Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ. ισως να ειναι προβλημα καθαρα με την SD μου και την συσκευη.... Μου το εκανε και παλιοτερα με τιν v5 beta1 και τοτε τα μετεφερα με card reader... το εχω ακουσει και απο αλλον παντως... (πιθανον να ειχε παρομοια καρτα SD Με την δικη μου...)

 

 

Και εμένα μου το έκανε για λίγο κάποτε με την v5.0 αλλά τώρα δεν μου το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

by the way... να δωσουμε τωρα δικαιωματα:

chmod 0755 /system/bin/zipalign

 

ή οταν βγει η 5.3 final?

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Οκ. ισως να ειναι προβλημα καθαρα με την SD μου και την συσκευη.... Μου το εκανε και παλιοτερα με τιν v5 beta1 και τοτε τα μετεφερα με card reader... το εχω ακουσει και απο αλλον παντως... (πιθανον να ειχε παρομοια καρτα SD Με την δικη μου...)

 

μου το εκανε και εμενα με την 5.3.πηγα να περασω μεγαλους φακελους. απενεργοποιησα τον εντοπισμο σφαλματων usb και δεν το κανει τωρα

Link to comment
Share on other sites

by the way... να δωσουμε τωρα δικαιωματα:

chmod 0755 /system/bin/zipalign

 

ή οταν βγει η 5.3 final?

 

όποτε θες. απλά μετά θα πρέπει να το ξανακάνεις. :p

Link to comment
Share on other sites

κουκιδιτσες και νερακια στο τηλεφωνο ! :p:p

 

Πρόβλημα του κινητού, είναι ελλατωματικό μάλλον :/ Θέλει service αν στο κάνει πολύ και είναι ενοχλητικό.

 

δεν με ενοχλει αλλα.........

 

πηγα στην samsung πριν λιγο της οποιας το service ειναι στον ιδιο χωρο με της ericsson. (Fuc* ericsson) :cry: .........

 

εξηγω στην κοπελα πως εχουν τα πραγματα και μου λεει " φερτε το να το δουμε και αν δεν εχει πιεστει η οθονη και δεν σας εχει πεσει και δεν .... και δεν...... και δεν .... και δεν..... καταλαβαινετε..................

( το κινητο δεν εχει πεσει ποτε.δεν εχει πιεστει ποτε,δεν εχει πεσει νερο ποτε, ποτε ποτε ποτε.....)

 

ουτε μαγκας το παιζω ουτε τιποτα...ουτε θα το πηγαινα αν ελεγε φερτο να το φτιαξουμε ...αλλα επειδη το ειπε ετσι θα το παω αυριο και αν μου ζητησουν λεφτα δεν ξερω και εγω τι θα γινει εκει μεσα.....

 

ειλικρινα σας το λεω.....

μα τι γινετε αυτη η υπαλληλος απο την τσεπη της θα την αλλαξει την οθονη και ηθελε με εμμεσο τροπο να μου πει οτι εγω το χαλασα;;

 

τελικα ολα τα service τα ιδια ειναι....

Link to comment
Share on other sites

κουκιδιτσες και νερακια στο τηλεφωνο ! :p:p

 

 

 

δεν με ενοχλει αλλα.........

 

πηγα στην samsung πριν λιγο της οποιας το service ειναι στον ιδιο χωρο με της ericsson. (Fuc* ericsson) :cry: .........

 

εξηγω στην κοπελα πως εχουν τα πραγματα και μου λεει " φερτε το να το δουμε και αν δεν εχει πιεστει η οθονη και δεν σας εχει πεσει και δεν .... και δεν...... και δεν .... και δεν..... καταλαβαινετε..................

( το κινητο δεν εχει πεσει ποτε.δεν εχει πιεστει ποτε,δεν εχει πεσει νερο ποτε, ποτε ποτε ποτε.....)

 

ουτε μαγκας το παιζω ουτε τιποτα...ουτε θα το πηγαινα αν ελεγε φερτο να το φτιαξουμε ...αλλα επειδη το ειπε ετσι θα το παω αυριο και αν μου ζητησουν λεφτα δεν ξερω και εγω τι θα γινει εκει μεσα.....

 

ειλικρινα σας το λεω.....

μα τι γινετε αυτη η υπαλληλος απο την τσεπη της θα την αλλαξει την οθονη και ηθελε με εμμεσο τροπο να μου πει οτι εγω το χαλασα;;

 

τελικα ολα τα service τα ιδια ειναι....

