Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Έχω μείνει στην 4.1 nOC έκδοση και γενικά εκτός από κάτι restart οταν τρέχει κάτι βαρύ, δεν έχει κάποιο θέμα.

Υπάρχει αντίστοιχη πιο νέα έκδοση που να είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ σταθερή και χωρίς bugs?

δλδ να αξίζει να κάνει κανείς wipe και reset.

 

Ευχαριστώ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας το παλεψουμε λοιπον κι εμεις οι .......ερασιτεχνες!!!!Ευχαριστω!!!!:):):):)

Υπαρχει καποιο προγραμμα συγκεκριμενο;;

 

Μου φαίνεται το goldwave.

 

Ακριβώς! Πετάς μέσα το mp3 και το αποθηκεύεις ως raw(*.snd).

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω και εγω upgrade!

Να περασω 2.2JPF χωρις bootloader και μετα την 5.5 με την μια?

Επιπλεον δοκιμασα την 2.2 JPN δεν αλλαζει η γλωσσα οταν γραφεις με το spacebar... :P

Link to comment
Share on other sites

με την 5,5 που περασμενη και το setcpu που κατεβασα μπορω να χρονισω ψηλοτερα??

γιατι καποιες εφαρμογες δε μεταφερονατι στην καρτα?? πρεπει να εγκαταστησω το app2sd?

υπαρχει τροπος να ρυθμισεις τον accelerometer?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 απορίες η μία είναι ότι έχω την 5.6 και θέλω να την χρονίσω με το setCPU όταν θέλω σε πιο υψηλά επίπεδα πως το κάνω αυτό και μέχρι πόσο αντέχει το κινητό χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να μην μειωθεί ο χρόνος ζωής του κινητού αλλά και να μην κολλάει σχετικά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια εχω καποιες απορειες γιατι εχω μπερδευτει και ως πρωην κατοχος gt 540 τα εχω μπουρδουκλωσει.....Και ξεκιναω μου χαρισαν ενα ολοκαινουργειο γαλαξια.......Με το που ανοιξε πρωτη φορα το κινιτο του εβαλα froyo 2.2 και JPN....Ασχετο το benchmark μου εβγαλε 819..... Σκεφτομαι να βαλω του κυριλλου 5.5 και με update 5.7....Απλα για να βαλω την 5.5 πρεπει να κανω οτι λεει στην πρωτη σελιδα μονο....???Και επεισης θα ηθελα να ρωτησω τον κυριλλο αν θα μπει στο στο παιχνιδι με την CM7 γιατι ειμαι fun και την ειχα και στο προηγουμενο κινιτο....???...Και το ρωταω διοτι αμα βγει κατι τετοιο θα περιμενω με την 2.2 μεχρι να βγει.....(Αν και μου την δινει γιατι κολλαει σε ολα τα αγαπημενα μου παιχνιδια)Και κατι τελευταιο...Με froyo και αλλο κερνελ γινετε να κανω overclockig...??? Eυχαριστω.....!!!! :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα !!!

 

Κυριλλε πηγα το galaxy στο σερβις για τα "νερακια" και την επομενη μερα μου εστειλαν μηνυμα στο κινητο ...

"samsung service : Η συσκευη σας βρισκεται σε αναμονη ανταλλακτικου. θα ενημερωθειτε με μηνυμα για την προοδο της"

:p

 

οποτε οσοι εχετε το ιδιο προβλημα φλασαρετε την μαμισια και τρεχτε στο σερβις ! :lol:

 

μολις το πηρα !!!!!!!:lol::lol:

 

 

Ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ για τον χρόνο επισκευής να ξέρουμε. Ούτως ή άλλως στο ίδιο σέρβις θα το πάω κι εγώ όταν το αποφασίσω (Ηράκλειο).

 

φιλε μου εκανε μια εβδομαδα ακριβως !!! και δωρεαν εννοειτε !!!

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα !!!!!!!:lol::lol:

 

 

 

 

φιλε μου εκανε μια εβδομαδα ακριβως !!! και δωρεαν εννοειτε !!!

 

Ολα ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Ολα ενταξει?

 

ναι φιλε μου !! ολα καλα !!!!:p

 

μολις αρχιζω τα φλασαρισματα.......

