Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,

παιδια το αγορασα σημερα κι ενω διορθωνα τις επαφες μόυ,ξαφνικα κολλησε και δεν ανοιγουν οι επαφες πλεον!

 

δοκιμασα επανεκινηση αλλα παλι τπτ! Δεν εχω πλεον με κανενα τροπο προσβαση στις επαφες μου!

το μηνυμα σφαλματος που βγαζει λεει:

 

Λυπουμαστε!

Υπηρξε μια μη αναμενομενη διακοπη της υπηρεσιας android.process.accore.

Παρακαλω προσπαθηστε αργοτερα.

 

Αναγκαστικο κλεισιμο.

 

βοηθεια παιδια, τι το'θελα το ρημαδι τουτο!

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλα προβληματα αυτο το κινητο. Δεν αξιζει τελικα η αγορα του? :confused:

 

Αξίζει , δεν υπήρχε ποτέ κάτι καλύτερο στα λεφτά του

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καμμια βοηθεια βρε παιδια;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Hello και καλο χειμώνα για μερικούς.;). Μπαίνω στο θέμα μου το έχω κάνει root έχω βάλει την ClockworkMod+Custom Rom 2,3,4 kernel 2.6.32.39 franco kernel v16,1 Mod ver void forever αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι έχουμε καλύτερη rom από αυτήν( δοκιμασμένη πάντα!:cool:)Και κάτι βασικό εάν θέλουμε να γυρίσουμε στην original μαμά lg τι κάνουμε..:O
GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο αλλα θα σας το πω για ενημερωση.

προχτες στο σπιτι του αδερφου μου μεσω wifi στο facebook αλλα όχι από το app αλλα απο τον browser του κινητου.

και τοτε ειδα το εξης download facebook app for your ZTE phone.

δεν μου πολυ αρεσε αλλα το θεωρησα ******* του φεης.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ενα factory data reset http://goo.gl/4KPtT

 

Το εκανα τελικα ψαχνοντας το μονος μου, αλλα εχασα τα παντα ....ξανα αντιγραφη απο τη SIM...

 

Οσο για την αναβαθμιση στη νεα εκδοση,δεν σκαμπαζω και πολλα..κερναω καφε και τυροπιτα σε οποιον μου το κανει!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Hello και καλο χειμώνα για μερικούς.;). Μπαίνω στο θέμα μου το έχω κάνει root έχω βάλει την ClockworkMod+Custom Rom 2,3,4 kernel 2.6.32.39 franco kernel v16,1 Mod ver void forever αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι έχουμε καλύτερη rom από αυτήν( δοκιμασμένη πάντα!:cool:)Και κάτι βασικό εάν θέλουμε να γυρίσουμε στην original μαμά lg τι κάνουμε..:O

 

Υπαρχει ενα κολπακι απο το rom manager αλλα θα πρεπει να ειχες backup τη μαμα rom. Εναλλακτικα αυτο που βρηκα στο xda ειναι να φλασαρεις μια official 2.2 νομιζω ρουμανικη και να κανεις update σρτη 2.3.3. Αν ξερει καποιος αλλος κατι για το παραπανω ας μας το πει γιατι με ενδιαφερει και μενα

 

sent from my Herotab C8

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα τελικα ψαχνοντας το μονος μου, αλλα εχασα τα παντα ....ξανα αντιγραφη απο τη SIM...

 

Οσο για την αναβαθμιση στη νεα εκδοση,δεν σκαμπαζω και πολλα..κερναω καφε και τυροπιτα σε οποιον μου το κανει!

Mπορεις να το στειλεις στην LG και να στο κανουν αυτοι.Αλλιως δοκιμαζεις μόνος σου απο εδώ:

http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα κολπακι απο το rom manager αλλα θα πρεπει να ειχες backup τη μαμα rom. Εναλλακτικα αυτο που βρηκα στο xda ειναι να φλασαρεις μια official 2.2 νομιζω ρουμανικη και να κανεις update σρτη 2.3.3. Αν ξερει καποιος αλλος κατι για το παραπανω ας μας το πει γιατι με ενδιαφερει και μενα

 

sent from my Herotab C8

 

Nice μπορείς να μου στείλεις link για την ρουμανικη..;) (δεν έχω κράτηση την original δυστυχώς..:( )

Βρήκα μαμά rom αλλα πια να βάλω..:worry: Official

 

P.S Για Custom Rom + kernel δεν έχει δοκιμάσει κανένας κάτι άλλο..:!:

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Nice μπορείς να μου στείλεις link για την ρουμανικη..;) (δεν έχω κράτηση την original δυστυχώς..:( )

Βρήκα μαμά rom αλλα πια να βάλω..:worry: Official

 

P.S Για Custom Rom + kernel δεν έχει δοκιμάσει κανένας κάτι άλλο..:!:

 

Εγώ έχω CM7 6.5.7 με franco's kerner 19.3. Μια χαρά γρήγορο είναι το κινητό αλλά με ανοιχτά δεδομένα και 3G δεν βγάζει ούτε 15 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

πως ρε συ EOL? εμενα χανει πολυ λιγο με 3g,data και sync με 2.3.3. Χάνει 1,5% την ώρα σε idle σε σχεση με το 3.5% της 2.2! βεβαια το εχω stock,ουτε καν root εχω κανει...
Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να το στειλεις στην LG και να στο κανουν αυτοι.Αλλιως δοκιμαζεις μόνος σου απο εδώ:

http://www.lg.com/gr/support/mc-support/mobile-phone-support.jsp

 

Ευχαριστώ, το έκανα update και πέρασε την έκδοση 2.3.3 (από τη 2.2 που είχε) και όλα δουλεύουν ρολόϊ......

