σε ανάλογα posts που έχουν γίνει; Σας ευχαριστώ!

 

εγω ειχα κανει root me to superoneclick ειναι πολυ απλο δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880 τωρα δεν ξερω αν πρεπει να εχεις 2.1 η 2.2(νομιζω και με 2.1 δεν υπαρχει 8εμα) αλλα γιατι δεν κανεις αναβα8μιση σε 2.2?εχει βγει επισημο απο τν samsung μεσω του samsung kies...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει root me to superoneclick ειναι πολυ απλο δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880 τωρα δεν ξερω αν πρεπει να εχεις 2.1 η 2.2(νομιζω και με 2.1 δεν υπαρχει 8εμα) αλλα γιατι δεν κανεις αναβα8μιση σε 2.2?εχει βγει επισημο απο τν samsung μεσω του samsung kies...

 

Απλά σε περίπτωση που έχει βγεί beta 2.3.5 ή aurora θα ήθελα να την περάσω.

Link to comment
Share on other sites

Τα samsung keys απ' ότι κατάλαβα είναι προγραμματάκι ώτε να γίνονται τα updates? Δεν είμαι σχετικώς με samsung!

 

Το samsung kies ειναι το επισημο προγραμμα της εταιρειας για διαχειριση των συσκευων της μεσω pc οπου εκτος απο διαχειριση αρχειων, μπακ απ κλπ. κανει και αναβαθμιση του λογισμικου για την εκαστοτε συσκευη στο επισημο firmware που τυχον ειναι διαθεσιμο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, νέο μέλος στο Forum.

Παρακαλώ για τη βοήθεια σας αν κάποιος γνωρίζει.

Έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο 1,5 χρόνο περίπου και σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι εδώ και δύο μήνες που έβαλα στο αυτοκίνητο ένα rcd Pioneer ( AVH-8400 bt 2din οθόνη ) με bluetooth, ενώ συνδέεται κανονικά έχει όλες τις ενδείξεις, μόλις κάνω μία κλήση ή μου κάνουν, μόλις μιλήσω και κλείσει η επικοινωνία, χάνει τη σύνδεση ( άλλες φορές δείχνει οτι την έχει αλλά δεν ισχύει ) το τηλέφωνο κολλάει λίγο και πρέπει να κάνω τη διαδικασία σύνδεσης από την αρχή. Με άλλά δύο κινητά που δοκίμασα παίζει κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα.

Η έκδοση του bluetooth του rcd είναι v.3, αν αυτό βοηθάει κάπου. Τα άλλα κινητά που δοκίμασα και ήταν όλα εντάξει είχαν την ίδια έκδοση bluetooth, που έχει και το δικό μας, τη v2.1 αν δε κάνω λάθος.

Μήπως έχει σχέση κάποια ρύθμιση που δε μπορώ να σκεφτώ, γιατί είμαι έτοιμος να αλλάξω συσκεύη για αυτό το λόγο και μόνο, κάτι που δε θα το ήθελα στους καιρούς που είμαστε, αλλά και διότι κατά τα άλλα είμαι ικανοποιημένος.

Ευχαριστώ, και ελπίζω να μη κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...