Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου φαίνεται όχι.

 

 

 

Froyo News:

Έρχεται καινούρια έκδοση Froyo και λογικά καλύτερη και πιο σταθερή.

πληροφορίες: Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPA/I5800OXXJPA/I5800XXJP2 | Date: 30.11.2010 11:57 | Size: 124,35 MB | ID: 3122381675

μόλις ανέβει στο internet θα σας ενημερώσω :)

 

Επίσημη έκδοση;:hypno:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσημη έκδοση;:hypno:

 

υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να είναι η πρώτη επίσημη froyo που θα βγεί για το κινητό μας!!!!!! ακόμα και να μην είναι, θα είναι πολύ πιο σταθερή !!!!

 

Υ.Γ: άντε να την ανεβάσει το samfirmware... :)

 

EDIT: σύμφωνα με πληροφορίες μέχρι αύριο θα έχει ανέβει. μακάρι να ανέβει από σήμερα.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να είναι η πρώτη επίσημη froyo που θα βγεί για το κινητό μας!!!!!! ακόμα και να μην είναι, θα είναι πολύ πιο σταθερή !!!!

 

Υ.Γ: άντε να την ανεβάσει το samfirmware... :)

 

EDIT: σύμφωνα με πληροφορίες μέχρι αύριο θα έχει ανέβει. μακάρι να ανέβει από σήμερα.

 

Ακόμα τίποτα ε; :wacko:

:kill:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να είναι η πρώτη επίσημη froyo που θα βγεί για το κινητό μας!!!!!! ακόμα και να μην είναι, θα είναι πολύ πιο σταθερή !!!!

 

Υ.Γ: άντε να την ανεβάσει το samfirmware... :)

 

EDIT: σύμφωνα με πληροφορίες μέχρι αύριο θα έχει ανέβει. μακάρι να ανέβει από σήμερα.

 

:lol::lol: Και προβλέποταν πολύ ανιαρό το σημερινό βράδυ μετά την παρακολούθηση της χθεσινής τσόντας Μπάρτσα-Ρεάλ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα ε; :wacko:

:kill:

 

τίποτα :/

 

:lol::lol: Και προβλέποταν πολύ ανιαρό το σημερινό βράδυ μετά την παρακολούθηση της χθεσινής τσόντας Μπάρτσα-Ρεάλ :lol:

 

αχαχαχαχ :P

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880&page=168

 

Για να δούμε :)

 

Ωραια θα περασω μια και καλη αυτο. Δεν περασα ακομα το I5800XXJP8

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έβαλα, ακολουθώντας τις οδηγίες του Kyrillou. Έχει ξανά το youtube ap :) Η οθόνη δεν έκανε flicker, δεν έπεσε το wifi (ακόμα), το swype έχει ΚΑΙ ελληνικά (!) και παίζει και όλα τα videos :)

 

Αλλά δεν έχει flash support ακόμα... Oh well, μόλις βγεί η JPA θα την αλλάξω :)

 

Χμμ το z4root δεν έπιασε... :( Το ξαναφλασάρω :(((

Edited by ohimso
Link to comment
Share on other sites

Μόλις φλάσαρα... σε λίγο θα το τεστάρω να δω διαφορές/ σταθερότητα του android. δεν έχω καταφέρει να κάνω root :/ Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!

 

Συγχαρητήρια και για το καινούργιο firmware! Μακάρι να είναι πιο σταθερό από το προηγούμενο να το φορέσουμε να ησυχάσουμε! :)

 

Τώρα, εγώ έχω το εξής θέμα! Ενώ μέχρι πριν από όλες τις αναβαθμίσεις/δοκιμές που έκανα με τα firmwares (αλλά και κατά τη διάρκεια λειτουργίας της προηγούμενης leaked froyo) το mobile internet συνδεόταν μια χαρά, τώρα μου κάνει πολλά νερά!!! :(

 

Θα μπορούσε κάποιος φίλος να ανεβάσει αναλυτικά τις ρυθμίσεις APN που έχει (αν είναι εύκολο κάποιος που να έχει σύνδεση wind)!

 

Σας ευχαριστώ.

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα!

 

Συγχαρητήρια και για το καινούργιο firmware! Μακάρι να είναι πιο σταθερό από το προηγούμενο να το φορέσουμε να ησυχάσουμε! :)

 

Τώρα, εγώ έχω το εξής θέμα! Ενώ μέχρι πριν από όλες τις αναβαθμίσεις/δοκιμές που έκανα με τα firmwares (αλλά και κατά τη διάρκεια λειτουργίας της προηγούμενης leaked froyo) το mobile internet συνδεόταν μια χαρά, τώρα μου κάνει πολλά νερά!!! :(

 

Θα μπορούσε κάποιος φίλος να ανεβάσει αναλυτικά τις ρυθμίσεις APN που έχει (αν είναι εύκολο κάποιος που να έχει σύνδεση wind)!

 

Σας ευχαριστώ.

