Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι το SuperOneClick! Πλάκα έχουν τα ονόματα! Και το oneclickroot διαβάζω ότι δουλεύει, αλλά βγάζει αυτό το ηλίθιο error, που δεν οφείλεται στα Windows 7, το δοκίμασα και σε XP...

 

όχι σε froyo το oneclickroot δεν δουλεύει, όχι γιατί βγάζει error (μπορείς να πατήσεις το rootme2.2.bat και αρχίζει το root χωρίς να τρέξεις το πρόγραμμα), αλλά γιατί το froyo έχει διαφορετικό recovery menu από το eclair και δεν μπορείς να τρέχεις το update.zip..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όχι σε froyo το oneclickroot δεν δουλεύει, όχι γιατί βγάζει error (μπορείς να πατήσεις το rootme2.2.bat και αρχίζει το root χωρίς να τρέξεις το πρόγραμμα), αλλά γιατί το froyo έχει διαφορετικό recovery menu από το eclair και δεν μπορείς να τρέχεις το update.zip..

Μα αφού έχει επιλογή Froyo! :blink:

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού έχει επιλογή Froyo! :blink:

 

ναι αλλά δεν λειτουργεί... (δοκιμασμένο..)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν λειτουργεί... (δοκιμασμένο..)

 

Για να το λες έτσι θα είναι!

Εγώ ακόμα με Eclair είμαι γιατί μου αρέσει πιο πολύ από το γιαούρτι :lol:

Έκανα root με το z4root όμως κάτι παίζει με το busybox και κάποιες εφαρμογές μου βγάζουν σφάλματα... Κατέβασα το Busybox installer και μου λεέι ότι μάλλον είναι κλειδωμένη η rom!

Βέβαια και LiveWallpapers έβαλα και το titanium έτρεξε.:worry:

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια ερωτηση.Καμια φορα οταν ειμαι συνδεδεμενος μεσω 3G χανεται εντελως η ενδειξη 3G/H η οτι αλλο δειχνει(δεν εχω καταλαβει τι ειναι το H που δειχνει πολλες φορες)και ετσι κοβεται το ιντερνετ ενω στην ενδειξη σηματος μου δειχνει οτι εχω σημα.Να ειναι προβλημα της Wind η της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Μια ερωτηση.Καμια φορα οταν ειμαι συνδεδεμενος μεσω 3G χανεται εντελως η ενδειξη 3G/H η οτι αλλο δειχνει(δεν εχω καταλαβει τι ειναι το H που δειχνει πολλες φορες)και ετσι κοβεται το ιντερνετ ενω στην ενδειξη σηματος μου δειχνει οτι εχω σημα.Να ειναι προβλημα της Wind η της συσκευης?

 

μάλλον της wind.. μπορεί να μην έχει καλή κάλυψη 3g σεκείνη την περιοχή...

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού έχει επιλογή Froyo! :blink:

 

Έχει δίκιο ο kyrillos13, απλά στις 2-3 πρώτες εκδόσεις φρόγιο που διαρρεύσανε για το Galaxy S είχαν ακόμα το recovery mode του εκλαιρ, το 2e, και εκεί δούλευε. Γι'αυτό υπάρχει η επιλογή. Αλλά δε δουλεύει πια.

 

Καλησπέρα σε όλους.Μια ερωτηση.Καμια φορα οταν ειμαι συνδεδεμενος μεσω 3G χανεται εντελως η ενδειξη 3G/H η οτι αλλο δειχνει(δεν εχω καταλαβει τι ειναι το H που δειχνει πολλες φορες)και ετσι κοβεται το ιντερνετ ενω στην ενδειξη σηματος μου δειχνει οτι εχω σημα.Να ειναι προβλημα της Wind η της συσκευης?

 

Το Η είναι HSDPA (καλύτερο 3G). Aν χάνεται σημαίνει ότι είσαι σε περιοχή που δεν έχει 3g, και μάλλον εσύ έχεις βάλει ΜΟΝΟ 3g (ή WCDMA, δε θυμάμαι το μενού του galaxy 3), βάλε αυτόματο και θα αλλάζει σε 2g.

 

Για να το λες έτσι θα είναι!

Εγώ ακόμα με Eclair είμαι γιατί μου αρέσει πιο πολύ από το γιαούρτι :lol:

Έκανα root με το z4root όμως κάτι παίζει με το busybox και κάποιες εφαρμογές μου βγάζουν σφάλματα... Κατέβασα το Busybox installer και μου λεέι ότι μάλλον είναι κλειδωμένη η rom!

Βέβαια και LiveWallpapers έβαλα και το titanium έτρεξε.:worry:

 

To busybox είναι στο /system/bin ή στο /system/xbin?

