Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ενεργοποιω παλι τις επιλογες για τα θεματα " laucher pro, κτλ". Πατησα το home buttom

και μετα καταλαθως την επιλογη κατω απο τα 4 θεματα. Στη κυριλος ν3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως ενεργοποιω παλι τις επιλογες για τα θεματα " laucher pro, κτλ". Πατησα το home buttom

και μετα καταλαθως την επιλογη κατω απο τα 4 θεματα. Στη κυριλος ν3.0

 

Ρυθμίσεις εφαρμογές διαχείριση εφαρμογών βρεs το launcher που χρησιμοποιείς και μόλις πατήσεις πάνω του από το παράθυρο που θα ανοίξει βρεs διαγραφή προεπιλογων

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις εφαρμογές διαχείριση εφαρμογών βρεs το launcher που χρησιμοποιείς και μόλις πατήσεις πάνω του από το παράθυρο που θα ανοίξει βρεs διαγραφή προεπιλογων

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κάνω μια ερώτηση?? οι φωτογραφίες που βγάζω έχουν ΧΑΛΙΑ ανάλυση υπάρχει κάποια ρύθμιση ίσως που να διορθώνει αυτό το πρόβλημα? Επίσης δεν μπορώ να αλλάξω ήχο στα μηνύματα πέραν των καθορισμένων απο το κινητό ήχων δεν μπορώ να βάλω κάποιο κομμάτι απο τις επιλογές μου..αλλάζει ή τζάμπα παιδεύομαι? και τέλος είχα πάει πριν 2 μήνες στο γερμανό και μου έκανε αναβάθμιση, βλέποντας όμως τα χαρακτηριστικά είναι πάλι 2.1 μου έκανε αναβάθμιση ή με κοροιδεψε?

 

Για τις φωτό κοίτα στις ρυθμίσεις της μηχανής.

Για τους ήχους κλήσης κατέβασε το Ringdroid από το μάρκετ. Κόβεις τα πάντα και τα κάνεις ότι θέλεις εσύ.

Ο Γερμανός δεν σε κοροίδεψε, σου έβαλε την τελευταία ΕΠΙΣΗΜΗ αναβάθμιση που διαθέτει η Samsung Ελλάδας για αυτό το κινητό και είναι η 2.1

 

:ninja:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους?

 

Μετά από μια χλιαρή επαφή με την 3. 3 Extreme Edition ξαναγύρισα στην 2.2.

 

Εκτιμά ότι η 2.2 είναι κατά τι πιο σταθερή ενώ στην 3.3 μου κόλλαγε η κάμερα, το GPS συνέχιζε να είναι ανύπαρκτο. Εκτός αυτών η ειδοποίηση των νέων μηνυμάτων και των αναπάντητων κλησεων δεν ήταν καθόλου ευκρινης.

 

Με αλλα λόγια καλή η 3.3 αλλα η 2.2 εμπνέει περισσότερη σιγουριά λόγω σταθερότητας και συνολικά καλύτερης παρουσίας.

 

Δεν έκανε για εμένα την μεγάλη αλλαγή που περίμενα!

 

Παρόλα αυτα ένα μεγάλο μπράβο στους δημιουργούς γιατί είναι μια πολύ καλή προσπάθεια!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λόγια καλή η 3.3 αλλα η 2.2 εμπνέει περισσότερη σιγουριά λόγω σταθερότητας και συνολικά καλύτερης παρουσίας.

