Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχεις κανεις καμιά ιδέα γιατί οταν πάω να περάσω το update.zip 9.4 του κυρίλλου σε recovery mode, μου βγάζει cannot

mount sdcard??

 

Δεν μπορώ με τιποτα να περάσω το update!!

 

help.......

 

Ολα εντάξει !!! Πηρα backup, εκανα format στην κάρτα, wipe data, εβαλα μόνο το update.zip

 

και το πέρασα μια χαρα !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορω να περασω αυτην την εκδοση?εχει ελληνικα η μονο αγγλικη γλωσσα?βλεπει flash σελιδες και βιντεο?
Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ ωραια.. :) Μολις πριν λιγο την κατεβασα και το βραδακι θα την βαλω να δω διαφορες απο την alpha ν10 που φοραω τωρα..

 

Ερωτηση: Εχω στα χερια μου το Galaxy 3 του αδερφου μου με την μαμισια ROM.. (froyo 2.2). Πως μπορω να την κανω ενα backup ετσι ωστε σε περιπτωση που παει κατι στραβα να την περασω και παλι ωστε να μην χασει την εγγυηση του το κινητο?

ΥΓ: Επειδη οπως γραφω παραπανω το 2ο κινητο δεν ειναι δικο μου, αλλα του αδερφου μου, που δεν γνωριζει και πολλα, θα ηθελα να μου προτεινετε μια γρηγορη και σταθερη ROM (οχι απαραιτητα μια τελευταια) την οποια θα μπορουσα να την βαλω στο κινητο του χωρις να του παρουσιαζει προβληματα. (Εχω περασει τοσες ROM στο δικο μου που δεν θυμαμαι να πω την αληθεια ποια απο ολες ηταν πιο σταθερη με τα λιγοτερα προβληματα. Επισης καλο θα ηταν να του περασω OC εκδοση ή οχι?)

Edited by Aeriko
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εχει κατάληξη .apk

Αρα, αν το σώσεις στην κάρτα SD σου και το τρέξεις επιλέγοντάς το πχ από τον filemanager, θα εγκατασταθεί

apk είναι για τον γαλαξία ό,τι τα exe στον ΗΥ

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ: στην 9.4 σας κάνει update στην ώρα? Εχω ενεργοποιημένο το αυτόματο update στο δίκτυο της vodafone, αλλά "χάνει" 2,5 λεπτά...???

Ναι apk καταληξη εχει, στην sd καρτα θα το σωσω?πρεπει να του φτιαξω φακελο?με τι ονομασια?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Εχω στα χερια μου το Galaxy 3 του αδερφου μου με την μαμισια ROM.. (froyo 2.2). Πως μπορω να την κανω ενα backup ετσι ωστε σε περιπτωση που παει κατι στραβα να την περασω και παλι ωστε να μην χασει την εγγυηση του το κινητο?

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να κάνεις backup τη ROM όταν έχεις official. Μπορείς όμως σε κάθε περίπτωση να φλασάρεις την official rom κανονικά με odin σε περίπτωση που χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να περασω αυτην την εκδοση?εχει ελληνικα η μονο αγγλικη γλωσσα?βλεπει flash σελιδες και βιντεο?

 

Έχει και ελληνικά. Το flash player πρέπει να το εγκαταστήσεις χειροκίνητα. Τα video δεν λειτουργούν ακόμα. Αν θες δοκίμασε την kyrillos rom v9.4.

 

Πολυ ωραια.. :) Μολις πριν λιγο την κατεβασα και το βραδακι θα την βαλω να δω διαφορες απο την alpha ν10 που φοραω τωρα..

 

Ερωτηση: Εχω στα χερια μου το Galaxy 3 του αδερφου μου με την μαμισια ROM.. (froyo 2.2). Πως μπορω να την κανω ενα backup ετσι ωστε σε περιπτωση που παει κατι στραβα να την περασω και παλι ωστε να μην χασει την εγγυηση του το κινητο?

ΥΓ: Επειδη οπως γραφω παραπανω το 2ο κινητο δεν ειναι δικο μου, αλλα του αδερφου μου, που δεν γνωριζει και πολλα, θα ηθελα να μου προτεινετε μια γρηγορη και σταθερη ROM (οχι απαραιτητα μια τελευταια) την οποια θα μπορουσα να την βαλω στο κινητο του χωρις να του παρουσιαζει προβληματα. (Εχω περασει τοσες ROM στο δικο μου που δεν θυμαμαι να πω την αληθεια ποια απο ολες ηταν πιο σταθερη με τα λιγοτερα προβληματα. Επισης καλο θα ηταν να του περασω OC εκδοση ή οχι?)

