Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

FROYO NEWS! (tweets από samfirmware)

 

Samsung Mobile Russia: Android 2.2 for Galaxy Apollo I5800 Soon! (27/01/11)

 

The First Froyo roms for the Samsung Apollo hitting service centers! (27/01/11)

 

Galaxy I5800 gets official Android 2.2 over KIES soon! (28/01/11)

 

Υ.Γ: ένας developer που φτιάχνει roms για το galaxy 5, ενδιαφέρεται και άρχισε να φτιάχνει και για το Galaxy 3.. Άντε να δούμε... περισσότερα εδώ: http://forum.g5devteam.com/index.php?/forum/17-galaxy-3/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ας ελπίσουμε Κύριλλε ότι θα έχουν φτιάξει τα bugs της jpf, αν όχι το βάζω αγγελία. Γιατι κάπου στο xda ειχα διαβάσει οτι η jpf θα ειναι και η official froyo.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

ας ελπίσουμε Κύριλλε ότι θα έχουν φτιάξει τα bugs της jpf, αν όχι το βάζω αγγελία. Γιατι κάπου στο xda ειχα διαβάσει οτι η jpf θα ειναι και η official froyo.

 

λογικά θα τα έχουν φτιάξει. σε πια bugs αναφέρεσε? :P

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα τα έχουν φτιάξει. σε πια bugs αναφέρεσε? :P

 

1. Ελπίζω σε gps fix

2. Είναι ηλίθιο που στο camera app έβγαλαν την επιλογή για gps tagging και τώρα ειναι by default on οποτε αν δεν εχει το Latest position από gps χτυπάει οταν απθηκεύει τη φωτο που τραβηξες.

3. Το 3D gallery ειναι απελπιστικά αργό και κολλάει.

4. Και το κλασσικό το θέμα της μπαταρίας.

 

Ολα τα άλλα που αναφέρονται τα θεωρώ ψιλοπράγματα.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

FROYO OFFICIAL 2.2

 

"Seems like T-Mobile Netherlands has his first hands on Android 2.2 for Samsung I5800. (Later tonight online.)" (tweeted by samfirmware)

 

αυτό σημαίνει ότι σήμερα το βράδυ θα ανεβάσει στο samfirmware την πρώτη official 2.2 (ολλανδική)!!! :) άντε και η ελληνική με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μιας και πλησιάζει η επίσημη αναβάθμιση σε froyo, θέλω να ρωτήσω αν εμείς που έχουμε κάνει root το τηλέφωνο -εγώ συγκεκριμένα με z4root- πρέπει να κάνουμε unroot πριν την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μιας και πλησιάζει η επίσημη αναβάθμιση σε froyo, θέλω να ρωτήσω αν εμείς που έχουμε κάνει root το τηλέφωνο -εγώ συγκεκριμένα με z4root- πρέπει να κάνουμε unroot πριν την αναβάθμιση.

 

όχι φίλε μου δεν χρειάζεται... :) θα γίνει μόνο του!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!!!Μήπως ξέρετε πότε περίπου θα βγει η νέα αναβάθμηση?

 

ίσως μέσα στην επόμενη εβδομάδα... πάντως είναι στην τελική ευθεία. Η τελική 2.2 έχει βγει. Το θέμα είναι πότε θα την διαθέσει η Samsung Hellas..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!

 

επειδή έχω ψάξει αρκετά στο φόρουμ αλλά δε βρήκα κάτι, υπάρχει αναβάθμιση για το δικο μου το galaxy 3, με τα παρακάτω στοιχεία:

 

Ι5800XXJG3

ECLAIR.XWJG8

 

ευχαριστώ πολύ!

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το καινούριο KIES. Έκδοση 2. Καμία σχέση με το παλιό. Το έχει κατεβάσει κανένας άλλος να μας πει εντυπώσεις;

 

το έχω εγκατεστημένο σε Windows 7 enterprise 64-bit

 

είναι σαφώς πιο βελτιωμένο από το προηγούμενο σε σχέση πάντα με το user interface και το navigation, καθώς και σε σχέση με τις επιλογές συγχρονισμού

 

Κάτι μου αρέσει αρκετά είναι η καταχώρηση νέων επαφών και ο ενσωματωμένος video player.