 

Φίλε η 3. 3 Extreme Edition του Κύριλλου είναι η JPM 2.2 με κάποιες προσθήκες/βελτιώσεις. Από την προσωπική μου εμπειρία αλλά και από αυτά που εισπράτω από τους υπόλοιπους που τη χρησιμοποιούν, είναι σταθερότατη και ταχύτατη και πιστεύω ότι τα προβλήματα που αντιμετώπισες οφείλονται μάλλον σε κάποιο λάθος κατά την εγκατάστασή της. Σου προτείνω να την ξαναβάλεις ακολουθώντας κατά γράμμα τις οδηγίες του οδηγού του αστροναύτη http://www.multiupload.com/8YHQN6C5NU και θα δεις και μόνος σου ότι είναι σούπερ! Η κάμερα δεν κολλάει ποτέ, το GPS κλειδώνει ταχύτατα και η ειδοποίηση για μηνύματα και χαμένες κλήσεις είναι αυτή που θα ορίσεις εσύ.

Αν χρειαστείς κάποια βοήθεια ζήτα την εδώ στο φόρουμ και δεν θα απογοητευτείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έβαλα με επιτυχία και χωρίς κανένα πρόβλημα την 3.3 rom του Kyrilou που τον ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και τη δουλεία του. θέλω να περάσω κάποιες stock εφαρμογές που λείπουν όπως youtube, σε ποια διαδρομή πρέπει να τις επικολλήσω; Επίσης υπάρχει τρόπος να αλλάξω το πράσινο και πορτοκαλή χρώμα του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω "φάει" όλο το διαδίκτυο από την ώρα που διάβασα στο ποστ του Κυρίλλου για το jit, και ακόμη άκρη δεν έχω βρεί... αν είναι να μας μπριζώνει έτσι και να χάνεται τι να πω, σίγουρα είναι απασχολημένος με την ομάδα, άλλα κάποιο σχολιάκι; κάποια βοήθεια;
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω "φάει" όλο το διαδίκτυο από την ώρα που διάβασα στο ποστ του Κυρίλλου για το jit, και ακόμη άκρη δεν έχω βρεί... αν είναι να μας μπριζώνει έτσι και να χάνεται τι να πω, σίγουρα είναι απασχολημένος με την ομάδα, άλλα κάποιο σχολιάκι; κάποια βοήθεια;

 

σορρυ ρεσυ αλλά είμαι πολύ απασχολημένος... ορίστε το jit με κάποιες σύντομες οδηγίες μέσα. (http://www.multiupload.com/XIQOPN9HLK)

 

 

Καλησπέρα σε όλους.

Έβαλα με επιτυχία και χωρίς κανένα πρόβλημα την 3.3 rom του Kyrilou που τον ευχαριστώ πολύ για τον κόπο και τη δουλεία του. θέλω να περάσω κάποιες stock εφαρμογές που λείπουν όπως youtube, σε ποια διαδρομή πρέπει να τις επικολλήσω; Επίσης υπάρχει τρόπος να αλλάξω το πράσινο και πορτοκαλή χρώμα του θέματος;

 

Κατέβασε αυτό (http://www.multiupload.com/MTSD9ZTKNT) που έχει μέσα τα απαραίτητα... τις εφαρμογές που θες κάντες copy paste στο /system/app/ (μπορείς να το κάνεις με το root explorer), για το θέμα που λες, μπορείς να αντικαταστήσεις τα framework-res.apk + twframework-res.apk με αυτά που βρίσκονται στο πακέτο που κατέβασες (/system/framework/)

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να παρω backup στιε εφαρμογες μου και στις ρυθμισεις για να περασω καινουρια rom και να το επαναφερω μετα ευκολα? Edited by dialynas
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να παρω backup στιε εφαρμογες μου και στις ρυθμισεις για να περασω καινουρια rom και να το επαναφερω μετα ευκολα?

 

Titanium backup στο μάρκετ η με αναζήτηση στο Google

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την free εκδοση ελεγα μηπως χρειαζεται η pro

Κάνεις δουλειά σου και με αυτή απλά όταν κάνεις ανάκτηση θα πρέπει να πατάs εγκατάσταση σε όλα όσα σου επαναφέρει. Αυτή είναι η διαφορά και με την pro που τα περνάει αυτόματα

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην εκδοση 3.3 του Κυριλλου μπορουμε να περασουμε Live Wallpapers? Αν ναι, υπαρχει καποιος οδηγος-βοηθεια για να το κανω αυτο?

