Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ thanks 8α το δοκιμάσω και ο θεός βοηθός!!!

 

ΕΠΙΑΣΕ!!!!!!!! Όπως πάντα, Kyrillos to the rescue!!!

 

up up up :3 :rotfl:

 

ωραίααα :).

TIP:Αν κάνεις root με το superoneclick root 1.5.5 να κάνεις factory reset μετά το root γιατί αλλιώς σέρνετε το κινητό. αυτό ισχύει για όλους τους χρήστες που κάνουν root με το superoneclick root.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chris - Δοκίμασες με την έκδοση του root explorer που σου είπα; Την 2.12.4 ;

 

Μιλάμε πάντα για το JP9 firmware, έτσι;

 

 

 

ναι για την jp9 μιλαμε!!! οχι με αυτη την εκδοση του root explorer δεν δοκιμασα αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο το προβλημα.... θα το δοκιμασω ... την εκδοση αυτη που τη βρισκω??

Link to comment
Share on other sites

ναι για την jp9 μιλαμε!!! οχι με αυτη την εκδοση του root explorer δεν δοκιμασα αλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο το προβλημα.... θα το δοκιμασω ... την εκδοση αυτη που τη βρισκω??

 

Όπου βρήκες και τις άλλες.. ;)

 

Δες πμ.

Link to comment
Share on other sites

Όπου βρήκες και τις άλλες.. ;)

 

Δες πμ.

ρε αρχηγοπουλο ektel !!!!!!!!!!!!!! χα χα χα δεν το ηξερα!!!!!! μπραβο παιδια συνεχιστε ......!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε αρχηγοπουλο ektel !!!!!!!!!!!!!! χα χα χα δεν το ηξερα!!!!!! μπραβο παιδια συνεχιστε ......!!!!!

 

χαχαχαχαχα :lol::lol: Welcome to Android!!

 

( καλά κι εγώ 1 μήνα χρήστης Android είμαι, άλλα έριξα διάβασμα :p )

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα :lol::lol: Welcome to Android!!

 

( καλά κι εγώ 1 μήνα χρήστης Android είμαι, άλλα έριξα διάβασμα :p )

χα χα χα εγω δεν προλαβαινω λογω δουλειας..... παει το διαβασμα το ξεχασαμε πια.......... ευχαριστω όλους παιδια....!!!!!!

Σ Υ Ν Ε Χ Ι Σ Τ Ε

Link to comment
Share on other sites

ζηλευω.......μια βδομαδα μακρυα απο το μπρικαρισμενο μου γαλαξια.......παρακολουθω σας ομως......
Link to comment
Share on other sites

ζηλευω.......μια βδομαδα μακρυα απο το μπρικαρισμενο μου γαλαξια.......παρακολουθω σας ομως......

 

αχ :/ υπομονή :(

Link to comment
Share on other sites

αχ :/ υπομονή :(

 

ευτυχως που εχω και της γυναικας (LG GT540 OPTIMUS) για να παιζω.... χθες μρπικαρισα και αυτο αλλα ηταν πολυ απλο να ξεμπρικαριστει. γενικοτερα πολυ πιο απλω το φλασαρισμα, το ρουταρισμα κ.τ.λ 2.1 adroid eclair επανω απο 1,6 και ψυνομαι να του περασω froyo τωρα......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μπορεί να υποθέσει κάποιος γιατί ενώ στέλνω κανονικά sms (και εχω λειτουργικό mobile internet) δεν μπορώ να στείλω mms?

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μπορεί να υποθέσει κάποιος γιατί ενώ στέλνω κανονικά sms (και εχω λειτουργικό mobile internet) δεν μπορώ να στείλω mms?

 

Ευχαριστώ.

 

κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις.

 

Ρε Κύριλλε, τί θα γίνει με εμάς τους κοινούς θνητούς; Έχεις τίποτα νεότερο με την επίσημη αναβάθμιση; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βοηθεια σας παρακαλω!!! Σημερα κατι πρεπει να εσβησα απο την SD και συνεχεια μου βγαζει <Λυπουμαστε. Η Διεργασια com.android.phone τερματιστηκε απροσδοκητα.Δοκιμαστε ξανα.>

Παταω το Αναγκαστικο κλεισιμο που μου βγαζει και ψαχνει εκ νεου και βρισκει το δικτυο ( vodafone) και ετσι δουλευει οκ για λιγο μεχρι που εμφανιζεται ξανα το ιδιο!!!!

