Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την πέρασα το viod αλλα μου έκανε συνεχεια επανεκκινήσει το τηλεφωνώ και δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό μπορείς να μου πεις?

 

ποια viod πέρασες μπορείς να μου στείλεις link?

 

γιατί εγώ πέρασα την δέλτα

Edited by Fourtounas
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την πέρασα το viod αλλα μου έκανε συνεχεια επανεκκινήσει το τηλεφωνώ και δεν ξέρω γιατί το έκανε αυτό μπορείς να μου πεις?

 

ποια viod πέρασες μπορείς να μου στείλεις link?

 

γιατί εγώ πέρασα την δέλτα

 

Την ίδια περάσαμε αλλά εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Την void έβαλα καθώς μου άρεσε το blackstyle που είδα στα screenshots...

Πολύ πιο γρήγορο έχει γίνει το τηλέφωνο...

Και κάτι περίεργο,δεν μου έχει κολλήσει από χθες λόγω κάρτα μνήμης,που με την stock το έκανε 2 φορές την ημέρα

 

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση, θα τη δοκιμασω

Λες να θελω καλη sd ή και με τη στοκ θα ειμαι οκ?

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση, θα τη δοκιμασω

Λες να θελω καλη sd ή και με τη στοκ θα ειμαι οκ?

 

Sent from my LG-P500 using the enemies of Pyongyang

 

 

Στις 2 μέρες μου έχει κολλήσει μόνο 1 φορά με την stock sd.

Βασικά χρειαζόμαστε μία καλή κάρτα ώστε να είναι γρήγορη για τον εξης λόγο.

Η void πχ έχει module για να μεταφέρει μέχρι και cache του λειτουργικού στην κάρτα μνήμης ώστε το τηλέφωνο να είναι πιο γρήγορο.Μια γρήγορη κάρτα θα φορτώνει γρήγορα εφαρμογές κτλ ...

Link to comment
Share on other sites

με τις custom roms που δοκιμασατε εξακολουθει να υπαρχει το προβλημα σε μερικα παιχνιδια που οταν ακουμπαμε την οθονη εχουμε 100% cpu usage;

 

εχουν κανει ενα πειραγμενο kernel που λενε οτι το ελαχιστοποιει αυτο και μπορεις να το κολλησεις με ρομ σαν module. τωρα πως παιζει δε γνωριζω περισσοτερα μιας που ειμαι απο τους τυπους χωρις να θελουν να πειραξουν το κινητο τους

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=929941

 

Στις 2 μέρες μου έχει κολλήσει μόνο 1 φορά με την stock sd.

Βασικά χρειαζόμαστε μία καλή κάρτα ώστε να είναι γρήγορη για τον εξης λόγο.

Η void πχ έχει module για να μεταφέρει μέχρι και cache του λειτουργικού στην κάρτα μνήμης ώστε το τηλέφωνο να είναι πιο γρήγορο.Μια γρήγορη κάρτα θα φορτώνει γρήγορα εφαρμογές κτλ ...

 

καλα εμενα δε μου εχει κολλησει ουτε μια φορα με την σtock sd και το εχω τοσες μερες. ακομα και εφαρμογη που μου κολλησε δεν κολλησε το τηλεφωνο. ειναι πολυ stable

 

η void σου περναει στην καρτα δηλαδη και τα app data των εφαρμογων? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τελικά τα κατάφερα μονος μου με αυτόν τον οδηγό αλλα έβαλα και το [ROM] Ubuntdroid 4 Final-Optimus T αλλα δεν είπατε ότι σβήνονται όλα έχει μονο αγγλικά μέσα είναι όλο αγγλικό το τηλέφωνο τώρα απλός μπορείτε να μου πείτε που θα βρω να βάλω ελληνικά στο πληκτρολόγιο και στο μενού ???

 

Το optimus T έιναι η αμερικανική έκδοση του τηλεφώνου φίλε. Γράφει ;optimus T όχι OP[TIMUS ONE!!!

 

Βάλε άλλη ρόμ ( VOID - PRIME - OPTIMUS X -MEGATRON ) που έχουν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Στις 2 μέρες μου έχει κολλήσει μόνο 1 φορά με την stock sd.

Βασικά χρειαζόμαστε μία καλή κάρτα ώστε να είναι γρήγορη για τον εξης λόγο.

Η void πχ έχει module για να μεταφέρει μέχρι και cache του λειτουργικού στην κάρτα μνήμης ώστε το τηλέφωνο να είναι πιο γρήγορο.Μια γρήγορη κάρτα θα φορτώνει γρήγορα εφαρμογές κτλ ...

 

 

ΣΩΣΤΟΣ !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με άλλα λόγια αγοράζοντας μια καλή κάρτα ησυχάσατε από το πρόβλημα με τις SD;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με άλλα λόγια αγοράζοντας μια καλή κάρτα ησυχάσατε από το πρόβλημα με τις SD;

 

Όσοι έχουν πάρει κάρτες class4 και πάνω αυτό έχουν αναφέρει.Εγώ δεν έχω προλάβει ακόμα να πάω για να το επιβεβαιώσω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παδιά ξέρετε κάνα πρόγραμμα πως να δίνομε internet στο κινητό γιατί εγώ έχω router με usb και παίρνει μονο ο υπολογιστής πως μπορεί να δώσω και στο κινητό???
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παδιά ξέρετε κάνα πρόγραμμα πως να δίνομε internet στο κινητό γιατί εγώ έχω router με usb και παίρνει μονο ο υπολογιστής πως μπορεί να δώσω και στο κινητό???

