Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με γεια!Εγω την εβγαλα απο την πρωτη στιγμη να το χαρω το κινητακι:D

μια θηκη πηρα για να το βαζω μεσα μονο γιατι στην τσεπη με κλειδια και αλλα εκει παθαινει τις ζημιες..

Φίλε μου η οθόνη του ONE δεν είναι απο κρυσταλλο οπότε χαρασεται σχετικά εύκολα.

 

δοκιμασε με βαρια σελιδα οπως το in.gr και θα το δεις ;)

Εκει που υπάρχει μεγάλη διάφορα σε ταχύτητα, είναι με τον mini opera για τους γνωστούς λόγους.

Αλλα θα προτίμησω τελικά τον 11.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι μια ωρα και παλι μα παλι δεν μπορω να το συνδεσω με το pc.τραγικο τα νευρα μου.δεν το βλεπει με τπτ παλιιιιιιιιιι
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μια ωρα και παλι μα παλι δεν μπορω να το συνδεσω με το pc.τραγικο τα νευρα μου.δεν το βλεπει με τπτ παλιιιιιιιιιι

 

Για κανε μια δοκιμή με απενεργοποιημενο το antivirus. Σε μένα που έχω Mac και το συνδεω σε windows που τρέχουν σαν εφαρμογη μέσα απο τα Mac το βλέπει αμέσως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα και εγώ το πρώτο μου android κινητό, το optimus p500.

Όταν το άνοιξα λοιπόν είχε μέσα ελάχιστη μπαταρία και έκανα αυτό που μου είπαν στο κατάστημα...το άφησα να ξεφορτίσει κ μετά το έβαλα κανονικά να κάνει την πρώτη του φόρτιση. Εν τω μεταξύ το είχα αφήσει ανοιχτό αλλά δεν ασχολήθηκα και πολύ μαζί του. Μου είχαν πει να το αφήσω περίπου 10 ώρες.

Όντως το κινητό έδειχνε ότι φορτίζει κανονικά και όταν βράδιασε είπα να το κλείσω και να το αφήσω στην φόρτιση μέχρι το πρωί (p.s. αυτό σημαίνει ότι το άφησα πολύ παραπάνω από 10 ώρες στην φόρτιση).

Το πρωί λοιπόν το βγάζω από την φόρτιση........πάω να το ανοίξω....και δεν άνοιγε....και διαπιστώνω ότι δεν έχει...μπαταρία...!!!!!

Εντελώς απογοητευμένη το έχω βάλει πάλι για φόρτιση...!:cry:

Τι μπορεί να φταίει????Έκανα κάτι λάθος????

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εκει που υπάρχει μεγάλη διάφορα σε ταχύτητα, είναι με τον mini opera για τους γνωστούς λόγους.

Αλλα θα προτίμησω τελικά τον 11.

 

τελικα εχεις δικιο. εκανα και εγω τις μετρησεις. φορτωνει πιο γρηγορα ο native απο οπερα 11, μιρεν 1.2 και ντολφιν 2.1.1

 

απο την αλλη πιο smooth στην πλοηγηση ειναι ο οπερα

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με το drop call πως διορθώνεται? έχω v10b

 

Αν δεν περάσεις την τελευταία V10Η θα πρέπει λογικά να φλασαρεις κάποια custom rom.

 

Προσωπικά θα ήμουν ικανοποιημένος αν μπορουσα να κάνω root την V10H ώστε να πετάξω έξω τα διάφορα άχρηστα που έχει η official rom.

Ούτε φλασαρισματα ούτε τίποτα.

 

@@Voltron σε τόσο μικρη οθόνη, προτιμώ να δουλεύω με scrolling και double click παρα με pinch to zoom.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα ήμουν ικανοποιημένος αν μπορουσα να κάνω root την V10H ώστε να πετάξω έξω τα διάφορα άχρηστα που έχει η official rom.

Ούτε φλασαρισματα ούτε τίποτα.

 

και εγω. οχι για να πεταξω βασικα αλλα για να αναβαθμισω τις εφαρμογες του συστηματος χωρις να μου τρωνε διπλο χωρο

Link to comment
Share on other sites

επίσης το facebook ήτανε παλιό το μαμίσιο και έβαλα το τελευταίο από το μάρκετ αλλα δεν μπαίνει, μου βγάζει κάποιο σφάλμα... καμιά λύση υπάρχει?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

επίσης το facebook ήτανε παλιό το μαμίσιο και έβαλα το τελευταίο από το μάρκετ αλλα δεν μπαίνει, μου βγάζει κάποιο σφάλμα... καμιά λύση υπάρχει?

