Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμάσει κανεις την apocalypse να μας πει αν είναι καλή rom? είναι

ακομα ο κυριλλος μελος στην ομαδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμάσει κανεις την apocalypse να μας πει αν είναι καλή rom? είναι

ακομα ο κυριλλος μελος στην ομαδα?

 

Ο κυριλλος δεν ειναι μελος.Ειχα δοκμασει την beta1 και ηταν πολυ αργη

Link to comment
Share on other sites

Ο κυριλλος δεν ειναι μελος.Ειχα δοκμασει την beta1 και ηταν πολυ αργη

 

Στην αρχη δεν ήταν μέλος? Η κανω λάθος.

Έβαλα την 4.1 OC γιατι η 4.0 είχε τρέλα κολληματα. Εκανα wipe cache, wipe data για να είμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει. εκανα restore και όλα καλα.

Το μονο που είδα έιναι linpack ειχα με 4.0 (14.250 )και με 4.1 (13.773). ειναι λιγο πιο αργη.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη δεν ήταν μέλος? Η κανω λάθος.

Έβαλα την 4.1 OC γιατι η 4.0 είχε τρέλα κολληματα. Εκανα wipe cache, wipe data για να είμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει. εκανα restore και όλα καλα.

Το μονο που είδα έιναι linpack ειχα με 4.0 (14.250 )και με 4.1 (13.773). ειναι λιγο πιο αργη.

 

Μια χαρα εισαι.Αν το τρεξεις ξανα και ξανα θα σου βγαλει μεγαλυτερο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...έχω δοκιμάσει όλες τι rom όλες είναι καλούτσικες μόνο του Κύριλλου μετράει....εάν θελέτε κάποια rom από το xda περιμένετε την apocalipse final ή αλλιώς βάλτε την Indroid....Αυτό έχω να πω....και έχω βαρεθεί να flasharw συνέχεια...αλλά προσπαθούμε για το καλύτερο... :PP
Google
Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου χωρισα την sd σε 2 partition μετα τα αρχεια μου χαθηκαν.Μου ειπατε πριν εαν τσ εχω κρατησει σε pc,ναι,ομως μου λεει οτι δεν εχω μνημη.Επρεπε πριν τ partition να διαγραψω τα παντα απο την καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αφου χωρισα την sd σε 2 partition μετα τα αρχεια μου χαθηκαν.Μου ειπατε πριν εαν τσ εχω κρατησει σε pc,ναι,ομως μου λεει οτι δεν εχω μνημη.Επρεπε πριν τ partition να διαγραψω τα παντα απο την καρτα μνημης?

 

Ακριβώς. Κανε διαμόρφωση κάρτας σε fat 32από τον υπολογιστή βαλε την κάρτα στο κινητό άνοιξε την εφαρμογή mad team επέλεξε το μεγέθοs που θεs. πατά partition ναι και επέτρεψε. Θα ανοίξει το κινητό κανε wipe data wipe cache και reboot. Όταν ανοίξει το κινητό θα έχει γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γι αυτό φρόντισε να έχεις πάρει backup. Όταν ανοίξει το κινητό εκτέλεσε την εντολή που αναφέρετε στον οδηγό που εχω κάνει με το terminal emulator η το adb

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Χριστός Ανέστη!! έχω την jpe και παρόλο που το linpack δεν πάει πάνω από 3.0 είναι αρκετά γρήγορη και οι εφαρμογές από το market "κατεβαίνουν" σφαίρα και ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ την έκανα root με το superoneclick 1.19.rar :dance: είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα, άλλωστε είμαι αρκετά άσχετος ώστε να μπορέσω να εκμεταλλευτώ ότι δυνατότητες έχει η rom του Κυρίλλου :respect:, και πάλι Χρόνια Πολλά, να είστε καλά όλοι!!:up:
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά με υγεία και αγάπη! Χριστός Ανέστη! :)

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά! Χριστός ανέστη! Καλά μυαλά και υγεία εύχομαι!

 

Θα πρότεινα όσοι έχετε μέχρι 2GB κάρτες να φορμαρετε σε FAT16. Είναι πολύ πιο γρήγορο από το FAT32, αν και χάνεις λίγο χώρο λόγο πιο μεγάλων κλάστερς.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και απο εμενα.εβαλα εχτες την 4.1 απο κυριλλο κανονικα με wipe κτλ.αφου κολλαγε στην αρχη,φαινεται να εχει στρωσει.το προβλημα που υπαρχει ειναι οτι μετα απο καθε reboot,χανονται οι ρυθμισεις (γλωσσα,ωρα κτλ..).ξανα εκανα φλας.τπτ.καμμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει τρόπος να μειώσουμε περισσότερο την ένταση στα ακουστικά; όταν ακούω ραδιόφωνο το έχω στο 1 την ένταση και μου παίρνει τα αυτιά :mad:
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη!!!Αφου λυσαμε τα θεματα με τη rom (να 'ναι καλα ο Κυριλλος και τα αλλα παιδια!!!) θελω να ρωτησω αν υπαρχει navigator που δεν χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ και αν υπαρχει που θα το βρω;;
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει τρόπος να μειώσουμε περισσότερο την ένταση στα ακουστικά; όταν ακούω ραδιόφωνο το έχω στο 1 την ένταση και μου παίρνει τα αυτιά :mad:

 

Ρυθμισεις-ηχος-ενταση-ηχος πολυμεσων,

παιξε με το κοντισιομετρο

 

 

v.4.0 no oc

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη!!!Αφου λυσαμε τα θεματα με τη rom (να 'ναι καλα ο Κυριλλος και τα αλλα παιδια!!!) θελω να ρωτησω αν υπαρχει navigator που δεν χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ και αν υπαρχει που θα το βρω;;

 

ndrive... google it!

 

 

 

v.4.0 no oc

Link to comment
Share on other sites

Χροωια πολλα σε ολους! εχω εδω και μερες την 4.1 ΟC, αλλα κολλαει αρκετα συχνα μεχρι σε σημειο που πρεπει να του βγαλω την μπαταρια. επισης καθε φορα που κανω reboot χανονται ολες οι ρυθμισεις του launcher pro και στο τελευταιο reboot μηδενιστηκε ο μετρητης του 3G watchdog. αν ξαναφλασαρω λετε να φτιαξει, η να γυρισω στην 4.0?

 

Y.Σ:τον επεξεργαστη τον εχω κατεβασει στα 667

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Χροωια πολλα σε ολους! εχω εδω και μερες την 4.1 ΟC, αλλα κολλαει αρκετα συχνα μεχρι σε σημειο που πρεπει να του βγαλω την μπαταρια. επισης καθε φορα που κανω reboot χανονται ολες οι ρυθμισεις του launcher pro και στο τελευταιο reboot μηδενιστηκε ο μετρητης του 3G watchdog. αν ξαναφλασαρω λετε να φτιαξει, η να γυρισω στην 4.0?

 

Y.Σ:τον επεξεργαστη τον εχω κατεβασει στα 667

 

Αν δεν το έχεις κάνει δοκίμασε να φλασάρειs κανονταs wipe data wipe cache & reboot

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει δοκίμασε να φλασάρειs κανονταs wipe data wipe cache & reboot

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

οκ θα το προσπαθησω, thanks

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

μετα απο wipe κτλ σε reboot χανει ολες τις ρυθμισεις..υπαρχει λυση?

 

 

Δοκίμασε να το στήσειs από την αρχή κανονταs wipe data wipe cache & reboot

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εκανα δυο φορες.μετα απο reboot επανερχονται ολα σε εργοστασιακη μορφη και τα loader

 

Έχεις φλασάρει και kernel?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...