Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελει εφαρμογη απο το μαρκετ, αλλα θελει να ναι 100% φορτισμενη.Και αυτο προτεινεται οταν φλασαρετε νεα custom ρομ

 

Υπάρχει flash player για το κιν μας?

Για την κατανάλωση .Απεγκατέστησα όλα τα widgets ,απενεργοποίησα τον αυτόματο συγχρονισμό, έκανα wipe το battery status ,έχω το launcher της rom .Το κιν το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο ,δεν κάνω κλήσεις ,ούτε sms .Το internet το απενεργοποιώ με το apndroid όποτε δεν το χρησιμοποιώ. Και με ελάχιστη περιήγηση στο ιντερνετ και κανά 2-3 ώρες παιχνίδι με το angry birds και την υπόλοιπη ώρα σε αναμονή μου έβγαλε μόνο 1 μέρα .Τι άλλο να κάνω?

 

αλλαξε ρομ...καθως μαλλον κανει κακη χρηση της μπαταριας, το wipe το κανες σε full φορτισμενη συσκευη? γιατι τονιζουν στο xda οτι εαν κανεις υπο αλλες συνθηκες ισως να χεις τα αντιθετα αποτελεσματα....

Edited by patrik85
Link to comment
Share on other sites

Σε φουλ φορτισμένη μπαταρία το έκανα .Υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα για να επιστρέψω πίσω .Με την γνήσια ούτε το angry birds δεν μπορούσα να παίξω .
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

2-3 ωρες angry birds είναι πολύ...φυσιολογικο μου φαίνεται να μην κρατα η μπαταρια....εγώ το έχω πεθάνει εδω και δυο μέρες στο drag racing και τη γονατιζει τη μπαταρία.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω :)

> Έχω διαβάσει για πολλά προγράμματα τα οποία βοηθούν στην εξοικονόμηση της μπαταρίας. Κατέβασα το battery doctror. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο για να το αντικαταστήσω; Κάτι για powermax άκουσα αλλά θέλω γνώμες!

> Διαβάζω ότι αρκετοί κάνετε backup. Χρειάζεται να κάνω κι εγώ; Αν ναι:

~ Με ποιον τρόπο γίνεται backup;

~ Πόσο συχνά χρειάζεται να κάνω;

 

Επιπλεον έκανα την αναβάθμιση που δίνει η lg επιτυχώς.

Αυτά... Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω :)

> Έχω διαβάσει για πολλά προγράμματα τα οποία βοηθούν στην εξοικονόμηση της μπαταρίας. Κατέβασα το battery doctror. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο για να το αντικαταστήσω; Κάτι για powermax άκουσα αλλά θέλω γνώμες!

> Διαβάζω ότι αρκετοί κάνετε backup. Χρειάζεται να κάνω κι εγώ; Αν ναι:

~ Με ποιον τρόπο γίνεται backup;

~ Πόσο συχνά χρειάζεται να κάνω;

 

Επιπλεον έκανα την αναβάθμιση που δίνει η lg επιτυχώς.

Αυτά... Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα σου!

Για όλες τις απαντήσεις πρέπει να μας πεις αν ενδιαφέρεσαι ώστε να "πειράξεις" το κινητό σου,ή αν δεν τα πας καλά με όλα αυτά,να το αφήσεις τελείως εργοστασιακό...:)

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο flash λενε τα παιδιά ?

 

Λέμε για τις flash εφαρμογές που φορτώνουν οι σελίδες όπως το games.gr για παράδειγμα. Δοκίμασε να πας με το κινητό σου θα δεις ότι δε φορτώνουν. Όπως ειπώθηκε νωρίτερα απλά ο επεξεργαστής του κινητού δε τις υποστηρίζει

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω :)

> Έχω διαβάσει για πολλά προγράμματα τα οποία βοηθούν στην εξοικονόμηση της μπαταρίας. Κατέβασα το battery doctror. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο για να το αντικαταστήσω; Κάτι για powermax άκουσα αλλά θέλω γνώμες!

> Διαβάζω ότι αρκετοί κάνετε backup. Χρειάζεται να κάνω κι εγώ; Αν ναι:

~ Με ποιον τρόπο γίνεται backup;

~ Πόσο συχνά χρειάζεται να κάνω;

 

Επιπλεον έκανα την αναβάθμιση που δίνει η lg επιτυχώς.

Αυτά... Ευχαριστώ!

green power free...επιμενω, δεν υπαρχει καλυτερο!! και data και μπαταρια και ευκολονοητο μενου

Link to comment
Share on other sites

green power free...επιμενω, δεν υπαρχει καλυτερο!! και data και μπαταρια και ευκολονοητο μενου

 

Αχα...οποτε το πεταω το battery doctor και εγκαθιστω αυτο ετσι;

Link to comment
Share on other sites

ωωω χαλαρα...εκτος αν δε θες ποτε το data οποτε δε χρειαζεσαι κανενα προγραμμα...
Link to comment
Share on other sites

ωωω χαλαρα...εκτος αν δε θες ποτε το data οποτε δε χρειαζεσαι κανενα προγραμμα...

