Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Ρυθμίσεις->Στοιχεία ελέγχου ασυρμάτου & δικτύου->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας->Ενεργοποίηση δεδομένων.

Κανονικά το έχεις απενεργοποιημένο για να μην κατεβάζει μέσω δικτύου κινητής και σε χρεώνει.

Πριν το ενεργοποιήσεις αν θέλεις μπες με WiFi ώστε όποιο πρόγραμμα θέλει να κατεβάσει από Internet να το κάνει μέσω WiFi και όχι του δικτύου κινητής.

Αφού τελειώσεις τη δουλειά σου με το PC Suite απενεργοποίησέ το πάλι.

Καλό πρόγραμμα για να ελέγχεις τι χρήση έχεις κάνει σε internet μέσω κινητής (και όχι μόνο) είναι το netcounter.

Καλό πρόγραμμα για να ελέγχεις που συνδέεται το κινητό σου για internet (και να του απαγορεύσεις να συνδεθεί μέσω δικτύου κινητής (3G/EDGE/GPRS)) είναι το APNdroid.

Όλα τα παραπάνω έχουν γραφτεί σε προηγούμενα μηνύματα ...

ακομα το ιδιο.δεν το βλεπει δεν βλεπει καν drivers ενω τους εχω βαλει.τι να κανω???

 

το ειδε σαν mass storage.μεταφερα αρχεια αλλα το συνκ με τπτ.βοηθειαααα

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηραααααααααα!!!πω πω ειναι τελειο!δεν το περιμενα!!!

εχω αγχωθει λιγο τωρα με το σεταρισμα αλλα οκ ευκολο το θεωρω.

μια βοηθεια παρακαλω.απενεργοποιησα αυτοματοσυγχρονισμο κ παρασκηνιο.πρεπει να κανω τπτ αλλο για να μην κατεβαζει ιντερνετ στα ΄κρυφα?΄

επισης με το πληκτρολογιο της lg κ ελληνικα εχει περιορισμο στους 70 χαρακτηρες στο sms.καμια βοηθεια γι αυτο?

κ οτι αλλο πειτε ευχαριστως.πρωτη φορα android κ μου φαινεται πολυ καλο.

ειχα παρει ορκο να μην παρω ποτε ξανα lg αλλα το κινητο ειναι οντως value for money.

 

Εμενα παντως μου γραφει με το πληκτρολογιο της Lg 160 χαρακτηρες οτι εχω.... δεν πειραξα κατι.

Εχω και εγω προβληματακια με το κινητο, μου εχει πεταξει την sd και την sim

λιγες φορες και εχθες ψιλο τα επειξε, το ειχα στην τσεπη,δεν ξερω αν πατηθηκε κατι, οταν το εβγαλε και τα 4 κουμπια που εχει αναβοσβηναν σαν φλας και η οθονη ειχε κλεισει, του εβγαλα μπαταρια και με την 3 προσπαθεια ( πατουσα το αριστερο πληκτο μπας και κανει κατι) τελικα ανοιξε

Link to comment
Share on other sites

καλά τι σ@@@@ μπλοκάρει αυτό το adfree? εμένα πάντως δε μου μπλοκάρει τίποτα!

 

Έχεις συνδεθεί με wifi ώστε αρχικά να κατεβάσει ποιες διαφημίσεις θα μπλοκάρει?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνδεθεί με wifi ώστε αρχικά να κατεβάσει ποιες διαφημίσεις θα μπλοκάρει?

 

ναι και παιρνει τις ενημερωσεις αλλα δεν μπλοκαρει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια βοηθεια παρακαλω?

 

τι λειτουργικο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

vista.εκανα απεγκατασταση ολα της lg και ξεκιναω απο το μηδεν

 

32 η 64? γιατι ισως να υπαρχει ενα θεμα....λοιπον θα παω σπιτι σε λιγο και θα κατεβασω το suite και θα σου πω αν εχω καποιο θεμα και πως διορθωνεται.σε win 7 32bit θα το βαλω....

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια...πειτε για NDRIVE την λυση....μην το κρατατε μυστικο....

αφου δεν βγαζουμε ακρη πολλοι απο εδω μεσα.....:blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

32.σ ευχαριστω

καλησπέρα. εγώ παιδεύομαι εδώ και δέκα μέρες με το συγχρονισμό και δεν κατάφερα τίποτα.έτσι χθες το έστειλα στην Lg και περιμένω να δω τι θα μου πουν.Πάντως είναι κρίμα γιατί το κινητό είναι φοβερό.Δοκίμασες τις αναβαθμίσεις της lg pc suite και usb drivers:? κατέβασες το lg mobile update έβαλες το ιμει του κινητού σου για να βρει updates?

