Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το sygic είναι παρά πολύ καλό....αν το θέλει κάποιος PM me.

 

 

Sent from my iPhone

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι και εγώ ένας τυχερός κάτοχος... αλλά με ένα πρόβλημα.. έκανα import τα contacts μου από το gmail αλλά ενώ τα έχει περάσει στις επαφές όταν με παίρνει τηλέφωνο κάποιος από αυτούς που υπάρχουν στην λίστα δεν εμφανίζεται το όνομα.. λίγη βοήθεια τη χρειάζομαι γιατί πλησιάζει και η γιορτή μου και θα με παίρνουν και δεν θα καταλαβαίνω ποίος είναι.

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

βαλε σε όλες τις επαφές σου το προθεμα +30 και ολα θα ειναι οκ.

 

Καλά Χριστούγεννα σε Ολους!!!!:):)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά και καλά Χριστούγεννα...

 

Στην lockscreen πώς βγάζουμε την ειδοποίηση μηνύματος από την native sms εφαρμογή?

Βάζω το Handcent διαβάζω τα μυνήματα από εκεί,και πρέπει να τα διαβάσεις και από την native για να φύγει η ειδοποίηση στην lockscreen.

Και κάτι ακόμα ...

Πώς στέλνουμε τραγούδι με BT?

Μόνο μέσα από το astro κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και γω περηφανος κατοχος οπτιμους επιτελους :p! ερωτηση! ποσο να το αφησω να φορτισει την πρωτη φορα? στις οδηγιες ελεγε απλως αφηστε το να φορτισει πληρως:confused:

επισης εχω αρκετες αποριες! κατα πρωτον υπαρχει καποια συγκεκριμενη σελιδα που κατεβαζουμε android εφαρμογες? τις κατεβαζουμε απο το κινητο κατευθειαν ε? και τι εννοουμε λεγοντας root? εννοω διαβασα καποιου να λενε θα κανω root το κινητο για την ταδε εφαρμογη

ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by manos_1989
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα και εγώ χθες το κινητό αφού είχα διαβάσει όλες τις σελίδες.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές, αν και επειδή δεν είχα ποτέ smartphone μου φαίνονται λίγο περίεργα τα μενού και η φιλοσοφία.

 

Επειδή αναφέρεται πολύ στις προηγούμενες σελίδες η μεταφορά των επαφών από το παλιό μας τηλέφωνο, θέλω να πω ότι την έκανα πολύ εύκολα με τον ακόλουθο τρόπο.

 

Σύνδεσα το παλιό κινητό στο PC και έκανα όλες τις επαφές export σε vcard. Μετά σύνδεσα το LG και με το LG PC Suite έκανα import όλα τα vcard που είχαν δημιουργηθεί στο LG PC Suite. Στη συνέχεια έκανα συγχρονισμό με το τηλέφωνο και οι επαφές ήταν έτοιμες χωρίς να χρειάζεται καμία διόρθωση.

 

Όσον αφορά το gps επειδή το πήρα από το Πλαίσιο (μου έδωσαν και την βάση) κατέβασα το ndrive, το εγκατέστησα, κατέβασε όλα τα "απαραίτητα" και μετά στους χάρτες μου είχε έτοιμο από μόνο του να κατεβάσω της Ελλάδας χωρίς να δώσω πουθενά το IMEI. Τώρα δουλεύει κανονικά και οι χάρτες δείχνουν ότι δεν είναι trial, έχουν κανονικά serial number. Το μόνο περίεργο είναι ότι τους κατέβασε δύο φορές, δηλαδή στους χάρτες του ndrive βλέπω δύο φορές την Ελλάδα.

 

Πάντως πιστεύω ότι το τηλέφωνο πραγματικά αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα και εγώ χθες το κινητό αφού είχα διαβάσει όλες τις σελίδες.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές, αν και επειδή δεν είχα ποτέ smartphone μου φαίνονται λίγο περίεργα τα μενού και η φιλοσοφία.

 

Επειδή αναφέρεται πολύ στις προηγούμενες σελίδες η μεταφορά των επαφών από το παλιό μας τηλέφωνο, θέλω να πω ότι την έκανα πολύ εύκολα με τον ακόλουθο τρόπο.

 

Σύνδεσα το παλιό κινητό στο PC και έκανα όλες τις επαφές export σε vcard. Μετά σύνδεσα το LG και με το LG PC Suite έκανα import όλα τα vcard που είχαν δημιουργηθεί στο LG PC Suite. Στη συνέχεια έκανα συγχρονισμό με το τηλέφωνο και οι επαφές ήταν έτοιμες χωρίς να χρειάζεται καμία διόρθωση.

