Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GeOVaG

Το εγκατέστησα μέσω του astro manager και δουλεύει κανονικά .Αλλά δεν το επανέφερα κανονικά στην rom .Για να το κάνω sys θα πρέπει να αγοράσω το root unistaller pro για να γίνει η επαναφορά!

 

Ang391

Κοίταξε και λίγο ebay μεριά έχει πολύ πράμα σε πολύ καλες τιμές

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oχι δεν είναι free αλλα σου δίνει την δυνατότητα να το δοκιμάσεις για μερικές ημέρες.

 

Λίγο χαζή ερώτηση,αλλά θα την κάνω.Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να τους προσφέρει τσάμπα?Η' κάποιος άλλος τρόπος να τους κατεβάσεις?

 

ΥΓ : Η πληρωμή πώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο χαζή ερώτηση,αλλά θα την κάνω.Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να τους προσφέρει τσάμπα?Η' κάποιος άλλος τρόπος να τους κατεβάσεις?

 

ΥΓ : Η πληρωμή πώς γίνεται?

 

1)pm

 

2)Στο market δεν υπαρχουν οι paid εφαρμογες για την χώρα μας.

Link to comment
Share on other sites

GeOVaG και για όσους μπορεί να ενδιαφέρονται

Μετά από αρκετό ψάξιμο .Με market enabler και για το πως να βάλω την πιστωτική μου στην google κατάφερα και το αγόρασα το root unistaller pro .Μιας και δεν μπορούσα να κάνω επαναφορά με το titanium backup που είναι free .To πρόγραμμα επανέρχεται κανονικά σαν sys .Οπότε μπορούμε να επαναφέρουμε την rom όποτε θέλουμε στην αρχική της κατάσταση .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μολης πριν λιγες μερες αποκτησα το lg p500 κ κατεβασα απο την sd μου το pc suite.. εκει λεει κατι για αναβαθμιση.. να την κανω αφοβα? και θελω να διαγραψω καποιες εφαρμογες του κινητου.. με λιγα λογια πως κανω root?σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεσε για να μου στείλεις την εφαρμογή.Αν ναι δεν είναι θέμα μάλλον ότι δεν είναι σωστή μια χαρά ειναι αυτή που μου εδωσε ο φίλος EOL απλά δεν ξέρω γιατί δεν δουλεύει.Συνδέεται και με το ρολόι απο ότι είδα ( όταν ανοιγείς το ρολόι σου βγάζει και τον καιρό ) και μπορεί για αυτό να μην δουλεύει.

 

Δοκίμασε κάτι άλλο φίλε...

Κάνε απεγκατάσταση το αρχείο από τις ρυθμίσεις,με το Root Explorer βάλε το αρχείο apk στην θέση /system/app , δώσε του τα σωστά δικαιώματα ( User-> Read write, Group->Read, Others->Read) κάνε reboot και δες αν λειτουργεί κανονικά το widget.

(Την μεταφορά εκεί μπορείς να την κάνεις και μέσω adb αν γνωρίζεις τις εντολές)

 

Γεια σας μολης πριν λιγες μερες αποκτησα το lg p500 κ κατεβασα απο την sd μου το pc suite.. εκει λεει κατι για αναβαθμιση.. να την κανω αφοβα? και θελω να διαγραψω καποιες εφαρμογες του κινητου.. με λιγα λογια πως κανω root?σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..

 

Προφανώς δεν το έχεις πειράξει το κινητό...

Κάνε την αναβάθμιση, παιδιά εδώ αναφέρουν πως γίνεται σωστά, και μετά root με το Gingerbreak

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέω το κινητό με το laptop δεν το αναγνωρίζει,μόνο το φορτίζει.Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα στο laptop?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν συνδέω το κινητό με το laptop δεν το αναγνωρίζει,μόνο το φορτίζει.Πρέπει να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα στο laptop?

 

Κατέβασε τους drivers από το site της lg.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάτι άλλο φίλε...

Κάνε απεγκατάσταση το αρχείο από τις ρυθμίσεις,με το Root Explorer βάλε το αρχείο apk στην θέση /system/app , δώσε του τα σωστά δικαιώματα ( User-> Read write, Group->Read, Others->Read) κάνε reboot και δες αν λειτουργεί κανονικά το widget.

(Την μεταφορά εκεί μπορείς να την κάνεις και μέσω adb αν γνωρίζεις τις εντολές)

 

Τίποτε το παιδεψα αρκετά τα έκανα όλα αυτά αλλα πάλι τίποτα το ίδιο μήνυμα

 

Εγώ το απεγκατέστησα με το root unistaller και το έκανα backup .Θα δοκιμάσω να το κάνω restore να δω άμα θα δουλέψει για να σου πω

 

Ίσως επειδή το είχες κάνει backup πρώτα και το είχες μέσα επανήλθε.

 

Δεν ξέρω τι να πω δεν είναι πως δεν θα ζήσω χωρίς αυτό αλλα είναι το ****το :)

Edited by GeOVaG
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια ερωτηση αν θελουμε να εχουμε internet στο κινητο αλλα οχι με wifi αλλα με με το καλωδιο usb μεσο pc πως γινετε ?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται απλά τρέχεις μια εφαρμογή και γίνετε . Εάν ψάξεις λίγο πιο πίσω θα βρεις και τα λινκς .Υπάρχει στο site των xda

 

εντιτ . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1044765

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις αγόρασα το Optimus One, το οποιο είναι το πρώτο μου smartphone. Το προηγούμενο κινητό μου είναι το Nokia N85, το οποίο εδώ και 2,5 χρονάκια με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο(μηδέν προβλήματα), αλλά αναπόφευκτα, τα γέρικα άλογα...

