Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην 5 που είναι το android market ρε παιδιά

 

εκεί που ήταν πάντα :D

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε βοηθεια!!!Εκανα partition τη καρτα μου και τωρα δεν την αναγνωριζει και μου λεει "Η καρτα sd ειναι κενη ή χρησιμοποιει μη υποστηριζομενο αρχειο"!!!!Τι να κανω;;
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε βοηθεια!!!Εκανα partition τη καρτα μου και τωρα δεν την αναγνωριζει και μου λεει "Η καρτα sd ειναι κενη ή χρησιμοποιει μη υποστηριζομενο αρχειο"!!!!Τι να κανω;;

 

Συνεχιζεται το προβλημα!!!Πως καταλαβαινω οτι εγινε partition;;

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε βοηθεια!!!Εκανα partition τη καρτα μου και τωρα δεν την αναγνωριζει και μου λεει "Η καρτα sd ειναι κενη ή χρησιμοποιει μη υποστηριζομενο αρχειο"!!!!Τι να κανω;;

 

ανοιξε το terminal emulator (αν δεν το εχεις υπαρχει στο μαρκετ) και γραψε:

su (πατα enter)

mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 (πατα enter και περιμενε)

reboot (πατα enter)

 

Προσοχή μετά το vfat έχει κενό και το τριτο γραμμα απ΄το τελος ειναι μηδεν (0)

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το terminal emulator (αν δεν το εχεις υπαρχει στο μαρκετ) και γραψε:

su (πατα enter)

mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 (πατα enter και περιμενε)

reboot (πατα enter)

 

Προσοχή μετά το vfat έχει κενό και το τριτο γραμμα απ΄το τελος ειναι μηδεν (0)

 

Συνεχιζεται το προβλημα!!!Πως καταλαβαινω οτι εγινε partition;;

 

Κάνε αυτό που σου λέει ο panoc, με ποιον τρόπο έκανες partition? :P με το mad team app2sd ε? :P

Link to comment
Share on other sites

Kyrillos13 πέρασα το beta2.2 μέσω του CWM Recovery. Μπαμ μπαμ. Τί άπαιχτο πράγμα είναι αυτό το CWM. Απίστευτο. Τη διόρθωση για τα ελληνικά θα τη βγάλεις στο ίδιο στυλ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου λέει ο panoc, με ποιον τρόπο έκανες partition? :P με το mad team app2sd ε? :P

 

Ναι,ολα ενταξει τελικα,απλα ηθελε παλι format για να την αναγνωρισει!!

Link to comment
Share on other sites

Kyrillos13 πέρασα το beta2.2 μέσω του CWM Recovery. Μπαμ μπαμ. Τί άπαιχτο πράγμα είναι αυτό το CWM. Απίστευτο. Τη διόρθωση για τα ελληνικά θα τη βγάλεις στο ίδιο στυλ;

 

Ναι γαμάτο το CWM Recovery! Εμ την διόρθωση για τα ελληνικά δεν ξέρω για τώρα αλλά από την v5.0 Final θα βγάζω τα updates μέσω CWM :P Την v5.0 Final πάντως θα την φλασάρετε μέσω odin γιατί θα έχει kernel update.

Link to comment
Share on other sites

kyrillos καταρχας συγχαρητηρια για τν αψογη δουλεια που κανεις το κινητο τωρα πια δεν πεταει μονο αλλα κ σφυραει..

 

Θα ηθελα να σου ζητησω κάτι αν γινεται να ανεβασεις κάποια αρχεια η οδηγιες για να κανω την έκδοση 5.0 σε στυλ gingerbread αν ειναι δυνατον φυσικα αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Kyrillos Super τα εικονιδια που εβαλες στο xda :P

Την beta2 δεν την περασα τελικα θα περιμενω την final ;) ( στελνω πολλα μηνυματα και δεν μπορω τα εγγλεζικα :P )

Link to comment
Share on other sites

Eχω βαλει και το handcent sms και σε καθε μηνυμα ανοιγουν και τα δυο προγραμματα και με ειδοποιουν για νεο sms, γινεται να απενεργοποιησω-απεγκαταστησω το προεγκατεστημενο προγραμμα sms?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Eχω βαλει και το handcent sms και σε καθε μηνυμα ανοιγουν και τα δυο προγραμματα και με ειδοποιουν για νεο sms, γινεται να απενεργοποιησω-απεγκαταστησω το προεγκατεστημενο προγραμμα sms?

 

σου προτεινο να το απενεργοποιησεις και αυτο μπορεισ να το κανεις με το tıtanıum backup ανοιξε το titanium backup και πανω έχει 3 καρτελες πάτα το δευτερο που λέει Αντ. Ασφάλειας και επαναφορά μετα πανε προς το τέλοσ έκει θα βρεισ καπου να λεει ρυθμίσεις S..ηνύματα 2.2 θα δεις θα έχει και το εικονιδιο sms πατας πανο του μια φορα και σου ανοιγει ενα παραθυρο εκει πατας εκει που λέει πάγωμα και είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Eχω βαλει και το handcent sms και σε καθε μηνυμα ανοιγουν και τα δυο προγραμματα και με ειδοποιουν για νεο sms, γινεται να απενεργοποιησω-απεγκαταστησω το προεγκατεστημενο προγραμμα sms?