 

Όσον αφορά το gps επειδή το πήρα από το Πλαίσιο (μου έδωσαν και την βάση) κατέβασα το ndrive, το εγκατέστησα, κατέβασε όλα τα "απαραίτητα" και μετά στους χάρτες μου είχε έτοιμο από μόνο του να κατεβάσω της Ελλάδας χωρίς να δώσω πουθενά το IMEI. Τώρα δουλεύει κανονικά και οι χάρτες δείχνουν ότι δεν είναι trial, έχουν κανονικά serial number. Το μόνο περίεργο είναι ότι τους κατέβασε δύο φορές, δηλαδή στους χάρτες του ndrive βλέπω δύο φορές την Ελλάδα.

 

Πάντως πιστεύω ότι το τηλέφωνο πραγματικά αξίζει τα λεφτά του.

Φιλε μου και εγω το ίδιο εκανα & εχω τελικα απορια που χρειαζεται & αν χρειαζεται να βαλουμε το ΙΜΕΙ της συσκευης καπου . Δεν δειχνει καπου ότι είναι trial .Χρειαζεταi καποιο τηλ στην NDRIVE για να δωθει κωδικος....?Καθε πληροφορια δεκτή....

Αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας μας πει

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα και εγώ χθες το κινητό αφού είχα διαβάσει όλες τις σελίδες.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές, αν και επειδή δεν είχα ποτέ smartphone μου φαίνονται λίγο περίεργα τα μενού και η φιλοσοφία.

 

Επειδή αναφέρεται πολύ στις προηγούμενες σελίδες η μεταφορά των επαφών από το παλιό μας τηλέφωνο, θέλω να πω ότι την έκανα πολύ εύκολα με τον ακόλουθο τρόπο.

 

Σύνδεσα το παλιό κινητό στο PC και έκανα όλες τις επαφές export σε vcard. Μετά σύνδεσα το LG και με το LG PC Suite έκανα import όλα τα vcard που είχαν δημιουργηθεί στο LG PC Suite. Στη συνέχεια έκανα συγχρονισμό με το τηλέφωνο και οι επαφές ήταν έτοιμες χωρίς να χρειάζεται καμία διόρθωση.

 

Όσον αφορά το gps επειδή το πήρα από το Πλαίσιο (μου έδωσαν και την βάση) κατέβασα το ndrive, το εγκατέστησα, κατέβασε όλα τα "απαραίτητα" και μετά στους χάρτες μου είχε έτοιμο από μόνο του να κατεβάσω της Ελλάδας χωρίς να δώσω πουθενά το IMEI. Τώρα δουλεύει κανονικά και οι χάρτες δείχνουν ότι δεν είναι trial, έχουν κανονικά serial number. Το μόνο περίεργο είναι ότι τους κατέβασε δύο φορές, δηλαδή στους χάρτες του ndrive βλέπω δύο φορές την Ελλάδα.

 

Πάντως πιστεύω ότι το τηλέφωνο πραγματικά αξίζει τα λεφτά του.

το imei πρεπει να το διαβαζει απο μονο του το προγραμμα , γιατι δε μπορει οποιοδηποτε κινητο να μπει να κατεβασει τσαμπα τους χαρτες

 

οσο για τους 2 χαρτες που λες, ειναι 2 φορες ο χαρτης της ελλαδας , με τη διαφορα οτι στη μια εκδοχη οι οδοι ειναι στα λατινικα και στην αλλη εκδοχη ειναι στα ελληνικα :) προφανως ειναι για τους μη ομιλουντες ελληνικα και λογικα θα ισχυει για ολους τους χαρτες (αν πχ αγορασεις το χαρτη της τουρκιας , δε νομιζω να βγαλεις ακρη με τα τουρκικα :p )

 

 

 

εγω επειδη εχω αγγλικα στο μενου (υποθετω δλδ ) μου εβγαζε τις οδους στα λατινικα , αλλα αυτο μπορεις να το αλλαξεις αν πας στο "σχετικα" => "χαρτης" και επιλεγεις οποια απο τις 2 εκδοχες θελεις

 

στο μαρκετ του ndrive δε φαινεται αυτο, αλλα αν μπεις στην sd θα δεις οτι ειναι 2 αρχεια

 

δε δοκιμαζω παντως να διαγραψω τη λατινικη εκδοχη και ας μου πιανει τσαμπα χωρο

 

