Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα κλειδωνει φιλε μου ! :p

 

 

 

 

 

astronayti μολις θα του περασω την εργοστασιακη σε cosmote επειδη αυριο παει για σερβις !! το γνωστο με την οθονη....μολις περασω την "μαμισια" τι θελεις να κανω ; ;)

 

αλλιως μολις το παρω απο το σερβις την αλλη εβδομαδα οτι θες με την "μαμισια" και μετα φλασαρω ξανα !:p

 

Την μαμισια χρειαζομαι φιλε μου χωρις να εχεις περασει τιποτα μεσα.Οταν το παρεις επικοινωνησε μαζι μου.

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αμα θελουμε ρε παιδια να επαναφερουμε την sd στην αρχικη κατασταση πως το κανουμε ; την εκανα φορματ και λειπουν τα 256ΜΒ που ειχα κανει partition απο το recovery
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια με τον τροπο που λεει στο πρωτο post δεν μπανει σε εργοστασιακη μαμισια ρομ.......\

 

 

 

 

Δεν γινετε τιποτα...περασα του φιλου astronayti το " Επισημη Vodafone 2.1update1 "

περαστικε η εργοστασιακη αλλα ειχε το προγραμμα "superuser " ...........Δεν πρεπει να το δουν στο σερβις ! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε τιποτα...περασα του φιλου astronayti το " Επισημη Vodafone 2.1update1 "

περαστικε η εργοστασιακη αλλα ειχε το προγραμμα "superuser " ...........Δεν πρεπει να το δουν στο σερβις ! :p

 

 

κανε unroot με το supeoneclick

Ευχαριστω που μου το ειπες.Ειναι το μονο μειονεκτημα της ξεχασα να το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ την παρέα, σαν νεος (20 μέρες) κατοχος του G3.

 

Πριν αρχίσω φλασαρίσματα τα οποία ειμαι έτοιμος

Καταφεραμε να εχουμε σε one package την επισημη ρομ 2,1 update1 της vodafone σε περιπτωση που χρειαστει να παει σε service.Θα χρειαστουμε ενα κινητο με επισημη cosmote και επισημη wind για να φτιαξουμε και επισημες one package για τις αλλες 2 εταιρειες.Παρακαλω οποιος θελει να βοηθησει και εχει επισημη cosmote,wind να επικοινωνησει με προσωπικο μηνυμα μαζι μου

Ευχαριστω

εχω την μαμα COSMOTE στα χερια μου

 

PDA:I5800XWJG8

PHONE:I5800XXJG3

CSC:I5800COSJH1

Link to comment
Share on other sites

Οπως σας υποσχεθηκα χθες

Επισημη Vodafone 2.1update1 σε one package

Παρακαλω οποιος εχει επισημη comote,wind ας επικοινωνησει μαζι μου γα να φτιαξουμε και για τις εν λογω εταιρειες επισημη ρομ

 

εγω εχω φιλε μου την επισημη 2.1 της cosmote αμα την χρειαζεσαι πες μου τη διαδικασια πρεπει να κανω να στην δωσω :)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε μου βγαζει αυτο το λαθος το superoneclick..........πως θα βγαλω ρε παιδια το root ? θελω να το παω στο σερβις...

 

SuperOneClick v1.9.1.0

Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Pushing psneuter...

1588 KB/s (585731 bytes in 0.360s)

 

OK

 

chmod psneuter...

 

OK

 

Running psneuter...

OK

 

***IF IT KEEPS LOOPING, TRY DISABLING USB DEBUGGING NOW***

 

Killing ADB Server...

 

OK

 

Starting ADB Server...

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

 

OK

 

Waiting for device...

 

OK

 

Running psneuter...

ROOTED

 

Pushing busybox...

1765 KB/s (1062992 bytes in 0.588s)

 

OK

 

chmod busybox...

 

OK

 

Getting mount path...

rootfs / rootfs rw 0 0

 

 

FAILED

Edited by bagg21
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε μου βγαζει αυτο το λαθος το superoneclick..........πως θα βγαλω ρε παιδια το root ? θελω να το παω στο σερβις...

 

Getting mount path...

rootfs / rootfs rw 0 0

 

FAILED

Πατάς να κάνει τεστ και στο βγάζει; Νομίζω πως είναι ρουταρισμένο. Κάνε μια επανεκκίνηση το κιν και δοκίμασε κάποια εφαρμογή που θέλει ρουτ(πχ Titanium).

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Πατάς να κάνει τεστ και στο βγάζει; Νομίζω πως είναι ρουταρισμένο. Κάνε μια επανεκκίνηση το κιν και δοκίμασε κάποια εφαρμογή που θέλει ρουτ(πχ Titanium).

 

θελω να βγαλω το root ....δεν γινετε με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

θελω να βγαλω το root ....δεν γινετε με τιποτα

 

:O Συγνώμη, δεν το πρόσεξα!

Χρησιμοποιείς την τελευταία έκδοση του προγράμματος; Μου φαίνεται περίεργο οτι βγάζει αυτές τις εντολές, οι οποίες είναι για να κάνεις root. Αυτά στα βγάζει όταν πατάς unroot?

