Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οτι δεν ανοιγει...... τι???

 

μάλλον εννοεί την οθόνη. δεν είναι bug. ανοίγει πατώντας 2 φορές το home απλά για να μην το πατάς καταλάθος και ανοίγει η οθόνη θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kyrrilos ειπα να δοκιμασω το SD Card reading speed fix. Κατεβασα το script και το root explorer. Η ρομ που εχω ειναι η v4.0 RC2.

Οταν παω να κανω paste το αρχειο στο /system/etc/init.d/ μου λεει you canot paste here because the file system is read-only.

Κανω κατι λαθος???

Link to comment
Share on other sites

Kyrrilos ειπα να δοκιμασω το SD Card reading speed fix. Κατεβασα το script και το root explorer. Η ρομ που εχω ειναι η v4.0 RC2.

Οταν παω να κανω paste το αρχειο στο /system/etc/init.d/ μου λεει you canot paste here because the file system is read-only.

Κανω κατι λαθος???

 

Ο root explorer έχει επάνω ένα κουμπάκι που λέει "mount R/W". Πάτα το πριν κάνεις paste.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Στο root explorer μπες /system/app/ και διέγραψε το google_maps.apk.. Για το swype δεν ξέρω κάτι :)

 

 

 

 

thanks κυριλλε. χρόνια πολλά με delay :D

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί εκτός του να συγχρονίζει επαφές, μηνύματα με υπολογιστή να περνάει και δεδομένα από προγράμματα και ποιο????

Link to comment
Share on other sites

Με το myphone explorer (πρέπει να κατεβάσεις και το αντίστοιχο στο κινητό), μπορείς να κάνεις backup (έτσι λέει) δεν το έχω δοκιμάσει για backup. Αλλά μου έχει λύσει τα χέρια.
Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοεί την οθόνη. δεν είναι bug. ανοίγει πατώντας 2 φορές το home απλά για να μην το πατάς καταλάθος και ανοίγει η οθόνη θα είναι...

 

ναι.εχεισ δικιο.μεχρι στιγμησ ολα τελεια.εκτοσ οτι μαλλον δεν εχω κανει partition.αυτο μονο με το titanium το βλεπω?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ναι.εχεισ δικιο.μεχρι στιγμησ ολα τελεια.εκτοσ οτι μαλλον δεν εχω κανει partition.αυτο μονο με το titanium το βλεπω?

 

ναι, επίσης μπορείς να δεις αν έχει μειωθεί η sd...

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως χρησιμοποιείται το πρόγραμμα που προσθέτει χώρο από την sd στην εσωτερική μνήμη του κινητού στην 4.1 του Κύριλλου(mad team app2SD);

Ποια μέθοδος είναι η καλύτερη να τα κάνω backup όλα πριν γίνει format στην sd μου για να πάει χώρος της στην μνήμη του κινητού;

και κάτι άλλο ποια είναι η καλύτερη τιμή στο setCPU για εξοικονόμηση μπαταρίας στην έκδοση 4.1 OC;

Edited by edy220
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φτιάξει μια εφαρμογή για να μετράμε τις επιδόσεις των τηλεφώνων μας, τώρα που αλλάζουμε ROM σαν τα πουκάμισα! Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ ή εδώ. Για να το κατεβάσετε κατευθείαν κλικ εδώ.

 

Screenshot

http://teleytaios.files.wordpress.com/2011/04/tmetrics1.png?w=320&h=480

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως θα βαλω στο κινητο μου την 2.1 eclair τωρα που εχω την custom 2.2? ο οδηγος στη πρωτη σελιδα δεν υσχιει το κανω και δεν γινετε. σας παρακαλω βοηθειστε.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως θα βαλω στο κινητο μου την 2.1 eclair τωρα που εχω την custom 2.2? ο οδηγος στη πρωτη σελιδα δεν υσχιει το κανω και δεν γινετε. σας παρακαλω βοηθειστε.

