Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια απο eclair σε froyo θα χασω επαφες?εχω την αρχικη μπορω να παω κατεθειαν στην τελευταια 5,7 του κυριλου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν χανεις επαφες....και την 5.7 μπορεις να την περασεις μονο απο την 5.5 και μετα...η 5.7 ειναι zip και την περνας μεσο recovery
Google
Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις επαφες....και την 5.7 μπορεις να την περασεις μονο απο την 5.5 και μετα...η 5.7 ειναι zip και την περνας μεσο recovery

κατευθειαν την 5.5 μπορω να την βαλω ή πρεπει πρωτα την 2.2?

Link to comment
Share on other sites

δεν χανεις επαφες....και την 5.7 μπορεις να την περασεις μονο απο την 5.5 και μετα...η 5.7 ειναι zip και την περνας μεσο recovery
τελικα χαθηκαν οι επαφες και δε ξερω πως αφου την ειχα βγαλει την σιμ
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις επαφές,πατα το πλήκτρο με το εργαλέιο πάνω(το αριστερο πλήκτρο δηλαδη),μετα πατα περισσοτερα,επιλογες οθόνης και εκει που λεει SIM με κεφαλαία με ένα βελακι πάτα το και τίκαρε "ολες οι επαφες" και λογικα θα είσαι οκ!
Google
Link to comment
Share on other sites

μηπως τις ειχες αποθηκευσει στην καρτα μνημης μονο?αντιγραφο ασφαλειας,ειχες κανει?αν ηταν στην sim σιγουρα,στην κεντρικη οθονη (μολις την ξεκλειδωνεις) πατα στην οθονη κατω αριστερα το ανθρωπακι (να μπεις στις επαφες) και μετα πατα το αριστερο κατω πληκτρα.πατα την επιλογη εισαγωγη/εξαγωγη.αν εχεις αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα,κανε εισαγωγη ή εισαγωγη απο sim.

 

δοκιμασε και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως ειχα παθει κι εγω στο galaxy3 της κοπελας μου, οταν της εβαλα την JPN και ενω ειχα βγαλει την sim χαθηκαν οι επαφες
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα αντιγραφο γιατι την ειχα βγαλει την σιμ και απ οτι ακουγα δεν διαγραφοταν οι επαφες.Την κατσαμε!(τωρα εχω την I5800XXJP4 αυτη ειναι η 5.5 του κυριλου?) Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

δεν διεγραφοντουσαν οι επαφες αν τις ειχες στην σιμ.επισης επρεπε να κανεις αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα μνημης και απο κει στον υπολογιστη (αν εκανες ποτε και εχει φυλαξει τον φακελο,ψαξε για αρχειο με καταληξη .vcf,θα ειναι καπως ετσι 0001.vcf) ή να εκανες που και που συγχρονισμο.τωρα,ξαναπερνα τες απο την αρχη δυστυχως.νομιζω στις οδηγιες του αστροναυτη εγραφε να κανεις μπακ απ με ενα προγραμμα απο μαρκετ..δεν νομιζω οτι γινεται να αναστρεψεις την διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν με βγαλμένη την κάρτα να διαγράφονται οι επαφές. Με τηλεπάθεια;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι να πω.Τις ειχα στη σιμ μονο και πουθενα αλλου.Επρεπε να ειχα καπου και ενα αντιγραφο.Εχει τυχει και σε αλλους απο οτι βλεπω.Τελος παντων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι να πω.Τις ειχα στη σιμ μονο και πουθενα αλλου.Επρεπε να ειχα καπου και ενα αντιγραφο.Εχει τυχει και σε αλλους απο οτι βλεπω.Τελος παντων

 

Δοκίμασες να βάλεις τη σιμ σε άλλο τηλ να δεις αν όντως σβήστηκαν;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Εφυγαν απο σιμ και μαλιστα εμειναν 9 επαφες.

 

Λυπάμαι που διαβάζω κάτι τέτοιες αναποδιές. Πάντα να κάνουμε backup με οποιοδήποτε πρόγραμμα μας βολεύει τις επαφές μας, είναι ο λόγος που χρησιμοποιούμε τα κινητά και περάσανε οι εποχές που είχαμε τα τηλ. στην μνήμη μας ή έστω σε κάποιο καρνέ. :(

 

Contacts (Επαφές) - Menu (αριστερό κλίκ) - Import/Export

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... Εκανα αναβάθμιση στο κινιτό μου με την βοήθεια από το forum από 2.1 σε 2.2 .... Ερώτηση μπορώ να βάλω την 5.7 του Κυριλλου? Αν ναι θα ήθελα μια βοήθεια μικρή παρακαλώ.... Με εκτύμιση και σεβασμό Δημήτρης
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που διαβάζω κάτι τέτοιες αναποδιές. Πάντα να κάνουμε backup με οποιοδήποτε πρόγραμμα μας βολεύει τις επαφές μας, είναι ο λόγος που χρησιμοποιούμε τα κινητά και περάσανε οι εποχές που είχαμε τα τηλ. στην μνήμη μας ή έστω σε κάποιο καρνέ. :(

 

Contacts (Επαφές) - Menu (αριστερό κλίκ) - Import/Export

 

κάνεις export τις επαφές στην κάρτα μνήμης και μετά τις στέλνεις με το gmail στον εαυτό σου.. Δεν χάνονται ποτέ......

