Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα,πρώτα από όλα ενα μεγάλο μπράβο για όλα και από εμένα.Εβαλα την Kyrillos' rom v3.3 Extreme edition στο κινητό της γυναίκας μου αλλά δυστυχώς δεν εμφανίζει το GTalk. Υπάρχει τρόπος να το εγκαταστήσω και αν ναι πώς :::: Ευχαριστώ!!!! Edited by Andrew6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολυ πρωινος εισαι!!!!!!! Οταν λες οκα εννοεις ολα ετσι;;Και κατι αλλο: "and place

the contents of the folder "sdcard" in your sdcard"Αν βαλω τα περιεχομενα του φακελου στη καρτα μου ζηταει να αντικαταστησει τα παλια!!Δεν το θελουμε αυτο,ετσι;Οποτε θα κανουμε copy/paste ολο το φακελο;;

 

titanium backup's preferences and select the default install location => internal

 

στις ρυθμισεις του τιτανιουμ,που βρισκω το default install location => internal?

 

Ας μας απαντησει καποιος,ειναι σημαντικες ερωτησεις για να προχωρησουμε στην εγκατασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας μας απαντησει καποιος,ειναι σημαντικες ερωτησεις για να προχωρησουμε στην εγκατασταση!!!

 

Πάτα αντικατάσταση δεν χάνεις τίποτα :P Επίσης αν έχεις παλιά έκδοση του titanium δεν έχει αυτή την επιλογή. Και πάλι δεν πειράζει, απλά μετά κάνε ένα batch => move all apps to internal.

 

Υ.Γ: Πάω να κάνω μπάνιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα αντικατάσταση δεν χάνεις τίποτα :P Επίσης αν έχεις παλιά έκδοση του titanium δεν έχει αυτή την επιλογή. Και πάλι δεν πειράζει, απλά μετά κάνε ένα batch => move all apps to internal.

 

Υ.Γ: Πάω να κάνω μπάνιο.

 

ΟΚ!! Ευχαριστω φιλε!!!Ξεκιναω!!!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αντιγραψω και να σβησω αρχεια με τον root explorer μπας και καταφερω να βαλω livewallpaper αλλα ενω οταν ξεκιναει o re παιρνει δικαιωματα super user το κουμπι mount R/O δε δουλευει.

Πανω πανω μου γραφει moiunted as r/w αλλα αυτο δεν αλλαζει με τιποτα.

 

Τι μπορει να φταει????

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Ειμαι κι εγω ενας.....5.5 πλεον και μπορω να πω οτι για την ωρα ειναι μακραν η γρηγοροτερη rom!!! Τα θερμα μου συγχαρητηρια στο δημιουργο της!!!! [Κυριλλε εισαι τεραστιος!!!]

 

υ.σ Δηλαδη η 6.0 τι θα κανει;;;; .....καφε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα!Να δώσω κ έγω το feedback για την ρομ 5.5 .Χωρίς oc version κ παίζει μια χαρά smooth τα παιχνιδάκια ;-) ,το μόνο που παρατήρησα ότι αν παίζεις παιχνίδι τρώει λίγη μπαταρία άλλα λογικό μου φαίνεται :p

Υ.Γ Κυρίλλε ελπίζω να κρατήσεις την υπόσχεση σου ότι μέχρι την v6.0 θα'ναι μόνο update zip χώρις wipe κ factory reset :D Συγχαρητήρια από μένα!!!! :up:

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την v5.5 αλλα το αρχειο .tar δεν το βρισκω.λιγη βοηθεια plz????

 

Κλίκαρε στο odin το one package κ στον φάκελο της 5.5 που κατέβασες θα βρεις ενα zip αρχείο που γράφει flash_this_as_one_package,χωρίς να κάνεις extract αυτό το αρχείο το βάζεις στο odin κάτω κάτω στην τελευταία στήλη.Ελπίζω να βοήθησα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το feedback :P Άντε τσιμπήστε και το v5.6 update.zip που θα διαθέσω στο xda σε 4 μέρες! :P http://www.multiupload.com/KGOG78L6G9

 

Changelog:

Όταν σας έστελνε κάποιος μήνυμα, ενώ το κινητό σας ήταν απενεργοποιημένο, μόλις το ανοίγατε ας έλεγε την ώρα που το ανοίξατε. Πλέον όμως, μόνταρα την εφαρμογή και σας λέει την ακριβή ώρα που σας έστειλαν το μήνυμα. :) Καλό φλασάρισμα!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αντιγραψω και να σβησω αρχεια με τον root explorer μπας και καταφερω να βαλω livewallpaper αλλα ενω οταν ξεκιναει o re παιρνει δικαιωματα super user το κουμπι mount R/O δε δουλευει.

Πανω πανω μου γραφει moiunted as r/w αλλα αυτο δεν αλλαζει με τιποτα.

 

Τι μπορει να φταει????

 

Αν υποθεσω οτι δε πετυχε το ρουταρισμα με το z4root που εκανα πως μπορω να το ξανακανω?? επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξανα ρουτ με αλλο τροπο???

