Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ubuntu one ειναι εφαρμογη που υπαρχει και στο ubuntu και συγχρονιζει αρχεια κτλπ

 

ωχ ναι ακυρο,απο εκεκταμενη ταχυτητα διαβασα οτι ναναι και τρελεθηκα :P

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασες τα αρχεία του Hybrid2sd?

Εκανες partition την κάρτα?

Τι κάρτα έχεις?

ναι τα περασα εκανα και παρτιτιον αλλα κτ δεν εγινε μαλλον... ειναι 8 gb.αυτο δεν εχω καταλαβει με την συγκεκριμενη συσκευη...υπαρχει ξεχωριστη μνημη η ειναι μονο η sd?

Edited by nikostg
slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

ναι τα περασα εκανα και παρτιτιον αλλα κτ δεν εγινε μαλλον... ειναι 8 gb.αυτο δεν εχω καταλαβει με την συγκεκριμενη συσκευη...υπαρχει ξεχωριστη μνημη η ειναι μονο η sd?

 

Με όλο το σεβασμό προς τα υπόλοιπα παιδιά του φόρουμ στην υπογραφή μου υπάρχουν τρόποι επικοινωνίας μαζί μου για να δούμε το πρόβλημα σου μαζί και να μην γεμίζουμε το θέμα με τις ίδιες απορίες. Τονίζω και πάλι με όλο το σεβασμό προς των υπόλοιπων της καλύτερης τεχνικής υποστήριξης για τον γαλαξία μας

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεισ για την παράλληλη εγκατασταση 9.3 με την 10?

Έχει αναφερθεί σε προηγούμδενα ποστ νομίζω οτι Κάποιος το είχε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τη v10 του Κυρίλλου.

 

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω την ανοιχτή ακρόαση κατά τη διάρκεια μιας κλήσης και ο συνομιλητής μου άκουγε επιστροφή της φωνής του σε σημείο που δε μπορούσαμε να συνεννοηθούμε. Μόλις έκλεισα την ανοιχτή ακρόαση και μίλαγα κανονικά από το ακουστικό της συσκευής το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω reboot. Συνέβη σε κανέναν άλλο; Θα ξαναδοκιμάσω και εγώ βέβαια...

 

Επίσης κάτι ακόμα. Τόσο στη 10 όσο και σε παλαιότερες εκδόσεις του Κυρίλλου (τουλάχιστον στην 9 σίγουρα) κάποιες φορές μετά από reboot μου εμφανίζονται κάποια (συνήθως τα 2-3 πιο πρόσφατα) αναγνωσμένα μηνύματα ως μη αναγνωσμένα καθώς επίσης και κάποιες αναπάντητες κλήσεις που έχω ήδη δει στις ειδοποιήσεις. Δεν είναι βέβαια κανένα μεγάλο πρόβλημα απλά το αναφέρω σε περίπτωση που συμβαίνει και σε κάποιον άλλο.

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία παρατήρησα ότι η ταξινόμηση των επαφών στην 9.4 είναι λίγο 'γεια σας'. Στην ομάδα ονομάτων που αρχίζουν από 'Λ' πχ έχει ονόματα από Κ, Λ, Μ.. Έχω την 9.4 και πρόσφατα άλλαξα το πληκτρολόγιο σε Swype. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

...

 

Μα που πήγαν όλοι;

Edited by vpanag
Link to comment
Share on other sites

Κ μενα μου το κανει κ αναρωτιομουν γιατι. Παντως την ταξινομηση κατα επωνυμο την κανει σωστα. Κατα ονομα ειναι λιγο μανταρα. Κυριλλε υπαρχει εξηγηση;

 

Sent from my GT-I5800

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Κ μενα μου το κανει κ αναρωτιομουν γιατι. Παντως την ταξινομηση κατα επωνυμο την κανει σωστα. Κατα ονομα ειναι λιγο μανταρα. Κυριλλε υπαρχει εξηγηση;

 

Sent from my GT-I5800

 

Να πω την αλήθεια δεν το έχω προσέξει μιας και έχω τα ονόματα γραμμένα σε λατινικούς χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν το έχω προσέξει μιας και έχω τα ονόματα γραμμένα σε λατινικούς χαρακτήρες...

 

Κυριλλε καμια καινουρια εκδοση θα εχουμε? :p:p:p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα! πέρασα εχτές την ROM V9.0 του κυρίλου .

 

Πως μπορώ να πάω στην 9.4? Εννοώ οτι δεν βρίσκω να κατεβάσω τα updates 9.1 - 9.2 - 9.3

 

Βρήκα την 9.4 και την κατέβασα αλλά μπορώ να βάλω κατευθείαν αυτή??

 

ΥΓ. Φίλε Kyrile έχεις κάνει ΣΠΟΥΔΑΙΑ πράγματα !

Link to comment
Share on other sites

Thanks !! τωρα είδα κ γω το note2 στο xda που το λεει και ο ίδιος....

 

Υπάρχει όμως πρόβλημα... στο recovery mode οταν επιλέξω select zip from sdcard που γραφει οτι δεν μπορει να κάνει mount την

sdcard....

 

καμιά ιδέα ???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τη v10 του Κυρίλλου.

 

Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω την ανοιχτή ακρόαση κατά τη διάρκεια μιας κλήσης και ο συνομιλητής μου άκουγε επιστροφή της φωνής του σε σημείο που δε μπορούσαμε να συνεννοηθούμε. Μόλις έκλεισα την ανοιχτή ακρόαση και μίλαγα κανονικά από το ακουστικό της συσκευής το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει με αποτέλεσμα να πρέπει να κάνω reboot. Συνέβη σε κανέναν άλλο; Θα ξαναδοκιμάσω και εγώ βέβαια...

