Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν προσωρινά μπορείς να φλασάρεις το gingerbread theme μέσω CWM:

Αλλά αυτό δεν θα αλλάξει τα settings προς το παρον. Μόλις βγει η v5.0 final θα γίνει αυτό :P http://www.multiupload.com/GROMBNJ9J2

 

μπορεις να πεις τα βηματα το πως το κανο αν εχεις χρονο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H jpn δεν έχει ελληνικό sweep :confused: και έχει και bug στο αγγλικό. Μόλις ενεργοποίησα το jit άρχισε να κολλάει το PhoneUsage.

Άντε πάλι πίσω στην XWJPF...

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσωρινά μπορείς να φλασάρεις το gingerbread theme μέσω CWM:

Αλλά αυτό δεν θα αλλάξει τα settings προς το παρον. Μόλις βγει η v5.0 final θα γίνει αυτό :P http://www.multiupload.com/GROMBNJ9J2

 

μπορεις να πεις τα βηματα το πως το κανο αν εχεις χρονο

 

Μπες recovery mode, και αφου περασεις το zipaki στην καρτα μνήμης απο πριν, και πατα την πεμτη επιλογη μου φαίνεται που λεει flash zip , μετα πατα το choose zip, και επελεξε το zipaki που αντεγραψες στην καρτα μνημης και πατα το home για να το επιλεξεις. μετα κανε reboot.

Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει την εκδοση 5 beta 2 όχι 2.2 κ οταν κανω restore με το titanium backup καπου στη μεση δονεοται το κντ κ κανει επανεκκίνηση..
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Kitchen. Έχει αρκετές επιλογές αλλά θέλει ψάξιμο.

Τελικά Κύριλλε έχεις το fix για τον ήχο κλήσης; Μπορώ να το κάνω μόνος; Διάβασα στο xda αλλά δεν ξέρω πως να κάνω deodex!

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την v5 beta 2.2 και το κινητό απλά πετάει. Ένα μεγάλο μπράβο kyrille γατί δουλεία που κάνεις και πάλλει μπράβο σου..

 

Ανεπιφύλακτα το συνιστώ σε όλους..

 

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω χρειάζεται να εγκαταστήσω το setcpu...???? Γιατί από τι είδα ήδη μέσω Super Task Manager είναι στα 1300..

Edited by dragonn
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση! Υπαρχει δυνατοτητα για αυτο:

στην δικη μας Εκδοση ή ειναι μονο για την 2.3?

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση! Υπαρχει δυνατοτητα για αυτο:

στην δικη μας Εκδοση ή ειναι μονο για την 2.3?

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το έκανα ένας της xda από τι θυμάμαι και είδα επίσης αν δεν κάνω λάθος από τι θυμάμαι έχει κάνει μάλλον και για του kyrillu της ρομ. αλλά τώρα βιάζομαι φίλε πρέπει να πάω να στήσω ένα δίκτυο λαν μετά θα το ψάξω και αν το βρω θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσο το εψαξα βρηκα μονο αυτο: http://www.appbrain.com/app/screen-off-and-lock-%28donate%29/com.katecca.screenofflockdonate (υπαρχει και σε free version)

 

Δεν ειναι δυνατο λενε να γινει Import σε Froyo... εαν μου εχει ξεφυγει κατι ενημερωστε Plx! :)

Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, από που θα κατεβάσω την official XXJPF και πως θα την εγκαταστήσω? Το link του XDA δεν λειτουργεί (file removed)!

 

...κάτι ακόμα!!! Τι σημαίνει να κάνω flash την v.5.0 Beta 2.2 από το CWM ???? Τι είναι το CWM ??? Τρώγεται??? :)))) Βοηθάτε χριστιανοί!!!

 

Πρέπει να ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες???

 

Koush has released his new version of ClockworkMod for the Galaxy S series of devices. Users who flashed older versions of CWM will have to reflash the stock kernel. However, CWM doesn’t touch the kernel – Koush says it’s “…Completely uninvasive” – rather than hard-installing, it installs to the ramdisk so that it’s gone when the phone restarts. Installation is pretty simple – users download ROM Manager from the Market, and then flash CWM. The first time users run CWM, an additional reinstall may be needed.

 

Ευχαριστώ.

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, από που θα κατεβάσω την official XXJPF και πως θα την εγκαταστήσω? Το link του XDA δεν λειτουργεί (file removed)!

 

...κάτι ακόμα!!! Τι σημαίνει να κάνω flash την v.5.0 Beta 2.2 από το CWM ???? Τι είναι το CWM ??? Τρώγεται??? :)))) Βοηθάτε χριστιανοί!!!

 

Πρέπει να ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες???

 

Koush has released his new version of ClockworkMod for the Galaxy S series of devices. Users who flashed older versions of CWM will have to reflash the stock kernel. However, CWM doesn’t touch the kernel – Koush says it’s “…Completely uninvasive” – rather than hard-installing, it installs to the ramdisk so that it’s gone when the phone restarts. Installation is pretty simple – users download ROM Manager from the Market, and then flash CWM. The first time users run CWM, an additional reinstall may be needed.

 

Ευχαριστώ.