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

:O Συγνώμη, δεν το πρόσεξα!

Χρησιμοποιείς την τελευταία έκδοση του προγράμματος; Μου φαίνεται περίεργο οτι βγάζει αυτές τις εντολές, οι οποίες είναι για να κάνεις root. Αυτά στα βγάζει όταν πατάς unroot?

 

Ακριβως...εχω απελπιστει

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...εχω απελπιστει

 

 

Έχεις ενεργοποιήσει φαντάζομαι τον εντοπισμό σφαλμάτων. Αν όχι ενεργοποίησε τον

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει φαντάζομαι τον εντοπισμό σφαλμάτων. Αν όχι ενεργοποίησε τον

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

το εχω κανει

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως...εχω απελπιστει

 

Απότι διάβασα στην Αμερική το root και το jailbrake είναι νόμιμα από τις 28/07/10. Αυτό μάλλον δεν ισχύει για εμάς. Για να βγάλεις το root απλά, άνοιξε τον root explorer και διέγραψε πρώτα το /system/app/superuser.apk και μετά το /system/bin/su και κάνε reboot... :)

Link to comment
Share on other sites

Απότι διάβασα στην Αμερική το root και το jailbrake είναι νόμιμα από τις 28/07/10. Αυτό μάλλον δεν ισχύει για εμάς. Για να βγάλεις το root απλά, άνοιξε τον root explorer και διέγραψε πρώτα το /system/app/superuser.apk και μετά το /system/bin/su και κάνε reboot... :)

 

το file expert π.χ ?

Link to comment
Share on other sites

το file expert π.χ ?

 

 

αν μπορεί να διαγράψει αρχεία συστήματος οκ. Αν όχι κάνε ένα google search, root explorer.apk

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί να διαγράψει αρχεία συστήματος οκ. Αν όχι κάνε ένα google search, root explorer.apk

 

Κάνει κάνει! Ειναι καλό και free προγραμματάκι. Έχει κανα-δυο bugs βέβαια(πχ "έσπαγε" το LiveWallpapers.apk στη μεταφορά από την κάρτα) αλλά σου δίνει root access.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

και πως το περναω στο κινητο ? απο το κιες ?

 

Αντίγραψε το στην κάρτα μνήμης και άνοιξε το από το galaxy 3 και θα εγκατασταθεί!

Link to comment
Share on other sites

Αντίγραψε το στην κάρτα μνήμης και άνοιξε το από το galaxy 3 και θα εγκατασταθεί!

 

 

Διαλεξα τον δυσκολο τροπο !!:D:D:D

 

 

Just flashing back to the unrooted OS won't remove it you need to do the following.

 

1. Re-root your phone (yes make sure your phone is "jailbroke" again) and download an app in the market called Terminal Emulator (its free)

 

2. Now type the following in the terminal emulator app. One line at a time and pressing enter after each line

 

su

mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system

cd /system/app

rm Superuser.apk

mount -o ro,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system

 

 

 

3. Sync phone with google (in the settings)

 

4. Reboot phone

 

5. App should now be gone...

 

6. Reapply unrooted OS and wipe device .

 

7. Should be unrooted and the app will be gone..you can check your root status by using the Terminal Emulator app and typing "su" it should say permission denied

 

:)

 

εβαλα και το root explorer μετα και δεν το ανοιγει επειδη λεει δεν εχω root δικαιωματα !!!!!:p

 

σε ευχαριστω Αρχοντα Κυριλλε και ολα τα παιδια που με βοηθησαν !! να στε καλα ...

 

Υ.Γ απο βδομαδα θα σου πω Κυριλλε τι μου ειπαν για την οθονη...θυμασαι........:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως θα μπορούσα να σου πω και τα commands. Αν λέει ότι είσαι unroot τότε οκαυ :) παράξενο μου φαίνεται λίγο μιας και δεν είδα κάπου το rm /system/bin/su. :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως θα μπορούσα να σου πω και τα commands. Αν λέει ότι είσαι unroot τότε οκαυ :) παράξενο μου φαίνεται λίγο μιας και δεν είδα κάπου το rm /system/bin/su. :)

 

το su το αρχειο το εχω μεσα αλλα το superuser εικονιδιο οχι......και το root explorer εγραψε δεν ειμαι root και δεν ανοιγει το προγραμμα !

τι γινετε θα μας τρελανει !!!

Link to comment
Share on other sites

το su το αρχειο το εχω μεσα αλλα το superuser εικονιδιο οχι......και το root explorer εγραψε δεν ειμαι root και δεν ανοιγει το προγραμμα !

τι γινετε θα μας τρελανει !!!

 

οκ άκου. εγκατέστησε το superuser από το market, (κάνε reboot) και δες αν επανέλθει το root. Αν ναι, γράψε αυτά στο terminal:

su

mount -o rw,remount /dev/block/stl6 /system

rm /system/app/superuser.apk

rm /system/bin/su

reboot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...