 

Αυτό που σου απάντησε και ο φίλος από πάνω. Με odin μπορείς να βάλεις ξανά την μαμίσια. Επίσης στον αδερφό σου πέρνα του ή την δική μου (kyrillos v9.4) ή του hillbeast (kyorarom v0.5.1). Όποια του αρέσει περισσότερο :) Δεν θα έχεις προβλήματα με καμία από τις 2. Βάλτου OC, δεν χάνεις και τίποτα :P

Link to comment
Share on other sites

Έχει και ελληνικά. Το flash player πρέπει να το εγκαταστήσεις χειροκίνητα. Τα video δεν λειτουργούν ακόμα. Αν θες δοκίμασε την kyrillos rom v9.4.

 

 

 

Αυτό που σου απάντησε και ο φίλος από πάνω. Με odin μπορείς να βάλεις ξανά την μαμίσια. Επίσης στον αδερφό σου πέρνα του ή την δική μου (kyrillos v9.4) ή του hillbeast (kyorarom v0.5.1). Όποια του αρέσει περισσότερο :) Δεν θα έχεις προβλήματα με καμία από τις 2. Βάλτου OC, δεν χάνεις και τίποτα :P

δωσε μου λινκ να τη κατεβσαω, εχει ελληνικα αυτη η εκδοση?μηπως ξερεις κανενα τροπο να βλεπω flash player αρχεια με τη 2.2 που εχω?

πες μου και πως γινεται να τη περασω αυτη την εκδοση, ποια ειναι τα βηματα που κανουμε?ειμαι καινουριος και δεν εχω ασχοληθει και για αυτο κανω τοσες ερωτησεις..thanks:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου απάντησε και ο φίλος από πάνω. Με odin μπορείς να βάλεις ξανά την μαμίσια. Επίσης στον αδερφό σου πέρνα του ή την δική μου (kyrillos v9.4) ή του hillbeast (kyorarom v0.5.1). Όποια του αρέσει περισσότερο :) Δεν θα έχεις προβλήματα με καμία από τις 2. Βάλτου OC, δεν χάνεις και τίποτα :P

 

Χμμμ.. Θα του περασω την δικη σου ν9.4 και θα το κρατησω να το χειριστω για 3-4 μερες να δω πως παει (γιατι εγω χρησιμοποιω την δικη σου ν10) και αν ολα πανε καλα δεν θα κανω πειραματα με αλλες ROM. Γιατι δεν ειναι κοντα μου.. ειμαστε σε μακρινα νησια ο καθενας και δεν λεει να πηγαινοερχεται το κινητο του. Γι αυτο και προσπαθησω να του περασω ο,τι πιο σταθερο υπαρχει.

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

 

Κυριλλε θελει να κανουμε wipe data/cache και τα σχετικα ε?

Link to comment
Share on other sites

ανοιγω ενα θεμα το οποιο δεν ειναι για εδω,αλλα δεν εχω βρει το καταλληλο forum.σε tablet pointofview με εκδοση eclair 2.1 θελω να εγκαταστησω το android market.δεν μπορω ομως να το εγκαταστησω αφου δεν το δεχεται.υπαρχει τροπος να εγκατασταθει ? και να γινει root?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

γινεται να μεγαλωσουν οι αριθμοι/γραμματα στον dialer?

δεν βλεπω τους αριθμους ουτε με γυαλια (πρεσβυωπια γαρ)

εχω περασμενη την v10 alpha!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια.. :) Μολις πριν λιγο την κατεβασα και το βραδακι θα την βαλω να δω διαφορες απο την alpha ν10 που φοραω τωρα..

 

Ερωτηση: Εχω στα χερια μου το Galaxy 3 του αδερφου μου με την μαμισια ROM.. (froyo 2.2). Πως μπορω να την κανω ενα backup ετσι ωστε σε περιπτωση που παει κατι στραβα να την περασω και παλι ωστε να μην χασει την εγγυηση του το κινητο?

ΥΓ: Επειδη οπως γραφω παραπανω το 2ο κινητο δεν ειναι δικο μου, αλλα του αδερφου μου, που δεν γνωριζει και πολλα, θα ηθελα να μου προτεινετε μια γρηγορη και σταθερη ROM (οχι απαραιτητα μια τελευταια) την οποια θα μπορουσα να την βαλω στο κινητο του χωρις να του παρουσιαζει προβληματα. (Εχω περασει τοσες ROM στο δικο μου που δεν θυμαμαι να πω την αληθεια ποια απο ολες ηταν πιο σταθερη με τα λιγοτερα προβληματα. Επισης καλο θα ηταν να του περασω OC εκδοση ή οχι?)

 

Η πιο σταθερή σε όλα της πάντως για μένα ήταν η 3.3

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου ζηταει κωδικο οταν παω να το ξεζιπαρω

Edit το βρηκα :D Με εχει βαλει σε recovery mode κανω κανονικα full wipe τωρα?? δεν μου εχει γραψει pass στο Odin

Edit 2 εγραψε τελικα pass του εκανα και ενα full wipe και πατησα reboot system now

ρε συ αυτο εχει κολησει στο ανοιγμα που λεει GT-I5800 εδω και ποση ωρα τι εγινε?

