Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

What is working :

- Android system 2.3.4 and cyanogenmod in general

- SDcard is usable

- 2D software renderer with correct aspect ratio

- Mobile network connection (Fixed 06/02/2011)

- Wifi module (Fixed 06/02/2011)

- Sound (Fixed 06/04/2011)

- Vibrator (Fixed 06/04/2011)

- Power key menu (Fixed 06/04/2011)

- 2D/3D graphic acceleration (Fixed - 06/16/2011)

- Cpufreq driver (fix cyanogenmod performance setting - 06/16/2011)

- Button lights I5801 (06/16/2011)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε root το κινιτό sumsung galaxy 3 .... Δεν μπορώ να το κάνω και μου έχει σπάσει τα νεύρα.... Παρακαλώ μια βοήθεια

 

Κατέβασε αυτήν την εφαρμογή και τρέξτην στο κινητό http://www.filecrop.com/z4-root-apk.html

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αδελφέ τίποτα και πάλι

 

Κατέβασε αυτήν την εφαρμογή και τρέξτην στο κινητό http://www.filecrop.com/z4-root-apk.html

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Το έχω κάνει αδελφέ τίποτα και πάλι

 

Πες πως το κατέβασα.... Χρειάζεται να έχω κάποιο αρχείο μέσα στο κινιτό μου?? τι διαδικασεία ακολουθώ??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Πες πως το κατέβασα.... Χρειάζεται να έχω κάποιο αρχείο μέσα στο κινιτό μου?? τι διαδικασεία ακολουθώ??

 

Όχι δεν χρειάζετε τίποτα απλώς ανοίγης την εφαρμογή και επιλέγης το δεύτερο.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζετε τίποτα απλώς ανοίγης την εφαρμογή και επιλέγης το δεύτερο.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ναι αυτο κάνω αλλα δεν κάνει τίποτα.... μια δόνιση και με πετάει έξω... μπορείς να μαντέψεις τον λόγο?? :/

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο κάνω αλλα δεν κάνει τίποτα.... μια δόνιση και με πετάει έξω... μπορείς να μαντέψεις τον λόγο?? :/

 

Περίεργο σε εμένα μια χαρά δούλεψε.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Πες πως το κατέβασα.... Χρειάζεται να έχω κάποιο αρχείο μέσα στο κινιτό μου?? τι διαδικασεία ακολουθώ??

 

Το έχω κάνει αδελφέ τίποτα και πάλι

 

Το έχω κάνει αδελφέ τίποτα και πάλι

 

Καταρχήν απέφευγε τα πολλαπλά μηνύματα.

Δεύτερον δε διάβασες καλά τα βασικά.

Δεν μπορείς να rootάρεις με z4root τη Froyo 2.2. Χρειάζεσαι το superoneclick.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Superoneclick link:http://www.mediafire.com/?ch3x0hq6we2cg18

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν απέφευγε τα πολλαπλά μηνύματα.

Δεύτερον δε διάβασες καλά τα βασικά.

Δεν μπορείς να rootάρεις με z4root τη Froyo 2.2. Χρειάζεσαι το superoneclick.

 

 

Συγνώμη... Το κατέβασα... Το μετά με προβληματίζει φίλε μου... Τι κάνω τώρα δηλαδή?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη... Το κατέβασα... Το μετά με προβληματίζει φίλε μου... Τι κάνω τώρα δηλαδή?

 

Ενεργοποιείς τον εντοπισμό σφαλμάτων από το τηλ, συνδέεις με τον υπολογιστή και πατάς "Root".

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8532790&postcount=1

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιείς τον εντοπισμό σφαλμάτων από το τηλ, συνδέεις με τον υπολογιστή και πατάς "Root".