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

μάλλον της wind.. μπορεί να μην έχει καλή κάλυψη 3g σεκείνη την περιοχή...

Μάλλον αυτο που λες ειναι.μου το κανει αρκετα συχνα και αναγκαζομαι κ μπαινω με 2g το οποιο σερνεται.ξερει κανεις να μου ποια ειναι η διαφορα οταν γραφει H με οταν γραφει E?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτο που λες ειναι.μου το κανει αρκετα συχνα και αναγκαζομαι κ μπαινω με 2g το οποιο σερνεται.ξερει κανεις να μου ποια ειναι η διαφορα οταν γραφει H με οταν γραφει E?

 

2G (GPRS) < EDGE (E) < 3G < H (HSDPA/HSUPA) < 4G .

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο Gsm/Wcdma(αυτοματη λειτουργια)απλα καμια φορα μου κανει αυτο που περιεγραψα.απλα ελπιζω οταν το κανει αυτο να ειναι προβλημα της wind κ οχι της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια live wallpapers δεν δειχνει το galaxy 3?

 

αφηστε το παιδια τωρα ειδα οτι πρεπει να ειναι root για να παιξει και εχει μεγαλη διαδικασια οποτε το αφηνω

 

μια ερωτηση περιπου ποση ωρα διαρκει η διαδικασια root μεχρι να κανει επανεκινηση το τηλεγωνο γιατι περιμενω κανα 5 λεπτο και ακομα να κανει επανεκινηση

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Πατάμε "Τροποποίηση" αν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι σε υπάρχον μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στο Gsm/Wcdma(αυτοματη λειτουργια)απλα καμια φορα μου κανει αυτο που περιεγραψα.απλα ελπιζω οταν το κανει αυτο να ειναι προβλημα της wind κ οχι της συσκευης.

 

Κατά 95% ναι, είναι πρόβλημα του παρόχου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση περιπου ποση ωρα διαρκει η διαδικασια root μεχρι να κανει επανεκινηση το τηλεγωνο γιατι περιμενω κανα 5 λεπτο και ακομα να κανει επανεκινηση

 

Ποιά διαδικασία;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ποιά διαδικασία;

 

απο τη στιγμη που παταω το home button για να φορτωσει το αρχειο zip περιμενω για να κανει επανεκινηση και να γινω root αλλα περιμενω κανα 5 λεπτο μηπως κολησε η να περιμενω

 

τυχερακιας το τηλεφωνο δειχνει ενα τριγςνο με ενα θαυμαστικο στη μεση και το ανθρωπακι του αντροιντ

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

τυχερακιας το τηλεφωνο δειχνει ενα τριγςνο με ενα θαυμαστικο στη μεση και το ανθρωπακι του αντροιντ

 

Είσαι σε download mode, ενώ πρέπει να είσαι σε recovery mode. Kλείσε το τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε, πάτησες το λάθος συνδυασμό κουμπιών. Δεν είμαι σίγουρος αν στο galaxy 3 είναι ο ίδιος με του galaxy s, ψάξτο... αλλά αν είναι, πάτησες το λάθος κουμπί έντασης, κάτω αντί για πάνω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε download mode, ενώ πρέπει να είσαι σε recovery mode. Kλείσε το τηλέφωνο και ξαναδοκίμασε, πάτησες το λάθος συνδυασμό κουμπιών. Δεν είμαι σίγουρος αν στο galaxy 3 είναι ο ίδιος με του galaxy s, ψάξτο... αλλά αν είναι, πάτησες το λάθος κουμπί έντασης, κάτω αντί για πάνω.

οχι το σωστο ειχα πατησει το apply sdcard update zip τωρα το ξαναπατησα και περιμενω

Link to comment
Share on other sites

οχι το σωστο ειχα πατησει το apply sdcard update zip τωρα το ξαναπατησα και περιμενω

 

Έχεις update.zip στην κάρτα σου; Επίσης, υποθέτω έχεις 2.1 eclair, γιατί σε froyo δεν πιάνει αυτό

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ναι 2,1 εχω

 

κολησε τιπτα δεν κανει ουτε reboot

 

λες να βγαλω τη μπαταρια και να τη ξαναβαλω

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Nαι βγάλε μπαταρία δε θα πάθει κάτι. Δε μου είπες όμως ποιά διαδικασία χρησιμοποιείς. (link)

 

Eπίσης, σε παρακαλώ αν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου μη γράφεις καινούριο, αλλά πάτα το πλήκτρο τροποποίηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nαι βγάλε μπαταρία δε θα πάθει κάτι. Δε μου είπες όμως ποιά διαδικασία χρησιμοποιείς. (link)

 

Eπίσης, σε παρακαλώ αν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμά σου μη γράφεις καινούριο, αλλά πάτα το πλήκτρο τροποποίηση.