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το feedback :P Άντε τσιμπήστε και το v5.6 update.zip που θα διαθέσω στο xda σε 4 μέρες! :P http://www.multiupload.com/KGOG78L6G9

 

Changelog:

Όταν σας έστελνε κάποιος μήνυμα, ενώ το κινητό σας ήταν απενεργοποιημένο, μόλις το ανοίγατε ας έλεγε την ώρα που το ανοίξατε. Πλέον όμως, μόνταρα την εφαρμογή και σας λέει την ακριβή ώρα που σας έστειλαν το μήνυμα. :) Καλό φλασάρισμα!

Και αυτο κυριλλε με το update.zip πως το κανουμε?Λογω δουλειας εχω χασει επεισοδεια

Εχω την 5.1

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε φανταστική η 5.5 ΕΥΓΕ !!!!!!

 

Την αρχική εικόνα ταπετσαρίας που είχε πώς μπορώ να την ξαναβάλω ?

Για να βάλω δικό μου ήχο στα μηνύματα απο πού πρέπει να πάω ?

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει :D

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites


*Put your phone in recovery mode (two ways to do that):

- While the phone is on, press the power menu button and choose recovery.

- While your phone is off, press volume up + volume down + home + power for 3 seconds.

*Choose install zip from sdcard

*Choose zip from sdcard

*Select the zip you want to flash...

*Reboot



Information:

In recovery mode, you use volume up & volume down to go up and down, and the home key to select your choice!

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Έχω καλά νέα. Αυτός ο γαμάτος τύπος που φτιάχνει το fugumod kernel, άρχισε να κάνει port την Cyanogen Mod 7.1.0 (Android 2.3.4, Gingerbread) για το κινητό μας! Εδώ λεπτομέριες, και εδώ πληροφορίες για την Cyanogen Mod!

Και αυτο κυριλλε με το update.zip πως το κανουμε?Λογω δουλειας εχω χασει επεισοδεια

Εχω την 5.1

 

Βάλε πρώτα την v5.5 και μετά ακολούθησε τις οδηγίες που ποσταρε ο dialynas. :P

 

Κύριλλε φανταστική η 5.5 ΕΥΓΕ !!!!!!

 

Την αρχική εικόνα ταπετσαρίας που είχε πώς μπορώ να την ξαναβάλω ?

Για να βάλω δικό μου ήχο στα μηνύματα απο πού πρέπει να πάω ?

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει :D

 

Wallpaper: http://www.megaupload.com/?d=93WFYPT6

Για να βάλεις δικό σου ήχο στα μηνύματα, φτιάξε ένα φάκελο /media/audio/notifications στην sdcard και βάλε μέσα τον ήχο που θες.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος..αλλα θελω να ρωτησω κατι..εχω το galaxy 3, 1 μηνα και τις πρωτες 5 μερες χρεωθηκα απο την wind 250 ε (ενω πληρωνα το πολυ 15 ε το μηνα)

μετα φυσικα εβαλα μυαλο και τα εχω απενεργοποιησει ολα τα data (την λυση την βρηκα εδω). η αγνοια ομως με υπερχρεωσε!!!

μπορει καποιος να μου πει τι γινεται σε τετοια περιπτωση? τα πληρωνω αναγκαστικα? γινεται κανενας διακανονισμος?

ευχαριστω εκ των πρωτερων για οποιαδηποτε απαντηση και βοηθεια...

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος..αλλα θελω να ρωτησω κατι..εχω το galaxy 3, 1 μηνα και τις πρωτες 5 μερες χρεωθηκα απο την wind 250 ε (ενω πληρωνα το πολυ 15 ε το μηνα)

μετα φυσικα εβαλα μυαλο και τα εχω απενεργοποιησει ολα τα data (την λυση την βρηκα εδω). η αγνοια ομως με υπερχρεωσε!!!

μπορει καποιος να μου πει τι γινεται σε τετοια περιπτωση? τα πληρωνω αναγκαστικα? γινεται κανενας διακανονισμος?

ευχαριστω εκ των πρωτερων για οποιαδηποτε απαντηση και βοηθεια...

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν ξέρω. Αλλά μιας και είσαι πελάτης της wind, πες τους ότι έγινε καταλάθος και ότι δεν συνηθίζεις να το κάνεις αυτό (μπορούν να το επιβεβαιώσουν αν θέλουν). Ένας φίλος μου, του έδιναν επιδότηση 50 ευρώ για νέο κινητό και τους είπε ότι είναι 10 χρόνια πελάτης και θα φύγει από την cosmote και του έδωσαν 200 ευρώ επιδότηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω καλά νέα. Αυτός ο γαμάτος τύπος που φτιάχνει το fugumod kernel, άρχισε να κάνει port την Cyanogen Mod 7.1.0 για το κινητό μας!

 

Με λίγα λόγια Gingerbread στο Kyrillo-Galaxy 3 μας;;;

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια Gingerbread στο Kyrillo-Galaxy 3 μας;;;

 

Ναι :P Και η τελευταία Gingerbread (Android 2.3.4). Βέβαια θέλει πολύ χρόνο για να τα κάνει να δουλέψουν όλα, αλλά υπομονή :P

Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρω με την JPN ενω εχω την JPF απλα ακολουθω ξανα τα βηματα του πρωτου post? Πρεπει να εχω κανει unroot πριν?

 

Όχι δεν χρειάζεται :) Καλό φλασάρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...