οσο για τη γλωσσα του υπολοιπου μενου , αυτη αλλαζει αναλογα με τη γλωσσα που θα επιλεξεις, με το που κατεβασεις και επιλεξεις τη Ματινα, ολα γινονται ελληνικα αυτοματα, αλλα σε μενα τουλαχιστον δεν εγιναν οι οδοι στο χαρτη, αυτο το εκανα απο κει που ανεφερα

 

 

μια αλλη ερωτηση, εχει ερθει σε κανενα η αναβαθμιση σε 2.2.1 ? ή δεν εχει ερθει ακομα στη χωρα μας? γιατι υπαρχουν καποια θεματακια που ελπιζω να λυνονται με αυτη την αναβαθμιση

 

γενικα παντως η lg φαινεται να μην εχει αφησει το κινητο στη τυχη του (σαν μερικα αλλα αρκετα ακριβοτερα μοντελα αλλων κατασκευαστων) , ελπιζω να συνεχισει κι αλλο την καλη υποστηριξη

 

το 2.3 δεν ειπε ποτε θα παρουμε, τουλαχιστον ομως θα το παρουμε

http://www.lg.com/us/mobile-phones/publicnotices/optimus-one-os-upgrade.jsp

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ανοιξα επιτελους το κινητο! νομιζω εχω ενα προβλημα! αρκετες φορες οταν ειμαι στο μενου δεν λειτουργει η οθονη αφης και αναγκαζομαι να παω πισω με το κουμπι και να ξαναμπω. ειναι προβλημα η καποιο ειδος κλειδωματος?
Link to comment
Share on other sites

...οσο για τους 2 χαρτες που λες, ειναι 2 φορες ο χαρτης της ελλαδας , με τη διαφορα οτι στη μια εκδοχη οι οδοι ειναι στα λατινικα και στην αλλη εκδοχη ειναι στα ελληνικα :) προφανως ειναι για τους μη ομιλουντες ελληνικα και λογικα θα ισχυει για ολους τους χαρτες (αν πχ αγορασεις το χαρτη της τουρκιας , δε νομιζω να βγαλεις ακρη με τα τουρκικα :p )...

 

 

Ναι φίλε έχεις απόλυτο δίκιο, δεν το είχα προσέξει!

Link to comment
Share on other sites

το πολυαναμενομενο Google Maps 5.0

http://www.speedyshare.com/files/25750192/download/Google%20maps%205.0.0.apk

 

το εστησα και παιζει μια χαρα.

 

ωραιος, ψηθηκα να το δοκιμασω

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσα , ενω οδηγώ το αυτοκίνητο να πω "παρε τηλεφωνο σπίτι " (οπως στο iphone) , και να παρει τον αριθμο που αντιστοιχει στο σπίτι ?

 

Το παλιο μου τηλέφωνο , ειχε αυτη τη δυνατότητα εκπαιδευσης , στο να παιρνει τηλέφωνο οτι του ελεγες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ανοιξα επιτελους το κινητο! νομιζω εχω ενα προβλημα! αρκετες φορες οταν ειμαι στο μενου δεν λειτουργει η οθονη αφης και αναγκαζομαι να παω πισω με το κουμπι και να ξαναμπω. ειναι προβλημα η καποιο ειδος κλειδωματος?

 

γρήγορα για DOA! (dead on arrival)

Link to comment
Share on other sites

αργει και σε εσας να ανοιξει; κανει καμια 30-40 δευτερολεπτα μεχρι να πατησω το πασσ, και στην μαυρη οθονη που εμφανιζει κατω δεξια το μαυρο ειναι λιγο ξεθοριασμενο σα να φωτιζεται απο διπλα και φαινεται περισσοτερο απο αλλα σημεια, δεν εχει προβλημα στην αφη σε εκεινο το σημειο ουτε φαινεται σε αλλα χρωματα
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά έχω το τηλέφωνο εδώ και 2 εβδομάδες αλλά έχω πρόβλημα με την sd card που αγόρασα. Πήρα μια 8GB Kingston και στα καλα του καθουμένου την βγάζει και τη βάζει μονο του. Είδα στο ιντερνετ ότι το έχουν και άλλοι από το εξωτερικό το προβλημα και δε ξερω τι να κάνω. Έκανα φορματ στην καρτα αλλα τιποτα. Εχει κανεις αλλος αυτό το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, με υγεία και ευτυχία στις οικογένειές σας!