 

Ποιο άλλο έχεις; Το μανίσιο; Μπορείς απλά να πας στις ρυθμίσεις μιας εκ των δύο και να απενεργοποιήσεις την επιλογή "ειδοποίησης".

 

Και μια ερώτηση: Πως διάολο απενεργοποιούμε το JIT; Κολλάει συνέχεια. Άλλαξα το dalvik.vm.execution-mode από "jit" σε "fast" αλλά δεν απενεργοποιείται. Όχι τίποτε άλλο, το έκανα και στου κολλητού μου και εκείνου κολλάει τα πάντα. Άντε εγώ πείρα το κολάι και φλασάρω από πάνω. Αυτό τι να του πω; :worry:

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο άλλο έχεις; Το μανίσιο; Μπορείς απλά να πας στις ρυθμίσεις μιας εκ των δύο και να απενεργοποιήσεις την επιλογή "ειδοποίησης".

 

Και μια ερώτηση: Πως διάολο απενεργοποιούμε το JIT; Κολλάει συνέχεια. Άλλαξα το dalvik.vm.execution-mode από "jit" σε "fast" αλλά δεν απενεργοποιείται. Όχι τίποτε άλλο, το έκανα και στου κολλητού μου και εκείνου κολλάει τα πάντα. Άντε εγώ πείρα το κολάι και φλασάρω από πάνω. Αυτό τι να του πω; :worry:

 

Το jit σε καμιά περίπτωση δεν ευθύνεται. Μήπως δεν το ενεργοποίησες σωστά?

 

kyrillos καταρχας συγχαρητηρια για τν αψογη δουλεια που κανεις το κινητο τωρα πια δεν πεταει μονο αλλα κ σφυραει..

 

Θα ηθελα να σου ζητησω κάτι αν γινεται να ανεβασεις κάποια αρχεια η οδηγιες για να κανω την έκδοση 5.0 σε στυλ gingerbread αν ειναι δυνατον φυσικα αυτο...

 

Λοιπόν προσωρινά μπορείς να φλασάρεις το gingerbread theme μέσω CWM:

Αλλά αυτό δεν θα αλλάξει τα settings προς το παρον. Μόλις βγει η v5.0 final θα γίνει αυτό :P http://www.multiupload.com/GROMBNJ9J2

 

Kyrillos Super τα εικονιδια που εβαλες στο xda :P

Την beta2 δεν την περασα τελικα θα περιμενω την final ;) ( στελνω πολλα μηνυματα και δεν μπορω τα εγγλεζικα :P )

 

Thanks τα έφτιαξε ένας άλλος από το xda (Έλληνας) δεν θυμάμαι αν είναι και εδώ :P

Link to comment
Share on other sites

Το jit σε καμιά περίπτωση δεν ευθύνεται. Μήπως δεν το ενεργοποίησες σωστά?

Τι να σου πω ρε boy... Αντέγραψα τα bin, αντέγραψα τα lib και από το terminal emulator chmod 755 τα bin.

Έκανα επανεκκίνηση και δούλεψε(πχ υπολογισμος π από 60+δευτερόλεπτα έπεσε στα 22!). Σήμερα τσέκαρα ότι έλειπε η γραμμή dalvik.vm.execution-mode=jit από το build.prop και την έγραψα.

Καμία διαφορά είτε με =jit είτε με =fast. Α,άλλαξα και το heapsize από 32 σε 48. Το δικό μου είναι υποφερτό του κολλητού μου κολλάει συνέχεια. Και το ξεκίνησε μετά τη μόντα(δηλ προχθές).

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε boy... Αντέγραψα τα bin, αντέγραψα τα lib και από το terminal emulator chmod 755 τα bin.

Έκανα επανεκκίνηση και δούλεψε(πχ υπολογισμος π από 60+δευτερόλεπτα έπεσε στα 22!). Σήμερα τσέκαρα ότι έλειπε η γραμμή dalvik.vm.execution-mode=jit από το build.prop και την έγραψα.

Καμία διαφορά είτε με =jit είτε με =fast. Α,άλλαξα και το heapsize από 32 σε 48. Το δικό μου είναι υποφερτό του κολλητού μου κολλάει συνέχεια. Και το ξεκίνησε μετά τη μόντα(δηλ προχθές).

 

Δεν ξέρω.. Τι firmware έχει?

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο XWJPF.

 

Μπορεί να κολάει σε αυτό το firmware. Μπορείτε να βάλετε JPN και να δοκιμάσετε, δεν κολάει..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κολάει σε αυτό το firmware. Μπορείτε να βάλετε JPN και να δοκιμάσετε, δεν κολάει..

 

Φλάσαρα την JPN χωρίς factory reset. Φαίνεται να έχει απενεργοποιηθεί και το πρόβλημα στο PhoneUsage, το οποίο κολλούσε μετά από λίγα δευτ, δεν υπάρχει πλέον. Οι επιδόσεις στα τεστ πέσανε άρα no jit!

Θα δοκιμάσω ξανά και θα ενημερώσω.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ν5.0 beta και παει σφαιρα εκτός απο τα κολλήματα που εχει στην αναπαραγωγη βιντεο.. Αξιζει να βαλω την beta2 ή να περιμένω την final? Το λεω γιατι αν αργησει η final σκεφτομαι να βαλω την beta2 μηπως και διορθωθει το προβλημα στο βιντεο.. (αν εχει σχεση εχω τον Rock Video Player)
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...