Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω. Πάντως και στο zte blade, με CM7 αργεί να ανοίξει τις επαφές. Τι ένα τι 3 δευτερόλεπτα, σιγά τον χρόνο. Το πολύ πολύ στον ένα χρόνο, θα χάσεις μια ώρα από την ζωή σου... :P

Πάντως ας ελπίσουμε ότι με gingerbread θα ανοίγουν πιο γρήγορα.

 

@haris77, αν έχεις την 5.5/5.6 απλά πέρνα το στην sd και φλάσαρε το από cwm recovery (install zip)

 

Στο ZTE Blade, HTC Wildfire, Samsung Galaxy S αλλά και στο SE X8, που έχω δει, ανοίγουν ακαριαία.

Το πρόβλημα εδώ είναι το μαμίσιο πρόγραμμα κλήσεων και των επαφών.

Και πίστεψέ με, δεν είναι το να χάσεις μία ώρα από την ζωή σου στον ένα χρόνο - που κι αυτή για κάποιους είναι πολύτιμη - αλλά το σπαστικό, να θες να ανοίξουν οι επαφές και να περιμένεις τρία δευτερόλεπτα; ενώ βιάζεσαι. Όχι.

Αν υπάρχει τρόπος να αλλαχθεί θα είναι τέλεια.

Αλλιώς LG και έχει ο Θεός.

Τέλος να σου πω Κύριλλε ότι με την έκδοση 5.7 που μας έχεις δώσει το κινητό είναι σταθερό χωρίς κρασαρίσματα.

Μπράβο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος θέλει μπορεί να αντικαταστήσει την γραμματοσειρά του android, με αυτήν των ubuntu 11.04 :) Μπορείτε να την περάσετε μέσω CWM recovery και αν δεν σας αρέσει την ξανααλλάζετε με τον ίδιο τρόπο! Ορίστε: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1114396

 

Αυτο ειναι!!Αφου θα αργησει μια νεα αναβαθμιση,ας "παιξουμε" λιγο με τις λεπτομερειες!! Μπραβο Κυριλλε!!!Συνεχισε!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι!!Αφου θα αργησει μια νεα αναβαθμιση,ας "παιξουμε" λιγο με τις λεπτομερειες!! Μπραβο Κυριλλε!!!Συνεχισε!!

+1!!! ubuntu ftw! keep going :yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Αργουν να ανοιξουν, αλλα οχι και LG. Πηγα σημερα public και εκανα test το s2. Το ερωτευτικα. Ειναι οτι πιο καλο εχω πιασει ποτε στα χερια μου.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να πάρουν μια γεύση από CM7 μπορούν από εδώ. Να ενημερώσω ότι λειτουργούν ελάχιστα πράγματα, αλλά αν την βάλετε, μπορείτε να κάνετε report τα Bugs που βρήκατε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

NewsFeed: Εγινε και πραγματικοτητα η πρωτη εκδοση του CM7 αλλα ειναι σε alpha version ακομα (Υπο HEAVY TESTING δλδ)... Ελπιζω σε κανα μηνα να εχουμε κατι σταθερο! ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1101218

Edited by hack3rakos
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Ουψ δεν το ειδα οτι το ειχες postarei κυριλΕ! :/

 

Για να ποσταρουμε στο developer section του XDA πρεπει να εχουμε κανει πρωτα 10 Post στο forum.... Προσωπικα δεν θα κατσω να Postaro σε ασχετα threads για να μπορεσω να κανω post στο development....

Edited by hack3rakos
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

@hack3rakos, δεν πειράζει φίλε :P Καλά έκανες που το πόσταρες...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να πάρουν μια γεύση από CM7 μπορούν από εδώ. Να ενημερώσω ότι λειτουργούν ελάχιστα πράγματα, αλλά αν την βάλετε, μπορείτε να κάνετε report τα Bugs που βρήκατε εδώ.

 

 

Την δοκιμασες Κυριλλε? :D Τι λεει? :P γινετε φλασαρισμα με odin κανονικα ε?

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασες Κυριλλε? :D Τι λεει? :P γινετε φλασαρισμα με odin κανονικα ε?