 

Λοιπόν καταρχήν άσε την jpf δεν χρειάζεται. Απλά το λέω για προληπτικούς λόγους. Βάλε την beta2 και μετά μόλις είσαι στο recovery (όταν θα φλασάρεις), αφού θα έχεις βάλει από πριν το update beta2.2 στην sd σου, πάτα την πέμπτη επιλογή (κάτι για flash zip λέει) μετά πάτα choose και διάλεξε το zipaki που πέρασες. Μετά κάνε wipe data/factory reset πάλι από το recovery. Όπως θα καταλάβεις το CWM είναι μια custom recovery..

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε κατάσταση DefCon 7 - Code Red !!!! Κοινώς το μπρίκαρα το ρημάδι!!!! ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την 3.3 από την αρχή και το κινητό κατά τη διάρκεια επανεκκίνησης που κάνει το Odin, 'κολλάει' στην εισαγωγική οθόνη που γράφει GT-I5800 (και κολλάει και η αρχική μελωδία)!!!! Ξανά και ξανά και ξανά!!! :(

 

Υπάρχει σωτηρία χωρίς Wide Data, και καθολικό σβήσιμο???? Δηλαδή τι στο δ_ _ _ _ λο πρόγραμμα έχουν στο service της Sasmung και τα ξαναζωντανεύουν και εμείς δεν μπορούμε ?!?!?!?

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την 3.3 από την αρχή και το κινητό κατά τη διάρκεια επανεκκίνησης που κάνει το Odin, 'κολλάει' στην εισαγωγική οθόνη που γράφει GT-I5800 (και κολλάει και η αρχική μελωδία)!!!! Ξανά και ξανά και ξανά!!! :(

 

Υπάρχει σωτηρία χωρίς Wide Data, και καθολικό σβήσιμο???? Δηλαδή τι στο δ_ _ _ _ λο πρόγραμμα έχουν στο service της Sasmung και τα ξαναζωντανεύουν και εμείς δεν μπορούμε ?!?!?!?

 

κομπλε θα είσαι. Μπες σε download mode και δοκίμασε την v5.0 beta2 :)

Link to comment
Share on other sites

πάντως να ξες ότι κολλάει εκεί πολύ ώρα όταν αλλάζεις ROM, Βάλε την 5 που λέει κι ο Κύριλλος καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

πάντως να ξες ότι κολλάει εκεί πολύ ώρα όταν αλλάζεις ROM, Βάλε την 5 που λέει κι ο Κύριλλος καλύτερα.
Προς το παρόν φλάσαρα 3.3 μετά από Wide Data και κάνω Batch Restore με Titanium!

 

Για να δοκιμάσω την 5.0 Beta 2.2 που προτείνει ο Κύριλλος, θα το έκανα ευχαρίστως αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει/γνωρίζω πως την περνάμε! Προφανώς υπάρχουν αρκετές διαφορές σε σχέση με το 'κλασικό' φλασάρισμα με Odin!!

 

Ίσως με έναν αναλυτικό οδηγό να το έκανα!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν φλάσαρα 3.3 μετά από Wide Data και κάνω Batch Restore με Titanium!

 

Για να δοκιμάσω την 5.0 Beta 2.2 που προτείνει ο Κύριλλος, θα το έκανα ευχαρίστως αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει/γνωρίζω πως την περνάμε! Προφανώς υπάρχουν αρκετές διαφορές σε σχέση με το 'κλασικό' φλασάρισμα με Odin!!

 

Ίσως με έναν αναλυτικό οδηγό να το έκανα!

περνιέτε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, μόνο το 2.2 update το περνάς πανεύκολα απο το recovery
Link to comment
Share on other sites

περνιέτε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, μόνο το 2.2 update το περνάς πανεύκολα απο το recovery

Άρα, αφού κατέβασα τα αρχεία εγκατάστασης από το XDA, τα εγκαθιστώ κανονικά??

 

ΟΚ. Για να δούμε τι θα δούμε!!! :) Καθίστε να περάσω το 5.0 Beta 2.0 που κατέβασα και μετά μου λέτε και για το update!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα, αφού κατέβασα τα αρχεία εγκατάστασης από το XDA, τα εγκαθιστώ κανονικά??

 

ΟΚ. Για να δούμε τι θα δούμε!!! :) Καθίστε να περάσω το 5.0 Beta 2.0 που κατέβασα και μετά μου λέτε και για το update!

yeap:ninja:
Link to comment
Share on other sites

yeap:ninja:

 

Σε μισή ώρα ανεβάζω την RC. Όχι πολλές διαφορές αλλά πολύ σταθερή!

Link to comment
Share on other sites

Wipe apo beta 2? μόλις την έστρωσα.....:cry:

 

μου φαίνεται δεν χρειάζεται αλλά δεν είναι δοκιμασμένο, πάντως νομίζω ότι δεν χρειάζεται. :P

 

EDIT: θα φτιάξω update.zip για τους χρήστες της beta2.

EDIT: βασικά άκυρο για το update.zip, δεν έχω χρόνο. Δεν έχει πολλές αλλαγές η RC, απλά μόλις βγει βάλτε την final :P

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται δεν χρειάζεται αλλά δεν είναι δοκιμασμένο, πάντως νομίζω ότι δεν χρειάζεται. :P

 

EDIT: θα φτιάξω update.zip για τους χρήστες της beta2.

oh thnx thnx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...