Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επειδη πολλοι ρωτανε για πως μπαινει ηχος κλησης ενα δικο μας mp3 αλλα και πως μπαινει ως ηχος μηνυμάτων ενα δικο μας mp3 θα γραψω εναν γρηγορο οδηγο (ο οποιος πιανει σε ολα τα android κινητα). Ας γινει καπως ο οδηγος αυτος bookmark για να μην ρωταμε συνεχεια τα ιδια και ιδια. Ευχαριστω

 

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

 

 

καλημέρα,

έκανα αυτό που λες στο samsung Y αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα,

έκανα αυτό που λες στο samsung Y αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα :(

 

Εκανες επανεκκίνηση στο κινητό για να δεί τα νέα αρχεία mp3 στους φακέλους ?

Link to comment
Share on other sites

Εκανες επανεκκίνηση στο κινητό για να δεί τα νέα αρχεία mp3 στους φακέλους ?

 

ναι έκανα, οι φάκελοι υπάρχουν στα αρχεια μου αλλα όταν πάω να ορίσω τον ήχο μου βγάζει μόνο αυτά που εχει το κινητό από την μαμα του.

Link to comment
Share on other sites

ναι έκανα, οι φάκελοι υπάρχουν στα αρχεια μου αλλα όταν πάω να ορίσω τον ήχο μου βγάζει μόνο αυτά που εχει το κινητό από την μαμα του.

 

ειλικρινα παραξενο πολυ παραξενο να μην γινεται στο κινητο σου.Το εχω κανει σε: LG Optimus 2x, LG Optimus One, Galaxy S, Galaxy S II και στο Galaxy Note και ολα μια χαρα πηγανε. Τι να πω. Αν καποιος αλλος ξερει κατι παραπανω ας μας διαφωτισει.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια. Εχω παει Καναδα και δοκιμασα 3 Καναδικες SIM αλλα καμια δεν δουλευε στο τηλεφωνο. Ηταν σαν να μην ειχα καμια. Πρεπει να κανω root? To κινητο το ειχα παρει απο Βονταφον μεσω του Πλαισιο.

 

Δεν έχει να κάνει με το root αυτό, κάτι με το δίκτυο γίνεται.

Καποιος που μπορει να βοηθησει? Πως κανω unlock?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

έκανα αυτό που λες στο samsung Y αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα :(

 

Εάν οι φακελοι δημιουργήθηκαν ακριβώς με τα ονομάτα αυτά (χωρίς τις τελείες στο τελος του ονόματος) είναι όντως περίεργο να μην τους αναγνωρίζει !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιος που μπορει να βοηθησει? Πως κανω unlock?

 

Τι unlock θέλεις να κάνεις; Δεν βρίσκω λόγο για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρήκες την λύση γιατί δεν την λες μήπως την χρειαστεί και άλλος;

Λοιπόν αφού κατέβασα την cm 6.5.8 κατέβασα και αυτό

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=517981&d=1297741336 αν το ανοίξεις υπάρχει μέσα ένα αρχείο gps.conf πήρα αυτό το αρχείο και το τοποθέτησα μέσα στην rom εκεί που ήταν το άλλο με λίγα λoγία το αντικατέστησα και μετά φλασαρα την rom και τέλος!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εάν οι φακελοι δημιουργήθηκαν ακριβώς με τα ονομάτα αυτά (χωρίς τις τελείες στο τελος του ονόματος) είναι όντως περίεργο να μην τους αναγνωρίζει !

 

 

 

ο φάκελλος media υπήρχε ήδη μέσα στην SD και εγώ άνοιξα μεσα σε αυτόν τους 3 φακέλους, έτσι δεν έπρεπε να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση με τη σειρά μου. Ποιος πιστεύεται οτι είναι ο καλύτερος συνδυασμός custom ROM και kernel για να αποδώσει τα μέγιστα το p500 χωρίς όμως crashαρίσματα;
Link to comment
Share on other sites

Τι unlock θέλεις να κάνεις; Δεν βρίσκω λόγο για κάτι τέτοιο.