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8532790&postcount=1

 

Device is Rooting.... Αδελφέ είσαι ΘΕΟΣ χίλια ευχαριστώ... Παώ να κοιμηθώ γιατί αύριο μπαίνω στο στρατόπαιδο... Καληνύχτα

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Device is Rooting.... Αδελφέ είσαι ΘΕΟΣ χίλια ευχαριστώ... Παώ να κοιμηθώ γιατί αύριο μπαίνω στο στρατόπαιδο... Καληνύχτα

Ολα αυτα τα ερωτηματα αλλα και αλλα πολλα απαντωνται και λυνονται στον πολυ καλο οδηγο του Αστροναυτη!!! Ειναι σωστο πρωτα να διαβασουμε καλα τον οδηγο, να κατανοησουμε το τι μας λεει να κανουμε και μετα να τα εκτελεσουμε στο κινητο μας.. Ετσι αποφευγονται πολλα ερωτηματα που κατα καιρους εχουν απαντηθει πολλες φορες..

 

Παραθετω εκ νεου τον πολυ καλο οδηγο του Αστροναυτη (ο οποιος υπαρχει και στην υπογραφη του) γιατι περιεχει τα παντα για το κινητο μας..

Οδηγος: https://sites.google.com/site/astronaytiscom/home

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: Επάνω δεξιά, ακριβώς πάνω από το πρώτο ποστ κάθε σελίδας, γράφει "Αναζήτηση στο θέμα".

Πριν ρωτήσετε οτιδήποτε χρησιμοποιήστε τη ριμάδα την αναζήτηση.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα maroulinaki.

 

Η άποψή μου είναι να το πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service της Samsung. Αν έχεις προβληματικό κινητό από hardware τότε πάντα προβληματικό θα είναι. Φτιάξε το πρώτα επίσημα και μετά δοκίμασε όποια ανεπίσημη αναβάθμιση θες.

 

Αν αναβαθμίσεις σε ανεπίσημη ROM και μετά το πας σε εξουσιοδοτημένο service πολύ πιθανόν να σου πουν ότι εσύ φταις που παρενέβης softwerικά.

 

Σκέψου το! :)

 

 

Μα το θεμα ειναι οτι το'χω παει ηδη μια φορα για service και μολις το πηρα μου ξαναεκανε τα ιδια..οπως κ τν επομενη μερα..αν περασω την 2.2 λετε να μου λυθουν αυτα τα προβληματα???

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι οτι το'χω παει ηδη μια φορα για service και μολις το πηρα μου ξαναεκανε τα ιδια..οπως κ τν επομενη μερα..αν περασω την 2.2 λετε να μου λυθουν αυτα τα προβληματα???

αν το πρόβλημά σου είναι hardware (πχ νερα στην οθόνη, δεν δουλεύουν πλήκτρα), service

Αν κολλάει στο χειρισμό (πχ αργεί να ανοίξει επαφές, να γυρίσει την αρχική οθόνη, κολλάνε προγράμματα), update σε 5.7

Η 2.2 είναι σαφώς καλύτερη από την 2.1 στην οποία δεν τρέχουν σωστά οι περισσότερες εφαρμογές, αλλά η 5.7 έχει αστρονομική διαφορά (τουλάχιστον στη δική μου συσκευή που χρησιμοποιώ καθημερινά πολύ λόγω επαγγέλματος), χαρις την πολύ καλή δουλειά παιδιών όπως ο Κύριλος και ο Αστροναύτης.

Εσυ αποφασίζεις.

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω εδω και καιρο την 5.7 και εχω καποια προβληματα οταν το εχω κλειστο ή σε λειτουργια πτησης και με περνουν δεν εμφανιζεται μετα ενα μυνημα οτι με πηραν και δευτερον οταν κανω ηχογραφιση ή τραβαω βιντεο ο ηχος ειναι χαλια τι να κανω????????
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη 5,7 εδώ και κάτι μέρες αλλά δε με ικανοποιεί καθόλου. Δηλαδή κολλάει αρκετά συχνά και ειδικά όταν ενημερώνω εφαρμογές. Πριν είχα την 5,0 beta και ήταν πολύ σταθερή. Λέτε αν ξαναπεράσω την 5,6-5,7 να αλλάξει κάτι, ή να γυρίσω σε παλιότερη?