 

καλα ε το site σου μαματο λεμε.............

 

σε ευχαριστω και για την επισημη rom αν και rooted καταφερα να την (καθαρισω).....

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου !! ολα καλα !!!!:p

 

μολις αρχιζω τα φλασαρισματα.......

 

καλα ε το site σου μαματο λεμε.............

 

σε ευχαριστω και για την επισημη rom αν και rooted καταφερα να την (καθαρισω).....

 

Να σαι καλα.Δεχομαι και παρατηρησεις.:):):)Οτι χρειαστεις στην διαθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την froyo 2.2 και τωρα περναει την 5.5........αλλα...... ξεχαααααασα πρωτα να βαλω fugu 2.4 beta 3.....:wacko::wacko:

 

grrrrr τα νευρα μου !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά που έχετε κάνει. Πρώτον θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει το android 2.2 επίσημα για το Galaxy 3 και αν ναι πως θα το κατεβάσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά που έχετε κάνει. Πρώτον θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει το android 2.2 επίσημα για το Galaxy 3 και αν ναι πως θα το κατεβάσω.

 

ακομα φιλε μου......οταν θα βγει θα μπορεις να το κατεβασει απο το samsung kies....θα συνδεσεις το κινητο σου και θα σου γραψει υπαρχει καινουρια εκδοση.........

 

αλλα αυτο το λενε απο περσι ........οταν θα βγει παντως να ξερεις οτι θα ειναι παλια εκδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Ευχαριστώ πολύ γιατί είχα μπερδευτεί αρκετά με όλες αυτές τις ημερομηνίες που διάβαζα στο internet. Τώρα που δεν υπάρχει τίποτα επίσημο, τι θα ήταν το καλύτερο που θα μπορούσα να βάλω? Την 2.2 από τους οδηγούς που έχει στο forum? Υπάρχει μήπως και οδηγός για 2.3?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Ευχαριστώ πολύ γιατί είχα μπερδευτεί αρκετά με όλες αυτές τις ημερομηνίες που διάβαζα στο internet. Τώρα που δεν υπάρχει τίποτα επίσημο, τι θα ήταν το καλύτερο που θα μπορούσα να βάλω? Την 2.2 από τους οδηγούς που έχει στο forum? Υπάρχει μήπως και οδηγός για 2.3?

 

ακολουθησε τις οδηγιες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161

στο A. Αναβάθμιση σε Froyo.....:p

 

 

να ξερεις οτι ειναι ανεπισημη και αν παθει καμια βλαβη το κινητο δεν σε καλυπτει η εγγυηση...;)

 

μετα που θα βαλεις την froyo περασε την 5.5 του Κυριλλου και θα δεις τεραστιες διαφορες ! (ειναι και αυτη ανεπισημη οπως καταλαβαινεις)....... ;)

 

κυριλλος ρομ εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123 :)

 

α ξεχασα για περισσοτερες πληροφοριες αλλα και φλασαρισμα διαβασε εδω του φιλου αστροναυτη https://sites.google.com/site/astronaytiscom/home

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα ενημερωτικά. Ξεκίνησα λοιπόν να κάνω root και παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Θα γράψω ακριβώς αυτά που έκανα για να μου πείτε αν κάνω κάτι λάθος ή αν παρέλειψα τίποτα.

Κατέβασα το SuperOneClick (last version), ενεργοποίησα από την συσκευή τον εντοπισμό σφαλμάτων, άνοιξα το SuperOneClick, σύνδεσα με το usb στο pc και πάτησα Root. Ξεκίνησε, έβγαλε ένα παράθυρο που ρωτούσε αν το OS είναι μεγαλύτερο από 2.0, πάτησα ναι, συνέχισε και τέλος έγραψε FAIL.:wacko:

Ποια είναι η άποψή σας??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τα ενημερωτικά. Ξεκίνησα λοιπόν να κάνω root και παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα. Θα γράψω ακριβώς αυτά που έκανα για να μου πείτε αν κάνω κάτι λάθος ή αν παρέλειψα τίποτα.

