Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως το βλέπει ο καθένας...

Μην αρχίσουμε τις φιλολογικές συζητήσεις...:p

"Βελτιώνω" για μένα είναι να προσθέτω ιδιότητες που δεν υπάρχουν,αλλά στην περίπτωσή μας οι ιδιότητες υπάρχουν αλλά είναι κλειδωμένες....:lol:

 

Ξε-root ωστε να μην χασω την εγγυηγση γντ μετα να κανω? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα πάντα γίνονται!!!

 

Γινεται κ να κατεβασω εφαρμογες ή παιχνιδια για android απο τον υπολογιστη,να τα αντιγραψω στην καρτα μνημης και να τα εγκαταστισω? Οπως στο symbian...?!

Kαι αυτα απο που θα τα κατεβασω?...γιατι πχ στο symbian υπηρχαν και εκτος market εφαρμογες σε διαφορα site....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μπορεις να πειραξεις την ταχυτητα του cpu και την rom αρα το βελτιωνεις...?!

 

ναι και η μπαταρια βελτιωνεται αναποδα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παδια γεια σας .

 

δεν ξερω αν καποιο προηγουμενο παιδι ειχε το προβλημα που εχω εγω και εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν εχω καθολου χρονο για 100+ σελ.

 

Εχω το εξης προβλημα . το wifi δεν συγχρονιζεται με το ρουτερ του σπιτιου μου!! ( netfaster iad 2 )

Eνω βαζω κανονικα τον κωδικο μου και παταω συνδεση μου βγαζει την εξης εξελιξη...

 

συνδεση - συνδεση με netfaster 2 - ελεγχος ταυτοτητας με netfaster - ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ !!! Kαι μετα παλι απο την αρχη μεχρι που σταματαει μονο του!

 

εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταει ; ευχαριστω εκ των προτερων .

 

Υ.Γ το ρουτερ δουλευει καλα με αλλα κινητα και το κινητο μου το εχω συνδεσει με αλλα ρουτερ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Κατ' αρχήν το κινητό το θεωρώ πολύ καλό αλλά έχει κάποια θέματα αρκετά σοβάρα που δε μπορώ να αγνοήσω.

Ένα από αυτά που δε μπορώ να λύσω είναι αυτό που ανέφερε ο geopgr

 

Να προσθέσω ότι ούτε στο call log βλέπω αυτούς που κάλεσα/με κάλεσαν.

 

Αγαπητέ admen τι κάνουμε όμως όταν ήδη η συντριπτική πλειοψηφία των αριθμών μου έχει ήδη το +30;

 

 

Παιδιά η λύση που βρήκα εγώ είναι η εξής: Θα πρέπει οι επαφές να είναι της μορφής +30-69χχχχχχχχ. Μόλις τις έφτιαξα έτσι, φωτό και ονόματα εμφανίζονται κανονικά. Να αναφέρω επίσης ότι οι επαφές μου είναι συγχρονισμένες από gmail.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λύση που βρήκα εγώ είναι η εξής: Θα πρέπει οι επαφές να είναι της μορφής +30-69χχχχχχχχ. Μόλις τις έφτιαξα έτσι, φωτό και ονόματα εμφανίζονται κανονικά. Να αναφέρω επίσης ότι οι επαφές μου είναι συγχρονισμένες από gmail.

 

 

Eγώ γιατί δεν έχω αυτό το πρόβλημα;

Όλες οι επαφές εμφανίζονται κανονικά στην αναγνώριση και δεν τις έχω με +30 περασμένες...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ γιατί δεν έχω αυτό το πρόβλημα;

Όλες οι επαφές εμφανίζονται κανονικά στην αναγνώριση και δεν τις έχω με +30 περασμένες...

Ίσως κάποιο bug σε συγκεκριμένες μόνο συσκευές; Τι να πω........:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παδια γεια σας .

 

δεν ξερω αν καποιο προηγουμενο παιδι ειχε το προβλημα που εχω εγω και εχει απαντηθει ηδη αλλα δεν εχω καθολου χρονο για 100+ σελ.

 

Εχω το εξης προβλημα . το wifi δεν συγχρονιζεται με το ρουτερ του σπιτιου μου!! ( netfaster iad 2 )

Eνω βαζω κανονικα τον κωδικο μου και παταω συνδεση μου βγαζει την εξης εξελιξη...

 

συνδεση - συνδεση με netfaster 2 - ελεγχος ταυτοτητας με netfaster - ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ !!! Kαι μετα παλι απο την αρχη μεχρι που σταματαει μονο του!

 

εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταει ; ευχαριστω εκ των προτερων .