Carrier unlock. Το κινητο δουλευει στο εξωτερικο με την Ελληνικη SIM αλλα δεν δουλευει με 3 αλλες που δοκιμασα. Τι αλλο μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση με τη σειρά μου. Ποιος πιστεύεται οτι είναι ο καλύτερος συνδυασμός custom ROM και kernel για να αποδώσει τα μέγιστα το p500 χωρίς όμως crashαρίσματα;

 

Υπαρχουν πολλες καλες ρομ.εγω εχω την cm 6.5.8 με τον κερνελ του fserve v20 και o/c 480/729 smartassv2 και δεν μ κολαει ποτε κα απο μπαταρια τελεια. 2+ μερε με wifi ανοιχτο 45 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του με το PC SUITE IV. ΔΕ μου αναγνωριζει το κιν κ δε μπορω να κανω αναβαθμηση ουτε μεταφορα επαφων. Οσο για τις επαφες εχω βαλει το my phone explorer, αλλα τι γινεται με την αναβαθμηση;;; Edited by nativeindian
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κ γω καποτε το ιδιο προβλημα. Διεγραψα ολους τους drivers του κινητου απο τον υπολογιστη κ τους ξαναπερασα απο την αρχη κ το βρηκε κανονικα...βρες τους απο τον πινακα ελεγχου κ δοκιμασε το.

 

Υ.Γ. Οσοι χρησιμοποιουν την CM7 6.5.8 κ εχουν θεματα με το wifi χρησιμοποιειστε τον νεο κερνελ του fserve, τον BFS franco.Kernel-gbs.v20a-gamer. Πολυ καλος ο συγκεκριμενος. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227682

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κ γω καποτε το ιδιο προβλημα. Διεγραψα ολους τους drivers του κινητου απο τον υπολογιστη κ τους ξαναπερασα απο την αρχη κ το βρηκε κανονικα...βρες τους απο τον πινακα ελεγχου κ δοκιμασε το.

 

Υ.Γ. Οσοι χρησιμοποιουν την CM7 6.5.8 κ εχουν θεματα με το wifi χρησιμοποιειστε τον νεο κερνελ του fserve, τον BFS franco.Kernel-gbs.v20a-gamer. Πολυ καλος ο συγκεκριμενος. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227682

 

Το εκανα 3 φορες κ τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω κινητο και ειμαι αναμεσα στο lg optimus one p500 και στα huawei ideos x3 και zte blade.εγω κλεινω προς lg λογω ονοματος κυριως αλλα ειναι λιγο παλιο σε σχεση με τα αλλα 2.εσεις τι μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα την CM7 και μπρίκαρε (μένει στην οθόνη lg) ξαφνικά το κινητό μετά απο μερικούς μήνες ομαλής λειτουργίας.

 

Το πρόβλημα είναι ότι είμαι στρατό και δεν έχω πολυτέλεια να ασχοληθώ πολύ. Με το ζόρι βρήκα ένα νετ καφέ όπου μπόρεσα να περάσω drivers.

 

Λέω να του περάσω κάποια rom με το KDZ. Μπορείτε να μου πείτε πού θα βρώ το αρχείο να το κατεβάσω;

 

Απο το site της LG που λένε οι πιο πολλές οδηγίες μου φαίνεται ότι δεν λειτουργεί τίποτα ή κάνω κάτι λάθος εγώ.

 

Προφανώς και δεν μπαίνει σε ClockworkMod Recovery. Μόνο σε emergency mode μπορώ να το βάλω.

Edited by sspyross
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πειράζει αν φορτίζω το κινητό από το PC με το USB ? και όχι κανονικά από την πρίζα?

Όχι μόνο δεν πειράζει αλλά είναι και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι μόνο δεν πειράζει αλλά είναι και καλύτερα.

 

Ισχύει αυτό μιας και ο ταχυφορτιστής πρίζας επιβαρύνει την μακροχρόνια λειτουργία της μπαταρίας σε σχέση με το USB το οποίο την τροφοδοτεί με μικρότερη ποσότητα ρεύματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να επαναφερω την αρχικη rom, εβαλα τη cyanogenmod 7.1.0 κ δε μου διαβαζει τη sim...

Βοηθεια, τι κανω;;;

Η εστω καποια αλλη, αλλα που θα τη βρω;;;

 

Κ με τη void τα ιδια...

Edited by nativeindian
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να επαναφερω την αρχικη rom, εβαλα τη cyanogenmod 7.1.0 κ δε μου διαβαζει τη sim...

Βοηθεια, τι κανω;;;

Η εστω καποια αλλη, αλλα που θα τη βρω;;;

 

Κ με τη void τα ιδια...

κανε οτι λεει εδω κ θα τη δει τη sim

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1149530

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τίποτε κ εγώ δε ξέρω πολλά κ το έκανα

 

Λοιπον το εκανα κ τη διαβαζει τη sim αλλα τωρα εχω αλλο θεμα, δε μου εμφανιζει το Market. Τι κανω;;;

 

Τη βρηκα τη λυση, ευχαριστω παντως...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...