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη 5,7 εδώ και κάτι μέρες αλλά δε με ικανοποιεί καθόλου. Δηλαδή κολλάει αρκετά συχνά και ειδικά όταν ενημερώνω εφαρμογές. Πριν είχα την 5,0 beta και ήταν πολύ σταθερή. Λέτε αν ξαναπεράσω την 5,6-5,7 να αλλάξει κάτι, ή να γυρίσω σε παλιότερη?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως το κανεται αυτο το update? 5,5 κτλ? εχω galaxy 3 me 2.2 froyo μπορω να το κανω και εγω?? και κατι ακομα το root δεν μπορω να το καταφερω υπαρχει καποια αλλη λυσει?
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Μολις ΤΩΡΑ τελείωσα την εγκατάσταση του froyo όπως περιγράφεται στο πρώτο πρώτο ποστ! Την διαδικασία την ακολούθησα ΚΑΤΑ γράμμα!!! Αλλά μόλις έγραψε PASS στο Odin και αποσύνδεσα το κινητό αυτό έκλεισε! Δοκίμασα να το ανοίξω αλλά τίποτα! Μετά έβγαλα τη μπαταρία και τη ξαναέβαλα! Πάτησα το power button και άνοιξε σχεδόν! Έχει κολήσει εδώ και κανα 10 λεπτο στην οθόνη που λέει GT-I5800 και από κάτω SAMSUNG!!! Βοήθεια παιδιά γιατί 3 μέρες την έχω τη συσκευή ακόμα δεν τη χάρηκα! Λοιπόν τη διαδικασία την έκανα από Win 7 32-bit αν έχει σχέση. Όλα έγιναν όπως περιγράφονταν στο πρώτο πόστ, μόνο ένα απρόοπτο είχα: Στο odin όταν το άνοιξα και κάθε φορά που πατούσα κάτι (One package, select ops κλπ) μου πετούσε ένα μήνυμα: IMAGE PATH και μετά κάτι κινέζικα και εγώ πατούσα τη μόνη επιλογή που είχε: το οκ!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις ΤΩΡΑ τελείωσα την εγκατάσταση του froyo όπως περιγράφεται στο πρώτο πρώτο ποστ! Την διαδικασία την ακολούθησα ΚΑΤΑ γράμμα!!! Αλλά μόλις έγραψε PASS στο Odin και αποσύνδεσα το κινητό αυτό έκλεισε! Δοκίμασα να το ανοίξω αλλά τίποτα! Μετά έβγαλα τη μπαταρία και τη ξαναέβαλα! Πάτησα το power button και άνοιξε σχεδόν! Έχει κολήσει εδώ και κανα 10 λεπτο στην οθόνη που λέει GT-I5800 και από κάτω SAMSUNG!!! Βοήθεια παιδιά γιατί 3 μέρες την έχω τη συσκευή ακόμα δεν τη χάρηκα! Λοιπόν τη διαδικασία την έκανα από Win 7 32-bit αν έχει σχέση. Όλα έγιναν όπως περιγράφονταν στο πρώτο πόστ, μόνο ένα απρόοπτο είχα: Στο odin όταν το άνοιξα και κάθε φορά που πατούσα κάτι (One package, select ops κλπ) μου πετούσε ένα μήνυμα: IMAGE PATH και μετά κάτι κινέζικα και εγώ πατούσα τη μόνη επιλογή που είχε: το οκ!!

Τρεξε το odin ως διαχειριστης και κανε την διαδικασια απο την αρχη.. Ισως να ειναι αυτο το προβλημα αν δεν το εχεις κανει..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Μολις ΤΩΡΑ τελείωσα την εγκατάσταση του froyo όπως περιγράφεται στο πρώτο πρώτο ποστ! Την διαδικασία την ακολούθησα ΚΑΤΑ γράμμα!!! Αλλά μόλις έγραψε PASS στο Odin και αποσύνδεσα το κινητό αυτό έκλεισε! Δοκίμασα να το ανοίξω αλλά τίποτα! Μετά έβγαλα τη μπαταρία και τη ξαναέβαλα! Πάτησα το power button και άνοιξε σχεδόν! Έχει κολήσει εδώ και κανα 10 λεπτο στην οθόνη που λέει GT-I5800 και από κάτω SAMSUNG!!! Βοήθεια παιδιά γιατί 3 μέρες την έχω τη συσκευή ακόμα δεν τη χάρηκα! Λοιπόν τη διαδικασία την έκανα από Win 7 32-bit αν έχει σχέση. Όλα έγιναν όπως περιγράφονταν στο πρώτο πόστ, μόνο ένα απρόοπτο είχα: Στο odin όταν το άνοιξα και κάθε φορά που πατούσα κάτι (One package, select ops κλπ) μου πετούσε ένα μήνυμα: IMAGE PATH και μετά κάτι κινέζικα και εγώ πατούσα τη μόνη επιλογή που είχε: το οκ!!

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/eclair-se-froyo

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/home

 

απο τον φιλο μας Astronaytis...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε root το κινιτό sumsung galaxy 3 .... Δεν μπορώ να το κάνω και μου έχει σπάσει τα νεύρα.... Παρακαλώ μια βοήθεια
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...