 

Στις φωτογραφίες και τα βιντεο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα εμφανίζει ως μικρογραφίες, αλλά μόνο σε λίστα...

 

Δεν παύει να είναι βαρύ και αργό, ενώ έχω την εντύπωση ότι είναι πιο αργό σε φόρτωμα και απόκριση από την προηγούμενη έκδοση.

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!!

 

επειδή έχω ψάξει αρκετά στο φόρουμ αλλά δε βρήκα κάτι, υπάρχει αναβάθμιση για το δικο μου το galaxy 3, με τα παρακάτω στοιχεία:

 

Ι5800XXJG3

ECLAIR.XWJG8

 

ευχαριστώ πολύ!

 

βεβαιως και υπαρχει και ειναι στην πρωτη σελιδα αυτης της συζητησης αναρτημενο. βλεπε jpf ρομ...

την οποια κατεβαζεις απο εδω http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5800.htm

και τον τροπο εγκαταστασης παλι τον βρισκεις στην πρωτη σελιδα. καλο φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

το έχω εγκατεστημένο σε Windows 7 enterprise 64-bit

 

είναι σαφώς πιο βελτιωμένο από το προηγούμενο σε σχέση πάντα με το user interface και το navigation, καθώς και σε σχέση με τις επιλογές συγχρονισμού

 

Κάτι μου αρέσει αρκετά είναι η καταχώρηση νέων επαφών και ο ενσωματωμένος video player.

 

Στις φωτογραφίες και τα βιντεο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα εμφανίζει ως μικρογραφίες, αλλά μόνο σε λίστα...

 

Δεν παύει να είναι βαρύ και αργό, ενώ έχω την εντύπωση ότι είναι πιο αργό σε φόρτωμα και απόκριση από την προηγούμενη έκδοση.

 

Το δούλεψα κι εγώ αυτές τις μέρες. Είναι πολύ καλύτερο από το παλιό. Συμφωνώ 100% με τις παρατηρήσεις σου.

 

Ξέρουμε τίποτα για την επίσημη έκδοση του φρογιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πρωτο μου smartphone το galaxy 3 και μπορω να πω πως ειμαι ικανοποιημενος. Εχω κανει μονο την αναβαθμηση μεσω kies. Θελω να ρωτησω οταν καποιος γινεται root μπορει να κανει αναβαθμισεις κανονικα οπως και πριν?

Θελω να γινω root για να διορθωσω μονιμα το προβλημα με το gps, διαβασα σε ξενα site πως πρεπει να ειναι κανεις root για να κανει τετοια διορθωση.

Εχω δοκιμασει και το GPSopt με το οποιο λοκαρει σε δευτερολεπτα ομως θα πρεπει να το τρεχει κανεις καθε φορα που χρησημοποιει το GPS.

Αν γνωριζεται φυσικα αλλη μονιμη λυση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πρωτο μου smartphone το galaxy 3 και μπορω να πω πως ειμαι ικανοποιημενος. Εχω κανει μονο την αναβαθμηση μεσω kies. Θελω να ρωτησω οταν καποιος γινεται root μπορει να κανει αναβαθμισεις κανονικα οπως και πριν?

Θελω να γινω root για να διορθωσω μονιμα το προβλημα με το gps, διαβασα σε ξενα site πως πρεπει να ειναι κανεις root για να κανει τετοια διορθωση.

Εχω δοκιμασει και το GPSopt με το οποιο λοκαρει σε δευτερολεπτα ομως θα πρεπει να το τρεχει κανεις καθε φορα που χρησημοποιει το GPS.

Αν γνωριζεται φυσικα αλλη μονιμη λυση...

... δλδ τι πρόβλημα εχει το gps??

Σε μενα λοκαρει την 1η φορα στο 4λεπτο κ μετα σε 15" κ με το google maps k με το Ndrive...Δεν καταλαβαινω???

Link to comment
Share on other sites

Τεσσερα λεπτα δεν ειναι πολλα? εμενα με το GPSopt lokarei σε δευτερολεπτα.....αν ψαξεις θα δεις οτι οντος ειναι προβληματικο και θελει να αλλαξουν καποιες ρυθμισεις...δες http://ok-interesting.blogspot.com/2010/10/samsung-galaxy-3-gps-fix.html πχ. Edited by vlx
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τίποτα νεότερο για το επίσημο firmware? Είχανε πει για τέλος Ιανουαρίου αν δεν κάνω λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τίποτα νεότερο για το επίσημο firmware? Είχανε πει για τέλος Ιανουαρίου αν δεν κάνω λάθος...