 

Μαλιστα...ευχαριστω!! Εσεις παντως μου προτεινετε να το πειραξω;;

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...ευχαριστω!! Εσεις παντως μου προτεινετε να το πειραξω;;

 

εαν σε καλυπτει ετσι οπως ειναι, οχι...εαν νομιζεις οτι δεν ειναι αρκετο, απλα μαθε το λειτουργικο και τις αρχες του, διαβασε μερικους οδηγους και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Εδω υπάρχουν μαζεμενοι οι οδηγοί για custom recovery, root και εγκατάσταση της Cyanogen.

 

Οποίος μπορει ας τους μεταφρασει και ας τους ανεβάσει στο thread με τους οδηγούς των android.

 

Δείτε τα benchmark με cyanogen 6.3 και overclocking στα 710MHz

Είναι στα 1096.

 

http://tapatalk.com/mu/29c49113-7a04-ac1a.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε συνδεδεμένο το handsfree και λάβουμε μια κλήση, ο ήχος κλήσης ακούγεται και στα ακουστικά η μόνο απο την συσκευη?

 

:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως ειπαμε βαζουμε mp3 για ξυπνητηρι?
Δοκίμασε να φτιάξεις alarms φάκελο στην sd card σου και εκεί βάλε μερικά mp3...λογικά μετα απο τις ρυθμισεις του alarm (για την ακριβεια δεν πας alarm settings αλλα settings της ώρας που έχεις βάλει για να χτυπήσει) στην επιλογή ringtones θα σου εμφανίζει τα mp3 σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε συνδεδεμένο το handsfree και λάβουμε μια κλήση, ο ήχος κλήσης ακούγεται και στα ακουστικά η μόνο απο την συσκευη?

 

:cry::cry:

 

και απο τα 2..

 

Για τον πιο πανω:

μεσα απο το clock εχει την επιλογη να βαλεις alarm με sounds η music...ψαξ'το στις ρυθμισεις...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..θελω να με βοηθησετε σε κατι...οταν κλεινω το κινητο και μετα το ξανανοιγω κοβονται οι επαφες μου και μενουνε μονο τα 6 πρωτα γραμματα..δηλαδη αντι για ''ΑΓΓΕΛΙΚΗ'' μου βγαζει ''ΑΓΓΕΛΙ'' κλπ...σε ολα τα ονοματα αυτο κανει και αναγκαζομαι να τα ξαναγραφω...ξερετε τι φταιει?

 

και κατι αλλο...πως βαζω τις επαφες που θελω εγω στα αγαπημενα? δεν μου εχει κανενα αστερι δεξια απο το ονομα της επαφης για να το πατησω και να μεταφερθουν και στα αγαπημενα..αλλα μου εμφανιζει στα αγαπημενα τις τελευταιες επαφες που εχω συνομιλησει..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο...πως βαζω τις επαφες που θελω εγω στα αγαπημενα? δεν μου εχει κανενα αστερι δεξια απο το ονομα της επαφης για να το πατησω και να μεταφερθουν και στα αγαπημενα..αλλα μου εμφανιζει στα αγαπημενα τις τελευταιες επαφες που εχω συνομιλησει..

 

Το αστερι στο βγαζει οταν μπεις μεσα στην επαφη οχι οταν τις βλεπεις στην λιστα.

Link to comment
Share on other sites

μπαινω μεσα στην επαφη αλλα δεν μου βγαζει αστερι.. :/

 

Το αστερι στο βγαζει οταν μπεις μεσα στην επαφη οχι οταν τις βλεπεις στην λιστα.

 

βασικα εχω τις επαφες μου απο την sim...δεν τις ξαναεγραψα οταν το αγορασα...μηπως παιζει αυτο ρολο γιατι οταν κανω νεα επαφη τοτε μου βγαζει αστερι...ενω στις επαφες που εχω δεν μου βγαζει..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εδω υπάρχουν μαζεμενοι οι οδηγοί για custom recovery, root και εγκατάσταση της Cyanogen.

 

Το recovery που δίνουν εκεί είναι το thunderg?

Είναι τελείως διαφορετικός ο τρόπος από αυτός που εγκατέστησα εγώ το recovery...

Link to comment
Share on other sites

Το recovery που δίνουν εκεί είναι το thunderg?

Είναι τελείως διαφορετικός ο τρόπος από αυτός που εγκατέστησα εγώ το recovery...

 

Χρησιμοποιει το V1.2 του amonra.

Είναι πολυ εύκολος τρόπος και γρήγορος. Η Custom recovery που εγκαθιστα περιέχει κι εδω όλες τις δυνατότητες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...