 

Επίσης κάτι ακόμα. Τόσο στη 10 όσο και σε παλαιότερες εκδόσεις του Κυρίλλου (τουλάχιστον στην 9 σίγουρα) κάποιες φορές μετά από reboot μου εμφανίζονται κάποια (συνήθως τα 2-3 πιο πρόσφατα) αναγνωσμένα μηνύματα ως μη αναγνωσμένα καθώς επίσης και κάποιες αναπάντητες κλήσεις που έχω ήδη δει στις ειδοποιήσεις. Δεν είναι βέβαια κανένα μεγάλο πρόβλημα απλά το αναφέρω σε περίπτωση που συμβαίνει και σε κάποιον άλλο.

 

Εγω δεν αντιμετωπιζω κατι απο αυτα που λες φιλε μου στην 10!Αν εξαιρεσεις μια φορα ειχε κολλησει στο rotate και δεν εκανε αυτοματη περιστροφη (εμενε μονο στο πλαι χωρις επαναφορα) αλλα μετα απο reboot διορθωθηκε!

Επισης εχω εγκατεστησει το handcent SMS για 160χαρακτηρες αλλα στις αναφορες μου λεει οτι "message has been recieved".Δεν ειναι τρομερο bug απλα το αναφερω.(Το κανει επισης και στην εφαρμογη μηνυματα)

 

Ενα αλλο που δεν μπορω να βρω με τιποτα ειναι πως να ενεργοποιησω τα lights οταν εχω μηνυμα ή αναπαντητη που δεν εχω δει!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εντελως ξαφνικα και ενω λειτουργουσε κανονικα δεν μπορω να κανω τιποτα στο market. Τα δειχνει κανονικα δειχνει να κατεβαζει κανονικα αλλα οταν παει να γινει εγκατασταση λεει οτι το πακετο δεν ειναι εγκυρο. Εσβησα τα δεδομενα του μαρκετ εκανα επανεκινηση εκανα wipe την dalvik cache αλλα τιποτα. Καμια ιδεα; εχω το 3.4.4 market και την 9.3 του κυριλλου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.που μπορω να βρω την v10 του κυριλλου?μονο την 9,4 βρισκω για download...:(:(:(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431393

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αγορασα ενα samsung galaxy 3 i-5800 πριν λιγες μερες αλλα δεν παιζει flash αρχεια, τι μπορω να κανω για να βλεπει αυτα τα αρχεια?το adobe flash player μου λεει δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου...εχει καποιος καποια ιδεα να μου πει αν γινεται να βλεπω αυτα τα αρχεια? ευχαριστω:blink:

Y.Γ.

ΕΧΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΣΕ ANDROID 2.2

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, αγορασα ενα samsung galaxy 3 i-5800 πριν λιγες μερες αλλα δεν παιζει flash αρχεια, τι μπορω να κανω για να βλεπει αυτα τα αρχεια?το adobe flash player μου λεει δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου...εχει καποιος καποια ιδεα να μου πει αν γινεται να βλεπω αυτα τα αρχεια? ευχαριστω:blink:

Y.Γ.

ΕΧΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΣΕ ANDROID 2.2

 

Η adobe δεν υποστηρίζει τον επεξεργαστή μας...Δοκίμασε εδώ μήπως και γίνει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν το έχω προσέξει μιας και έχω τα ονόματα γραμμένα σε λατινικούς χαρακτήρες...

στις πιο παλιές εκδόσεις δεν ήταν "γεια σας"... Τωρα κάτι έγινε!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχεις κανεις καμιά ιδέα γιατί οταν πάω να περάσω το update.zip 9.4 του κυρίλλου σε recovery mode, μου βγάζει cannot

mount sdcard??

 

Δεν μπορώ με τιποτα να περάσω το update!!

 

help.......

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και σε μένα.

Δοκίμασα και να το μετονομάσω σε AxT9IME.apk αλλά δεν έγινε τίποτα.

Κρίμα γιατί το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο μου φαίνεται πολύ καλύτερο απ' τα άλλα. :(

 

πρεπει να επιλεξεις το samsung keyboard και θα κανεις reboot.

εμενα ετρεξε κανονικα(ενω ειχα μονο αγγλικα περασαν πολλες γλωσσες)οχι ομως ελληνικα.αρα καπου αλλου ειναι το θεμα,ε?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

σε 9,3 δουλεύει ΑΛΛΑ κολαει παρα πολυ..

ειναι emulator

Το κινητό μας ΔΕΝ είναι σχεδιασμένο για να υποστηρίζει flash, δυστυχώς...

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Η adobe δεν υποστηρίζει τον επεξεργαστή μας...Δοκίμασε εδώ μήπως και γίνει κάτι...

 

 

TO ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ, ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΡΟΠΟ...:blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

TO ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ, ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΡΟΠΟ...:blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Φαντάζομαι εχει κατάληξη .apk

Αρα, αν το σώσεις στην κάρτα SD σου και το τρέξεις επιλέγοντάς το πχ από τον filemanager, θα εγκατασταθεί

apk είναι για τον γαλαξία ό,τι τα exe στον ΗΥ

 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ: στην 9.4 σας κάνει update στην ώρα? Εχω ενεργοποιημένο το αυτόματο update στο δίκτυο της vodafone, αλλά "χάνει" 2,5 λεπτά...???

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...