Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα εβαλα την 5.1 και τα update αρα ειμαι και καλα στη 5.3.Βλεπω ομως οτι χρειαζεται κατι να κανουμε για να δουμε τις αλλαγες.Τι ειναι αυτο?Ο Fugumod_froyo_I5800_v2.4.beta3_fix1 χρειαζεται να μπει?Αλλαζει κατι στη σταθεροτητα της ρομ?

 

Λύνει ένα bug του titanium που κόλαγε το κινητό όταν έκανες restore! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ρε κυρριλε που εχω βαλει την 4.1 non_oc ποσες φορες πρεπει να φλασαρω Για να περασω την καινουργεια σου ; σορρυ αλλα ειχα καιρο να παρακολουθησω και εχω χαθει :)
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε κυρριλε που εχω βαλει την 4.1 non_oc ποσες φορες πρεπει να φλασαρω Για να περασω την καινουργεια σου ; σορρυ αλλα ειχα καιρο να παρακολουθησω και εχω χαθει :)

 

Δες στο πρώτο ποστ, οι οδηγίες ενημερώθηκαν. Μια φορά φλασάρεις απλά πρέπει να βάλεις και ένα αρχειάκι στην sd. Μετά το φλασάρισμα της v5.1, θα φλασάρεις και ένα update v5.3 από recovery :)

 

 

Τα καινουργια εικονιδια πως τα ενεργοποιουμε?

Δεν χρειάζεται ενεργοποίηση :P Δεν είναι βόμβα! Απλά φλάσαρε το v5.3 update :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χω βαλει το update αλλα διαφορα δεν ειδα..

 

Μπες settings και ψάξτα. Θα τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το uptade zip δεν μου τρεχει μονο με το install και να επιλεξω την rom? ειναι σωστο αυτο?

Εαν ναι δεν γινετε τιποτα δεν μου αλαζει κατι απο αυτα που αναφερει ο kyrillos.

Μαλον κατι κανω λαθος? Μπορει καποιος να βαλει τον οδηγο λιγο πιο αναλυτικα για το πως κανουμε update zip την rom του kyrillos.

Παντος εγω συνεχιζω να εχω προβλημα με τα unlock screen ακομα και με την v5.2. τις εχω δοκιμασει σχεδον ολες και το προβλημα συνεχιζετε. Μολις και μεινει το τηλ: αρκετη ωρα χωρις χρηση δεν ξεκλειδωνει με τιποτα ειναι σαν να πεφτει σε sleep mode. Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος το ιδιο θεμα? θα με βοηθουσατε πολυ??

Μήπως μπορει ο kyrillos να με βοηθησει???

 

Και για να μην ξεχνιωμαστε πολυ καλη δουλεια φιλε:up::up::clap::respect:

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορει ο kyrillos να με βοηθησει???

 

Και για να μην ξεχνιωμαστε πολυ καλη δουλεια φιλε:up::up::clap::respect:

 

Πρώτον, ο πιο σύντομος τρόπος να δεις αν το φλάσαρες είναι να πας settings => about phone, και να δεις την έκδοση :P Πάω για μπάνιο επιστρέφω σε λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, ο πιο σύντομος τρόπος να δεις αν το φλάσαρες είναι να πας settings => about phone, και να δεις την έκδοση :P Πάω για μπάνιο επιστρέφω σε λίγο!

 

Οκ εκεί βλέπω την 5.3 είναι οκ? ρωτάω γιατί η status bar παραμενει μπλε και τα εικονίδια ίδια..

Και με την lock screen εχεις καμιά λύση.

Δεν μπορώ σχεδόν να χρεισιμοποιήσω καθόλου το τηλ: αφου χρειάζομαι μια ώρα για να το ξεκλειδώσω????

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Kyrille τρομερη η 5,3 :D Σε ευχαριστω πολυ για την δουλεια που μας προσφερεις :)

 

Το Kernel με τα 800mhz beta3 fix το προτεινεις? η να μεινουμε στην no oc ?

Link to comment
Share on other sites

Οκ εκεί βλέπω την 5.3 είναι οκ? ρωτάω γιατί η status bar παραμενει μπλε και τα εικονίδια ίδια..

Και με την lock screen εχεις καμιά λύση.

Δεν μπορώ σχεδόν να χρεισιμοποιήσω καθόλου το τηλ: αφου χρειάζομαι μια ώρα για να το ξεκλειδώσω????

 

Δεν ξέρω, ξαναφλάσαρε την v5,1..

 

Kyrille τρομερη η 5,3 :D Σε ευχαριστω πολυ για την δουλεια που μας προσφερεις :)

 

Το Kernel με τα 800mhz beta3 fix το προτεινεις? η να μεινουμε στην no oc ?

 

Ότι θες. Εγώ χρησιμοποιώ το standard. :)

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε στο lock screen πρεπει να μου εμφανιζει διαφορετικο μενου? ειδα κατι φωτο αλλα στις ρυθμισεις μου δεν μου εμφανισε κατι διαφορετικο...
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε στο lock screen πρεπει να μου εμφανιζει διαφορετικο μενου? ειδα κατι φωτο αλλα στις ρυθμισεις μου δεν μου εμφανισε κατι διαφορετικο...