 

Ναι κανονικά όλα. Δεν την δοκίμασα, είχα δοκιμάσει την alpha1 (που δεν δούλευε τίποτα :P) Απλά βαριέμαι να ξαναφλασάρω, backup restore και τέτοια. Ίσως δευτέρα, τρίτη να την βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά όλα. Δεν την δοκίμασα, είχα δοκιμάσει την alpha1 (που δεν δούλευε τίποτα :P) Απλά βαριέμαι να ξαναφλασάρω, backup restore και τέτοια. Ίσως δευτέρα, τρίτη να την βάλω.

 

Αντε με το καλο να δουμε και την 2,3 στην Rom σου :D΄:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Πάντως και στο zte blade, με CM7 αργεί να ανοίξει τις επαφές. Τι ένα τι 3 δευτερόλεπτα, σιγά τον χρόνο. Το πολύ πολύ στον ένα χρόνο, θα χάσεις μια ώρα από την ζωή σου... :P

Πάντως ας ελπίσουμε ότι με gingerbread θα ανοίγουν πιο γρήγορα.

 

@haris77, αν έχεις την 5.5/5.6 απλά πέρνα το στην sd και φλάσαρε το από cwm recovery (install zip)

 

κυριλλε μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις για το ιντερνετ(osmote) ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την 2.3 πως γινεται να επαναφερω την 2.2?????????

 

Download mode => και φλάσαρε μια 2.2.

 

κυριλλε μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις για το ιντερνετ(osmote) ?

 

Name: CosmoteGR

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

APN type: internet

Link to comment
Share on other sites

Download mode => και φλάσαρε μια 2.2.

 

 

 

Name: CosmoteGR

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

APN type: internet

 

master τα φωτα σου!!!Μετα απο μηνες διαβασματος περασα χθες την 2.2και ειπα σημερα να παω στην 3.3.Αφου την κατεβασα και την αποσυμπιεσα την εβαλα στο odin σαν one package.Περιμενα να γινει μπλε το κουτακι και εβγαλα το κινητο.Αποτελεσμα μια ωραιοτατη μαυρη οθονη να μου γραφει GT-I800!!!!!!

Πες μου οτι δεν μπρικαρε.....και τι να κανω?(εβγαλα την μπατ αλλα τιποτα να την ξαναπερασω?)

Link to comment
Share on other sites

master τα φωτα σου!!!Μετα απο μηνες διαβασματος περασα χθες την 2.2και ειπα σημερα να παω στην 3.3.Αφου την κατεβασα και την αποσυμπιεσα την εβαλα στο odin σαν one package.Περιμενα να γινει μπλε το κουτακι και εβγαλα το κινητο.Αποτελεσμα μια ωραιοτατη μαυρη οθονη να μου γραφει GT-I800!!!!!!

Πες μου οτι δεν μπρικαρε.....και τι να κανω?(εβγαλα την μπατ αλλα τιποτα να την ξαναπερασω?)

 

Ποση ωρα το αφησες?

Link to comment
Share on other sites

στο gt-i5800?

 

ωρες!!!!!!!ξεχασα να σου οτι κανει ανα 3-4 δευτερα τον ηχο που εκανε οταν ανοιγε το κινητο.

Edited by haris77
Link to comment
Share on other sites

παραξενο

Περασε την παλι

 

πεσ μου παλι οταν γινει μπλε απλα το βγαζω απο το usb η κανω κατι αλλο στο odin πρωτα?(reset files μηπως και μετα αποσυνδεση?)

Link to comment
Share on other sites

πεσ μου παλι οταν γινει μπλε απλα το βγαζω απο το usb η κανω κατι αλλο στο odin πρωτα?(reset files μηπως και μετα αποσυνδεση?)

 

οχι φυσικα δεν πειραζεις τιποτα

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/froyo-se-custom-rom

Link to comment
Share on other sites

οχι φυσικα δεν πειραζεις τιποτα

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/froyo-se-custom-rom

 

ετσι το εκανα και εγω απλα το εβγαλα απο το usb αλλα...... στο site σου ακολουθησα τον οδηγο σου κατα γραμμα

Link to comment
Share on other sites

ετσι το εκανα και εγω απλα το εβγαλα απο το usb αλλα...... στο site σου ακολουθησα τον οδηγο σου κατα γραμμα

Μην το βγαζεις μεχρι να ανοιξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...