 

αυτη τη διαδικασια χρησιμοποισα που λεει για eclair, εγινε θα κανω τροποοθιηση δεν το ξερα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

εβγαλα τη μπαταρια την ξαναβαλα και παλι ειναι σε recovery mode και δεν κανει reboot τι να κανω τωρα

 

 

 

καμια ιδεα? να πατησω εκει που λεει wipe data factory reset?

 

ακομα δεν το πηρα το χαλασα αλλα δε μπορει καπως θα ξεκλειδωνει

 

ενταξει εκανε reboot αλλα δεν εγινε root να το ξαναπροσπαθησω αυτη δεν ειναι η σωστη διαδικασια?

Edited by karaiskos
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη διαδικασια χρησιμοποισα που λεει για eclair, εγινε θα κανω τροποοθιηση δεν το ξερα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153

 

εβγαλα τη μπαταρια την ξαναβαλα και παλι ειναι σε recovery mode και δεν κανει reboot τι να κανω τωρα

 

 

 

καμια ιδεα? να πατησω εκει που λεει wipe data factory reset?

 

ακομα δεν το πηρα το χαλασα αλλα δε μπορει καπως θα ξεκλειδωνει

 

ενταξει εκανε reboot αλλα δεν εγινε root να το ξαναπροσπαθησω αυτη δεν ειναι η σωστη διαδικασια?

 

Ναι αυτή είναι η διαδικασία, αλλά κάτι δεν κάνεις καλά και δεν ξέρω τί. Κοίτα αν υπάρχει το update.zip στην κάρτα σου, και αν υπάρχει απλά κάνε πάλι αυτό από recovery mode. Μην κάνεις wipe data θα χάσεις όλες σου τις εφαρμογές χωρίς λόγο. Όταν κάνεις reboot θα δεις το superuser permissions (Δικαιώματα) στις εφαρμογές σου, αν έχει πετύχει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι η διαδικασία, αλλά κάτι δεν κάνεις καλά και δεν ξέρω τί. Κοίτα αν υπάρχει το update.zip στην κάρτα σου, και αν υπάρχει απλά κάνε πάλι αυτό από recovery mode. Μην κάνεις wipe data θα χάσεις όλες σου τις εφαρμογές χωρίς λόγο. Όταν κάνεις reboot θα δεις το superuser permissions (Δικαιώματα) στις εφαρμογές σου, αν έχει πετύχει.

και κατι που παρατηρησα ειναι οτι ενω συνδεω το usb στην αρχη μου λεει οτι συνδεθηκα μετα ομως οταν τρεχω το προγραματακι εξαφανιζεται απο τον pc μου το εικονιδιο οτι συνδεθηκε το τηλεφωνο

 

επισης πως κοιτας στην καρτα σου αν εχει το αρχειο?

 

ενταξει το βρηκα υπαρχει τωρα το αρχειο στη καρτα μου πως παω σε recovery mode για να το ξανακανω?

Edited by karaiskos
Link to comment
Share on other sites

και κατι που παρατηρησα ειναι οτι ενω συνδεω το usb στην αρχη μου λεει οτι συνδεθηκα μετα ομως οταν τρεχω το προγραματακι εξαφανιζεται απο τον pc μου το εικονιδιο οτι συνδεθηκε το τηλεφωνο

 

επισης πως κοιτας στην καρτα σου αν εχει το αρχειο?

 

Έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων;

Κοιτάς όπως κοιτάς για οποιοδήποτε άλλο αρχείο, τί εννοείς; Ή από το my files, ή με τον υπολογιστή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων;

Κοιτάς όπως κοιτάς για οποιοδήποτε άλλο αρχείο, τί εννοείς; Ή από το my files, ή με τον υπολογιστή.

ναι τον εχω ενεργοποιησει

βασικα ξερειςτι γινεται ενω λεει οτι θα επανεκινηθει μονο του το τηλεφωνο μετα τη διαδικιασια δεν το κανει και βρισκεται μονιμα σε κατασταση download

ενταξει πετυχε εμφανιστηκε το παραθυρο με τη λεξη δικαιωματα αλλα ειναι ασπρομαυρο

Edited by karaiskos
Link to comment
Share on other sites

ενταξει πετυχε εμφανιστηκε το παραθυρο με τη λεξη δικαιωματα αλλα ειναι ασπρομαυρο

 

έτσι πρέπει να είναι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...