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τους χάρτες της Ndrive και το πλαίσιο, πολύ ταλαιπωρία ! Στο τέλος θα περάσει ο χρόνος και χάρτη δεν θα έχουμε δει ! Η Ndrive στην Ελλάδα μου είπε οτι στείλανε e-mail και όταν τους απαντήσουν θα με ενημερώσουν ! Απο προχθές δεν έχω καμία ενημέρωση!
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο εκανα.αυτο τον **** ντραιβερ δεν βλεπει με τπτ.
εγώ δοκίμασα και άλλο καλώδιο από e-shop και δούλεψε για μία φορά μόνο και μετά τίποτα .δοκίμασε και με ένα άλλο καλώδιο.ποτέ δεν ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και μετα απο δυο ωρες και ενω πατησα το πανω κουμπι για να το ξεκλειδωσω για να παρω τηλ κολλησε οπως κανει ως συνηθως οταν "πεταει" την καρτα μνημης επειτα αναψε μου εβγαλε μυνημα πανω στην οθονη "η καρτα μνημης μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια" και μετα εγραψε η καρτα μνημης αφαιρεθηκε.. πφφφ τι σκατα κανει!
Link to comment
Share on other sites

32 η 64? γιατι ισως να υπαρχει ενα θεμα....λοιπον θα παω σπιτι σε λιγο και θα κατεβασω το suite και θα σου πω αν εχω καποιο θεμα και πως διορθωνεται.σε win 7 32bit θα το βαλω....

 

σε 7 64bit δουλευει τελεια, δεν υπαρχει λογος να φταιει αυτο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή τις επαφές σου από τις επιλογές στις επαφές στην κάρτα μνήμης ως csv αρχείο νομίζω. ( το κάνει μόνο του). Μετά σβύσε όλες σου τις επαφές απο τον κατάλογο. Μπες στην κάρτα μνήμης σου με έναν explorer και ξαναπέρασε το αρχειάκι αυτό. Τώρα πρέπει να μην έχεις πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω εγκατάσταση μιας εφαρμογής ή ενός παιχνιδιού απο το market και στην συνέχεια απο τις ρυθμίσεις τα μεταφέρω στην καρτα SD τότε αν κάνω επανεκίνηση της συσκευείς δεν μου εμφανίζοντε στο app drawer, στην κατηγορία λήψεις .

 

Πώς θα "τρέχω" τις εφαρμογές ή τα παιχνίδια που μετακίνησα στην κάρτα όταν δεν βλέπω στο app drawer στην κατηγορία λήψεις το αντίστοιχο εικονίδιο ;;

 

Πώς μπορώ όταν μεταφέρω την εφαρμογή ή το παιχνίδι στην SD να εξακολουθήσει να υπάρχει το εικονίδιο του στο app drawer;;

 

(Αυτό που έκανα για να μπορώ να τρέχω την εφαρμογή ή καποιο παιχνίδι ειναι να το τοποθετήσω σε μια απο τις αρχικές οθόνες και μετα να το μεταφέρω στην SD και να ξεκινάει απο εκει σαν την αντίστοιχη συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας που έχουμε στο pc. Φυσικά το λογότυπο απο το εικονίδιο αλλαζει και παίρνει το λογότυπο του android market.) Δεν ξέρω αν αυτη ειναι η φιλοσοφία του Android, αν ετσι πρεπει να λειτουργώ και να διαχειρίζομαι τα αρχεία και τις εφαρμογές μου ή αν υπάρχει αλλος τρόπος.

 

Ευχαριστώ.

Edited by giannis78
Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset και μετα απο δυο ωρες και ενω πατησα το πανω κουμπι για να το ξεκλειδωσω για να παρω τηλ κολλησε οπως κανει ως συνηθως οταν "πεταει" την καρτα μνημης επειτα αναψε μου εβγαλε μυνημα πανω στην οθονη "η καρτα μνημης μπορει να αφαιρεθει με ασφαλεια" και μετα εγραψε η καρτα μνημης αφαιρεθηκε.. πφφφ τι σκατα κανει!

 

ειναι τοσο απαραδεκτη η LG (Hellas) που αμφιβαλω αν θα βγαλει firmware που να διορθωνει το bug με τισ καρτες sd. με τοσες πωλησεις επρεπε ηδη να ειχε φτιαχτει!!!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τραγικα πολλες ωρες δουλεψε.πολυ ταλαιπωρια...σας ευχαριστω
αφού τα κατάφερες συγχαρητήρια.απλώς αν μπορέσεις πες μου αν μετά από δυο τρεις φορές που θα συνδεθείς θα δουλεύει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μηπως γνωριζει κανεις εαν μπορω να εχω διαφορετικο

ηχο κλησης στις επαφες & πως μπορω να στελνω κοματια σε αλλο

κινητο με το b.t?? εχω κατεβασει & το astro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...