Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος..αλλα θελω να ρωτησω κατι..εχω το galaxy 3, 1 μηνα και τις πρωτες 5 μερες χρεωθηκα απο την wind 250 ε (ενω πληρωνα το πολυ 15 ε το μηνα)

μετα φυσικα εβαλα μυαλο και τα εχω απενεργοποιησει ολα τα data (την λυση την βρηκα εδω). η αγνοια ομως με υπερχρεωσε!!!

μπορει καποιος να μου πει τι γινεται σε τετοια περιπτωση? τα πληρωνω αναγκαστικα? γινεται κανενας διακανονισμος?

ευχαριστω εκ των πρωτερων για οποιαδηποτε απαντηση και βοηθεια...

 

καταρχας απο τι εχω ακουσει : κανεις μια αιτηση αμφισβητησης διοτι τα ιδια mb με mobile internet δεν θα πληρωνες τοσα

και δευτερον μπορεις να πεις οτι εισαι απογοητευμενος και οτι θα πας σε αλλη εταιρια

φιλικα χωρις να ειμαι σιγουρος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανω αποσυμπιεση το rar αρχειο JPN αλλα μεσα δεν υπαρχει αρχειο με ονομα I5800XXJPN.tar

 

τί υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

cache.rfs , factoryfs.rfs , logo , modem , zImage

 

Άκου μόλις ανοίξεις το .rar σου εμφανίζεται ένα tar. Μην ανοίξεις και το .tar. Απλά άνοιξε το rar και σείρε το .tar έξω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα, είμαι νέος στο forum και θα ήθελα

πρώτα απ΄όλα να πώ χίλια ΜΠΡΑΒΟ στον kyrillos13 για τις ROM του και στα υπόλοιπα παιδια

για την βοήθεια που προσφέρουν στην εξερεύνηση του Ι5800...

Πρόσφατα αναβαθμισα απο 2.1 σε 2.2 (I5800OXXJPF) και ολα καλα...

Μετα 2 αποτυχημένες προσπαθειες για update σε I5800XXJPN (κολλούσε στο Boot)

ξαναγύρισα στην I5800OXXJPF.

Απο αυτο το σημείο μπορώ να βάλω αφοβα την

Kyrillos' rom v5.5 (Based on XXJPM) [27/05/11]

που θέλω χωρίς περιπέτειες ???

Παρακαλώ περιμένω απάντηση πρωτού flashάρω !

Ευχαριστώ και πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω την παρέα, είμαι νέος στο forum και θα ήθελα

πρώτα απ΄όλα να πώ χίλια ΜΠΡΑΒΟ στον kyrillos13 για τις ROM του και στα υπόλοιπα παιδια

για την βοήθεια που προσφέρουν στην εξερεύνηση του Ι5800...

Πρόσφατα αναβαθμισα απο 2.1 σε 2.2 (I5800OXXJPF) και ολα καλα...

Μετα 2 αποτυχημένες προσπαθειες για update σε I5800XXJPN (κολλούσε στο Boot)

ξαναγύρισα στην I5800OXXJPF.

Απο αυτο το σημείο μπορώ να βάλω αφοβα την

Kyrillos' rom v5.5 (Based on XXJPM) [27/05/11]

που θέλω χωρίς περιπέτειες ???

Παρακαλώ περιμένω απάντηση πρωτού flashάρω !

Ευχαριστώ και πάλι..

 

Φυσικά, απλά ακολούθησε τις οδηγίες :)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα JPN δεν ειναι τοσο καλη δεν μπορεις να αλλαξεις γλωσσα οταν γραφεις με το spacebar...

Ακυρο παιδια αλλα ξαναπερασα τις επαφες μου που τις ειχα κανει εξαγωγη.. και μερικες ειχαν κανει "συνδεση" με αλλες ...

Υπαρχει τροπος τις περασω παλι και να μην γινει αυτο? thanks

Link to comment
Share on other sites

χθες το απόγευμα έβαλα την 5,5. Απλά... συγχαρητήρια! από μια γρήγορη ματιά μπορώ να πω ότι είναι η πιο γρήγορη και σταθερή ρομ παρότι είναι non-oc. το κινητό ανταποκρίνεται κατευθείαν χωρίς το εκνευριστικό λαγκάρισμα. Για παιχνίδια δεν έχω γνώμη δεν έχω δοκιμάσει κάποιο ακόμη αλλά φαντάζομαι οι επιδόσεις θα κυμαίνονται στα κλασσικά επίπεδα για non-gpu accelerator κινητό.
Link to comment
Share on other sites

"Install titanium and go to titanium backup's preferences and select the default install location => internal. . "

 