 

αν το router σου δεν εκπεμπει ασυρματα δεν γινεται τιποτα

αν εχεις ασυρματο ρουτερ κατεβασε το WiFi Buddy απο το μαρκετ και θα σου λυσει τα χερια

γενικα αυτο το προγραμμα χρειαζεται για οπου υπαρχει ασυρματη εκπομπη ιντερνετ οπως σε διαφορα Hotspot

Link to comment
Share on other sites

αν το router σου δεν εκπεμπει ασυρματα δεν γινεται τιποτα

αν εχεις ασυρματο ρουτερ κατεβασε το WiFi Buddy απο το μαρκετ και θα σου λυσει τα χερια

γενικα αυτο το προγραμμα χρειαζεται για οπου υπαρχει ασυρματη εκπομπη ιντερνετ οπως σε διαφορα Hotspot

 

σε ευχαριστώ έχω ασύρματο ρώυτερ αλλα το θέμα τώρα είναι ότι το έχω δανείσει σε έναν φίλο μέσο usb όταν συνδέω το τηλέφωνο δεν μπορεί να γίνει τίποτα?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ έχω ασύρματο ρώυτερ αλλα το θέμα τώρα είναι ότι το έχω δανείσει σε έναν φίλο μέσο usb όταν συνδέω το τηλέφωνο δεν μπορεί να γίνει τίποτα?

 

οχι δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά τελικά τα κατάφερα μονος μου με αυτόν τον οδηγό αλλα έβαλα και το [ROM] Ubuntdroid 4 Final-Optimus T αλλα δεν είπατε ότι σβήνονται όλα έχει μονο αγγλικά μέσα είναι όλο αγγλικό το τηλέφωνο τώρα απλός μπορείτε να μου πείτε που θα βρω να βάλω ελληνικά στο πληκτρολόγιο και στο μενού ???

 

Αν δεν σου ειναι κοπος μηπως μπορεις να μας πεις βημα-βημα στα ελληνικα πως το εκανες γιατι

δεν βγαζω ακρη και μαλλον θα τα κανω μπαχαλο.

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου ειναι κοπος μηπως μπορεις να μας πεις βημα-βημα στα ελληνικα πως το εκανες γιατι

δεν βγαζω ακρη και μαλλον θα τα κανω μπαχαλο.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

φλέ μου σε αυτό δεν είμαι καλός και εγώ πειραματικά το έκανα τώρα για καλύτερα να σου πει κάποιος άλλος γιατί εγώ αυτά που κάνω ποντάρω στην τύχει και άμα δουλέψει δούλεψε για αυτό για να μην σε πάρω στον λαιμό μου ας σου πει καλυτερα ένας που ξέρεις καλά...sorry!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το optimus T έιναι η αμερικανική έκδοση του τηλεφώνου φίλε. Γράφει ;optimus T όχι OP[TIMUS ONE!!!

 

Βάλε άλλη ρόμ ( VOID - PRIME - OPTIMUS X -MEGATRON ) που έχουν ελληνικά.

 

αυτο εκανα thanks...

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου ειναι κοπος μηπως μπορεις να μας πεις βημα-βημα στα ελληνικα πως το εκανες γιατι

δεν βγαζω ακρη και μαλλον θα τα κανω μπαχαλο.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

αν γνωριζεις απο αγγλικα, εισαι οκ , διαβαζεις τον οδηγο 2 φορες και ξεκινας βημα-βημα. πρεπεινα χεις κ μια σχετικη εμπειρια απο περιβαλλον windows.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι για σας. εχω lg p500 αλλα θελω να βρω,αν υπαρχει,handsfree ενσυρματο που να ελενχω απο αυτο ενταση,ραδιοσταθμους,κλησεις κλπ. εχω συνηθηση απο το προηγουμενο(νοκια Ν95) κ τωρα το ακουστικο ειναι το μονο που χαλαει την ολη καλη εικονα του τηλ. αν γνωριζει καποιος..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μολις τιν περασα δεν βλεπω καμια διαφορα εγω με τι χρηση που του κανω απλος δςν ηξερα τι να κανω χαχαχαχα

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

σε εφαρμογες και παιχνιδια υπηρχε το bug που μολις ακουμπουσες το touch ετρωγε πολυ cpu.αυτο διορθωσαν και ειναι εμφανες ειδικα σε games....εγω EOL εχω την prime και το oc kernel επανω το τελευταιο και ειμαι αρχοντας.οταν θελω να τρεξω παιχνιδια τρεχω ενα oc στα 768 ( για την ωρα) και τα παιζει ολα νερο
Link to comment
Share on other sites

σε εφαρμογες και παιχνιδια υπηρχε το bug που μολις ακουμπουσες το touch ετρωγε πολυ cpu.αυτο διορθωσαν και ειναι εμφανες ειδικα σε games....εγω EOL εχω την prime και το oc kernel επανω το τελευταιο και ειμαι αρχοντας.οταν θελω να τρεξω παιχνιδια τρεχω ενα oc στα 768 ( για την ωρα) και τα παιζει ολα νερο

 

Να σε ρωτησω εχω περασει το προ τις κοναμι οταν παταω πανω στιν οθονη οταν εχει ξεκινισει το ματσ μου κολαη πολυ ενω οταν δεν παταω το παει αερα αυτο μου το κανει και τωρα και με τιν παλια ρομ αυτο ειναι το μπαγκ φιξ???

 

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...