 

Υ.Γ το ρουτερ δουλευει καλα με αλλα κινητα και το κινητο μου το εχω συνδεσει με αλλα ρουτερ....

 

φιλε μου προσεξε να γραφεις σωστα τον κωδικο...αν π.χ. ειναι στα αγγλικα να τον περασεις με ολα τα γραμματα στα αγγλικα...μην αλαξεις γραματοσειρα... το πιο πιθανον ειναι να μην εχει μπει σωστα ο κωδικος...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται κ να κατεβασω εφαρμογες ή παιχνιδια για android απο τον υπολογιστη,να τα αντιγραψω στην καρτα μνημης και να τα εγκαταστισω? Οπως στο symbian...?!

Kαι αυτα απο που θα τα κατεβασω?...γιατι πχ στο symbian υπηρχαν και εκτος market εφαρμογες σε διαφορα site....

 

Έχεις pm...;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...η εκδοση 2.2.2 που βγηκε ειναι ελληνικη ή οχι; και με ποιο τροπο γίνεται η εγκατασταση;
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Eγώ γιατί δεν έχω αυτό το πρόβλημα;

Όλες οι επαφές εμφανίζονται κανονικά στην αναγνώριση και δεν τις έχω με +30 περασμένες...

 

και εγώ δεν το έχω αυτό το πρόβλημα και ούτε με +30 τις έχω....

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.επειδή έχω βάλει κάποια αρχεία excel και word και δε θέλω να τα δει άλλος αν τυχών μου κλέψουν το κινητό,υπάρχει κάποιο πολύ καλό πρόγραμμα να τα κλειδώσω και να έχω ήσυχο το κεφάλι μου?
Link to comment
Share on other sites

καλό το τηλ το έχω 3 βδομάδες κανένα πρόβλημα πρόσεξα στο βιντεοκλίπ στην παρουσίαση στο σίτε έχει υποδοχή κάτω αριστερά για μικροσδ στο δικό μου είναι μέσα απο το οπίσθιο κάλυμα πάνω αριστερά.Από το ιφον 3τζι που είχα το προτιμώ το λτζ είχα βαρεθεί τα τζελμπρεικ και τα κρασαρίσματα στο ιτουνσ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , να ρωτήσω αν το έχετε βρει σε μαγαζί με 199€ όπως στο multirama αλλά να έχει και ανανέωση συμβολαίου voda γιατί έχω επιδότηση?
Link to comment
Share on other sites

στο σατουρν αλλα δε ξερω αν εχει ανανεωσεις

 

Αν με αφήσει ο καιρός θα πάω αύριο μια βόλτα.

Όσο για ανανεώσεις σίγουρα έχει .Είχα πάει στο MediaMarkt στο Μαρούσι και είχαν ανανεώσεις αλλά η τιμή τους ήταν 269€.

Οι "ειδικοί "του τμήματος κινητής επέμεναν ότι τα 199€ του multirama ήταν για on line παραγγελία μόνο!:lol:

Ευχαριστώ,:happy:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή 113 σελίδες είναι πάρα πολλές, θα ήθελα ένας καλός άνθρωπος να με βοηθήσει και να μου πει τα αρνητικά του Optimus One. :rolleyes:

 

1) Γενικά τρέχει καλά το κινητό (χωρίς κολλήματα, κλπ);

2) Το mulitouch λειτουργεί κανονικά;

3) To GPS;

4) Έχετε παρατηρήσει lag σε εφαρμογές-παιχνίδια όταν ακουμπάτε την οθόνη; (κάπου διάβασα ότι ο επεξεργαστής δουλεύει στο 99% στη συγκεκριμένη περίπτωση).

5) Θα πάρει σίγουρα την αναβάθμιση σε 2.3;

6) Οι φωτογραφίες και τα βίντεο του... βλέπονται;

 

Τι άλλο αρνητικό έχετε παρατηρήσει;

 

Εχω επιδότηση από τη Vodafone και το σκέφτομαι για Optimus One, Xperia X10 mini, X8, HTC Wildfire. Ισως πάρω το LG αν μπορέσω να συμβιβαστώ με την άσχημη και ουδέτερη εμφάνισή του.

 

Ευχαριστώ! :)

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή 113 σελίδες είναι πάρα πολλές, θα ήθελα ένας καλός άνθρωπος να με βοηθήσει και να μου πει τα αρνητικά του Optimus One. :rolleyes:

 

1) Γενικά τρέχει καλά το κινητό (χωρίς κολλήματα, κλπ);

2) Το mulitouch λειτουργεί κανονικά;

3) To GPS;

4) Έχετε παρατηρήσει lag σε εφαρμογές-παιχνίδια όταν ακουμπάτε την οθόνη; (κάπου διάβασα ότι ο επεξεργαστής δουλεύει στο 99% στη συγκεκριμένη περίπτωση).