 

ΥΓ: Προφίλ δεν έχει αυτό?? (όπως τα άλλα κινητά??)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Προφίλ δεν έχει αυτό?? (όπως τα άλλα κινητά??)

 

Στην custom rom void forever 2.3.4 που έχω, στο μενού των ρυθμίσεων έχει την επιλογή profiles.

Στη μαμά rom, νομίζω δεν έχει αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Nice μπορείς να μου στείλεις link για την ρουμανικη..;) (δεν έχω κράτηση την original δυστυχώς..:( )

Βρήκα μαμά rom αλλα πια να βάλω..:worry: Official

 

P.S Για Custom Rom + kernel δεν έχει δοκιμάσει κανένας κάτι άλλο..:!:

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1141490

Τελικά μετα απο μια μικρή πτώση το LG μου άρχισε να έχει πρόβλημα το back button. Άλλαξαν θέση με το home με το button remaper αλλα μάλλον θα το αλλάξω σε 1-2 μήνες. Οπότε μπορώ να του αλλάξω τα φώτα μέχρι τότε και να δοκιμάσω διάφορες rom

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως ρε συ EOL? εμενα χανει πολυ λιγο με 3g,data και sync με 2.3.3. Χάνει 1,5% την ώρα σε idle σε σχεση με το 3.5% της 2.2! βεβαια το εχω stock,ουτε καν root εχω κανει...

 

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις;

Mails, twitter, FB και widgets τα έχεις να κάνουν ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοήθεια..!!

Μπορεί καποιος να μου πεί με απλα λογια πως να εγκαταστήσω το gingerbread 2.3.3 ??

χρειαζεται το lg pc suite??

προσπάθησα να βρώ το lg pc suite... και εγκατέστησα το lg pc suite IV αλλα τζίφος!!

αν μπορει καποιοσ να μου πει που μπορώ να το βρώ..!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Και USB drivers θες για να βλέπει το suite το κινητό σου

 

Είναι ολα μέσα στη στοκ sd,απλά θα θέλουν αναβάθμιση γιατί θα είναι παλιότερες εκδόσεις

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ !

απλά το θεμα ειναι πως δεν καταλαβαίνω..!! που θα βρω τους USB drivers ..? και πως θα κανω την αναβαθμιση που λές..?

σορρυ για το πρηξιμο αλλα δεν ξερω..!! :S

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το τηλέφωνο στο pc και ενεργοποιείς το mass storage για να δεις τα αρχεία της κάρτας σου

 

Εκεί υπάρχει σχετικός φάκελος με τα πράγματα που σου είπα (suite και usb drivers, αν έχεις ήδη το suite εγκατέστησε μονό τους usb ) , τα αντιγραφείς στο pc , τα εγκαθιστάς και στη συνέχεια συνδέεις το κινητό σου , αλλά όχι σε mass storage mode

 

Αναβαθμίσεις το suite και στη συνέχεια αναβαθμίσεις και το κινητό σου

Απλά ακολουθείς βήματα δε σκέφτεσαι..

 

 

 

Καλού κακού πριν την αναβάθμιση του κινητού βγάλε τη sim και την sd , μάλλον μειώνει τη πιθανότητα να πάει κάτι στραβά

 

Επίσης κλείσε το οποίο antivirus ή firewall (αν και εγώ με security essentials σε 7 64bit δεν είχα θέμα)

 

Είναι λίγο μανούρα η διαδικασία λόγω χρόνου , αλλά δεν είναι κάτι πολύπλοκο

(Αν γινόταν βέβαια over the air ,θα ήταν πολύ καλύτερα και απλά τα πράγματα)

 

Sent from my LG-P500

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει την έκδοση της rom 2.2, τότε λογικά, μία αναβάθμιση σε 2.3.3 θα λύσει αυτό το πρόβλημα (και μερικά άλλα bugs).

 

Καλημέρα,

 

τελικά πάλι τα ίδια κάνει, ακόμα και μετά την αναβάθμιση στην νέα έκδοση 2.3.3.......εχθές βράδυ πάλι κόλλησαν οι επαφές και δεν ανοίγουν ούτε σήμερα......πάλι reset και πάλι από την αρχή όλα.......γτπ καβάλα μου φαίνεται είναι το κινητό......:mad::mad:

 

Γιατί ρε παιδιά έτσι?? ΤΟ κάνει σε κανέναν άλλον???

 

ΥΓ: Sony-Ericsson και πάλι Sony-Ericsson.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

τελικά πάλι τα ίδια κάνει, ακόμα και μετά την αναβάθμιση στην νέα έκδοση 2.3.3.......εχθές βράδυ πάλι κόλλησαν οι επαφές και δεν ανοίγουν ούτε σήμερα......πάλι reset και πάλι από την αρχή όλα.......γτπ καβάλα μου φαίνεται είναι το κινητό......:mad::mad:

 

Γιατί ρε παιδιά έτσι?? ΤΟ κάνει σε κανέναν άλλον???

 

ΥΓ: Sony-Ericsson και πάλι Sony-Ericsson.....

 

 

Εγώ το πρόβλημα αυτό το είχα με μία custom rom... Αν συνεχίσει προσπάθησε από το xda να δεις πως ξαναπερνάς το firmware αλλιώς πήγαινέ το στο service.

 

ΥΓ: Αναμένεται ωραία themed ROM για παλιές baseband εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1236458

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.

Αν αγοράσω τον ROM Manager από το market, ποιες ROMs μου βρίσκει αυτόματα;

Θα βρει Cyanogenmod;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...