 

Ακόμα περιμένω να πέσει λίγο η τιμή του εγώ. Υπολόγιζα ότι μέχρι τώρα, θα το βρίσκαμε σε διάφορα μαγαζία με λιγότερα από 230 ευρώ, αλλά αυτό αρνείται πεισματικά! :P

Μάλλον θα περιμένω να περάσει και η Holiday madness μήπως πέσει λίγο τότε η τιμή του, αλλιώς θα το τσιμπήσω έτσι κι αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά του LG OPTIMUS P500 στις 13-12-2010 το οποίο φαίνεται να είναι εξαιρετικό τηλέφωνο για όσες ώρες χρησιμοποιήθηκε, εντοπίστηκε πρόβλημα στην ποιότητα επικοινωνίας η οποία είναι κακή έως αδύνατη(διακοπή σύνδεσης συνεχώς,όταν η ένδειξη είναι μία έως δύο γραμμές)ενώ η επικοινωνία είναι καλή μόνο όταν η ένδειξη σήματος είναι Full.

Έχει σταλεί στο service και περιμένω απάντηση.

Μήπως γενικότερα υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με τα LG αφού υπάρχουν αναφορές και για άλλα μοντέλα?

Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως ειναι μαι χαρα και με πολυ καλυτερη ποιοτητα και στο σημα και στη συνομιλια απο το HTC diamond. και με αρκετα καλο ηχειο
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά έχω το τηλέφωνο εδώ και 2 εβδομάδες αλλά έχω πρόβλημα με την sd card που αγόρασα. Πήρα μια 8GB Kingston και στα καλα του καθουμένου την βγάζει και τη βάζει μονο του. Είδα στο ιντερνετ ότι το έχουν και άλλοι από το εξωτερικό το προβλημα και δε ξερω τι να κάνω. Έκανα φορματ στην καρτα αλλα τιποτα. Εχει κανεις αλλος αυτό το προβλημα;

και σε μενα κανει κολπα με τη sd cart που ειχε (την 2Gb) και κατα καιρους βγαζει μονο του οτι η καρτα sd μπορει να αφαιρεθει και κανει restart

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά έχω το τηλέφωνο εδώ και 2 εβδομάδες αλλά έχω πρόβλημα με την sd card που αγόρασα. Πήρα μια 8GB Kingston και στα καλα του καθουμένου την βγάζει και τη βάζει μονο του. Είδα στο ιντερνετ ότι το έχουν και άλλοι από το εξωτερικό το προβλημα και δε ξερω τι να κάνω. Έκανα φορματ στην καρτα αλλα τιποτα. Εχει κανεις αλλος αυτό το προβλημα;

Δεν φταει η καρτα σου αλλα το λογισμικο του κινητου.

Μου το κανει και εμενα με την εργοστασιακη ανα καιρους.

Πρεπει να του κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση (και γω τωρα το ψαχνω).

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αγορά του LG OPTIMUS P500 στις 13-12-2010 το οποίο φαίνεται να είναι εξαιρετικό τηλέφωνο για όσες ώρες χρησιμοποιήθηκε, εντοπίστηκε πρόβλημα στην ποιότητα επικοινωνίας η οποία είναι κακή έως αδύνατη(διακοπή σύνδεσης συνεχώς,όταν η ένδειξη είναι μία έως δύο γραμμές)ενώ η επικοινωνία είναι καλή μόνο όταν η ένδειξη σήματος είναι Full.

Έχει σταλεί στο service και περιμένω απάντηση.

Μήπως γενικότερα υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με τα LG αφού υπάρχουν αναφορές και για άλλα μοντέλα?

 

Πρέπει να είναι τυχαίο. Εγώ έχω εντυπωσιαστεί από την λήψη καθώς προχθές πέρασα από τούνελ 2χλμ ενω μηλουσα χωρίς να πέσει η γραμμή η να διακοπεί η επικοινωνία (σε αντίθεση με το nokia e66)

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου τυχαινει το προβλημα με την καρτα sd, ανα διαστηματα μου κανει αποσυνδεση της καρτας και μερικες φορες restart. Επισης δοκιμαστε να παιξετε καποιο καλο παιχνιδι και πειτε μου αν παει πιο αργα οταν ακουμπατε το δαχτυλο στην οθονη. Απο οτι διαβασα το 2ο το εχουν αρκετες συσκευες android και λενε θα διορθωθει με την 2.3
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταει η καρτα σου αλλα το λογισμικο του κινητου.

Μου το κανει και εμενα με την εργοστασιακη ανα καιρους.

Πρεπει να του κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση (και γω τωρα το ψαχνω).

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

Στο update που δεν εχει ερθει ακομα στη χωρα μας αυτο πρεπει να διορθωνεται

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...