 

Βασίλης

 

 

Ρυθμίσεις APN

 

Wind Internet

gint.b-online.gr

 

Όνομα: Wind Internet

 

APN: gint.b-online.gr

 

Διακομιστής Proxy, Θύρα, Όνομα χρήστη, Κωδικός πρόσβασης, Διακομιστής, MMSC, Διακομιστής μεσολάβησης, θύρα MMS: Δεν έχει ρυθμιστεί

 

MCC: 202

 

MNC: 10

 

Τύπος ελέγχου ταυτότητας: Κανένα

 

Τύπος APN: internet

 

Ελπίζω να βοήθησα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο βλέπω δεν έχει καταφέρει κανένας να κάνει root ούτε στο xda...θα περιμένω, χωρίς root δε λέει, ειδικά απο τη στιγμή που δεν έχω προβλήματα με την υπάρχουσα froyo.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις APN

 

Wind Internet

gint.b-online.gr

 

Όνομα: Wind Internet

 

APN: gint.b-online.gr

 

Διακομιστής Proxy, Θύρα, Όνομα χρήστη, Κωδικός πρόσβασης, Διακομιστής, MMSC, Διακομιστής μεσολάβησης, θύρα MMS: Δεν έχει ρυθμιστεί

 

MCC: 202

 

MNC: 10

 

Τύπος ελέγχου ταυτότητας: Κανένα

 

Τύπος APN: internet

 

Ελπίζω να βοήθησα. :cool:

Δεν το δοκίμασα ακόμα αλλά σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια! :cool:

 

Βασίλης

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγύρισα στην 2.1, δε με θέλει η froyo :vava: Κανένα πρόβλημα δεν παρατήρησα, εκτός από το ότι δεν έχει flash, δεν έχει gps :p , και ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ root, όπως διαπίστωσα, μετά από πολλά ξανα-μανα-φλασαρίσματα :worry::grin:

 

Από το λίγο που είδα την JP9, όμως, έχω μείνει... Πραγματικά άλλο κινητό! Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι ένα κινητό με τέτοια τιμή θα μπορούσε να είναι τόσο γρήγορο, όμορφο, με τόσο καλή οθόνη!

 

Με κάνει να αναρωτιέμαι ΠΟΣΟ καλύτερη να είναι η samoled του sgs?!? :offtopic:

 

Εν τω μεταξύ στο xda βγάλανε το zip.enc της JPA, που φαίνεται ότι θα είναι η τελική έκδοση. Δεν έχουν όμως τον κωδικό για να μπορέσουν να το κάνουν unzip...

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναγύρισα στην 2.1, δε με θέλει η froyo :vava: Κανένα πρόβλημα δεν παρατήρησα, εκτός από το ότι δεν έχει flash, δεν έχει gps :p , και ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ root, όπως διαπίστωσα, μετά από πολλά ξανα-μανα-φλασαρίσματα :worry::grin:

 

Από το λίγο που είδα την JP9, όμως, έχω μείνει... Πραγματικά άλλο κινητό! Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι ένα κινητό με τέτοια τιμή θα μπορούσε να είναι τόσο γρήγορο, όμορφο, με τόσο καλή οθόνη!

 

Με κάνει να αναρωτιέμαι ΠΟΣΟ καλύτερη να είναι η samoled του sgs?!? :offtopic:

 

Εν τω μεταξύ στο xda βγάλανε το zip.enc της JPA, που φαίνεται ότι θα είναι η τελική έκδοση. Δεν έχουν όμως τον κωδικό για να μπορέσουν να το κάνουν unzip...

 

ναι το κατέβασα αλλά δυστυχώς δεν έχω κωδικό ούτε εγώ.. πιστεύω να βρούμε γρήγορα λύση για το root γιατί δεν λέει αλλιώς... Άντε σήμερα μπορεί να ανέβει η I5800XXJPA από samfirmware

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί πέρασαν ήδη... 12 ώρες από το τελευταίο φλασάρισμα :Ρ

 

Λοιπόν κατάφερα να ρουτάρω... χρησιμοποίησα το superoneclick root 1.5.5 !!! από xda. (κατέβασε το και τρέξτο ως διαχειριστής.)

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ παληκάρια, η JPA θα είναι η επίσημη?

Κι αν όχι, πότε την περιμένουμε? Μέσω KIES λογικά, έτσι?

Φχαρστώ...

Link to comment
Share on other sites

Thanks thanks :D Θα το επιχειρήσω ξανά !!!! Ελπίζω να δουλέψει και σε μένα!

 

θα δουλέψει :)

 

 

Ωρέ παληκάρια, η JPA θα είναι η επίσημη?

Κι αν όχι, πότε την περιμένουμε? Μέσω KIES λογικά, έτσι?

Φχαρστώ...

 

μέχρι τα Χριστούγεννα πιστεύω θα έχει βγει η επίσημη μέσω kies :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, μόνο μία φορά κατάφερα να περάσω σωστά την JP9. Όλες οι επόμενες φορές απέτυχαν :( Δεν πειράζει, απ' ό,τι είδα, καλύτερα να περιμένω την official, αφού θα βγεί μέχρι τα Χριστούγεννα :)

 

Άσε μη μου μείνει κανένα brick στο χέρι στο τέλος από τα πολλά φλασαρίσματα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Το JP9 κατά τη γνώμη μου, αφού τελικά γίνεται root (αν δεν θες να περιμένεις για την επίσημη froyo).

 

Με το JP8 εγώ είχα μεγάλο πρόβλημα, δεν μου έπαιζε κανένα video!

 

Good luck.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω βαλει κανενα απο τα 2 γιαουρτια πιο λετε να βαλω?

 

το JP9 βάλε. είναι πολύ σταθερό και δεν έχει τα bugs του JP8. Thanks Samsung :)

Περιμένουμε την τελική τα Χριστούγεννα πιστεύω.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...