 

Είναι ηλίθιος ο τρόπος σκέψης μερικών ανθρώπων (δες υπάλληλος)! Τέλος πάντων, άσε την υπάλληλο να λέει τις ******** της. Δεν καθορίζει αυτή αν το κινητό το χάλασες εσύ (που δεν το έκανες). Θα το πας και θα δούνε ότι δεν το έκανες εσύ. Αθήνα μένεις?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ηλίθιος ο τρόπος σκέψης μερικών ανθρώπων (δες υπάλληλος)! Τέλος πάντων, άσε την υπάλληλο να λέει τις ******** της. Δεν καθορίζει αυτή αν το κινητό το χάλασες εσύ (που δεν το έκανες). Θα το πας και θα δούνε ότι δεν το έκανες εσύ. Αθήνα μένεις?

 

οντως.....γιαυτο τα πηρα στο κρανιο

 

Ηρακλειο Κρητης μενω Κυριλλε.........

 

αυριο θα σας πω νεοτερα !!!!!! θα γινει της Ποπης αν μου πουν τα δικα τους !!!!

 

θα σας τα πω.........

 

το μονο που με ξενερωνει ειναι οτι πρεπει να βαλω παλι eclair :mad::mad::mad: και οχι την 5.1 σου Κυριλλε !!!!

Link to comment
Share on other sites

οντως.....γιαυτο τα πηρα στο κρανιο

 

Ηρακλειο Κρητης μενω Κυριλλε.........

 

αυριο θα σας πω νεοτερα !!!!!! θα γινει της Ποπης αν μου πουν τα δικα τους !!!!

 

θα σας τα πω.........

 

το μονο που με ξενερωνει ειναι οτι πρεπει να βαλω παλι eclair :mad::mad::mad: και οχι την 5.1 σου Κυριλλε !!!!

 

:)

 

το chmod 0755 /system/bin/zipalign μου λεει οτι ειναι read only. καμια ιδεα?

 

γράψε:

su

mount -o rw,remount /dev/block/stl6 /system

chmod 0755 /system/bin/zipalign

Link to comment
Share on other sites

:)

 

 

 

γράψε:

su

mount -o rw,remount /dev/block/stl6 /system

chmod 0755 /system/bin/zipalign

 

Αυτό επίσης μπορεί πια να γίνει πολύ ευκολότερα με την εφαρμογή root explorer, πάνω στο τηλέφωνο, χωρίς εντολές από το terminal.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

:)

 

 

 

γράψε:

su

mount -o rw,remount /dev/block/stl6 /system

chmod 0755 /system/bin/zipalign

 

ωραιοςςς. εκανα και ενα ρεμπουτ για σιγουρια :P

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Αυτό επίσης μπορεί πια να γίνει πολύ ευκολότερα με την εφαρμογή root explorer, πάνω στο τηλέφωνο, χωρίς εντολές από το terminal.

 

εννοεις αλλαζοντας τα permissions του .zip?

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

εννοεις αλλαζοντας τα permissions του .zip?

 

Αλλάζοντας τα permitions του /system/bin/zipalign

Όλες οι στήλες τικ εκτός από την μεσαία. Στην μεσαία τικάρεις μόνο το πρώτο. (και όλα να τα τικάρεις δεν γίνεται κάτι τρομερό)

Link to comment
Share on other sites

Να και ο άσχετος!!! Γιατί το κάνουμε αυτό???!!!

 

Sent from my G3K v5.3 using Tapatalk

 

Το να του δώσουμε permitions? Γιατί αλλιώς δεν μπορεί να τρέξει.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το να του δώσουμε permitions? Γιατί αλλιώς δεν μπορεί να τρέξει.... :)

 

Αυτό ρωτάω...Τι δεν μπορεί να τρέξει??? Για το update είναι αυτό??

 

Sent from my G3K v5.3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω...Τι δεν μπορεί να τρέξει??? Για το update είναι αυτό??

 

Sent from my 3GK v5.3 using Tapatalk

 

Όχι. Δεν μπορέι να τρέξει ένα αρχείο που μπαίνει μετά το update (και επειδή η CWM που έχουμε μέχρι στιγμής είναι παλιά, δεν γίνεται να το κάνει αυτόματα).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το uptade zip δεν μου τρεχει μονο με το install και να επιλεξω την rom? ειναι σωστο αυτο?

Εαν ναι δεν γινετε τιποτα δεν μου αλαζει κατι απο αυτα που αναφερει ο kyrillos.

Μαλον κατι κανω λαθος? Μπορει καποιος να βαλει τον οδηγο λιγο πιο αναλυτικα για το πως κανουμε update zip την rom του kyrillos.

Παντος εγω συνεχιζω να εχω προβλημα με τα unlock screen ακομα και με την v5.2. τις εχω δοκιμασει σχεδον ολες και το προβλημα συνεχιζετε. Μολις και μεινει το τηλ: αρκετη ωρα χωρις χρηση δεν ξεκλειδωνει με τιποτα ειναι σαν να πεφτει σε sleep mode. Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος το ιδιο θεμα? θα με βοηθουσατε πολυ??