 

γιατί θες να γυρίσεις στην 2.1; τι πρόβλημα έχεις;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

χαλασε ενα κουμπι και μου ειπαν να το γιρυσω στην 2.1 επισημη γιατι αλλιως δεν θα πιανει η εγγυηση. ξερεις πως γινετε?

 

ναι ξερω πως γίνεται, ποια είναι η 2.1 που θες εσύ;

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5800.htm εδώ είναι όλες οι version, θα χρειαστεί να κάνεις register για να κατεβάσεις αυτό που θες

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

χαλασε ενα κουμπι και μου ειπαν να το γιρυσω στην 2.1 επισημη γιατι αλλιως δεν θα πιανει η εγγυηση. ξερεις πως γινετε?

 

Αν δεν κανω λαθος βρισκεις την 2.1 και την φλασσαρεις.. Δεν ειμαι και ειδικος.. περισσοτερα θα σου πουνε τα αλλα παιδια..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ναι ξερω πως γίνεται, ποια είναι η 2.1 που θες εσύ;

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5800.htm εδώ είναι όλες οι version, θα χρειαστεί να κάνεις register για να κατεβάσεις αυτό που θες

 

κοιταξε θελω αυτην που ειχε το κινητο στην αρχη οταν το πηρα. τωρα ποια ειναι δεν εχω ιδεα ευχαριστω παντος.

 

παντος δεν ειναι αυτο που ζηταω. αυτο που θελω ειναι να βαλω τη ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνικη eclair οπως λεει ο οδηγος στη πρωτη σελιδα αλλα δεν ειναι σωστος ο οδηγος.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους! Ελπίζω να τον πιάσατε το Μάη!

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει πως περνάμε το νέο Phone.apk; Μου τη δίνει η αυξανόμενη ένταση κλήσης. Δοκίμασα ήδη μία φορά καταστρέφοντας τη ρομ. Τώρα που είμαι σε jpf τι χρειάζεται να κάνω; Πρέπει να κάνω deodex τη ρομ πρώτα;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε θελω αυτην που ειχε το κινητο στην αρχη οταν το πηρα. τωρα ποια ειναι δεν εχω ιδεα ευχαριστω παντος.

 

παντος δεν ειναι αυτο που ζηταω. αυτο που θελω ειναι να βαλω τη ΕΠΙΣΗΜΗ ελληνικη eclair οπως λεει ο οδηγος στη πρωτη σελιδα αλλα δεν ειναι σωστος ο οδηγος.

 

Πέρνα αυτήν http://www.multiupload.com/4WBOFE4ZOA :)

 

Kyrille...mporeis na mou steileis link apo to e-bay gia mia pl kalh prostateutikh o8onh gia to kinito mas pou m eixes pei???

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Vikuiti-screen-protector-Samsung-I5800-Galaxy-3-/180657425873?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2a10058dd1#ht_1220wt_1139 KORIFAIA !!! :)

 

@Dimitriskozani δεν έχει χώρο για pm...

 

Edit: Ξέχασα να το κάνω πολλαπλή παράθεση, όποιος το δει ας το μοντάρει... :)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Kyrillos Ξεχασες να πεις το Pass για την 2.1 που αναφερεις πιο πανω ¨)

 

Το pass είναι (μάλλον) samfirmware.com

Link to comment
Share on other sites

@theta, πάω να τεστάρω την εφαρμογή σου στην v5.0 alpha4 μου :P εσύ πόσο σκορ βγάζεις?
Link to comment
Share on other sites

@theta, πάω να τεστάρω την εφαρμογή σου στην v5.0 alpha4 μου :P εσύ πόσο σκορ βγάζεις?

 

Μετρηση ταχυτητας Cpu

Συντελεστης theta 0.50

Αποτελεσματα

10,63151 mflops

15.03194mips

Ολοκληρωση 7,364

Μετρηση ταχυτητας Kernel

Συντελεστης theta 0.64

Αποτελεσματα

7,64868mflops

13,75516mips

Ολοκληρωση 4,733

Επεξεργαστης στα 1066

Ξερεις σε ποια ρομ!!!!

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...