Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι

 

 

 

Το έχω δοκιμάσει εδώ και ένα μήνα το κερνελ αλλά έχει ένα bug με την φόρτιση. Θα το παρατηρήσεις... "Φορτίζει" μέσα σε 5 λεπτά! Γίνεται να επαναφέρεις το θέμα της σαμσυνγκ αλλά θα το κάνεις από την v6 και μετά.

 

Πότε με το καλό 5.8 κ μεταγενέστερες rom?:rolleyes: Προς στιγμήν υπάρχει κάποιος σταθερός kernel για oc?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω απο τοτε που εκανα την 5.5 δεν μπορει να συνδεθει στο market.Εχει καποιος καμια ιδεα?

Να πω σ αυτο το σημειο οτι δεν εχω καποια εφαρμογη μεσα

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Στην επίσημη froyo 2.2 της samsung ελλάς,μπορούμε να αλλάξουμε kernel μέσω odin ώστε να χρησιμοποιήσουμε oc?

 

leyteris μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις setcpu?

Link to comment
Share on other sites

leyteris μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις setcpu?

 

Στην καρτέλα main βάζεις 1300mhz max κ 148mhz min conservative κ τικάρεις set on boot.Στην καρτέλα profile πατάς add profile τις συχνότητες όπως κ στην πρώτη καρτέλα,screen off,priority 100%,κάνεις save k τικάρεις το enable.Αυτά έχω κάνει εγώ!Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτέλα main βάζεις 1300mhz max κ 148mhz min conservative κ τικάρεις set on boot.Στην καρτέλα profile πατάς add profile τις συχνότητες όπως κ στην πρώτη καρτέλα,screen off,priority 100%,κάνεις save k τικάρεις το enable.Αυτά έχω κάνει εγώ!Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

ευχαριστω φιλος αλλα το max φτανει μεχρι 1000 και στο elixir μου δειχνει 667...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος αλλα το max φτανει μεχρι 1000 και στο elixir μου δειχνει 667...

 

Ετσι όπως μου τα περιγράφεις μάλλον "φοράς"άλλον kernel που δεν υποστηρίζει έως 1300mhz.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως μου τα περιγράφεις μάλλον "φοράς"άλλον kernel που δεν υποστηρίζει έως 1300mhz.[/QUOT

 

 

και τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που εκανα την 5.5 δεν μπορει να συνδεθει στο market.Εχει καποιος καμια ιδεα?

Να πω σ αυτο το σημειο οτι δεν εχω καποια εφαρμογη μεσα

 

Ενεργοποίησες το gmail λογαριασμό σου στο κινητό; Αν δε το κάνεις δεν μπαίνει market!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως μου τα περιγράφεις μάλλον "φοράς"άλλον kernel που δεν υποστηρίζει έως 1300mhz.[/QUOT

 

 

και τι πρεπει να κανω?

 

Να αλλάξεις kernel με το odin.

Y.Γ Δεν χάνεις τα δεδομένα σου με το πέρασμα kernel.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως μου τα περιγράφεις μάλλον "φοράς"άλλον kernel που δεν υποστηρίζει έως 1300mhz.[/QUOT

 

 

και τι πρεπει να κανω?

 

Απ οτι καταλαβα πρεπει να βαλω αλλον kernel.Τωρα που το βρισκω και πως των περναω στην sd εχω θεμα...!!!

Υποψιν στην 5.7 δεν μου ανοιγει το maket.Kαθε βοηθεια δεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους σας που σε λιγοτερο απο ενα μηνα φτασαμε τις 1000 επισκεψεις στον ιστοτοπο μου
Link to comment
Share on other sites

 

Απ οτι καταλαβα πρεπει να βαλω αλλον kernel.Τωρα που το βρισκω και πως των περναω στην sd εχω θεμα...!!!

Υποψιν στην 5.7 δεν μου ανοιγει το maket.Kαθε βοηθεια δεκτη...

 

Θα ανοίξεις το odin στο ops θα βάλεις το apollo,θα τικάρεις το one package κ έκει θα βάλεις το tar αρχείο του kernel.Κ εννοείται στο κινητό θα τικάρεις το usb debugging.Οσο για το που θα βρεις έναν σταθερό oc kernel αυτό δεν έχω κάποιο λινκ εγώ οποτέ θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις τον Κυρίλλο ή τον αστροναύτη.Κ το ότι δεν μπαίνει market το κινητό σου φτιάξε λογαριασμό gmail ή ρώτα κ αυτό τον Κυρίλλο ή αστροναύτη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους σας που σε λιγοτερο απο ενα μηνα φτασαμε τις 1000 επισκεψεις στον ιστοτοπο μου

 

Να'σαι καλά!!!!:up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ενδιαφέρει και μένα αυτό για τον kernel... Οπότε όποιος γνωρίσει κάποιον καλό και σταθερό oc kernel που μπορούμε να φλασάρουμε πάνω στην 5.7 του Κύριλλου ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους σας που σε λιγοτερο απο ενα μηνα φτασαμε τις 1000 επισκεψεις στον ιστοτοπο μου

 

Εσυ τι ευχαριστεις εμεις ευχαριστουμε:-)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτον τον kernel και παει σφαιρα αλλα μου δειχνει μπαταρια συνεχεια 100%.Διορθωνεται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1134369

Edited by haris77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους σας που σε λιγοτερο απο ενα μηνα φτασαμε τις 1000 επισκεψεις στον ιστοτοπο μου

 

Εμείς ευχαριστούμε εσένα και όλο το TEAM για την καταπληκτικη βοήθεια που προσφέρετε.