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Στο mp3player πως μπορούμε να βάλουμε τα κομμάτια όπως θέλουμε εμείς; Γιατί αυτό από μόνο του κάνει ταξινόμηση ανάλογα με το όνομα του κομματιού. Εγώ έχω περάσει ένα cd που όλα τα κομμάτια έχουν την εξής μορφή "xx - Καλλιτέχνης - Όνομα κομματιού", όπου xx είναι 01, 02 κ.ο.κ. Στο pc τα βγάζει ταξινομημένα κανονικά. Στο mp3 player του κινητού δεν μπορώ να αλλάξω την default ταξινόμηση. Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε στην 5.3 final θα κάνουμε update zip(όταν με το καλό την βγάλεις :) )ή odin?Ρωτάω για να ξέρω αν θα'χουμε διαγραφεί αρχείων.Κ έγω πάντως δεν πρόσεξα διαφορές σ'αύτα που λες στην 5.3rc.Anyway παντώς,excellent job!
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τα φιλαρακια στο forum

αν και παλιος εγγεγραμμενος ειναι η προτη φορα που ποσταρω (γιατι πρωτη φορα εχω ενα κινητο της προκοπης!!!)

πριν κανενα μηνα πηρα και εγω το galaxy 3 και πραγματικα ενθουσιαστηκα.....αλλα το θεμα ειναι οτι απο το πολυ ψαξιμο μαλλον εχω χρεωθει τα μαλλιοκεφαλα μου!!!!

κι'αυτο γιατι δεν γνωριζα πως λειτουργουν..προσπαθησα τελικα με το wifi του router μου και τελικα τα καταφερα (ερωτηση : τωρα δεν χρεωνομαι τιποτα στυο κινητο μου ετσι???)

εχω διαβασει ολες τις σελιδες...ναι 275!!! να μπορεσω να βγαλω ακρη ,εχω κατεβασει τα παντα και προσπαθω να οργανωθω για να φλασαρω....

νιωθω σαν τοτε που μαθαινα τα windows....χαχαχα...για να δουμε....ελπιζω στην βοηθεια σας..!!! να'στε καλα ολοι

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τα φιλαρακια στο forum

αν και παλιος εγγεγραμμενος ειναι η προτη φορα που ποσταρω (γιατι πρωτη φορα εχω ενα κινητο της προκοπης!!!)

πριν κανενα μηνα πηρα και εγω το galaxy 3 και πραγματικα ενθουσιαστηκα.....αλλα το θεμα ειναι οτι απο το πολυ ψαξιμο μαλλον εχω χρεωθει τα μαλλιοκεφαλα μου!!!!

κι'αυτο γιατι δεν γνωριζα πως λειτουργουν..προσπαθησα τελικα με το wifi του router μου και τελικα τα καταφερα (ερωτηση : τωρα δεν χρεωνομαι τιποτα στυο κινητο μου ετσι???)

εχω διαβασει ολες τις σελιδες...ναι 275!!! να μπορεσω να βγαλω ακρη ,εχω κατεβασει τα παντα και προσπαθω να οργανωθω για να φλασαρω....

νιωθω σαν τοτε που μαθαινα τα windows....χαχαχα...για να δουμε....ελπιζω στην βοηθεια σας..!!! να'στε καλα ολοι

 

Καλησπέρα φίλε, ότι απορία/ερώτηση έχεις εδώ είμαστε :) Εύκολο είναι το flasarisma αρκεί να είσαι προσεκτικός :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την 5.1 και τα update αρα ειμαι και καλα στη 5.3.Βλεπω ομως οτι χρειαζεται κατι να κανουμε για να δουμε τις αλλαγες.Τι ειναι αυτο?Ο Fugumod_froyo_I5800_v2.4.beta3_fix1 χρειαζεται να μπει?Αλλαζει κατι στη σταθεροτητα της ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Κ έγω πάντως δεν πρόσεξα διαφορές σ'αύτα που λες στην 5.3rc.Anyway παντώς,excellent job!

 

δειτε σε ρυθμισεις τα κουτακια που πρεπει να τικαρεις, η αυτα που ειναι στυλ radio καθως και τα popup που εμφανιζονται (π.χ οτι θα ξεκινησει η ληψη του αρχειου οταν κατεβαζεις απο το market).

ειναι πανεμορφη η rom και αν και θα βαλω 3 screenshots εδω, φαινεται πολυ καλυτερα στο κινητο...

 

ακομα να σχολιασω το cwm που ειναι τοσο βολικο και ευχρηστο. και ενω ημουν πολυ ευχαριστημενος με την v5.0 beta (ειχε και oc...) εβαλα την 5.1 (και τωρα την 5.3) μονο και μονο γι αυτο...

 

και κυριλλε μια ερωτηση. ξερεις ποτε θα βγει ο kernel 2.4 με overclock? γιατι οντως ειναι πολυ χρησιμα τα εξτρα που εχει αλλα συνηθισα με τα 1300...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...