Κατέβασα το SuperOneClick (last version), ενεργοποίησα από την συσκευή τον εντοπισμό σφαλμάτων, άνοιξα το SuperOneClick, σύνδεσα με το usb στο pc και πάτησα Root. Ξεκίνησε, έβγαλε ένα παράθυρο που ρωτούσε αν το OS είναι μεγαλύτερο από 2.0, πάτησα ναι, συνέχισε και τέλος έγραψε FAIL.:wacko:

Ποια είναι η άποψή σας??

 

γιατι να κανεις ροοτ ? εβαλες την 2.2 froyo ? εαν ναι προχωρησε σε μια του κυριλλου .θα σου προτεινα την 5.5 .( ολες οι ρομ του Κυριλλου ειναι rooted)........

 

απλα φλασαρε...ακολουθησε τις οδηγιες και θα εισαι οκ...

 

εχω δουλιτσα φευγω...θα τα καταφερεις παιχνιδακι ειναι !!!! διαβασε εδω στο φορουμ και στο site του αστροναυτη και θα εισαι ενταξει !

Link to comment
Share on other sites

Απλά ήθελα να κάνω root γιατί διάβασα ότι για να χρησιμοποιήσω το titanium backup πρέπει να έχω κάνει root.

 

Αν έχεις επίσημη 2.1 τότε ψάξε στο google το z4root...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την 2.2 από τον οδηγό και μετά την 5.5 που μου είπες. Δεν το έψαξα πολύ ακόμα αλλά φαίνεται καλή δουλειά. Είναι κάτι άλλο που πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την 2.2 από τον οδηγό και μετά την 5.5 που μου είπες. Δεν το έψαξα πολύ ακόμα αλλά φαίνεται καλή δουλειά. Είναι κάτι άλλο που πρέπει να κάνω? Ευχαριστώ και πάλι.

 

Αν θες βάλε και τα update https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/alls-roms Το 5.6 διορθώνει κάτι στα μηνύματα ενώ το 5.7 αλλάζει το χρώμα της μπάρα του ήχου όταν ανεβάζεις ή κατεβάζεις την ένταση και τις μπάρες που σου δείχνουν την πρόοδο ενός download π.χ. από το market στην μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Edit: Επίσης εδώ https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/rom-by-the-kyrillos-v5 λέει πως να τα βάλεις (UPDATE ROM μεσω ClockWorkMod Recovery)

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος να μου απαντησει σε προηγουμενο ποστ....????Εγω που εχω την JPN περναω κατευθειαν την 5.5.....????Ειναι ΟC????Μηπως πρεπει να περασω πρωτα αλλο κερνελ.......????:O:O
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος να μου απαντησει σε προηγουμενο ποστ....????Εγω που εχω την JPN περναω κατευθειαν την 5.5.....????Ειναι ΟC????Μηπως πρεπει να περασω πρωτα αλλο κερνελ.......????:O:O

 

Δεν είναι OC και νομίζω ότι δε χρειάζεται να περάσεις άλλο kernel. Για το αν μπορείς να περάσεις κατευθείαν νομίζω ότι μπορείς. Αν είχες 2.1 απλά θα έπρεπε να βάλεις 2.2. Με κάθε επιφύλαξη...

 

Sent from my Kyrillos Galaxy 3 v5.5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω μείνει στην 4.1 nOC έκδοση και γενικά εκτός από κάτι restart οταν τρέχει κάτι βαρύ, δεν έχει κάποιο θέμα.

Υπάρχει αντίστοιχη πιο νέα έκδοση που να είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ σταθερή και χωρίς bugs?

δλδ να αξίζει να κάνει κανείς wipe και reset.

 

Ευχαριστώ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω μείνει στην 4.1 nOC έκδοση και γενικά εκτός από κάτι restart οταν τρέχει κάτι βαρύ, δεν έχει κάποιο θέμα.

Υπάρχει αντίστοιχη πιο νέα έκδοση που να είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ σταθερή και χωρίς bugs?

δλδ να αξίζει να κάνει κανείς wipe και reset.

 

Ευχαριστώ

 

5.5 με τα updates 5.7 είναι σταθερή κ παίζει smooth τα παιχνίδια αν κ χωρίς oc.Εγω προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος :D Στην συστήνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...