Αυτο που παθαινει δηλ. χανει το δικτυο για λογο που δεν καταλαβαινω.

Εκανα Factory Reset επανηλθε στη αρχικη μορφη αλλα παλι τα ιδια!!!!!

Αν γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κύριλλε, τί θα γίνει με εμάς τους κοινούς θνητούς; Έχεις τίποτα νεότερο με την επίσημη αναβάθμιση; :wacko:

 

δεν έχω νέα αλλά σχεδόν σίγουρα θα την έχουμε πριν τα Χριστούγεννα την επίσημη αναβάθμιση, γιατί το τελευταίο firmware που έχω βάλει (I5800XXJPA) είναι πολύ σταθερό. Σε λίγο έρχεται και η I5800XXJPB....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μπορεί να υποθέσει κάποιος γιατί ενώ στέλνω κανονικά sms (και εχω λειτουργικό mobile internet) δεν μπορώ να στείλω mms?

 

Ευχαριστώ.

 

εχεις vodafone; γιατι αν ναι ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα και περιμενα μηνα να μου πουν τι γινεται.

πρωτα πρεπει να εχεις και τις ρυθμισεις για το ιντερνετ περασμενες και για mms, απλα στη θυρα mms πρεπει να βαλεις 5080, αντι για την 9201 που δινει η vodafone. αν δεν εχεις vodafone τοτε δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βγει η ενήμερωση για android 2.3 αντί για 2.2 που περιμένουμε εμείς?

 

θα βγεί πρώτα η 2.2, μετά η 2.2.1 και ίσως η 2.3 αν και υπάρχουν λίγες πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

Root στην εκδοση 2.2 (JPA) πως κανουμε;

Προσπαθω με το z4root αλλα και με το παλιο τροπο αλλα δεν γινεται τιποτα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Root στην εκδοση 2.2 (JPA) πως κανουμε;

Προσπαθω με το z4root αλλα και με το παλιο τροπο αλλα δεν γινεται τιποτα.

 

ναι δεν γίνεται root με το z4root από JP9 και μετά. κάνε με το SuperOneClick Root 1.5.5.

 

Υ.Γ.: μετά από το root κάνε factory reset αν θες γιατί μου φαίνεται αργεί το κινητό με το exploit που χρησιμοποιείται για root.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλω...εχω κανει root με το galaxyS one click root. Ολα καλα μεχρι σημερα που πηγα να συνδεσω το galaxy 3 με το netbook μου οπου ειχα κανει επιτυχως αναβαθμιση τις προαλλες στο τελευταιο επισημο firmware μεσω kies. Για κακη μου τυχη δεν το βρισκει παλι. Τι κανω λαθος μηπως πρεπει να το κανω unroot πρωτα?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλω...εχω κανει root με το galaxyS one click root. Ολα καλα μεχρι σημερα που πηγα να συνδεσω το galaxy 3 με το netbook μου οπου ειχα κανει επιτυχως αναβαθμιση τις προαλλες στο τελευταιο επισημο firmware μεσω kies. Για κακη μου τυχη δεν το βρισκει παλι. Τι κανω λαθος μηπως πρεπει να το κανω unroot πρωτα?

 

γράψε εκεί που πληκτρολογείς αριθμούς. *#7284# εκεί που λέει usb, πήγαινε το από pda σε modem και μετά πάλι pda.

Link to comment
Share on other sites

γράψε εκεί που πληκτρολογείς αριθμούς. *#7284# εκεί που λέει usb, πήγαινε το από pda σε modem και μετά πάλι pda.

Thanks Kύριλλε, το είχα ξεχάσει. Δούλεψε με την τρίτη. Τι KIES λέει ότι υπάρχει νέο firmware (έχω βάλει μέχρι στιγμής μόνο το πρώτο επίσημo), επειδή τώρα δεν προλαβαίνω θα το δοκιμάσω το βράδυ. Πριν κάνω αναβάθμιση δεν ειναι απαραίτητο να το κάνω unroot ή πρέπει?

 

EDIT : Τελικά δεν υπάρχει νεότερο. Sorry

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασες κιολας βρε θυριο?

 

ναι αρκετά καλό, με κάτι διορθωμένα bugs της JPA!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...