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

μου ζηταει κωδικο οταν παω να το ξεζιπαρω

Edit το βρηκα :D Με εχει βαλει σε recovery mode κανω κανονικα full wipe τωρα?? δεν μου εχει γραψει pass στο Odin

Edit 2 εγραψε τελικα pass του εκανα και ενα full wipe και πατησα reboot system now

ρε συ αυτο εχει κολησει στο ανοιγμα που λεει GT-I5800 εδω και ποση ωρα τι εγινε?

 

Εκεί ούτε μισό λεπτό δεν πρέπει να κάνει. Hmm κάνε κάνα reflash και ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί ούτε μισό λεπτό δεν πρέπει να κάνει. Hmm κάνε κάνα reflash και ενημέρωσε.

θα το ξανα φλασαρω αλλα οταν με βαζει recovery mode θελει να κανω και full wipe?

οταν με βαζει στο recovery mode στο odin κανονικα συνεχιζει γραφει pass ok αλλα το κινιτο παραμενει recovery mode να πατησω restart system now ή να το κανω το full wipe?

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

θα το ξανα φλασαρω αλλα οταν με βαζει recovery mode θελει να κανω και full wipe?

οταν με βαζει στο recovery mode στο odin κανονικα συνεχιζει γραφει pass ok αλλα το κινιτο παραμενει recovery mode να πατησω restart system now ή να το κανω το full wipe?

 

Μόλις σε βγάλει το recovery κλείσε το odin, δεν οφελει σε τίποτα. Κάνε factory reset από recovery και πρέπει να σου ξεκινάει. Αν δεν σου ξεκινάει, δοκίμασε να bootareis χωρίς την sdcard.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σε βγάλει το recovery κλείσε το odin, δεν οφελει σε τίποτα. Κάνε factory reset από recovery και πρέπει να σου ξεκινάει. Αν δεν σου ξεκινάει, δοκίμασε να bootareis χωρίς την sdcard.

μονο factory reset ?? οχι wipe chech / advanced κτλ??

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

μονο factory reset ?? οχι wipe chech / advanced κτλ??

 

Όχι δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται.

πατησα μονο το factory reset και ιστερα restart system now ολα καλα τωρα εχει παει στην οικονα που ειναι η λεξη android και τωρα μου ζηταω να διαλεξω γλωσσα ανοιξε οκ thnx kyrille

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. εβαλα την ν10 beta αλλα δεν εμφανιζεται στο titanium backup το app2sd+..

 

κανε parttion sd cart απο recovery,(θα σου κανει διαμορφωση την καρτα,αρα παιρνεις,backup)

και μετα ανοιξε την εφαρμογη S2E και τικαρισε application,και dalvik cache

και θα σου εμφανισει το τεταρτο διαμερισμα στο titanium!(reboot)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εμενα δεν μου κανει mount τη sd καρτα, το εκανε σε κανεναν αλλο; ξανα φλασαρω τωρα για να δω!
Link to comment
Share on other sites

Νέος στο forum και θα ήθελα μια βοήθεια.Προσπάθησα να κάνω root το galaxy με το z4root και ενω στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο γράφει εκδοση kernel2.6.32.9 root@se-5608#1 (άρα να υποθέσω οτι εγινε σωστα η διαδικασία?) έβαλα κάποιες εφαρμογές όπως το superuser, screenshot οι οποίες όταν ανοίγουν μου λένε ότι δεν έχει γίνει root το τηλέφωνο.Έχω κάνει κάτι λάθος?.Το τηλέφωνο ηταν eclair οταν αγοράστηκε και έγινε αναβάθμηση μέσω kies σε froyo εκδοση 2.2. Και κάτι ακόμα προσπάθησα να κάνω unroot με το superoneclick αλλά στο waiting device έμεινε τουλάχιστον 10λεπτά χωρίς να γίνει κάτι.Τί μπορώ να κάνω ώστε να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση ή να γίνει όντως σωστά root? sory για το μεγάλο post αλλά είναι πολλές οι απορίες.:D
Link to comment
Share on other sites

κανε parttion sd cart απο recovery,(θα σου κανει διαμορφωση την καρτα,αρα παιρνεις,backup)

και μετα ανοιξε την εφαρμογη S2E και τικαρισε application,και dalvik cache

και θα σου εμφανισει το τεταρτο διαμερισμα στο titanium!(reboot)

 

Η καρτα ειναι ηδη με partition (απο προηγουμενες εκδοσεις, οπως και στην ν10 alpha 6) και εμφανιζοταν μια χαρα στο ΤΒ . Μετα ομως απο το περασμα της ν10 beta ενω τρεχω στο S2E μου βγαζει μονο να αλλαξω το "Download cache" και δεν με αφηνει να τσεκαρω τα application data και dalvik cache.

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...