5) Θα πάρει σίγουρα την αναβάθμιση σε 2.3;

6) Οι φωτογραφίες και τα βίντεο του... βλέπονται;

 

Τι άλλο αρνητικό έχετε παρατηρήσει;

 

Εχω επιδότηση από τη Vodafone και το σκέφτομαι για Optimus One, Xperia X10 mini, X8, HTC Wildfire. Ισως πάρω το LG αν μπορέσω να συμβιβαστώ με την άσχημη και ουδέτερη εμφάνισή του.

 

Ευχαριστώ! :)

Αυτές τις ερωτήσεις θα ήθελα να θέσω και εγώ.

Εγώ έχω ήδη το x10 mini, και δεν αντέχω άλλο την μικρή (σε φυσικό μέγεθος) οθόνη του αλλά κυρίως την χαμηλή της ανάλυση (εξ αιτίας αυτής πολλές εφαρμογές δεν είναι συμβατές).

Το x8 έχει μεν καλύτερη ανάλυση (ίδια με το OPTIMUS ONE), αλλά έχει κολλήσει στην 2.1 και δεν πρόκειται να πάει (επίσημα) παραπέρα.

Το HTC Wildfire έχει και αυτό την ίδια ανάλυση με το x10 mini και μάλιστα σε μεγαλύτερο φυσικό μέγεθος (αυτό συνεπάγεται περισσότερο ορατά τα pixels), οπότε και αυτό απορρίπτεται.

 

Άρα περιμένω με αγωνία και εγώ απαντήσεις στις ερωτήσεις σου από τα μέλη του forum, για το OPTIMUS ONE, θέτοντας ακόμη μία:

 

7) Από εμβέλεια Wi-Fi πως πάει; (Δεν μπορώ να πω ότι είναι και το δυνατό σημείο του x10 mini. Το iphone 3gs που είχα ήταν πολυ καλύτερο στον συγκεκριμένο τομέα)

Edited by geokaza
Link to comment
Share on other sites

Επειδή 113 σελίδες είναι πάρα πολλές, θα ήθελα ένας καλός άνθρωπος να με βοηθήσει και να μου πει τα αρνητικά του Optimus One. :rolleyes:

 

1) Γενικά τρέχει καλά το κινητό (χωρίς κολλήματα, κλπ);

2) Το mulitouch λειτουργεί κανονικά;

3) To GPS;

4) Έχετε παρατηρήσει lag σε εφαρμογές-παιχνίδια όταν ακουμπάτε την οθόνη; (κάπου διάβασα ότι ο επεξεργαστής δουλεύει στο 99% στη συγκεκριμένη περίπτωση).

5) Θα πάρει σίγουρα την αναβάθμιση σε 2.3;

6) Οι φωτογραφίες και τα βίντεο του... βλέπονται;

 

Τι άλλο αρνητικό έχετε παρατηρήσει;

 

Εχω επιδότηση από τη Vodafone και το σκέφτομαι για Optimus One, Xperia X10 mini, X8, HTC Wildfire. Ισως πάρω το LG αν μπορέσω να συμβιβαστώ με την άσχημη και ουδέτερη εμφάνισή του.

 

Ευχαριστώ! :)

 

1) Το κινητο πετάει

2)Εχει multi αλλα δεν ειναι το δυνατο του σημείο, δε θα σου χρειαστεί, εχει φοβερο pinch zoom. Εγω το χρησιμοποιω μονο στις φωτο

3)Με navigon που έχω πάει τρένο

4)Ισχύει και καθυστερεί σε καποια παιχνίδια μόνο. βέβαια φτιάχνεται αλλά θέλει κάποια εμπειρία παραπάνω

5)Σίγουρα θα την πάρει

6)οι φωτό βλέπονται την μέρα μόνο, το βίντεο με το lgcamera απο μαρκετ γινεται σαν του x10μινι

7)Ειναι ασχημο(δεν νομιζω) αλλα το πιο βολικο στο κρατημα της κατηγοριας(μαζι με την αγριοφωτια)

8)wifi σαν του iphone εμβελεια και σταθεροτατο

9)αν δεν εχεις καλο σημα(1-2 γραμμες σε 2g) έχει κάποια drop calls σε μενα, σε πολλους βεβαια δεν εχει...μπορει να φταιει και ο παραχος

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...