 

Υ.Γ: Στη νεα ROM του Κυριλλου και της ομαδας του, που απο αυτα που διαβαζω και διαπιστωνω ο ιδιος με τις ROM τους.. κανουν τρελη δουλεια.. θα μπορουσε η νεα ROM αν γινοταν να εχει ενσωματωμενα Live Wallpapes?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην εκδοση 3.3 του Κυριλλου μπορουμε να περασουμε Live Wallpapers? Αν ναι, υπαρχει καποιος οδηγος-βοηθεια για να το κανω αυτο?

 

Υ.Γ: Στη νεα ROM του Κυριλλου και της ομαδας του, που απο αυτα που διαβαζω και διαπιστωνω ο ιδιος με τις ROM τους.. κανουν τρελη δουλεια.. θα μπορουσε η νεα ROM αν γινοταν να εχει ενσωματωμενα Live Wallpapes?

 

Έχει ενσωματωμένα τα live wallpapers

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένα τα live wallpapers

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Πως το βλεπω αυτο? και πως μπορω να προσθεσω κι αλλα και που? (Συγνωμη αν σας πρηζω..)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπω αυτο? και πως μπορω να προσθεσω κι αλλα και που? (Συγνωμη αν σας πρηζω..)

 

Κρατώντας πάτημενο το δάχτυλο σου στην οθόνη θα σου ανοίξει ένα μενού και θα λέει η φόντο η ταπετσαρία αναλόγως το launcher που χρησιμοποιείς και μετά θα έχει ζωντανή ταπετσαρία η live wallpaper και διαλέγεις αυτό που θεs

.Μπορείς να κατεβάσειs καινούρια από το market

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρατώντας πάτημενο το δάχτυλο σου στην οθόνη θα σου ανοίξει ένα μενού και θα λέει η φόντο η ταπετσαρία αναλόγως το launcher που χρησιμοποιείς και μετά θα έχει ζωντανή ταπετσαρία η live wallpaper και διαλέγεις αυτό που θεs

.Μπορείς να κατεβάσειs καινούρια από το market

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Εχεις δικιο... σ' ευχαριστω πολυ!!!

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

σορρυ ρεσυ αλλά είμαι πολύ απασχολημένος... ορίστε το jit με κάποιες σύντομες οδηγίες μέσα. (http://www.multiupload.com/XIQOPN9HLK)

 

Το κατέβασα στον H/Y, και το πέρασα στο τηλ με usb, στην κάρτα μνήμης, απο το terminal emulator, με άδεια su, βάζω /mnt/sdcard/system1/bin/dalvikvm και μου γράφει permission denied... επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός κάτι πιο επεξηγηματικό; πιο απλό; νιανιά;

Edited by Tyxerakias
Aλλαγή link
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

σορρυ ρεσυ αλλά είμαι πολύ απασχολημένος... ορίστε το jit με κάποιες σύντομες οδηγίες μέσα. (http://www.multiupload.com/XIQOPN9HLK)

 

Το κατέβασα στον H/Y, και το πέρασα στο τηλ με usb, στην κάρτα μνήμης, απο το terminal emulator, με άδεια su, βάζω /mnt/sdcard/system1/bin/dalvikvm και μου γράφει permission denied... επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός κάτι πιο επεξηγηματικό; πιο απλό; νιανιά;

 

Ποιοι είναι οι φάκελοι που πρέπει; για να τους βρω με cmd 775 κλπ; δεν μπορώ να βρω ούτε το adb shell...:worry:

Edited by Tyxerakias
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιοι είναι οι φάκελοι που πρέπει; για να τους βρω με cmd 775 κλπ; δεν μπορώ να βρω ούτε το adb shell...:worry:

 

Θα πω στον astronautis αναλυτικά τις οδηγίες ώστε να σας βοηθήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...