Αυτο υπαρχει στις οδηγιες εγκαταστασης για την ν5.5

Ωστοσο δεν βρισκω μεσα στα preferences την επιλογη που λεει για "select the default install location => internal"

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

"Install titanium and go to titanium backup's preferences and select the default install location => internal. . "

 

Αυτο υπαρχει στις οδηγιες εγκαταστασης για την ν5.5

Ωστοσο δεν βρισκω μεσα στα preferences την επιλογη που λεει για "select the default install location => internal"

 

menu button -> preferences ->restore backups to... -> internal storage

σύμφωνα με την τελευταία έκδοση πάντα από market

Link to comment
Share on other sites

Απόψε το βράδυ η έκπληξη που σαs έλεγα τόσο καιρό θα είναι διαθέσιμη!

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!θα θελα να μου πειτε πως μπορω να κανω back up τα μυνηματα μου..μπαινω μεσα απ'το kies αλλα μου τα εμφανιζει ενα ενα τα μυνηματα κ μου τα αποθηκευει στον υπολογιστη ως αγνωστα αρχεια..υπαρχει κανενα προγραμμα που μπορει να τα αποθηκευσει ως συνομιλιες μηπως????ευχαριστω εκ των προτερων!! :):)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!θα θελα να μου πειτε πως μπορω να κανω back up τα μυνηματα μου..μπαινω μεσα απ'το kies αλλα μου τα εμφανιζει ενα ενα τα μυνηματα κ μου τα αποθηκευει στον υπολογιστη ως αγνωστα αρχεια..υπαρχει κανενα προγραμμα που μπορει να τα αποθηκευσει ως συνομιλιες μηπως????ευχαριστω εκ των προτερων!! :):)

 

A simple App to backup and restore SMS Messages, useful when doing a factory reset or installing custom ROMs.

http://android.riteshsahu.com/apps/sms-backup-restore

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!θα θελα να μου πειτε πως μπορω να κανω back up τα μυνηματα μου..μπαινω μεσα απ'το kies αλλα μου τα εμφανιζει ενα ενα τα μυνηματα κ μου τα αποθηκευει στον υπολογιστη ως αγνωστα αρχεια..υπαρχει κανενα προγραμμα που μπορει να τα αποθηκευσει ως συνομιλιες μηπως????ευχαριστω εκ των προτερων!! :):)
Link to comment
Share on other sites

Απόψε το βράδυ η έκπληξη που σαs έλεγα τόσο καιρό θα είναι διαθέσιμη!

 

Δώσε καμιά λεπτομέρεια μη μας αφήνεις με την αγωνία!!!

 

Sent from my Ultimate Kyrillos Galaxy 3 v5.5 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το πέρασμα της 5.5, restore απο titanium, στο Market λέει No downloads from Android Market. Καμιά ιδέα;

 

απενεργοποίησε λίγο το background data, κανε reboot και μπες μαρκετ. Λογικά θα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησε λίγο το background data, κανε reboot και μπες μαρκετ. Λογικά θα είναι οκ.

 

Μια χαρά ευχαριστώ. Η 5.5 σαφώς και είναι πιο γρήγορη και έχει καλύτερη ευκρίνεια στα εικονίδια. Καπάκια και η 5.6 απροβλημάτιστα (τα update σε zip είναι μεγάλη υπόθεση).

Το έχεις απογειώσει το κινητό!!! :p

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος! Πολύ χρήσιμο αν πρόκειται να πας για σέρβις ή αν ο κολλητός σου γκρινιάζει ότι η Froyo κολλάνε!:rolleyes:

Από την έκδοση Cosmote έχουμε κανα νέο; Να την περιμένουμε;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος..αλλα θελω να ρωτησω κατι..εχω το galaxy 3, 1 μηνα και τις πρωτες 5 μερες χρεωθηκα απο την wind 250 ε (ενω πληρωνα το πολυ 15 ε το μηνα)

μετα φυσικα εβαλα μυαλο και τα εχω απενεργοποιησει ολα τα data (την λυση την βρηκα εδω). η αγνοια ομως με υπερχρεωσε!!!

μπορει καποιος να μου πει τι γινεται σε τετοια περιπτωση? τα πληρωνω αναγκαστικα? γινεται κανενας διακανονισμος?

ευχαριστω εκ των πρωτερων για οποιαδηποτε απαντηση και βοηθεια...

 

Το ιδιο επαθα κι εγω (vodafone) και η μανα μου (wind) και το επαιξα "αμερικανακι" οτι και καλα τοσα χρονια δεν εχω κανει τετοιο λογαριασμο ποτε και τους ειπα να κοιταξουν οτι δεν εγινε σκοπιμα!!Μολις το καταλαβαν δε με χρεωσαν τπτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...