 

Δες λίγο στο μενού. Αν το πέρασες τότε στα εμφανίζει απλά δεν είναι και τόσο σημαντικά τα εικονίδια που άλλαξαν, θα το παρατηρήσεις σε καμιά 2 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο στο μενού. Αν το πέρασες τότε στα εμφανίζει απλά δεν είναι και τόσο σημαντικά τα εικονίδια που άλλαξαν, θα το παρατηρήσεις σε καμιά 2 μέρες :)

 

Α ενταξει τοτε :D παντως να ξερεις η rom σου γ***** :P

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ καιρό να διαβάσω το forum και είδα έμεινα πολύ πίσω :P έχω μείνει στην 2.2 και θα περάσω σύντομα την νέα Version του Kyrillou. Σε αυτό το σημείο να ευχαριστώ τον kyrillo γιατί κάνει πολύ καλή δουλεία. “ψήθηκα” και εγώ να περάσω την νέα ROM διάβασα τον οδηγό του αστροναύτη αλλά έχω 2 απορίες:a) για το wipe data κλπ πατάμε και το + και το – στο Volume up down ταυτόχρονα?

b) Θέλω να κάνω και το partition αλλά δεν κατάλαβα αν χρειάζεται να κάνω χρήση του ADB.

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρότερων

Και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που ασχολούνται :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα πολύ καιρό να διαβάσω το forum και είδα έμεινα πολύ πίσω :P έχω μείνει στην 2.2 και θα περάσω σύντομα την νέα Version του Kyrillou. Σε αυτό το σημείο να ευχαριστώ τον kyrillo γιατί κάνει πολύ καλή δουλεία. “ψήθηκα” και εγώ να περάσω την νέα ROM διάβασα τον οδηγό του αστροναύτη αλλά έχω 2 απορίες:a) για το wipe data κλπ πατάμε και το + και το – στο Volume up down ταυτόχρονα?

b) Θέλω να κάνω και το partition αλλά δεν κατάλαβα αν χρειάζεται να κάνω χρήση του ADB.

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρότερων

Και συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που ασχολούνται :)

 

Με τον συνδιασμό πληκτρών που ανέφερες, μπαίνεις recovry mode, όπου κάνεις και wipe data. Partition κάνεις από recovry mode, απλά κάνε backup πριν την sd γιατί θα διαγραφούν όλα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ LIVE WALLPAPERS ΣΤΟ GALAXY 3 ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΆ (απαιτείται root)

 

1) κατέβασε το αρχείο sdcard.rar που βρίσκεται στα συνημμένα αρχεία.

2) αποσυμπίεσε και αντίγραψε τα αρχεία στην κάρτα μνήμης.

3) κατέβασε το terminal emulator από το android market.

4) τρέξε την εφαρμογή και γράψε γράμμα γράμμα και προσεχτικά τα παρακάτω:

 

su

mount -o remount,rw,codepage=utf8,vfat,xattr,check=no /dev/stl5 /system

cat /sdcard/LiveWallpapersPicker.apk > /system/app/LiveWallpapersPicker.apk

cat /sdcard/libRS.so > /system/lib/libRS.so

cat /sdcard/librs_jni.so > /system/lib/librs_jni.so

reboot

 

με την πρωτη γραμμη εντολης,παιρνει δικαιωματα superuser.Στην δευτερη μου γραμει invalid argument (κατι τετοιο) και συνεχιζω με τις αλλες 2 και ολα καλα.πως ξερω αν το πετυχα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ειμαι μεχρι τωρα στην 5.1 του Κυριλλου η οποια δουλευει τελεια αν και με το wipe data επαθα μελη ζημια.

Παρολαυτα εχω κατεβασει το update για να παω στην 5.3.

1) πρεπει πρωτα να βαλω και το 5.2

2) αξιζει να παω? δουλευει πολυ καλα το κιν. με την 5.1

3) και πως τα περναμε τελικα τα update δεν καταλαβα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ειμαι μεχρι τωρα στην 5.1 του Κυριλλου η οποια δουλευει τελεια αν και με το wipe data επαθα μελη ζημια.

Παρολαυτα εχω κατεβασει το update για να παω στην 5.3.

1) πρεπει πρωτα να βαλω και το 5.2

2) αξιζει να παω? δουλευει πολυ καλα το κιν. με την 5.1

3) και πως τα περναμε τελικα τα update δεν καταλαβα.

 

ευχαριστω

 

Καλημέρα, το update περνιέται πολύ γρήγορα και χωρίς wipe. Δεν χρειάζεται το v5.2, μπορείς να πας κατευθίαν v5.3. Αξίζει. Απλά πέρασε το update όπως είναι στην κάρτα μνήμης και μπες recovery mode, επέλεξε το πέμτο που λέει κάτι για flash zip, και μετά choose zip, και φλάσαρε το. μετά κάνε reboot.

Link to comment
Share on other sites

έτσι από περιέργεια έχω μια απορία.. Υπάρχει άραγε χρήστης του Galaxy 3 στην Ελλάδα που να μην έχει περάσει πλέον έκδοση του Κύριλλου; Μάλλον και στην Samsung με την δική σου έκδοση θα παίζουν, αν όχι ακόμα τότε είναι μεγάλα κορόιδα! :lol::lol::lol:

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

έτσι από περιέργεια έχω μια απορία.. Υπάρχει άραγε χρήστης του Galaxy 3 στην Ελλάδα που να μην έχει περάσει πλέον έκδοση του Κύριλλου; Μάλλον και στην Samsung με την δική σου έκδοση θα παίζουν, αν όχι ακόμα τότε είναι μεγάλα κορόιδα! :lol::lol::lol:

 

hahahahahaa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...