 

Δεν σου εβγαλε μυνημα για αναβαθμιση?

Εμενα εκανε αναβαθμιση μονο του

Link to comment
Share on other sites

Οκ έφτιαξε το βγάλα και το ξανάβαλα και έστρωσε...για την τελευταία ροοτ περιμένουμε? ή κατευθείαν στην 2.3?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την 2.3 Απρίλιο δεν είπε η LG; Καλά Χριστούγεννα...

 

νομιζω ειπε απριλιο/μαιο ή μεσα μαιου ειπε? δε θυμαμαι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δα και τόσο σημαντικές οι διάφορες μεταξύ 2.2 και 2.3

Περισσότερο πρέπει να μας ενδιαφέρει η εκδοση που εχουμε να είναι σωστη και χωρίς προβλήματα.

Μετα απο κάμποσες μέρες με το ONE, μπορω να πω ότι η 2.2.2 V10h είναι παρα πολυ καλη και σταθερή. Καλη διαχείριση ram και μπαταρίας.

 

Η συσκευουλα αυτη το μόνο που χρειάζεται είναι να μην την φορτωνουμε με άχρηστες εφαρμογές και να μην ζητάμε περισσότερα απ αυτα που προορίζεται να κάνει.

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ακόμα και η κάμερα της κάνει αυτο που υπόσχεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

 

εχω το αρχικο widget της lg για καιρο

 

τωρα που ειμαι Βόνιτσα προσπαθω να την προσθεσω σαν πολη αλλα δεν ειναι καταχωρημένη

 

κανω αναζητηση τοποθεσίας μεσω gps αλλα και παλι τπτ

βρισκει μόνο Πρέβεζα και Άρτα και αυτο αναλογα....

 

κανω αναζητηση για λευκαδα αλλα και παλι τπτ

 

υπαρχει καποιος τρόπος να προσθέσω εγω την πολη που θελω, απο την στιγμή που εχει αναζητηση τοποθεσιας μεσω gps;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Το news and weather το δοκιμασες (που ειναι επισης προεγκατεστημενο ,μπορεις να βαλεις μονο καιρο, εκτος αν εννοεις αυτο, οποτε ακυρο)

 

Αυτο βρισκει μονο του περιοχες μια χαρα, δεν ειχα ποτε θεμα αν και τωρα βλεπω καιρο απο fancy widget , το οποιο επισης λειτουργει καλα μεσα στην αττικη τουλαχιστον

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το news and weather το δοκιμασες (που ειναι επισης προεγκατεστημενο ,μπορεις να βαλεις μονο καιρο, εκτος αν εννοεις αυτο, οποτε ακυρο)

 

Αυτο βρισκει μονο του περιοχες μια χαρα, δεν ειχα ποτε θεμα αν και τωρα βλεπω καιρο απο fancy widget , το οποιο επισης λειτουργει καλα μεσα στην αττικη τουλαχιστον

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

 

στο news & weather το βρισκει αλλα αναφερομαι σε ενα αλλο widget που εχει της accuweather που εμφανιζεται και στην επιφανεια εργασιας και μπορεις να προσθέσεις κ αλλες πόλεις με αναζητηση, αλλα μονο βασει μιας λίστας που εχει

Edited by vasoula78

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

ε ωραια τοτε μη χρησιμοποιησεις αυτο και χρησιμοποιησε το news and weather :p

γιατι να βασανιζεσαι αδικα?

 

αν θες κατι πιο ομορφο βαλε fancy

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ε ωραια τοτε μη χρησιμοποιησεις αυτο και χρησιμοποιησε το news and weather :p

γιατι να βασανιζεσαι αδικα?

 

αν θες κατι πιο ομορφο βαλε fancy

 

Το fancy είναι πιο όμορφο αλλά μας τρώει κάποια MB απο την ram.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

Το κινητό έχει αισθητήρα φωτός; Διότι στο φως της ημέρας και ιδίως με ήλιο κυριολεκτικά δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη...!!πάρα πολύ αρνητικό σημείο του κινητού.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το fancy είναι πιο όμορφο αλλά μας τρώει κάποια MB απο την ram.

 

αρκετά ΜΒ;έτσι κ αλλιως δεν εχω πολλές εφαρμογές

 

το News & weather μου εμφανιζεται σαν απλο εικονίδιο και οχι όπως το widget του καιρού

 

ευχαριστώ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...