 

Να ρωτήσω και κάτι με την σειρά μου.

 

Έχω κοντά 3 βδομάδες την ρομ του Kyrillos την 5,7. Δεν έχω κάποιο παράπονο(αν και κάτι πρέπει να γίνει με τον καινούριο Kernel για τον οποίο διαβασα στο XDA και περιμένω πως και πως Final edition, να αποκτίσει και αυτή η ρομ λίγη από την αίγλη που είχε η RC4,2 OC:):p). Μόνο ενα μικρο θεματάκι.

Που και που και σε άσχετες στιγμές, ενώ έχω το τηλ να σβήνει την οθόνη στο 1 λεπτό, την χάνει την ρύθμιση και το παει στα 15 δευτερόλεπτα. Εχει καποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα????

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτον τον kernel και παει σφαιρα αλλα μου δειχνει μπαταρια συνεχεια 100%.Διορθωνεται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1134369

 

Γιατί δεν το ρωτάς στο xda; Αφού από εκεί το βρήκες!!! Γενικά μην βιάζεστε να βάζετε οτιδήποτε δεν είστε σίγουροι ότι έχει δοκιμαστεί ή από που προέρχεται. Καλύτερα να περιμένετε ενημερώσεις του Κύριλλου σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το ρωτάς στο xda; Αφού από εκεί το βρήκες!!! Γενικά μην βιάζεστε να βάζετε οτιδήποτε δεν είστε σίγουροι ότι έχει δοκιμαστεί ή από που προέρχεται. Καλύτερα να περιμένετε ενημερώσεις του Κύριλλου σε τέτοια θέματα.

 

μαλλον πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που κατεβαζω απο το xda.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πρεπει να ειμαι ο μοναδικος που κατεβαζω απο το xda.......:lol:

 

Πολλοί κατεβάζουν από το xda. Κι εγώ κατεβάζω αλλά τα σίγουρα. Το Fugumod δεν το εμπιστεύομαι, είναι συνεχώς σε φάση Beta:shifty:. Άσε που όταν το δοκίμασα μόνο προβλήματα παρουσίασε.

Ούτε τις custom roms εμπιστεύομαι, γι'αυτό πήρα μια XWJPF, την έκανα deodex, έβαλα τις μόντες που ήθελα,το θεματάκι που μου ταίριαζε, πέρασα και ένα κέρνελ με 1% ακρίβεια μπαταρίας και είμαι κομπλέ και το κιν πετάει, ούτε λαγκάρει ούτε κολλάει, ούτε ρισετάρει και κρατάει και 3μέρες η μπαταρία. Βέβαια στα παιχνίδια είναι απογοήτευση αλλά δε βαριέσαι...

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

σωστοοος... Ενα τετοιο κινητο δεν ειναι και παιχνιδομηχανη. Η ρομ του κυριλλου και χωρις OC ειναι μια χαρα κανει ακριβως την ιδια δουλεια.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αυτον τον kernel και παει σφαιρα αλλα μου δειχνει μπαταρια συνεχεια 100%.Διορθωνεται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1134369

 

Είναι Bug του fugumod alpha 21... :) Φόρτιζε το κινητό κλειστό!

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα την JPI....εκανα root με SOneClick...εχω προβλημα με το titanium backup....μου βγαζει fail στο root.....και αργει στο asking for root rights.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Φοράω την 5.7 και όλα πάνε καλά! :)

 

Κάποιες φορές το κινητό 'κολλάει' περιστασιακά και ξεκολλάει μόνο του κατά την μετάβαση από μια εφαρμογή σε μια άλλη! Αυτό όμως που έχω παρατηρήσει επανειλημμένως είναι ότι έχει συχνές αποτυχίες στην ενημέρωση εφαρμογών από το Market. Ιδίως, αυτούς τους Google Maps έχει προσπαθήσει τουλάχιστον 15 φορές να τους ενημερώσει και αποτυγχάνει! Έχει κανείς κάποια ιδέα?

 

ΥΓ. Περιμένω με ανυπομονησία την 5.8 με αναβαθμισμένο kernel ΟΕΟ!!!! :) :) :)

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι Bug του fugumod alpha 21... :) Φόρτιζε το κινητό κλειστό!

 

οντως ειναι bug του kernel αλλα μη σε ενοχλει. τον εχω 2 μερες τωρα και το φορτιζω ανοιχτο και φορτιζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...