 

 

Παντα μετα απο Update σε rom καλο ειναι να κανετε wipe data (εκτος αν αναφερεται οτι δεν ειναι απαραιτητο), επιστροφη στις εργοστασιακες ρυθμισεις και μετα επανεκινηση.Τοτε τρεχει η καθε rom στο μεγιστο των δυνατοτητων της.Ακολουθωντας κατα γραμμα τον οδηγο του αστροναυτη,αποκλειεται να γινει λαθος ή να εχετε τετοιου ειδους προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

Τρεξε το odin ως διαχειριστης και κανε την διαδικασια απο την αρχη.. Ισως να ειναι αυτο το προβλημα αν δεν το εχεις κανει..

 

Όταν λες ως διαχειριστής εννοείς μέσα στον υπολογιστή να μπω από λογαρισαμό χρήστη που να είναι administrator? Και την πρώτη φορά από admin χρήστη το έκανα!

 

 

Το δοκίμασα σήμερα και έτσι (χωρίς onepackage δηλαδή) αλλά επιλέγω PHONE και όλα μια χαρά, όταν όμως πάω να επιλέξω PDA ξαφνικά κολλάει το odin και μου βγάζουν τα win μήνυμα ότι το πρόγραμμα odin σταμάτησε να λειτουργέι !! Μήπως φταίνε τα 7? Να πάω σε κανα internet cafe και να το δοκιμάσω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Ως διαχειριστης εννοει δεν θα τρεξεις την εφαρμογη με διπλο κλικ αλλα οτι θα κανεις δεξι κλικ στην εφαρμογη και θα επιλεξεις την εκτελεση ως διαχειριστης (run as an administrator σε αγγλικη εκδοση windows).

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ως διαχειριστης εννοει δεν θα τρεξεις την εφαρμογη με διπλο κλικ αλλα οτι θα κανεις δεξι κλικ στην εφαρμογη και θα επιλεξεις την εκτελεση ως διαχειριστης (run as an administrator σε αγγλικη εκδοση windows).

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!:):):):D:D:D Μόλις το έκανα! Αχ θα κλάψω:cry: ! Όχι μόνο έχω πίσω το κινητό μου αλλά είναι και καλίτερο! Ευχαριστώ όλο το forum αλλά ιδιαίτερα το αστροναύτη για τις οδηγίες και τους: Aeriko,millernet και Psylos για την ΑΜΕΣΗ βοήθεια στο πρόβλημα που μου προέκειψε!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την 5.7 του Κυρίλλου. Όλα καλά. Από το market μου λέει ότι το google maps έχει ενημέρωση. Στου κυρίλλου η ver του google maps είναι 5.5.0. Όταν πατάω να ενημερωθεί το πρόγραμμα γράφει δεν "Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αντικειμένου για το οποίο πραγματοποιήσατε αίτημα" Γιατί το γράφει αυτό ξέρει κανείς; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει την 5.7 του Κυρίλλου. Όλα καλά. Από το market μου λέει ότι το google maps έχει ενημέρωση. Στου κυρίλλου η ver του google maps είναι 5.5.0. Όταν πατάω να ενημερωθεί το πρόγραμμα γράφει δεν "Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αντικειμένου για το οποίο πραγματοποιήσατε αίτημα" Γιατί το γράφει αυτό ξέρει κανείς; :confused:

 

Επειδή είναι βλαμμένο. Μην μπαίνεις στη συγκεκριμένη εφαρμογή από το μάρκετ, απλά πάτα ενημέρωση όλων και θα στο ενημερώσει.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι βλαμμένο. Μην μπαίνεις στη συγκεκριμένη εφαρμογή από το μάρκετ, απλά πάτα ενημέρωση όλων και θα στο ενημερώσει.

 

Ναι αλλά έχω το ndrive σπασμένο και θα ενημερωθεί και αυτό και θα φύγει το σπάσιμο. Γιαυτό το κάνω μόνο αυτό.

Άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχω το ndrive σπασμένο και θα ενημερωθεί και αυτό και θα φύγει το σπάσιμο. Γιαυτό το κάνω μόνο αυτό.

Άλλη λύση;

 

Κράτα πατημένο και επίλεξε "Ενημέρωση".

 

Έγινε;

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο και επίλεξε "Ενημέρωση".

 

Έγινε;

το κατεβαζει και λεει το αρχειο πακετου δεν ηταν εγκυρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...