 

πιθανότατα μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου θα το έχουμε. Ήδη έχει πάει στα σερβις της Sammy και το τεστάρουν... θέμα ημερών είναι να το ανεβάσουν στον server για να το κάνουμε update μέσω kies.

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα μέχρι το τέλος του Φεβρουαρίου θα το έχουμε. Ήδη έχει πάει στα σερβις της Sammy και το τεστάρουν... θέμα ημερών είναι να το ανεβάσουν στον server για να το κάνουμε update μέσω kies.

 

Άντε ντε. Φλάσαρα ένα Galaxy S με φρογιο και ήταν πολύ ωραίο. Περιμένω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε πρώτον ευχαριστω πολύ για οσα εχεις γραψει στα φόρουμ. Ηταν όλα υποδειγματικα. Πέρασα όπως περιγράφεις τη froyo. Απλά όταν εκανα με το z4root unroot δεν έφυγε το εικονιδιο του superuser. Απο κει και περα ακολούθησα ολες τις άλλες οδηγιες και πέρασε κανονικα η froyo εκδοση και τώρα πλέον δεν υπάρχει τετοιο εικονίδιο. Υπάρχει κάποιος λόγος να ανησυχίσω? Αλήθεια τώρα η καινούρια έκδοση πως γίνεται root? Και πως μπορώ να γράψω στα ελληνικά μνμ?
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε πρώτον ευχαριστω πολύ για οσα εχεις γραψει στα φόρουμ. Ηταν όλα υποδειγματικα. Πέρασα όπως περιγράφεις τη froyo. Απλά όταν εκανα με το z4root unroot δεν έφυγε το εικονιδιο του superuser. Απο κει και περα ακολούθησα ολες τις άλλες οδηγιες και πέρασε κανονικα η froyo εκδοση και τώρα πλέον δεν υπάρχει τετοιο εικονίδιο. Υπάρχει κάποιος λόγος να ανησυχίσω? Αλήθεια τώρα η καινούρια έκδοση πως γίνεται root? Και πως μπορώ να γράψω στα ελληνικά μνμ?

 

Καλησπέρα φίλε :)

το κινητό γίνεται unroot μόνο του όταν βάζεις καινούριο firmware.. (θα βγάλω το unroot από τις οδηγίες)

Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας είναι φυσιολογικό.

Στην froyo κάνεις root με το superoneclick 1.6.3. :) (κατέβασε το από τα συνημένα αρχεία, αλλά πρέπει να κάνεις register πρώτα)

ότι άλλο χρειαστείς πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, εγινε μια χαρά το ροοτ αλλά εχω κατεβάσει το titanium backup για να επαναφέρω τα αρχεία μου και ενώ στην αρχή μου λέει ο superuser να του δώσω άδεια και του επιτρέπω μετα μόλις ανοίγει το titanium backup μου λέει root access denied! τι να κάνω? πως θα επαναφέρω τα αρχεία μου?
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε, εγινε μια χαρά το ροοτ αλλά εχω κατεβάσει το titanium backup για να επαναφέρω τα αρχεία μου και ενώ στην αρχή μου λέει ο superuser να του δώσω άδεια και του επιτρέπω μετα μόλις ανοίγει το titanium backup μου λέει root access denied! τι να κάνω? πως θα επαναφέρω τα αρχεία μου?

 

To superoneclick δε βάζει το busybox σωστά, που χρειάζεται το titanium. Eυτυχώς ειδικά για το titanium υπάρχει λύση μέσα από την ίδια την εφαρμογή, πάτα το κουμπί που λέει Problems?, και θα σου κατεβάσει το busybox, μετά θα δουλεύει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η Sony Computer Entertainment παρουσιάζει το PlayStation Suite και ανοίγει

τον κόσμο του PlayStation στις φορητές συσκευές που χρησιμοποιούν Android.

 

έχουμε καμία τύχη να το δούμε και στο δικό μας κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...