Μια χαζή ερώτηση, η οποία σίγουρα έχει ήδη απαντηθεί κάπου σε κάποιο thread, αλλα μεσα στην γκαντεμιά μου δεν έπεσα πάνω της όσο κι αν το έψαξα(κοιταξα περίπου 150 σελίδες...)

 

Από το παλιο μου κινητο(Ν85) πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές που ειναι αποθηκευμενες στην μνημη του κινητού κι οχι στην sim, στο καινούριο(P500)???

 

Εκτιμητέα η όποια "βημα-βημα" απάντηση, ή και η παροχή κάποιου shortcut στην ήδη υπάρχουσα απάντηση. Θεωρείστε οτι μιλάτε σε παιδάκι:D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα τις επαφές μου στο hotmail λογαριασμό μου .Σύνδεσα το Hotmail με το gmail που έφτιαξα για να προωθούνται τα μαιλ μου από τον 1 στον 2 λογαριασμό και συγχρονίστηκαν αυτόματα και οι επαφές μου
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Μόλις αγόρασα το Optimus One, το οποιο είναι το πρώτο μου smartphone. Το προηγούμενο κινητό μου είναι το Nokia N85, το οποίο εδώ και 2,5 χρονάκια με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο(μηδέν προβλήματα), αλλά αναπόφευκτα, τα γέρικα άλογα...

Μια χαζή ερώτηση, η οποία σίγουρα έχει ήδη απαντηθεί κάπου σε κάποιο thread, αλλα μεσα στην γκαντεμιά μου δεν έπεσα πάνω της όσο κι αν το έψαξα(κοιταξα περίπου 150 σελίδες...)

 

Από το παλιο μου κινητο(Ν85) πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές που ειναι αποθηκευμενες στην μνημη του κινητού κι οχι στην sim, στο καινούριο(P500)???

 

Εκτιμητέα η όποια "βημα-βημα" απάντηση, ή και η παροχή κάποιου shortcut στην ήδη υπάρχουσα απάντηση. Θεωρείστε οτι μιλάτε σε παιδάκι:D

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να φτιαξεις gmail λογαριασμο κατι που θα σου χρειαστει γενικοτερα.Εκει θα περασεις τις επαφες σου μια προς μια....και μετα απο το κινητο σου υπαρχει επιλογη για συγχρονισμο των επαφων με τις επαφες του gmail μεσω wi-fι.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οτι σε μερικα δικτυα κολαει στο ληψη διευθυνσης ip.το εχω παρατηρησει σε διαφορετικα δικτυα ειτε κλειδομενα ειτε οχι. Το iphone του φιλου μου μπαινει οποτε δεν παιζει mac address η τιποτα τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οτι σε μερικα δικτυα κολαει στο ληψη διευθυνσης ip.το εχω παρατηρησει σε διαφορετικα δικτυα ειτε κλειδομενα ειτε οχι. Το iphone του φιλου μου μπαινει οποτε δεν παιζει mac address η τιποτα τετοιο.

 

 

Το έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα καμιά φορά με διαφορετικές ROM.

Λύνεται άμα κάνεις turn off/on το wifi ...

Ίσως θα είναι κάποιο hardware bug...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φάει ένα κολληματάκι με το angry birds .Το πρόβλημα μου είναι όμως ότι μου παίζει με πολλά σπασίματα και μου έχει σπάσει τα νεύρα .Δεν το σηκώνει το κιν μας?
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φάει ένα κολληματάκι με το angry birds .Το πρόβλημα μου είναι όμως ότι μου παίζει με πολλά σπασίματα και μου έχει σπάσει τα νεύρα .Δεν το σηκώνει το κιν μας?

 

κολλαει με το δαχτυλο στην οθονη γιατι ανεβαζει τη cpu στο 100%.

μπορεις να το παρατηρησεις ευκολα σε μια κληση του skype. ενω μιλας κανονικα βαλε το δαχτυλο στην οθονη και παρατηρησε που θα αρχισει να κανει σπασιματα η φωνη

 

οποτε στο argry birds κανει σπασιμο οταν εχεις το χερι στην σφεντοδα. μετα το release ειναι ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

κολλαει με το δαχτυλο στην οθονη γιατι ανεβαζει τη cpu στο 100%.

μπορεις να το παρατηρησεις ευκολα σε μια κληση του skype. ενω μιλας κανονικα βαλε το δαχτυλο στην οθονη και παρατηρησε που θα αρχισει να κανει σπασιματα η φωνη

 

οποτε στο argry birds κανει σπασιμο οταν εχεις το χερι στην σφεντοδα. μετα το release ειναι ολα οκ.

 

Εμένα δυστυχώς μου κολλάει και αφού το αφήσω το δάχτυλο αλλά και πριν το πατήσω και με έχει σπάσει τα νεύρα !!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φάει ένα κολληματάκι με το angry birds .Το πρόβλημα μου είναι όμως ότι μου παίζει με πολλά σπασίματα και μου έχει σπάσει τα νεύρα .Δεν το σηκώνει το κιν μας?

 

Υπάρχουν custom ROMS που έχουν fix γι αυτό το bug... :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν custom ROMS που έχουν fix γι αυτό το bug... :)

 

Ξέρεις μήπως υπάρχει πουθενά κάποιο αρχείο που να το διορθώνει χωρίς να μπαίνω σε διαδικασίες αλλαγής rom ?

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως υπάρχει πουθενά κάποιο αρχείο που να το διορθώνει χωρίς να μπαίνω σε διαδικασίες αλλαγής rom ?

 

Υπάρχουν kernels αλλά θα πρέπει να έχεις root+custom recovery...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...